2

Chrobry Głogów

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Górnicy męczyli, męczyli i...wymęczyli. Bohaterem Angulo, który strzelił w tym meczu dwie bramki. Obraz gry w drugiej połowie przewidywalny - gospodarze stłamsili Chrobrego, piłkarze Ireneusza Mamrota praktycznie nie wychodzili z własnej połowy. Górnik powraca zatem na zwycięską ścieżkę.

• KONIEC MECZU! ZABRZANIE WYWALCZYLI 3 PUNKTY W OSTATNICH MINUTACH!

• Coś niesamowitego!! Świetne uderzenie Cerimagicia, Janicki zdołał koniuszkami palców zbić na poprzeczkę, a Angulo dopadł do odbitej piłki i skierował ją do pustej bramki! Górnik odwrócił losy tego meczu! Pech Chrobrego!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL!!! 2:1!!! ANGULO!!!

• Rzut wolny dla Górnika, Bonecki ukarany kartką! Będzie świetna szansa!

• Żółta kartka dla Kopacza, który sfaulował Boneckiego, który z kolei ruszał z kontrą Chrobrego.

• CERIMAGIĆ! Dobra próba z prawej strony, ale uderzenie nieznacznie nad bramką!

• Zablokowany strzał Plizgi, korner dla Górników! Wysokie tempo w tych ostatnich minutach.

• Rozkręcili się!! Teraz fatalne pudło Cerimagicia! Wrzutka minęła wszystkich obrońców, a Cerimagić zamykał akcję na dalszym słupku, lecz nie trafił w zasadzie do pustej bramki!

• Teraz z kolei szansa dla Górnika! Angulo popędził na lewej stronie, zagrał do środka do Ledecky'ego, ale ten uderza zbyt słabo!

• Była szansa dla gości!! Gąsior dostał świetne podanie około 20 metrów od bramki, miał mnóstwo miejsca, lecz uderzył fatalnie!

• Ładne wejście Kosznika na prawej stronie, ale dogranie do środka niecelne.

• Janicki "zmuszony" zawiązać buta - w tym celu zdjął obie rękawice. Sędzia jednak nie pokazuje kartki za grę na czas.

• Głupia strata Michalca, Plizga ładnie poczekał, popatrzył i wypuścił Angulo na czyściutką pozycję - tu już nie mógł spudłować! Wprawdzie Janicki miał piłkę na rękach, ale futbolówka jeszcze od słupka wpadła do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! 1:1!!! Dopięli swego!

• Zmiana w Górniku, Rafał Kosznik na murawie zmienia Adama Wolniewicza.

• Wrzutka Kurzawy, główkuje Angulo, ale jak to już w tym meczu było - obok bramki.

• Wolniewicz spróbował uderzenia z narożnika pola karnego, ale fatalnie, wysoko nad bramką.

• Górnicy cały czas w natarciu. Wrzutka goni wrzutkę, a w środku bryluje Seweryn Michalski.

• Z Janickim wszystko w porządku, ale Seweryn Michalski dużo bardziej ucierpiał w tym starciu. Zawodnik Chrobrego jednak może grać dalej.

• Oj, teraz może być ciężko. Zderzenie Janickiego z Michalskim, obaj leżą na murawie.. A Chrobry nie ma już zmian..

• Ręka Urynowicza, wcześniej dobre, mocne dośrodkowanie Cerimagicia.

• Zmiana w drużynie gospodarzy, Erik Grendel zmieniony przez Dawida Plizgę.

• Błąd defensywy gości! Akcja niemal identyczna jak ta bramkowa Chrobrego, ale Ledecky nie trafił czysto w piłkę i Janicki zdołał ją złapać!

• Ostatnia zmiana w szeregach gości, Mateusz Machaj opuszcza murawę, a zmienia go Damian Kowalczyk.

• Mięciutka wrzutka Kurzawy, pewnie wyłapuje piłkę Janicki.

• Ładna próba Grendela, ale uderzenie wprost w Janickiego. Pewna interwencja.

• No no, Wojciechowski mógł zdobyć bramkę! Tyle, że...samobójczą! Po wrzutce Cerimagicia Wojciechowski podbił piłkę głową i niemal pokonał Janickiego!

• Machaj ładnie chciał zagrać między obrońców do wybiegającego na czystą pozycję Boneckiego, ale dobrze interweniują obrońcy.

• Sebastian Murawski zmuszony opuścić plac gry. Kolejny uraz. W jego miejsce Maksymilian Rozwandowicz.

• Obrona Częstochowy w wykonaniu podopiecznych Ireneusza Mamrota.

• Ależ zamieszanie pod bramką Chrobrego! Kilka ładnych podań, Ledecky ładnie wyłożył piłkę na linię 16. metra do Przybylskiego, ten z kolei próbował mierzonym, technicznym strzałem zmieścić piłkę przy słupku, ale zablokowany!

• BLISKO!! POPRZECZKA po strzale Urynowicza! Wprawdzie piłka uderzyła w poprzeczkę "od góry", ale było blisko!

• Druga połowa czas, start! Gramy.

• Górnik w tym meczu przeważa, ale to Chrobry zdołał trafić do siatki! Goście nastawili się raczej na kontry i jedna z tych akcji przyniosła trafienie Machaja. Niestety dla drużyny gości, w 26. minucie czerwoną kartkę zobaczył Danielak, który powalił w sytuacji sam na sam Angulo. Od tego momentu goście praktycznie nie wychodzili z piłką z własnej połowy, natomiast Górnicy trochę bez pomysłu nacierali na bramkę Janickiego. Najlepszą okazję zmarnował w doliczonym czasie Angulo, który nie trafił na pustą bramkę z metra.

• Koniec pierwszej połowy! Chrobry prowadzi w Zabrzu 1:0!

• ALEŻ PUDŁO ANGULO!!! JAK ON TEGO NIE TRAFIŁ? Kapitalne zagranie wzdłuż bramki od Cerimagicia, a Angulo nie trafia do pustej bramki z metra? Dwóch? Nieprawdopodobne!

• Dwie minuty doliczył arbiter.

• Kolejne ładne dośrodkowanie Kurzawy i ponownie piłka dociera do jednego z Górników! Tym razem główkuje Angulo, ale obok bramki!

• Janicki wypiąstkował wrzutkę przed pole karne, ale prosto do Wolniewicza, ten zbyt długo jednak zbierał się do tego strzału i tylko rzut rożny!

• Wojciechowski bliski przechwytu przed polem karnym Górnika, upada zawodnik Chrobrego, ale arbiter wymownym gestem pokazuje, by ten się podniósł!

• Dobra wrzutka Kurzawy, w środku skakał Grendel, ale zupełnie nieudana ta główka.

• No i jest zmiana, Bartosz Pikul opuszcza murawę, a za niego Marcin Urynowicz.

• Pikul ucierpiał w jednej z wcześniejszych akcji i wydaje się, że nie będzie mógł kontynuować gry. Szkoda, bo zapowiadał się dobry debiut tego 17-letniego gracza.

• Goście zepchnięci do głębokiej defensywy, przy atakach Górnika Chrobry broni się niemal całym zespołem

• Angulo uderza z woleja po złym wybiciu defensorów Chrobrego, ale obok bramki.

• Zmiana w Chrobrym, Kościelniak opuszcza plac gry, a w jego miejsce Michał Michalec.

• CZERWONA KARTKA DLA DANIELAKA! Angulo wyszedł sam na sam, a zawodnik Chrobrego powalił go i nie mogło być innej decyzji!

• Wojciechowski fauluje Grendela, rzut wolny dla gospodarzy przy linii środkowej.

• Uderzenie Cerimagicia, ale bardzo niecelne.

• Pikul dobrze powalczył o piłkę na wysokości pola karnego, zawodnik Górnika zdołał jeszcze dośrodkować i w efekcie wywalczył korner.

• Ładne zagranie Grendela między obrońców, ale Angulo zbyt statycznie i piłka w rękach Janickiego.

• ALEŻ BLISKO!! Dośrodkowanie Machaja z rzutu wolnego, piłka wybita przed szesnastkę wprost pod nogi Boneckiego, ten oddał strzał, a w Murawski w ostatniej chwili zmienił tor lotu piłki, totalnie zaskakując Kasprzika! Futbolówka jednak obok słupka!

• Ładna wrzutka Kurzawy, w środku był Pikul, ale dobrze przyblokowany przez defensorów Chrobrego i piłka w efekcie bezpańska.

• Michalski dobrze interweniuje w walce z Ledecky'm, od bramki zacznie Janicki.

• A asystę zanotował Danielak. Piękny rajd na tej prawej flance.

• Świetna akcja gości i jeszcze lepsze wykończenie Machaja! Świetny rajd na prawej stronie, dośrodkowanie w pole karne, a Machaj dobrym wślizgiem już zdołał skierować piłkę do siatki obok bezradnego Kasprzika!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL MACHAJ!!! 1:0 CHROBRY!!

• Pierwsze 10 minut i obraz gry wygląda następująco: Górnik spycha gości do defensywy, próbując ataku pozycyjnego, Chrobry natomiast próbuje straszyć Zabrzan kontrami. Na razie jednak sporo niedokładności po obu stronach.

• Faulowany Gąsior, Ledecky przesadził z agresją w walce o piłkę.

• Kopacz! Dobra wrzutka Grendela, a zawodnik Górnika świetnie uciekł spod opieki obrońców i oddał strzał głową, ale bardzo, bardzo niecelnie.

• Faulowany Grendel, będzie okazja do wrzutki w pole karne gości.

• SZANSA DLA CHROBREGO! Mateusz Machaj ładnie ściął do środka na lewą nogę, huknął mocno na bramkę, ale Kasprzik wybija na rzut rożny!

• Dośrodkowanie Wolniewicza, całkiem dobra wrzutka, piłka nerwowo wybita za linię końcową i pierwszy w tym meczu korner dla Zabrzan.

• Danch dobrze zastopował szarżującego na prawej stronie Szczepaniaka.

• Pierwszy gwizdek i gospodarze ruszają od środka!

• Na stadionie w Zabrzu pojawiła się grupa kibiców z Głogowa.

• Piłkarze już na murawie, za chwilę początek meczu!

• Przed sezonem spodziewano się, że Górnicy powalczą o szybki powrót do Ekstraklasy. Tymczasem rzeczywistość okazała się być dla nich brutalna - choć jest to dopiero początek sezonu i ciężko mówić o konkretnych szansach na awans/utrzymanie, ale obecnie bliżej Górnikowi do walki o pozostanie w 1. lidze, aniżeli o powrót do Ekstraklasy.

• Kilka faktów przed dzisiejszym meczem: Zabrze i Głogów dzielą 284 km. Obie drużyny o punkty ligowe zagrają ze sobą po raz pierwszy w historii. Nie jest to jednak pierwsze spotkanie obu ekip. Dwukrotnie bowiem grały ze sobą sparingi w przygotowaniach do sezonu. W ostatnim meczu Górnik bezbramkowo zremisował z Wigrami Suwałki, natomiast Chrobry odprawił Sandecję Nowy Sącz 2:1. W obu drużynach najlepsi strzelcy zanotowali w tym sezonie po 3 trafienia - u gospodarzy 3 bramki na koncie mają Angulo i Gergel, u gości natomiast Kwiecień i Wojciechowski.

• Czeka nas pojedynek na dole tabeli. Obie drużyny sąsiadują ze sobą, znajdując się na 12. (Górnik) i 13. (Chrobry) miejscu. Po 12 punktów, różnica jedynie w bilansie bramkowym.

• Dzień dobry! Witam i zapraszam na relację live z meczu 11. kolejki 1. ligi pomiędzy Górnikiem Zabrze a Chrobrym Głogów! Początek meczu o 12:45!