Siarka Tarnobrzeg

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Siarka wygrywa w wyjazdowym meczu na własnym obiekcie 1:0 po trafieniu Marcina Truszkowskiego w pierwszej połowie. Siarka była lepsza, choć w drugiej połowie dużo do powiedzenia mieli piłkarze z Góry. Tarnobrzeżanie inkasują zatem cenne 3 oczka. Nadwiślan w tym sezonie jeszcze bez punktów.

• Nadwiślan - Siarka

• Koniec meczu! Siarka skromnie wygrywa z Nadwiślanem Góra po bramce Marcina Truszkowskiego!

• Jeszcze szansę miała Siarka, ale płaska wrzutka Persony ląduje w rękawicach Królczyka.

• Ostatnie sekundy meczu, Nadwiślan ma piłkę.

• Będzie jeszcze taktyczna zmiana w drużynie Siarki, Bartosz Waleńcik wejdzie na murawę zastępując Daniela Koczona.

• 4 minuty doliczone

• Było blisko! Wrzutka Koczona w pole karne, a tam Baran minimalnie minął się z piłką!

• Koczon ładnie zagrał do wychodzącego Palucha, ale na rzut rożny wybija Boczek!

• Sędzia odgwizdał faul Frankiewicza przed polem karnym gospodarzy.

• Kolejny błąd Królczyka! Tym razem golkiper Nadwiślana nie utrzymał piłki w rękawicach w pozornie niegroźnej sytuacji! Kolejny korner

• Persona wywalczył rzut rożny nabijając mocno Jurka.

• Nadolski zablokował strzał Setli w polu karnym. W tym meczu będą jeszcze emocje, bo gospodarze nie rezygnują!

• Koczon nie utrzymał piłki w placu gry, aut dla Nadwiślana.

• Tunkiewicz dobrze przeciął teraz zagranie do wchodzącego zawodnika Nadwiślana

• Koman faulował przy linii bocznej na wysokości pola karnego i kolejna żółta kartka w tym meczu.

• Paluch przegrał indywidualny pojedynek z Jurkiem na lewej stronie. Siarka zerwała się do ataku.

• Żółta kartka dla Roberta Tunkiewicza.

• Zmiana również w Nadwiślanie, za Łukasza Małkowskiego wchodzi Kaspars Svarups.

• Zmiana w Siarce, za strzelca bramki, Marcina Truszkowskiego, na murawie witamy Marcina Bochenka.

• Setla fauluje w kole, żółta kartka dla zawodnika Nadwiślana.

• Truszkowski bez namysłu uderzył z 30 metrów, ale bardzo niecelnie. Siarka bez pomysłu na atak!

• Ostra reprymenda od trenera Tułacza, który nie oszczędzał gardła przy linii bocznej.

• Blisko nieporozumienia między Baranem a Nadolskim! Baran myślał, że drugi stoper Siarki kontroluje akcję, ale niewiele by brakło, a zawodnik Nadwiślana przejąłby piłkę!

• Zmiana w Siarce, za Marcina Figla pojawia się Robert Tunkiewicz.

• A kibice w Tarnobrzegu oklaskują zwycięstwo Rafała Majki w 71. Tour de Pologne!

• Przewaga drużyny z Góry jest coraz bardziej widoczna. W szeregach Siarki pojawia się coraz więcej nerwowości.

• Zmiana w Siarce, za Jakuba Więcka pojawia się Michał Paluch.

• Nadwiślan jest coraz groźniejszy! Małkowski popędził z piłką wzdłuż linii pola karnego, ale wyjaśnili obrońcy. Chwilę później groźny strzał głową Setli, ale obok bramki!

• Druga zmiana w szeregach gospodarzy, za Tomasza Matyska pojawia się Bartłomiej Setlak.

• Głupia strata Nadolskiego, który naciskany przez jednego z zawodników Nadwiślana źle podał do bramkarza. Rzut rożny.

• Żółta kartka dla Łączka za bezmyślny faul na Stępniu.

• Była okazja dla Siarki! Koczon wrzucił w pole karne z lewej strony, był tam Więcek, ale młody zawodnik gości nie sięgnął futbolówki!

• Setla popychał Barana w walce o piłkę, co zauważył sędzia i odgwizdał faul.

• Koman główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale nad bramką Pogorzelca.

• Nadwiślan Góra - Siarka Tarnobrzeg

• Trzeba przyznać, że gospodarze złapali wiatr w żagle. Teraz rzut rożny, ale piąstkuje Pogorzelec, a chwilę później faulowany Stępień.

• Jakub Więcek ukarany żółtą kartką za faul w środku boiska.

• Setla naciskał teraz Pogorzelca i zmusił go do błędu - aut dla gospodarzy.

• Nadwiślan aktywnie rozpoczął drugą połowę meczu.

• Piłkarze Nadwiślana zaczynają drugie 45 minut w tym spotkaniu!

• Od razu zmiana w drużynie gospodarzy. Adam Setla pojawia się za Łukasza Zaniewskiego.

• Piłkarze wracają już na murawę, za chwilę początek drugiej odsłony tego spotkania!

• Siarka jest bezapelacyjnie lepsza w tym spotkaniu i zasłużenie prowadzi. Nadwiślan nie stwarza praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką Pogorzelca. Siarka długo nie mogła znaleźć recepty na zdobycie bramki, jednak bardzo ułatwił im to...bramkarz Nadwiślana, który popełnił fatalny błąd, który zaowocował bramką dla Siarki.

• Koniec 1 połowy spotkania, Siarka prowadzi z Nadwiślanem 1:0! Wracamy za 15 minut.

• Figiel ładnie teraz powalczył o piłkę na prawej stronie, ale finalnie górą obrońcy Nadwiślana.

• 2 minuty doliczone

• Była okazja dla Siarki! Persona wrzucił piłkę w pole karne, tam Stefanik zgrał ją klatką do Truszkowskiego, ale strzał piłkarza Siarki zablokowany!

• Ależ babol Królczyka! Bramkarz Nadwiślana wybił piłkę wprost pod nogi stojącego na 25. metrze Truszkowskiego, a napastnik Siarki niewiele myśląc przelobował golkipera gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL 1:0 dla Siarki!!!

• Przerzut Figla na lewą stronę przecięty przez jednego z obrońców i mamy korner dla Siarki.

• Frankiewicz celnie uderza na bramkę, ale wprost w golkipera gospodarzy.

• Stefanik faulowany przy próbie strzału. Rzut wolny około 22 metrów od bramki Królczyka.

• siarka nadwiślan

• Siarka cały czas w natarciu, ale niewiele z tego wynika.

• Teraz próba Figla, ale jak na razie zawodnicy obu ekip mają mocno "rozregulowane celowniki"

• Zaniewski próbował teraz uderzyć, ale bliżej mu było do chorągiewki w narożniku, aniżeli do bramki...

• Figiel z Truszkowskim w dwójkowej akcji, ale próba dośrodkowania tego drugiego bardzo słaba.

• Mocny wyrzut z autu Łączka, ale piłkę łapie Pogorzelec.

• Figiel spróbował uderzenia z powietrza, ale mocno niecelnie. Teraz chwila przerwy dla zawodników na uzupełnienie płynów.

• Siarka zastosowała dość ciekawy wariant wykonania tego rzutu wolnego. Zawodnicy Tomasza Tułacza stanęli na miejscu dla muru i chwilę po gwizdku... rozbiegli się w różnych kierunkach, wbiegając w pole karne. Ale nic z tego nie wynikło.

• Więcek faulowany przez Jurka, będzie okazja do wrzutki z rzutu wolnego.

• Mała ciekawostka - "Szerszeń Wacek" zasiada dziś w "młynie" tarnobrzeskiej Siarki :)

• Siarka jak na razie kontroluje przebieg tego spotkania, Nadwiślan w 11 na własnej połowie.

• Siarka wyszła z dynamiczną akcją. Figiel zagrał na lewo do Więcka, ale ten przy próbie dośrodkowania mocno skiksował i od bramki Królczyk.

• Stefanik taktycznie fauluje wychodzącego z akcją Zaniewskiego, ale tym razem bez kartki

• Strata Siarki, Koman przechwytuje piłkę po złym wybiciu Persony, piłka wędruje do Furczyka, który pokusił się o strzał, jednak niecelny.

• FIGIEL! Zawodnik Siarki dostał piłkę na 10. metrze od bramki, ale jego strzał zablokowany przez obrońców!

• Pierwszy rzut rożny dla Siarki, a wywalczył go na prawej stronie Konrad Stępień.

• Tymczasem kibice Siarki rozpoczynają doping.

• Frankiewicz świetnym wślizgiem wybił piłkę spod nóg Małkowskiego.

• Małkowski był faulowany przy linii bocznej, ale sędzia zastosował przywilej korzyści. Dośrodkowanie zawodnika Nadwiślana jednak bardzo słabe.

• Poszkodowanym był Daniel Koczon, ale wydaje się, że wszystko będzie dobrze.

• Łączek fauluje jednego z zawodników Siarki, potrzebna pomoc lekarza.

• Pierwszy gwizdek Michała Mularczyka i zaczyna Siarka!

• Zaraz zaczynamy! mecz

• Piłkarze już wychodzą na murawę!

• Maskotka Siarki, "Szerszeń Wacek" już gotowy do meczu :) szerszeń

• Piłkarze już zeszli do szatni, zaczynamy za niespełna 10 minut!

• Ławka rezerwowych Siarki: Melon - Sulkowski, Bochenek, Waleńcik, Tunkiewicz, Paluch, Ciećko

• Ławka rezerwowych Nadwiślana: Procek - Kochan, Setla, Setlak, Skrobol, Svarups, Szędzielarz

• Z lekkim opóźnieniem prezentuję skład gospodarzy. Za chwilkę podam kto znalazł się w rezerwie.

• W Tarnobrzegu dziś ciepło i słonecznie, aczkolwiek w ubiegłym tygodniu mocno doskwierała wysoka temperatura. Dziś jest trochę chłodniej, jednak również przed piłkarzami ciężkie zadanie.

• Za chwilę podam skład Nadwiślana Góra. Jak widzimy, w składzie Siarki brakuje Roberta Chwastka, który nie zdążył się wykurować.

• Na murawie również dzisiejsi goście - Siarka Tarnobrzeg. Siarka

• Gospodarze, Nadwiślan Góra już na murawie. nadwiślan

• Siarka może dziś ustanowić całkiem przyzwoity rekord jeśli chodzi o liczebność kibiców...na wyjeździe :)

• Do meczu pozostało jeszcze sporo czasu, zachęcam zatem do przeczytania mojej zapowiedzi tego spotkania - ZAPOWIEDŹ

• Podopieczni Tomasza Tułacza stanęli natomiast na wysokości zadania, pokonując po ciężkim boju Rozwój Katowice 2:1.

• W poprzedniej kolejce piłkarze Adama Noconia również grali "u siebie", ale...w Pruszkowie. Nadwiślan uległ wówczas drużynie tamtejszego Znicza 3:0.

• Nie pomyliłem się - to Nadwiślan jest w dzisiejszym meczu gospodarzem, mimo, iż odbywa się on w Tarnobrzegu.

• Witam serdecznie ze stadionu miejskiego w Tarnobrzegu i zapraszam na mecz 2. kolejki 2. ligi, w której Nadwiślan Góra podejmie Siarkę Tarnobrzeg.