0

• Koniec spotkania! Miedź zwycięża MKS Kluczbork 2:0!

• Arbiter Piotr Lasyk doliczył do regulaminowego czasu gry trzy minuty.

• Karol Gardzielewicz zmienił Petteri Forsella.

• Fatalnie przestrzelił Damian Rasak, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojciechem Kaczmarkiem!

• Zbyt mocne dośrodkowanie w kierunku Kamila Nitkiewicza. Futbolówka w rękach Pawła Kapsy.

• Rzut wolny po faulu na Kamilu Nitkiewiczu. Futbolówka po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry znalazła się w rękawicach Kapsy.

• Ostatnia zmiana w ekipie przyjezdnych. Dominik Kościelniak został zastąpiony przez Macieja Załęckiego.

• A Łukasz Garguła zmienił Wojciecha Łobodzińskiego.

• W miejsce Krzysztofa Bodzionego na murawie melduje się Sebastian Deja.

• Po dośrodkowaniu Rafała Niziołka z rzutu wolnego i rykoszecie piłka minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy.

• Żółty kartonik obejrzał Grzegorz Bartczak. Poszkodowanym w tej sytuacji był Kamil Nitkiewicz.

• Pierwsza zmiana w zespole gości. Paweł Kubiak zastąpił Tomasza Chałasa.

• Fenomenalna akcja Michała Bartkowiaka. Rezerwowy Miedzi wpadł w pole karne gości i płasko uderzył po długim rogu. W tej sytuacji Wojciech Kaczmarek był bez szans.

• GOOOOOOL! MICHAŁ BARTKOWIAK!

• Michał Bartkowiak ruszył prawą stroną i oddał celny strzał. Poradził sobie z nim Wojciech Kaczmarek.

• Petteri Forsell zagrał świetną prostopadłą piłkę do Damiana Rasaka. Ten uderzył, ale minimalnie chybił!

• Przewaga legniczan. Gospodarze w tym momencie panują na boisku.

• To musiała być bramka dla Miedzi! Grzegorz Bartczak uderzał z najbliższej odległości, ale trafił w futbolówkę zbyt lekko, marnując kapitalną okazję.

• Zmiana w drużynie Miedzi. W miejsce Rybickiego na murawie zameldował się Michał Bartkowiak.

• Mocno z rzutu wolnego uderzył Petteri Forsell. Wojciech Kaczmarek broni z dużymi problemami!

• Kontratak gości mógł zakończyć się bramką, ale przyjezdni źle go wykończyli. Tomasz Swędrowski z kilku metrów strzelił zbyt lekko.

• Znakomicie zagrał Petteri Forsell do Mariusza Rybickiego, ale ten zamiast decydować się na natychmiastowy strzał, chciał przełożyć sobie piłkę. Uderzenie Rybickiego zostało zablokowane.

• Ofensywne przewinienie Petteri Pennanena. Od rzutu wolnego rozpoczęli zawodnicy z Kluczborka.

• Kamil Nitkiewicz został ukarany żółtą kartką. Zawodnik gości faulował Damiana Rasaka.

• Źle uderzył Petteri Forsell! Wojciech Kaczmarek bez najmniejszych problemów obronił strzał Fina z jedenastu metrów!

• Rzut karny dla Miedzi! Tym razem piłkę zatrzymał ręką Łukasz Ganowicz!

• Goście mieli rzut wolny, po którym celnie głową uderzał Bartosz Brodziński. Na posterunku Paweł Kapsa.

• Indywidualna akcja Mariusza Rybickiego. Zbyt długo holował piłkę skrzydłowy Miedzi i niepotrzebnie dryblował zamiast odgrywać do partnerów.

• Uderzał Rafał Niziołek, ale obok bramki. Miał teraz szczęście Paweł Kapsa.

• Ruszyli do ataku gracze z Kluczborka. Mohamed Essam zagrywał niedokładnie i goście stracili futbolówkę.

• Gwizdek arbitra Lasyka. Druga połowa właśnie się rozpoczęła!

• Koniec pierwszej polowy! Do przerwy Miedź prowadzi jedną bramką z outsiderem 1. ligi.

• W dogodnej sytuacji znalazł się Wojciech Łobodziński, ale uderzył zbyt lekko.

• Arbiter doliczył do pierwszej części spotkania jeszcze 60 sekund.

• Składna akcja gospodarzy. Damian Rasak odegrał do Wojciecha Łobodzińskiego, ten chciał zagrać z klepki, ale skiksował.

• Uderzał z dystansu Tomasz Swędrowski, ale wykonanie było po prostu beznadziejne.

• Jeszcze jeden kontratak Miedzi Legnica. W tej sytuacji spalił jednak Wojciech Łobodziński. Od rzutu wolnego zaczną piłkarze MKS-u.

• Kontratak piłkarzy Miedzi. Piłka trafia do Damiana Rasaka, a gracz gospodarzy zdecydował się na strzał. Futbolówka poleciała wysoko w trybuny...

• Wchodził w pole karne z piłką Mariusz Rybicki, ale sędzia odgwizdał ofensywne przewinienie skrzydłowego Miedzi Legnica.

• Z rzutu wolnego dośrodkował Kamil Nitkiewicz, a Paweł Kapsa minął się z piłką. Blisko był tam Mohamed Essam, ale nie zdołał trafić do siatki!

• Po dośrodkowaniu w pole karne na wślizgu uderzał Mariusz Rybicki, ale futbolówkę złapał Wojciech Kaczmarek. Rybicki pokazywał jeszcze arbitrowi, że w tej sytuacji był przytrzymywany.

• Rzut rożny dla MKS-u Kluczbork. Piłka wylądowała jednak w rękawicach Pawła Kapsy.

• Kolejna akcja piłkarzy MKS-u. Tym razem był ofsajd, na którym znajdował się Tomasz Swędrowski.

• Ruszyli goście do odrabiania strat. Indywidualna akcja Krzysztof Bodzionego zatrzymana przez defensora Miedzi.

• Pewny strzał Petteri Forsella z jedenastki! Fin strzelił po ziemi w prawy róg, a Wojciech Kaczmarek rzucił się w drugą stronę.

• GOOOOOOL! PETTERI FORSELL!

• Rzut karny dla gospodarzy! Ręką we własnym polu karnym zagrał Łukasz Ganowicz!

• Wojciech Łobodziński wdał się w drybling i stracił futbolówkę. Zawodnikowi Miedzi zabrał ją Kamil Nitkiewicz.

• Krzysztof Bodziony w nieprzepisowy sposób zatrzymał Mariusza Rybickiego. Zawodnik MKS-u zobaczył żółty kartonik.

• Dobra akcja Miedzi! Petteri Forsell uruchomił na prawej stronie Wojciecha Łobodzińskiego. Ten uderzył z dość ostrego kąta, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w Wojciecha Kaczmarka!

• Z prawej strony w pole karne Miedzi dośrodkował Piotr Kwaśniewski. W szesnastce dobrze ustawiony był Tomasz Midzierski, który wybił futbolówkę.

• Piłkarze Miedzi w ostatnim fragmencie gry częściej utrzymują się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Świetne dośrodkowanie Petteri Forsella z rzutu wolnego. Do futbolówki wyskoczył Grzegorz Bartczak, ale to nie był udany strzał. Piłka nie poleciała w światło bramki.

• Ostry faul na Damianie Rasaku. Piotr Lasyk oszczędził gracza gości i nie pokazał mu żółtej kartki.

• Akcja innego Fina występującego w barwach Miedzi. Petteri Pennanen szarżował na pole karne MKS-u, ale stracił futbolówkę.

• Petteri Forsell huknął z rzutu wolnego. Piłka poszybowała jednak ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Wojciecha Kaczmarka.

• Rzut wolny dla Miedzi. Łukasz Ganowicz faulował Wojciecha Łobodzińskiego.

• Niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym Miedzi! Keon Daniel w ostatniej chwili odebrał futbolówkę Dominikowi Kościelniakowi.

• Zbyt mocna piłka w kierunku Rafała Niziołka. Z linii piątego metra rozpocznie golkiper Miedzi Legnica.

• Próba dalekiego przerzutu w wykonaniu Kamila Nitkiewicza była niedokładna. Goście stracili futbolówkę.

• Pierwszy gwizdek sędziego Piotra Lasyka. Gramy!

• Piłkarze obu drużyn pojawili się już na boisku w Legnicy. Przed nami tradycyjne powitanie kapitanów i losowanie.

• Arbitrem pierwszego w 2017 roku spotkania na zapleczu Ekstraklasy będzie Piotr Lasyk z Bytomia.

• Rezerwowi MKS: Wnuk, Deja, Gondek, Kojder, Kubiak, Orłowicz, Załęcki

• Rezerwowi Miedzi: Sapela, Bartkowiak, Chrzanowski, Gardzielewicz, Garguła, Gorskie, Łuszkiewicz

• - Wszyscy w zespole doskonale zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest bardzo trudna. Co jednak mamy zrobić? Siąść i płakać? Musimy wyjść na boisko i pokazać charakter - mówi Łukasz Ganowicz, kapitan MKS-u Kluczbork, ostatniego zespołu zaplecza Ekstraklasy.

• - Oczekujemy dobrego startu, jesteśmy pełni optymizmu i nadziei przed tym meczem. Chcę, by ta drużyna dała kibicom wiele satysfakcji. Przy okazji chciałbym podziękować pani prezes Martynie Pajączek i panu prezydentowi Tadeuszowi Krzakowskiemu, za to że możemy już grać na nowej płycie - mówi Tarasiewicz.

• Przez modernizację stadionu podopieczni Ryszarda Tarasiewicza jesienią rozgrywali większość meczów na wyjazdach. Dlatego wiosnę rozpoczynają z handicapem, bo przed własną publicznością zagrają aż 11 razy.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu, w którym Miedź Legnica podejmie MKS Kluczbork. To będzie pierwsze spotkanie o punkty w 2017 roku. A wszystko dlatego, że w pierwotnym terminie, czyli 29 listopada nie doszedł on do skutku z racji instalowania podgrzewanej murawy na stadionie w Legnicy.