Zambia

1

DR Konga

1

• Dziękuję za uwagę i serdecznie zapraszam na kolejne relacje tekstowe z meczów Pucharu Narodów Afryki!

• Koniec spotkania! Zambia remisuje z Demokratyczną Republiką Konga 1:1!

• Rzut wolny dla Kongijczyków. Mweene został sfaulowany we własnym polu karnym. Golkiper Zambii potrzebuje pomocy medycznej.

• Arbiter z Egiptu doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Dobra kontra Demokratycznej Republiki Konga. Mbokani zbyt silnie podawał do Bolasiego i piłka dotarła do bramkarza Zambii.

• Ostatnia zmiana w zespole Zambii. Kontuzjowany Nathan Sinkala schodzi z boiska, a w jego miejsce wchodzi 23-letni Munthali.

• Ależ błędy popełnili w tej akcji obrońcy Zambii! Mbokani próbował strzału z przewrotki, ale piłkę wybronił Mweene, a po chwili zdezorientowany defensor wybił piłkę na rzut rożny.

• Nathan Sinkala został ukarany żółtą kartką.

• Yannick Bolasie i Sinkala zderzyli się na środku boiska. Dłuższa przerwa w grze.

• I kolejny rzut rożny po interwencji jednego z kongijskich defensorów.

• Rzut rożny dla Zambii, do piłki ustawionej w narożniku boiska podchodzi Kalaba.

• Mukuka Mulenga zastępuje kontuzjowanego Ronalda Kampambe.

• Rzut rożny dla Kongijczyków, ale po dośrodkowaniu Zambijczycy szybko wybili piłkę.

• Emmanuel Mayuka schodzi z boiska, w jego miejsce melduje się Evans Kangwa.

• Strzał z dystansu Kabanangi pewnie łapie Mweene. Trwa napór Kongijczyków.

• Żółta kartka dla Givena Singulumy.

• Yannick Bolasie popisał się precyzyjnym strzale z około 15 metrów! Wcześniej Bolasie otrzymał świetną piłkę z prawego sektora pola karnego!

• GOOOOOOOOL! 1:1, Yannick Bolasie!

• I od razu druga zmiana w zespole "Lampartów". Z boiska schodzi Herve Kage, a na placu gry zameldował się Junior Kabananga.

• Zapowiadana zmiana już za nami. Mabwati zastępuje Firmina Mubele.

• Faul w ataku Mbokaniego. Szykują się pierwsze zmiany w zespole Demokratycznej Republiki Konga.

• Kongijczycy co chwilę wrzucają piłki w pole karne do Mbokaniego, jednak bardzo dobrze spisują się obrońcy Zambii, którzy oddalają zagrożenie.

• Przerwa w grze, na boisku leży Nathan Sinkala.

• Słaby strzał z rzutu wolnego trafia prosto w rękawice bramkarza "Miedzianych Pocisków".

• Faulowany Bolasie, to będzie kolejna dobra szansa na dośrodkowanie w pole karne Zambii.

• Rzut wolny dla Zambii, ale dośrodkowanie zbyt mocne i Robert Kidiaba pewnie wyłapał futbolówkę.

• Bramkarz Zambii, Kennedy Mweene potrzebuje pomocy medyków.

• Początek drugiej połowy jasno pokazuje, że Demokratyczna Republika Konga dalej będzie dążyć do wyrównania rezultatu.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• O 20:00 rozpocznie się drugi niedzielny mecz, Tunezja zmierzy się z Republiką Zielonego Przylądka.

• Na boisku minimalnie przeważają Kongijczycy, jednak to "Miedziane Pociski" prowadzą po pierwszych 45 minutach gry. Zambijczycy szybko objęli prowadzenie, a w następnych minutach cofnęli się do defensywy i wyprowadzali groźne kontrataki.

• Koniec pierwszej części spotkania! Zambia prowadzi z Demokratyczną Republiką Konga 1:0 po golu Givena Singulumy!

• Yannick Bolasie! Piłka po jego strzale została odbita od muru i o kilka centymetrów minęła słupek bramki Zambijczyków!

• Bolasie faulowany na około 18 metrze od bramki Zambijczyków.

• Długie podanie na Mbokaniego, jednak obrońcy Zambii szybko wyjaśnili sytuację dalekim wybiciem. Przy piłce znów Kongijczycy.

• Piękny strzał z główki Mbokaniego, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Mweene.

• Zapowiadało się na ładną akcję "Lampartów", jednak źle rozegranie poskutkowało stratą piłki.

• Yannick Bolasie blisko zdobycia bramki, ale świetną interwencją popisał się Kennedy Mweene.

• Stoppila Sunzu ostro potraktował rywala, za co zasłużenie otrzymał żółtą kartkę.

• Podopieczni Florenta Ibenge grają zbyt indywidualnie, przez co ciągle tracą piłkę.

• Jean Kasusula dośrodkował w pole karne Zambii, a tam czujny Emmanuel Mbola zgrał piłkę klatką piersiową do bramkarza.

• Wydarzenia na boisku nieco się uspokoiły. Niedokładna gra toczy się na środku boiska.

• Po rzucie wolnym dla DR Konga obyło się bez większego zagrożenia pod bramką Zambii.

• Piłka po strzale z dystansu Mbokaniego trafiła w nogi kolegi z reprezentacji i wyszła poza boiska. Od bramki rozpocznie golkiper Zambii.

• Robert Kidiabia dobrze interweniuje po strzale Kidiaby z rzutu wolnego.

• Na boisku przeważają piłkarze Demokratycznej Republiki Konga. Kolejny rzut rożny dla podopiecznych Florent Ibenge. Dośrodkowaną piłkę pewnie złapał Mweene.

• Mocne wstrzelenie piłki w pole karne Zambii i znów Mweene łapie piłkę z problemami.

• Ależ sytuacja Kongijczyków! Mbokani z kilku metrów przestrzelił nad bramką Zambijczyków! Napastnik DR Konga otrzymał piłkę po błędzie golkipera Zambii, który "wypluł" przed siebie futbolówkę.

• Oddalone zagrożenie przez defensywę Zambii po dośrodkowaniu w pole karne. Przy piłce zostają piłkarze Demokratycznej Republiki Konga.

• Yannick Bolasie faulowany na połowie Zambii. Po dośrodkowaniu w pole karne, jeden z Zambijczyków wybił futbolówkę na rzut rożny.

• Ależ początek Zambijczyków! Given Singuluma dopadł tuż za polem karnym do wybitej piłki przez bramkarza i technicznym strzałem pokonał swojego klubowego kolegę! Świetni początek "Miedzianych Pocisków"!

• GOOOOOOOOOOL! Given Singuluma i 1:0 dla Zambii!

• Pierwszy gwizdek 38-letniego arbitra! Od środka zaczynają Zambijczycy!

• Minuta ciszy na stadionie związana ze śmiercią tysięcy osób zarażonych wirusem eboli.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Egipcjanin Gehad Grisha.

• Teraz czas na hymn Demokratycznej Republiki Konga, czyli "Debout Congolaise", co oznacza "powstańcie Kongijczycy".

• Czas na hymny obu państw. Najpierw rozbrzmiał zambijski "Lumbanyeni".

• Dziś w Ebebiyín jest aż 31°C, niewątpliwie są to ciężkie warunki do rozgrywania meczu.

• Do rozpoczęcia dzisiejszego spotkania pozostało nieco ponad 15 minut.

• Reprezentacja Zambii jest Mistrzem Afryki z 2012 roku. Prowadzona wówczas przez Hevre Renarda reprezentacja Zambii, wygrała w finał turnieju po konkursie rzutów karnych z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Obecnie selekcjonerem Zambii jest Honour Janza, a Hevre Renard trenuje wspomniane wyżej "Słonie".

• Zambia zremisowała wówczas z Nigerią, Burkina Faso i Etiopią, natomiast Demokratyczna Republika Konga zremisowała z Nigrem, Ghaną i reprezentacją Mali.

• Na poprzednim Pucharze Narodów Afryki obie reprezentacje zajęły 3. miejsca w swoich grupach i nie awansowały do dalszej części turnieju. Obie drużyny zakończyły swoje zmagania z dorobkiem 3 punktów, remisując wszystkie grupowe spotkania.

• Demokratyczna Republika Konga zajęła 3. miejsce w swojej grupie za Wybrzeżem Kości Słoniowej i Kamerunem. DR Konga z dorobkiem 9 punktów okazała się najlepszą drużyną z trzecich miejsc, dzięki czemu awansowała na turniej w Gwinei Równikowej.

• Zambia awansowała na tegoroczny Puchar Narodów Afryki zajmując 2. miejsce w eliminacyjnej grupie. "Miedziane Pociski" wyprzedziły w grupie Mozambik i Niger, a pierwsze miejsce w grupie zajęła Republika Zielonego Przylądka.

• Witam i serdecznie zapraszam na relację tekstową z pierwszego niedzielnego meczu Pucharu Narodów Afryki. Dziś startuje rywalizacja w grupie B, Zambia podejmie Demokratyczną Republikę Konga!