• Z kolei bardzo dobre zawody gra dzisiaj Tomasz Wełna, który co chwilę przerywa dobrze zapowiadające się ataki gości

• Serię bardzo nieudanych podań notuje właśnie Nildo

• Sprytne uderzenie zza pola karnego Walskiego. Dobra interwencja Małeckiego ratuje Olimpię

• No i ostatnia zmiana w Olimpii. Za Ferugę debiutujący Adamczyk

• Nieporozumienie w ataku Olimpii. Zagraną piłkę puścił Michalik, który myślał, że za nim podbiega Nildo. Brazylijczyk był jednak w zupełnie innej części pola karnego Ruchu.

• Ależ okazja Ruchu! Przybecki z 5 metra nie trafia do bramki Małeckiego!

• W odpowiedzi wysoko nad bramką Małeckiego strzela Setla

• Bardzo nieudana próba Klichowicza zza pola karnego

• Zmiana w Ruchu. Za Słomę wchodzi Setla

• Wbiegł w pole karnego Ruchu Kaczmarek. Kapitan Olimpii nie chciał jednak nikomu zagrywać piłki. Sam oddał bardzo niecelny strzał.

• Dobrze wykonany rzut wolny Walskiego. Piłka minęła jednak wszystkich zawodników i minęła bramkę Małeckiego.

• Ależ okazja Ruchu. Balicki próbował z 2 metra głową wepchnąć piłkę do bramki Małeckiego. Ta jednak wylądowała w rękawicach golkipera gospodarzy.

• I zaczynamy drugą połowę. Tym razem piłkę ze środka murawy zagrają gospodarze

• Na początku pierwszej połowy wydawało się, że piłkarzom jednej i drugiej drużyny brakowało odwagi w konstruowaniu kolejnych ataków. Gra rozkręciła się po 20 minucie, mimo to bramek nie było.

• I koniec pierwszej połowy! Kapitalną okazję zmarnował w ostatnich sekundach Miłosz Trojak. Na tablicy wyników pozostał więc rezultat bezbramkowy.

• Woźniak spróbował jeszcze raz. Tym razem zza pola karnego i zdecydowanie słabiej.

• Kapitalna szansa Olimpii! Najpierw groźne dogranie Kaczmarka wybijają obrońcy Ruchu. Dobitka z powietrza Woźniaka zmusiła już do interwencji Bankova

• Piłkarze Olimpii domagają się karnego! Feruga próbował odwrócić się w polu karnym Ruchu i nabił obrońcę Ruchu. Sędzia pozostał niewzruszony i po chwili upomniał trenera Jacka Paszulewicza.

• Mocne uderzenie zza pola karnego Kovala nieznacznie mija bramkę Bankova!

• Groźne dośrodkowanie jednego ze skrzydłowych gości o mały włos nie wślizgnęło się do bramki Małeckiego. Piłka minęła o kilka centymetrów słupek gospodarzy

• Miejscowym kibicom z pewnością podoba się gra młodego Handzlika. Nowy nabytek Olimpii biega praktycznie za każdą piłką. Nie ma dzisiaj dla niego sytuacji przegranych na boisku.

• Kolejna groźnie wyglądająca akcja Ruchu. Obrońcom Olimpii uciekł Posinković. Zawodnik z Chorzowa potknął się jednak w szesnastce i stracił piłkę

• Świetne dogranie Urbańczyka w pole karne Olimpii. Do piłki dochodzi Przybecki i strzela z pierwszej piłki. Czujnie między słupkami Małecki.

• Ależ akcja młodego Handzlika! Przebiegł z kilka metrów pod pole karne Ruchu i mocno uderzył. Piłka minimalnie przeleciała nad bramką Bankova

• W odpowiedzi obrońcom Olimpii znów uciekł Przybecki. Dogrywał do środka pola karnego, ale czujnie na przedpolu Małecki.

• Zerwał się z prawej strony Michalik i zbiegł z piłką do środka. Po chwili uderzenie zawodnika Olimpii znów wysoko przeleciało nad bramką Ruchu. W Grudziądzu nadal bezbramkowy remis

• Dobra akcja Chorzowa. Piłkę w pole karne zagrywa Przybecki... robi to jednak na tyle niedokładnie. Futbolówkę wybijają obrońcy Olimpii

• Piłkę w polu karnym gości dostał Koval. Bez namysłu oddał strzał, który został zablokowany

• Żółta kartka dla Marcina Kaczmarka. Według sędziego meczu, doświadczony skrzydłowy Olimpii chciał wymusić rzut karny.

• Teraz oko w oko z Małeckim stanął Przybecki. Sędzia boczny podniósł jednak chorągiewkę i przerwał grę. Od bramki ponownie golkiper Olimpii

• Bardzo nieudana próba Michalika. Piłkę zgrał mu Koval... skrzydłowy Olimpii postanowił uderzyć z powietrza. Bardzo wysoko nad bramką Bankova

• Kilkanaście sekund przed polem karnym Olimpii spędzili teraz piłkarze Ruchu. Z kilku podań ostatecznie nic nie wyniknęło i od bramki rozpoczął właśnie Małecki.

• Pierwsza próba Olimpii. Z rzutu wolnego dogrywał Feruga, ale skutecznie z dośrodkowaniem poradzili sobie defensorzy Ruchu

• I zaczęliśmy! Pierwsze podanie w tym meczu poślą goście z Chorzowa!

• Piłkarze właśnie zakończyli rozgrzewkę. Dzisiaj w składzie gości kilku piłkarzy, którzy dopiero od niedawna mogą rozgrywać mecze w barwach Ruchu. W grudziądzkich szeregach na ławce rezerwowych zabrakło dzisiaj miejsca dla Eusebio i Salmikiviego. W pierwszej jedenastce "biało-zielonych" wybiegnie z kolei Konrad Handzlik, czyli piłkarz sprowadzony na finiszu okienka transferowego.

• Powolnym krokiem zapełnia się sektor kibiców Olimpii. Trybuna gości w tej chwili pusta. Przypominamy, że dzisiejsze spotkanie ma status podwyższonego ryzyka. Przede wszystkim z uwagi na liczne zapowiedzi przyjazdu do Grudziądza kibiców Elany Toruń, Widzewa Łódź i Wisły Kraków. Nieoficjalnie mówiło się, że miejscowych sympatyków wesprzeć miała grupa kibiców bydgoskiego Zawiszy.

• Dużymi krokami zbliża się niezwykle ciekawie zapowiadający się pojedynek Olimpii Grudziądz z Ruchem Chorzów. Trener gospodarzy, Jacek Paszulewicz na przedmeczowej konferencji prasowej apelował do swoich piłkarzy, aby ci do swojego rywala podeszli z ogromnym szacunkiem. Chorzowianie co prawda mają ogromne kłopoty na początku sezonu, ale kapitalnym meczem w Chojnicach z miejscową Chojniczanką (przegranym w ostatnich sekundach 3:4) pokazali, że w żadnym przypadku nie są drużyną do bicia i łatwym dostarczycielem punktów.

Joanna Sobczykiewicz

Olimpia - Ruch LIVE! "Niebiescy" wyłonią się spod powierzchni?

Olimpia - Ruch LIVE! "Niebiescy" wyłonią się spod powierzchni? ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Olimpia Grudziądz - Ruch Chorzów ONLINE. W drugim piątkowym meczu 8. kolejki Nice 1 Ligi Olimpia Grudziądz podejmie na własnym stadionie Ruch Chorzów. Spadkowicz z Ekstraklasy wciąż nie może poradzić sobie z licznymi problemami i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dwoma ujemnymi punktami na koncie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.

Olimpia Grudziądz - Ruch Chorzów ONLINE

Zarówno w Olimpii, jak i w Ruchu zdecydowano o przełożeniu meczów z 7. kolejki z powodu powołań piłkarzy do młodzieżowych reprezentacji Polski. Dzisiejsi gospodarze mają jeszcze przed sobą spotkanie z Podbeskidziem Bielsko Biała (przesunięty na 13 września), a chorzowian czekają derby z GKS-em Tychy (14 września).
Powołania do kadry U-20 otrzymali nowi zawodnicy Bandy z Grudziądza, czyli Michael Olczyk, Hubert Adamczyk oraz Sebastian Chruściel. Niebiescy także mieli swojego reprezentanta na turnieju Elite League, lewego obrońcę Mateusza Hołownię. Wyjazdu na zgrupowanie nie zapamiętają najlepiej, choć zmagania rozpoczęli od bezbramkowego remisu ze Szwajcarią. Kilka dni później musieli przyjąć jednak bolesną lekcję od Włochów, którzy pokonali naszych młodych kadrowiczów aż (6:1).

W tym czasie wiele działo się w Chorzowie. Poza niechlubnym remisem (1:1) z Rozwojem Katowice w sparingu, rozegranym 2 września, by podtrzymać rytm meczowy Niebiescy podpisali roczną umowę z obrońcą Marcinem Kowalczykiem. Do Ruchu trafił w 2016 roku, lecz po spadku tak, jak większość piłkarzy skorzystał z możliwości opuszczenia klubu. Po upływie dwóch miesięcy i braku konkretnego pracodawcy zdecydował się wrócić na Cichą. 32-latek jest brany pod uwagę przez trenera Krzysztofa Warzychę przy ustalaniu składu na dzisiejsze starcie z Olimpią. Poza nim do dyspozycji szkoleniowca będzie też Bośniak Bojan Marković, który otrzymał już pozwolenie na pracę w Polsce. Dodatkowo swój kontrakt przedłużył kapitan Maciej Urbańczyk. Nowa umowa ma obowiązywać do 30 czerwca 2019 r. To tyle jeżeli chodzi o pozytywy. W trakcie przerwy reprezentacyjnej dwóch zawodników narzekało na drobne urazy. Adam Setla naciągnął mięsień dwugłowy we wspomnianym już sparingu z Rozwojem, a Mateusz Zawal doznał stłuczenia palca stopy. W związku z tym ich dzisiejsze występy stoją pod znakiem zapytania. Jakby tego było mało, Ruch po powrocie z Grudziądza może rozegrać derby z GKS-em Tychy przy… pustych trybunach. Tym razem nie jest to kolejna z serii kar, lecz świadoma decyzja kibiców, którzy nie zgadzają się z cennikiem biletów, jaki ustalono na mecze ich drużyny. Ktoś w Chorzowie chyba się zagalopował, bo za wejściówkę na Cichą należy zapłacić więcej niż na mecz zespołów występujących obecnie w LOTTO Ekstraklasie, czy chociażby na Wielkie Derby Śląska, rozegrane dwa lata temu.

W Ruchu postarają się zrobić wszystko, by jak najszybciej zniwelować ujemny dorobek punktowy i zbliżyć się do reszty stawki, która z każdym kolejnym spotkaniem zaczyna odskakiwać coraz bardziej. Ostatnio niewiele brakowało, a chorzowianie wróciliby z Chojnic z jednym „oczkiem”. Gdy w 90. minucie przegrywali (1:3) nikt nie sądził, że w ciągu 120. sekund wszystko ulegnie zmianie. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Artur Balicki, a kilkanaście sekund później do remisu doprowadził Zawal. Ich marzenia zrujnował Jakub Bąk, strzelając gola na (4:3). Nie obrazilibyśmy się, gdyby dziś w Grudziądzu padła podobna ilość bramek, jak w Chojnicach.

- Wracamy do gry po przerwie. Przyjeżdża do nas 14-krotny Mistrz Polski, jeden z najbardziej utytułowanych klubów w kraju, oczywiście przeżywający problemy, mierzący się z tą sytuacją po spadku. W ostatnim czasie do Ruchu przyszło wielu dobrych zawodników. Dlatego spodziewam się bardzo trudnego meczu. Sama marka Ruchu powinna wyzwalać adrenalinę i motywację. Nie patrzymy w tabelę, bo ona nie odzwierciedla potencjału tego zespołu. W ostatnich meczach, które analizowaliśmy, Niebiescy grali jak równy z równym. Przyjeżdża do nas rywal, który będzie chciał zagrać o pełną pulę. Mecze uciekają i jeśli w Ruchu myślą o spokojnym budowaniu zespołu, i w przyszłości o powrocie do Ekstraklasy, to będzie musiał walczyć o zwycięstwo. - powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Jacek Paszulewicz. Trener gospodarzy zapytany też o prognozy, dodał. - Jesteśmy przygotowani na różne warianty. Na pewno chcielibyśmy się zaprezentować dużo lepiej niż w ostatnim spotkaniu i przede wszystkim wygrać.

Olimpia Grudziądz - Ruch Chorzów: Kto wygra mecz 1 ligi?

Sędzia Arbitrem tego starcia będzie Artur Aluszyk ze Szczecina. W tym sezonie był rozjemcą w trzech meczach Nice 1 Ligi, w tym w jednym z udziałem Olimpii Grudziądz w 1. kolejce z Zagłębiem Sosnowiec oraz I rundzie Pucharu Polski. Łącznie w tych czterech spotkaniach pokazał 16 żółtych kartek, a także podyktował jeden rzut karny.

Forma w ostatnich meczach:

Olimpia Grudziądz:
Olimpia - Stomil Olsztyn 1:1 (Nice 1 Liga, 27.08.2017)
Drutex-Bytovia Bytów - Olimpia 0:1 (Nice 1 Liga, 23.08.2017)
Olimpia - Chrobry Głogów 0:1 (Nice 1 Liga, 19.08.2017)

Ruch Chorzów:
Ruch - Rozwój Katowice 1:1 (sparing, 02.09.2017)
Chojniczanka Chojnice - Ruch 4:3 (Nice 1 Liga, 27.08.2017)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch 1:0 (Nice 1 Liga, 22.08.2017)

Olimpia Grudziądz - Ruch Chorzów TRANSMISJA TV

Polsat Sport nie przeprowadzi transmisji na żywo z tego spotkania. Zapraszamy na relację tekstową do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 19:00.