Stomil Olsztyn

0

Zagłębie Sosnowiec

2

• Koniec meczu! Zagłębie wywozi z Olsztyna 3 punkty i jest na dobrej drodze do awansu!

• Ostatnia roszada w Zagłębiu. Wrzesiński zmieniony przez

• Pięć minut doliczone do drugiej połowy.

• Żółta kartka dla Cichockiego.

• Druga zmiana w Zagłębiu. Makowski zmienia Lewickiego

• Żółta kartka dla Ramireza za faul

• Było blisko bramki kontaktowej, ale świetną interwencją popisał się Perdijić.

• Głowacki z rzutu wolnego trafił w słupek! Dobitka była niecelna, a i tak strzelec był na ofsajdzie

• Jędrych ukarany żółtą kartką za faul przed polem karnym

• Ostatnia zmiana w Stomilu. Lech zmieniony przez Ramireza

• Nowak głową zagrał do Wrzesińskiego, a jego strzał broni Leszczyński!

• Korner dla Stomilu, ale obrońcy wybijają piłkę. Spokojna gra Zagłębia w defensywie.

• Pomocy medycznej wymaga Perdijić, który ucierpiał w zderzeniu z Cichockim.

• Mogło być 3:0! Nowak uderzył ładnie sprzed pola karnego i piłka zatrzymała się na poprzeczce.

• Kolejna zmiana w Stomilu. Stromecki zmienia Biedrzyckiego.

• Było groźnie po rzucie rożnym w polu karnym Zagłębia. W ostatniej chwili sprzed bramki piłkę wybił Puchacz.

• Zagłębie kontroluje spotkanie. Trudno spodziewać się, by wypuściło prowadzenie. Stomil jednak nie składa broni.

• Za Głowackiego wchodzi Karankiewicz

• Leszczyński zdołał obronić strzał Alexandre Cristovao, ale przy dobitce Lewickiego był już bezradny

• Goool! Co się odwlecze, to nie uciecze. Zagłębie podwyższa prowadzenie. Lewicki!

• Piłka drugi raz w bramce Stomilu. Okazało się jednak, że Lewicki dobijając strzał Babiarza był na spalonym. Gola nie ma.

• Nowak rozrzucił piłkę na skrzydło do Wrzesińskiego, jednak ten nie nadążył za podaniem.

• Strzał Lecha z 20 metrów trafił w obrońcę Zagłębia.

• Na drugą połowę w drużynie Zagłębia wybiegł Cristovao, który zmienił Udovicicia.

• Początek drugiej połowy!

• Koniec pierwszej części meczu. Zagłębie może być w pełni zadowolone z wyniku.

• Dwie minuty doliczone do drugiej połowy.

• Ładne uderzenie Udovicicia z rzutu wolnego i przytomna interwencja Leszczyńskiego ratuje Stomil przed stratą drugiej bramki.

• Dobra wiadomość dla Zagłębia dotarła z Chorzowa: Ruch sensacyjnie ograł GKS Katowice, więc jeśli sosnowiczanie wygrają, wskoczą dziś na drugie miejsce. Pozostanie im wtedy jeszcze czekać na potknięcie Chojniczanki.

• Okazja na dośrodkowanie dla Zagłębia. Do piłki podszedł Nowak i posłał zbyt mocną wrzutkę.

• Babiarz zdecydował się na strzał z dystansu, ale mocno niecelnie.

• Kolejny korner, jednak tym razem nie przyniósł już zagrożenia.

• Rzut rożny dla Stomilu. Wrzutka i Biedrzyński trafia po strzale głową w słupek!

• Kolejne dośrodkowanie, jednak tym razem któryś z piłkarzy gości faulował w polu karnym.

• Wrzutka, strzał głową i kolejny korner.

• Rzut rożny dla Zagłębia, będzie kolejna okazja.

• Stomil stara się odpowiedzieć, jednak znowu na posterunku Perdijić.

• Rzut karny sprokurował Sołowiej, który za faul ukarany został dodatkowo żółtą kartką.

• Goool! Pewnie jedenastkę wykorzystał Tomasz Nowak!

• Rzut karny dla Zagłębia po faulu na Lewickim!

• Nowak faulowany około 30 metrów przed bramką Stomilu. Będzie okazja dla gości.

• Rzut rożny dla Stomilu. Wrzucił piłkę Lech, ta wybita pod nogi Sołowieja, ale jego strzał wybronił Perdijić.

• Wrzutka Nowaka w pole karne, ale radzą sobie z zagrożeniem gospodarze.

• Ofensywna akcja Zagłębia i w końcu jakieś efekty. Jest rzut rożny.

• W ataku ciągle Stomil. Kolejne dośrodkowanie i musi ponownie interweniować bramkarz gości.

• Centrostrzał Tanczyka mógł zaskoczyć bramkarza Zagłębia, ale ostatecznie Perdijić poradził sobie z zagrożeniem.

• Rzut wolny dla Stomilu z 30 metrów. Dośrodkowanie i wybijają piłkę gospodarze.

• Pierwsza próba ataku gospodarzy, ale zabrakło udanego przyjęcia w polu karnym.

• Początek spotkania. Od środka gracze Zagłębia.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę. Niedługo początek spotkania.

• Zagłębie z kolei liczy na potknięcia głównych rywali w walce o awans i wywalczenie drugiego miejsca, dającego promocję do Ekstraklasy. Obecnie sosnowiczanie tracą do niego jeden punkt. Teoretycznie w zasięgu jest też lider, Miedź Legnica, jednak odrobienie 6 punktów straty w czterech meczach wydaje się zupełnie nierealne.

• Dzisiejsi rywale mają w końcówce sezonu zupełnie różne cele. Stomil przede wszystkim liczy na utrzymanie, do czego potrzeba mu zająć przynajmniej miejsce w barażach. Brakuje mu do niego jednego punktu, więc każda zdobycz punktowa będzie dzisiaj na wagę złota.

• Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić relacje LIVE z meczu Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec!

red

©fot. Karina Trojok

Dzisiaj o 19.00 w Olsztynie rozpocznie się arcyciekawe spotkanie. Będący na fali Stomil Olsztyn zmierzy się z..będącym w jeszcze lepszej formie Zagłębiem Sosnowiec. Gospodarze walczą o utrzymanie, a podopieczni Dariusza Dudka o awans do Lotto Ekstraklasy.

Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec NA ŻYWO

Zagłębie Sosnowiec liczy się w grze o Lotto Ekstraklasę, a Stomil Olsztyn walczy o pozostanie w Nice 1. Lidze – tak wygląda sytuacja drużyn, które spotkają się w sobotę. Nikt więc nie będzie odpuszczał i mecz zapowiada się bardzo ciekawie.

W poprzedniej kolejce Zagłębie wygrało na Stadionie Ludowym z Drutex-Bytovią Bytów 2:1.
Stomil przywiózł trzy punkty z Opola, gdzie pokonał Odrą 4:2. Sosnowiczanie mają 49 punktów, przed 31. serią gier zajmują czwarte miejsce z tylko jednym punktem straty do wicelidera GKS-u Katowice. Zespół Olsztyna jest na 16. miejscu (30 pkt) i ma tylko punkt mniej niż Górnik Łęczna będącego na barażowej pozycji.

Trener Zagłębia Dariusz Dudek ma problem przed sobotnim meczem, bo przez żółte kartki nie mogą zagrać bramkarz Dawid Kudła oraz Adam Banasiak i Sebastian Milewski. Kudła bronił do tej pory we wszystkich w tym sezonie meczach. W sobotę między słupki wejdzie zapewne Matko Perdijić.

Po wygranej z Bytovią opiekun Zagłębia musiał tonować nastroje, bo droga do Ekstraklasy jest jeszcze daleka…

- Teraz na pewno presja będzie większa, niż dotychczas. Przyda się trochę lodu, by ostudzić emocje…- stwierdził Dudek.

W październiku Zagłębie wygrało ze Stomilem aż 5:1. Bramki dla sosnowiczan zdobyli: Szymon Lewicki (dwie), Adam Banasiak, Patryk Mularczyk i Vamara Sanogo. Paweł Pskit z Łodzi będzie sędzią głównym meczu.

W dzisiejszym spotkaniu nie powinno zabraknąć bramek. Stomil jest jedyną drużyną, która w tym sezonie ani razu bezbramkowo zremisowała.

Początek meczu o godz. 19.00. Relacja ''minuta po minucie'' na GOL24.pl!