• I KONIEC! GKS TYCHY NADAL NIEPOKONANY NA WŁASNYM STADIONIE! Lider musiał uznać wyższość tyszan! GKS Tychy naprawdę zaczął liczyć się w walce o awans.

• Łobodziński ukarany żółtą kartką za faul w ataku.

• Strzał Kaczmarczyka z ostrego kąta, ale Sapela broni.

• Również Ryszard Tarasiewicz wykorzystuje ostatnią zmianę.

• Deleu za Bartczaka

• Idzik za Mystkowskiego

• Podwójna zmiana w Miedzi.

• Ostre dośrodkowanie Grzeszczyka z rzutu wolnego, Sapela wypiąstkował z problemami. Chwilę później Zapolnik próbował grą aktorską wywalczyć rzut karny.

• Brutalny faul Piaseckiego na Biernacie!

• Koszmarny strzał Zielińskiego z 16. metra.

• Faul taktyczny Mańki - żółta kartka.

• Mańka przewrotką dośrodkował piłkę do Grzeszczyka, ale kapitan Trójkolorowych na spalonym.

• Wróblewski schodzi, a w jego miejscu pojawia się Kaczmarczyk.

• Grzeszczyk znów w akcji! Jego strzał z 13 metra broni fenomenalnie Sapela! Corner dla GKS-u.

• Pierwsza naprawdę ciekawa akcja Miedzi. Strzał Piątkowskiego łapie bez problemów Jałocha.

• Kolejne próby dośrodkowań Miedzi kończą się wybiciem piłki z pola karnego.

• I mamy pierwszą zmianę w Miedzi.

• Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Fidziukiewicz wchodzi za Abramowicza.

• Powtórka z historii. Zamieszanie w polu karnym GKS-u Tychy, ale podopieczni Ryszarda Tarasiewicza bez problemu radzi sobie z przeciwnikiem i wybijają piłkę.

• Osyra żółta kartka za faul.

• Kolejna akcja Miedzi przerwana przez defensorów GKS-u Tychy.

• Odważne wejście gości w pole karne tyszan, ale gospodarze po raz kolejny radzą sobie bez problemów z natarciem.

• Najpierw Zapolnik, potem Grzeszczyk na 16 metrze, ale ostatecznie defensywa Miedzi odpycha atak GKS-u Tychy!

• Grzeszczyk próbował uderzyć w polu karnym, ale został zablokowany, piłka jednak wróciła do niego już poza polem karnym i pokonał za drugim razem Sapelę. Piękny strzał na dalszy słupek.

• GOL! GRZESZCZYK Z DYSTANSU!

• Zamieszanie w polu karnym Miedzi po długim wyrzucie piłki z autu. Sędzia odgwizduje faul na bramkarzu Miedzi.

• Pierwsza akcja ofensywna Miedzi Legnica, ale ostatecznie piłka trafia do rąk Jałochy.

• Bez zmian w przerwie.

• Powracamy do Tychów! Początek drugiej połowy!

• Mocno taktyczny mecz - bez konkretnych sytuacji. Na początku Miedź grała częściej piłką, ale w ostatnim kwadransie to gospodarze częściej pojawiali się pod bramką rywala.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Kontra tyszan - niecelne dośrodkowanie Grzeszczyka do Zapolnika.

• Więcej strzałów oddali na razie gospodarze, ale prawie wszystkie omijają bramkę Miedzi w sporej odległości.

• Strzał z dystansu Zapolnika obroniony przez Sapelę.

• Znów bardzo niecelny strzał Abramowicza z dystansu.

• Wrzutka Łobodzińskiego, małe zamieszanie w polu karnym GKS-u Tychy, ale ostatecznie gospodarze zgasili tę akcję.

• Dośrodkowanie Grzeszczyka z rzutu wolnego prosto w koszyczek Sapeli.

• Abramowicz długi wyrzut z autu w pole karne gości, Zapolnik przedłużył podanie, ale i tym razem Miedź radzi sobie w tej sytuacji.

• Teraz lepsza gra tyszan. Dośrodkowanie Grzybka w pole karne Miedzi, ale piłka została wybita na aut.

• Kolejny niegroźny strzał Abramowicza. Od bramki Sapela.

• Szybkie rozegranie rzutu wolnego przez GKS. Akcja zakończona niegroźną główką Abramowicza.

• Kontra Miedzi Legnica! Łobodziński wpadł z piłką w pole karne Tychów, ale piłka po jego strzale przeleciała wysoko nad poprzeczką!

• Augustyniak spróbował rajdu z lewej strony boiska w pole karne tyszan, ale obrona z łatwością odebrała mu piłkę.

• Mańka wybił piłkę spod nóg Piątki, który znajdował się w polu karnym gospodarzy.

• Łobodziński w polu karnym GKS-u Tychy, ale sędzia odgwizduje pozycję spaloną.

• Zamieszanie w polu karny Miedzi po wyrzucie z autu! Ostatecznie futbolówkę opanował przed polem karnym Keon Daniel, który nie trafił w bramkę.

• Dośrodkowanie Wróblewskiego z rzutu wolnego, Miedź wybija na aut.

• Faul Bartczaka na Mańce i żółta kartka.

• Dalej gra toczy się głównie na środku boiska. Miedź próbuje rozklepać defensywę Tychów, ale jedynie udało się Piątkowskiemu oddać niegroźny strzał z dystansu.

• Miedź znów dłużej przy piłce, ale ponownie traci łatwo piłkę i GKS Tychy próbował wyjść z kontrą, ale Wróblewski otrzymał za mocne podanie.

• Kontra GKS-u, Mańka w polu karnym, ale wypuścił sobie piłkę za daleko, którą przejął bramkarz Miedzi.

• Miedź szybko przejęła piłkę i przebywa na połowie tyszan.

• Sędzia gwiżdże po raz pierwszy w tym spotkaniu! Pierwsze podanie dla gospodarzy!

• Piłkarze już wyszli na boisko!

• Miedź Legnica pewnie zmierza po awans do Ekstraklasy. Mimo braku kilku podstawowych piłkarzy, nie wolno zwątpić w tę drużynę, która tydzień temu rozgromiła Ruch Chorzów.

• GKS Tychy jest na 9. miejscu i do drugiego miejsca przed tą kolejką tracił zaledwie 7 punktów. Czy przez te ostatnie sześć kolejek sezonu 2017/2018 powtórzy się historia Górnika Zabrze sprzed roku?

• Piłkarz GKS-u Tychy Nikolas Wróblewski ma dzisiaj naprawdę intensywny dzień. Rano zdawał maturę z języka polskiego, a teraz będzie walczył o kolejne trzy punkty dla swojego klubu.

• Murawa w Tychach pozostawia wiele do życzenia. Pod jedną z bramek z łatwością można zagrać w beach soccera.

• GKS Tychy to jedna z najlepiej grających drużyn na własnym stadionie. W 14 spotkaniach przy ulicy Edukacji tyszanie przegrali tylko dwa razy.

• Miedź Legnica to aktualny lider Nice 1. Ligi. Ponadto zarówno Miedź, jak i GKS Tychy to najlepsze zespoły rundy wiosennej. Goście po w 9 meczach po przerwie zebrali 21 punktów, zaś gospodarze 20 punktów.

• Witamy serdecznie! Rozpoczynamy relację LIVE ze spotkania GKS Tychy - Miedź Legnica!

red, Piotr Janas

Gazeta Wrocławska

GKS Tychy - Miedź LIVE! Liderzy wiosny stają naprzeciw siebie

GKS Tychy - Miedź LIVE! Liderzy wiosny stają naprzeciw siebie ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz GKS Tychy - Miedź Legnica ONLINE. Tabela zaplecza LOTTO Ekstraklasy jednoznacznie wskazuje faworyta piątkowego spotkania, choć w pewnym sensie zakłamuje ona rzeczywistość. Co prawda „Miedzianka” jest najlepiej punktującym zespołem w rundzie wiosennej tego sezonu, ale drugą najlepszą pod tym względem drużyną jest właśnie dziewiąty w ligowym zestawieniu GKS Tychy. Relacja LIVE w GOL24 od 20:45.

Mecz GKS Tychy - Miedź Legnica ONLINE

Tyszanie prowadzeni przez byłego szkoleniowca Miedzi Ryszarda Tarasiewicza mają za sobą fatalną jesień, ale od nowego roku są nie do poznania. W dziewięciu meczach zdobyli 20 punktów, czyli tylko o jedno oczko mniej, niż najlepsza pod tym względem Miedź.

Osoba Ryszarda Tarasiewicza nie jest jedyną, która łączy oba zespoły. Filarami GKS-u w bieżących rozgrywkach są byli piłkarze Miedzi - obrońca Daniel Tanżyna, były reprezentant Trynidadu i Tobago Keon Daniel oraz wypożyczony z Legnicy do Tychów napastnik Jakub Vojtus. Ten ostatni - zgodnie z klauzulą znajdującą się w umowie wypożyczenia - przeciwko Miedzi grać nie może i dziś zasiądzie na trybunach.

- Zapowiada się bardzo ciekawy mecz. Chcemy podtrzymać swoją dobrą passę i zdobyć kolejne punkty, które przybliżą nas do upragnionego celu. Mamy plan na starcie w Tychach i jestem przekonany, że bez względu na to kto wyjdzie na boisko, da z siebie 100 proc. - zapewnia trener Dominik Nowak.

GKS Tychy - Miedź Legnica: Kto wygra mecz 1 ligi?

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Miedź - GKS Tychy 2:1 (Nice 1 Liga, 06.10.2017)
Miedź - GKS Tychy 3:2 (Nice 1 Liga, 20.05.2017)
GKS Tychy - Miedź 0:2 (Nice 1 Liga, 29.10.2016)

Mecz GKS Tychy - Miedź Legnica TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra. W internecie mecz dostępny w aplikacji IPLA TV. Komentuje duet Cezary Kowalski – Tomasz Łapiński. Relacja LIVE w GOL24.pl od 20:45. Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj -> PROGRAM TV