Żalgiris Kowno - Lech Poznań ONLINE. Awans to właściwie formalność. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Żalgiris Kowno

1

Lech Poznań

2

• Koniec meczu! Lech Poznań pokonuje na wyjeździe Żalgiris Wilno (2:1) i zapewnia sobie awans do III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Rywalem będzie Spartak Trnawa.
    KONIEC
    . Pogoń Szczecin - Lindfield FC 3:2 (Efthymis Koulouris 49', Wahlqvist 58', Wahan Biczachczjan 75' - Jamie Mulgrew 16', Chris McKee 51')

• Karolis Uzela uderza zza linii 16. metra. Wybić chciał Alan Czerwiński, ale zamiast tego był rykoszet, który zmylił Bartosza Mrozka. Ten rzucił się w stronę lewego słupka, "odwinął się", ale nie zdołał złapać piłki przed linią bramkową.

• GOL DLA ŻALGIRISU. KAROLIS UZELA!

• Kotłuje się teraz pod bramką "Kolejorza". Nerwowo, ale skutecznie wybijają Alan Czerwiński i Barry Douglas.

• Poznaniacy wyszli spod pressingu na własnej połowie. Po crossowym przerzucie piłkę na lewej stronie przejmuje Adriel Ba Loua. Zbiega do środka pola karnego i mimo że dobrze był ustawiony po lewej stronie Jesper Karlstroem, to zdecydował się na zakończenie akcji strzałem nie do obrony przy lewym słupku!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM ADRIEL BA LOUA!!!

• 4 minuty doliczone do drugiej połowy.

• Atak Lecha prawą stroną przynosi rzut rożny. Dino Hotić ustawia piłkę, ale przeciągnął dośrodkowanie.

• Karolis Uzela upomniany żółtą kartką za faul na Filipie Marchwińskim.

• Karolis Silkaitis uderza z pola karnego wysoko nad bramką.

• W odpowiedzi Nika Kvekveskiri uderza technicznie zza pola karnego i obija słupek!

• Gospodarze poczuli nadzieję i rzucili się do ataku. Po rzucie rożnym piłka po uderzeniu głową mija bramkę!

• Maksymilian Pingot z żółtą kartką za faul.

• NIE MA GOLA! ARTUR SOBIECH Z KARNEGO OBIJA PRAWY SŁUPEK!!!

• Edvinias Kloniunas upomniany żółtą kartką za faul.

• Ale moment! Rzut karny dla Lecha! Artura Sobiecha powala Edvinias Klouniunas!

• Dino Hotić pognał środkiem i rozciąga grę na prawo do Joela Pereiry. Ten wrzuca w "szesnastkę" do Hoticia, który szczupakiem uderza minimalnie obok bramki!

• Pogoń Szczecin - Lindfield FC 3:2 (Efthymis Koulouris 49', Wahlqvist 58', Wahan Biczachczjan 75' - Jamie Mulgrew 16', Chris McKee 51')

• Goście w komplecie na murawie.

• Kontra Lecha w postaci lagi na wolne pole do rozpędzonego Adriela Ba Louy. Ten nie poradził sobie z Edvinasem Girdvainisem. Dodatkowo w tym starciu padł na murawę i konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Alan Czerwiński zmienia Mihę Blazicia.

• Maxime Spano skutecznie odcina Jespera Karlstroema od piłki. Dodatkowo Szwed faulował w walce o pozycję.

• Poznaniacy oddalają niebezpieczeństwo. Dino Hotić napędził atak; podaje na lewą stronę "szesnastki" do Artura Sobiecha, ale trochę przeszkodził mu... Adriel Ba Loua.

• A teraz Maksymilian Pingot blokuje dośrodkowanie. Rzut rożny dla Żalgirisu.

• Po krótkim rozegraniu na lewej stronie pojawił się Nika Kvekveskiri. Biegnie wzdłuż linii końcowej, po czym wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie na dalszy słupek, podczas gdy koledzy zbiegali na bliższy.

• Adriel Ba Loua dostaje piłkę na lewej stronie. Wrzuca w pole karne, skąd Edvinias Klouninias wybija na rzut rożny.

• Dino Hotić zmienia Filipa Szymczaka.

• Lech nie forsuje tempa. Trzybramkowe prowadzenie w dwumeczu w zupełności wystarczy. A w niedzielę wyjazdowy mecz z Zagłębiem Lubin (godz. 17:30).

• ... i Karolis Silkaitis zmienia Viliusa Armanaviciusa.

• ... Nerijus Valskis zastępuje Xaviego Auzmendiego...

• Artur Dolznikov zmienia Gratasa Sirgedasa...

• Adriel Ba Loua poszedł odważnie na trzech rywali. W polu karnym za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Maxime Spano.

• Pogoń Szczecin - Lindfield FC 2:2 (Efthymis Koulouris 49', Wahlqvist 58' - Jamie Mulgrew 16', Chris McKee 51')

• Adriel Ba Loua zmienia Filipa Wilaka.

• NIE MA GOLA DLA LECHA!!!

Zaczęło się od przechwytu Barry'ego Douglasa i z kontrą ruszył "Kolejorz". Ciężar gry został przeniesiony na prawą stronę, skąd Joel Pereira podaje płasko w pole karne do Artura Sobiecha. Ten wystawia piłkę Filipowi Marchwińskiemu, którego płaski strzał przy prawym słupku broni na raty Deividas Mikelionis!

• Lech spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Nie kwapi się do strzelenia drugiego gola, gospodarze w niskim pressingu.

• Pogoń Szczecin - Lindfield FC 1:2 (Efthymis Koulouris 49' - Jamie Mulgrew 16', Chris McKee 51')

• Filip Wilak poradził sobie na skrzydle z Edviniasem Girdvainisem. Dośrodkowaniem nie znalazł nikogo przed bramką.

• Tymczasem w Szczecinie Pogoń Szczecin doprowadza do remisu z Linfield FC po golu Efthymisa Koulourisa.

• Zdaniem sędziego Maksymilian Pingot faulował Karolisa Uzelę w środku pola.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką "Kolejorza".

• Anton Fase dostaje piłkę ok. 25 metrów od bramki Lecha. Uderza technicznie w stronę prawego rogu, ale wyciągnięty jak struna Bartosz Mrozek odbija na rzut rożny!

• Druga połowa rozpoczęta!

• W Żalgirisie Rosario Latouchent zmienia Andrija Karvatskyiego.

• ... a Maksymilian Pingot zmienia Antonio Milicia.

• Nika Kvekveskiri będzie grać za Afonso Sousę...

• Wracamy do Kowna, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Żalgirisu z Lechem Poznań.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Lech Poznań, po bramce Filipa Marchwińskiego, prowadzi z Żalgirisem Kowno (1:0).

• Afonso Sousa na spalonym.

• Barry Douglas podłączył się do akcji. Z linii końcowej wrzuca w pole karne, skąd nieczysty strzał nie sprawił problemu bramkarzowi Żalgirisu.

• W odpowiedzi kapitalną okazję miał Afonso Sousa! Z pola karnego uderza płasko obok dalszego rogu! Pomylił się nieznacznie!

• Gratas Sirgedas miał w środku sporo miejsca. Pognał co sił środkiem i uderza z ok. 20 metrów nieznacznie obok prawego słupka!

• Ciekawie zapowiadał się atak zawodników Mariusa Stankevičiusa. Podanie na prawą stronę do Jasona Moslina było za jego plecy i akcja spaliła na panewce.

• Dośrodkowanie w pole karne do Artura Sobiecha. Ten nie doszedł do piłki. Po chwili Filip Szymczak niedokładnie zgrywa w klatką piersiową w "szesnastce".

• Antonio Milić przerywa kontrę. Lech utrzymuje się przy piłce na połowie Żalgirisu. Dośrodkowanie Afonso Sousy było niedokładne - Deividas Mikelionis łapie piłkę.

• Tymczasem w drugim meczu Pogoń Szczecin przegrywa u sienie z Linfield FC 0:1. "Portowcy" mają jeszcze 2 bramki zapasu

• Bartosz Mrozek > Anton Fase Bartosz Mrozek górą!

• NIE MA GOLA DLA ŻALGIRISU!!!

Gospodarze ruszyli z kontrą i wypuszczony Anton Fase znalazł się w sytuacji sam na sam z Bartoszem Mrozkiem. Bramkarz "Kolejorza" nie dał się pokonać!

• Nie wyszło środkiem, to Lech zaatakował lewą stroną. Wywalczył rzut rożny. Filip Wilak wrzuca na dalszy słupek, gdzie radzą sobie gospodarze.

• Kibice Lecha w Kownie

• Afonso Sousa dostaje piłkę ok 25 metrów od bramki. Stał na wprost niej, więc niemal od razu zdecydował się na strzał. Deividas Mikelionis broni bez żadnego problemu.

• Zawodnicy Johna van den Broma w ataku pozycyjnym.

• Po krótkim rozegraniu Jesper Karlstroem wrzuca w okolice lewego narożnika pola bramkowego do Mihy Blazicia. Ten głową kieruje piłkę na dalszy słupek i Filip Marchwiński uderzeniem z bliska - również głową - wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM FILIP MARCHWIŃSKI!!!

• I jeszcze jeden korner.

• Na lewej stronie Filip Wilak przekłada piłkę do prawej nogi, po czym wrzuca w pole karne. Tam kiksuje Edvinas Girdvainis tak, że o centymetry mija lewy słupek! "Tylko" rzut rożny dla Lecha!

• .... i po krótkim rozegraniu dośrodkowanie pozostawiło wiele do życzenia. Deividas Mikelionis wznawia grę z "piątki".

• Atak Lecha przerwany faulem. Afonso Sousa ustawia piłkę...

• Edvinas Kloniunas wrzuca z prawej strony w pole karne. Bez problemu radzą sobie Lechici .

• Na prawej stronie, blisko pola karnego gospodarzy, pograli teraz Filip Szymczak z Afonso Sousą. Podanie zwrotne Portugalczyka w okolice narożnika pola bramkowego było jednak niedokładne.

• Joel Pereira podłączył się w tempo do akcji ofensywnej Lecha. Wrzuca na dalszy słupek, gdzie górą był jednak Evinas Kloniunas.

• Xavi Auzmendi próbował przedrzeć się prawą stroną. Po profesorsku poradził sobie z nim wracający Filip Wilak.

• Natomiast Filip Marchwiński został upomniany żółtą kartką za to przewinienie.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Karolis Uzela, który ucierpiał w starciu z Filipem Marchwińskim.

• Miękkie zagranie w "szesnastkę" do Artura Sobiecha. Na 9. metrze uprzedza go wychodzący z bramki Deividas Mikelionis.

• Atak "Kolejorza' prawą stroną przynosi rzut rożny. Dośrodkowanie nie znalazło adresata przed bramką Żalgirisu.

• Pierwsza polowa rozpoczęta!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Skład Lecha Poznań

• Pierwsza połowa była perfekcyjna. Lech schodził na przerwę przy wyniku 3:0. Bramę zdobył Dino Hotić, który cieszył się ze swojego premierowego trafienia w koszulce Lecha (Bośniak przed sezonem trafił na Bułgarską). Strzelili także Antonio Milić oraz Radosław Murawski. Na początku drugiej części meczu poznaniacy jednak się zdrzemnęli i kosztowało to bramkę. Efektownym golem popisał się Holender Anton Fase.

• Skład Żalgirisu Kowno

• Trzecia drużyna minionego sezonu Ekstraklasy zagra o awans do III rundy eliminacji Ligi Konferencji z Litwińskim Żalgirisem Kowno. Rywal w zasięgu? To mało powiedziane. Przypomnijmy, w pierwszym meczu przy Bułgarskiej w Poznaniu "Kolejorz" był co najmniej o klasę lepszy od przeciwników zwyciężając 3:1. Poza drobnymi momentami, gdzie inicjatywę przejmowali rywale, właściwie Lech nie tracił kontroli.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• W pierwszym meczu Lech Poznań pokonał u siebie Żalgiris Kowno (3:1). Teraz na Litwie wystarczy postawić kropkę nad i. Zwycięstwo nie tylko potwierdzi różnicę między obiema drużynami, lecz także - a nawet: przede wszystkim - powiększy klubowy dorobek punktów polskich klubów.

Już za 25 minut spotkanie Żalgiris - Lech poprowadzi Mads-Kristoffer Kristoffersen...

Żalgiris - Lech LIVE! Szybko poszło. Brawo Marchwiński
1/3
przejdź do galerii

Żalgiris - Lech LIVE! Szybko poszło. Brawo Marchwiński ©TVP Sport

Żalgiris Kowno - Lech Poznań ONLINE. Czas na rewanżowe starcie "Kolejorza" z litewskim Żalgirisem. W pierwszym meczu lepsi byli podopieczni Johna van den Broma zwyciężając 3:1 przy Bułgarskiej. Jaki wynik padnie dziś na Litwie? Pierwszy gwizdek meczu o godz. 18:00. Sprawdź, gdzie stream online. Relacja w GOL24!

Żalgiris Kowno - Lech Poznań ONLINE

Marius Stankevicius, trener Żalgirisu Kowno:
Lech to jeden z największych polskich klubów, z bogatą historią. Wiem, że w ubiegłym roku świętował stulecie. Jestem pod wrażeniem i mogę tylko komplementować Lecha za to, co zrobił w poprzednim sezonie w Lidze Konferencji grając z takimi zespołami jak Bodoe/Glimt, Villarreal czy Fiorentina.

John van den Brom, trener Lecha Poznań:
W przerwie powiedziałem zawodnikom, że nie mam się do czego przyczepić i oczekuję tylko kontynuacji. Później jednak zabrakło nam dokładności, pojawiła się nerwowość, w dodatku rywale zdobyli fantastycznego gola. Mimo to jestem zadowolony z wyniku.

Przewidywany skład Lecha: Filip Bednarek - Joel Pereira, Alan Czerwiński, Miha Blazić, Barry Douglas - Radosław Murawski, Dino Hotić, Filip Marchwiński, Afonso Sousa, Kristoffer Velde - Filip Szymczak.

Gdzie oglądać mecz Żalgiris Kowno - Lech Poznań?

Transmisja z meczu rewanżowego II rundy eliminacji Ligi Konferencji w TVP Sport. Pierwszy gwizdek meczu Żalgiris - Lech o godz. 18:00. Mecz także dostępny w Internecie na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji Smart TV.