Okocimski KS Brzesko 2 - 1 Puszcza Niepołomice

Okocimski KS Brzesko

2

Puszcza Niepołomice

1

• Cuda się zdarzają - tak należy skwitować to, co właśnie miało miejsce na stadionie Okocimskiego. "Piwosze" długo starali się o choćby wyrównującą bramkę, ale rzeczywistość przerosła nadzieje - gospodarze po piorunującym finiszu wygrywają z Puszczą. To wszystko z Brzeska, dziękujemy za śledzenie relacji!

• Koniec meczu!!! Okocimski szczęśliwie wygrywa 2:1 - to pierwsze ligowe zwycięstwo "Piwoszy" na własnym stadionie od października ubiegłego roku!

• Daniel Duszyk pojawił się na boisku w miejsce Pawła Pyciaka (Okocimski).

• Mecz potrwa jeszcze około sześćdziesięciu sekund - arbiter wcześniej przedłużył go o 4 minuty.

• Cichy!!! Ileż było mocy w tym uderzeniu obrońcy Puszczy, piłka szybuje obok bramki!

• Na samotny rajd zdecydował się Sani Goringo Abubakar - obrona Puszczy tylko przyglądała się, jak sprytnym uderzeniem Nigeryjczyk zdobywa drugą bramkę dla Okocimskiego! Niesamowite!

• GOOOOOL! 2:1 DLA OKOCIMSKIEGO! CO ZA HISTORIA!! SANI ABUBAKAR!!!

• Żółta kartka dla Łukasza Nowaka (Puszcza) za protesty jeszcze przy okazji podyktowania rzutu wolnego. Za co została odgwizdana ta "jedenastka"?! Wie chyba tylko arbiter!

• Potężny rozbieg i równie potężny strzał Wojciecha Dziadzio! Okocimski wyrównuje w samej końcówce meczu!

• Rzut karny dla Okocimskiego!

• Z boiska zszedł Wojciech Wojcieszyński (Okocimski), w jego miejsce Sani Goringo Abubakar.

• Jak nie z tej sytuacji, to już chyba z żadnej! Po zamieszaniu pod bramką Puszczy nad poprzeczką huknął Wojciech Dziadzio!

• Puszcza próbuje wykraść rywalowi każdą sekundę. Za grę na czas żółtą kartką zapłacił Andrzej Sobieszczyk (Puszcza).

• Defensywa Puszczy radzi sobie z dośrodkowaniem Pyciaka, w odpowiedzi dynamiczny rajd Madejskiego przerywa Jacek. Goście domagają się ręki, gwizdek sędziego milczy!

• Sekundy po wejściu na boisko Taras Jaworśkyj (Okocimski) ogląda żółtą kartkę za faul na Przybyle.

• Jest też roszada w Okocimskim - zszedł Arkadiusz Lewiński, zmienił go Taras Jaworśkyj.

• Czwarta zmiana w zespole Puszczy, schodzi Michał Kiełtyka, w jego miejsce Wojciech Przybył.

• Ryś po wdarciu się w pole karne próbował czegoś w rodzaju loba, piłka łagodnie ląduje w rękach Sobieszczyka.

• Biernat szczupakiem radzi sobie z dośrodkowaniem Mateusza Kasprzyka, chwilę później rykoszet powstrzymuje uderzenie Wawryki, zanim piłka dolatuje do bramki. Korner dla Okocimskiego.

• Napierała schodzi do parteru i ratuje Puszczę przed niebezpieczeństwem. Kolejny korner dla nacierającego Okocimskiego.

• Okropny mecz serwują swoim kibicom piłkarze Okocimskiego. "Piwosze" marnują sytuację za sytuacją w sposób, który nie przystoi nawet piłkarskim nowicjuszom.

• Kto na boisku jeszcze nie ma żółtej kartki? Na pewno nie Kamil Białkowski (Okocimski), który obejrzał ją za faul taktyczny.

• Niebywałe! Szarża Wawryki kończy się wyłożeniem piłki w pole karne Pyciakowi. Pomocnik "Piwoszy" zdołał dojść do piłki, ale w ostatniej chwili spacyfikował go obrońca i strzał wylądował obok słupka!

• Wolej Michała Kiełtyki szybuje nad bramką Okocimskiego. Momenty dominacji Puszczy w drugiej połowie można policzyć na palcach jednej ręki.

• Ryzykowny wślizg Witolda Cichego powtrzymuje Białkowskiego przed strzałem na bramkę, po rzucie rożnym Ryś pada w polu karnym tylko "z głodu".

• Bramkarz Puszczy czujnie wyłapuje podkręconą piłkę posłaną przez Pawła Pyciaka.

• Strózik najpierw udaremnił dośrodkowanie Pyciaka, lecz potem sfaulował piłkarza Okocimskiego. Szansa na centrę w pole karne Sobieszczyka z rzutu wolnego.

• Nieudane dośrodkowanie Wawryki wychodzi poza boisko. Okocimski wciąż nie przedstawił argumentów, żeby zasłużyć w tym meczu na wyrównującego gola.

• Rajd Nowaka i pojedynek z kapitanem Jackiem skończył się przewinieniem pomocnika Puszczy.

• Cichy nie doszedł do zbyt mocnej wrzutki Biernata, główka obrońcy Puszczy wychodzi na aut bramkowy.

• Mur zakrzywił techniczne uderzenie Nowaka, Puszczy z tej sytuacji został tylko korner.

• Nowak wzięty "na barana" przez stopera Okocimskiego, odległość jest właściwa, żeby pokusić się o uderzenie z rzutu wolnego na bramkę!

• Zbigniew Zakrzewski waleczny, ale kończy mecz bez gola. Zmienia go Michał Mikołajczyk (Puszcza).

• Płaski strzał Białkowskiego z najbliższej odległości ofiarnym wślizgiem wybija Cichy! Wcześniej Pyciak efektownym zwodem zwiódł obrońców i zagrał piłkę wzdłuż bramki.

• Jest i pierwsza próba Białkowskiego po wejściu na murawę - karygodne pudło z dwudziestu kilku metrów.

• Z boiska zszedł Jurij Hłuszko (Okocimski), w jego miejsce Kamil Białkowski.

• Dośrodkowanie Pyciaka z rzutu rożnego ugrzęzło gdzieś w nogach obrońców Puszczy.

• Znowu kartka - Zbigniew Zakrzewski (Puszcza) starł się z Radosławem Jackiem i został upomniany kartonikiem za swoje przewinienie.

• W przerwie Longinusa Uwakwe (Puszcza) zmienił Paweł Strózik.

• Zaczynamy II połowę! W pierwszej części meczu Puszcza miała spore problemy z utrzymaniem prowadzenia, jak będzie teraz?

• Zawodnicy wracają na boisko - w zespole Puszczy po przerwie zabraknie Longinusa Uwakwe. Trener Wójtowicz nie będzie ryzykował tego, że Nigeryjczyk zobaczy drugą żółtą kartkę.

• Piłkarze Okocimskiego Brzesko i Puszczy Niepołomice przed rozpoczęciem meczu

• Przecieramy oczy ze zdumienia - pudło za pudłem, kuriozalne sytuacje w stylu piłki zatrzymującej się przed bramką na mokrej murawie i brutalna gra obu zespołów to wszystko, co działo się w pierwszej połowie oprócz bardzo szczęśliwego gola Adriana Napierały.

• Koniec pierwszej połowy! Emocji jest dużo, choć poziom meczu pozostawia wiele do życzenia - Puszcza prowadzi z Okocimskim 1:0 po bramce Adriana Napierały!

• Takie rzeczy tylko w drugiej lidze! Podanie Pyciaka przechwycił Ryś i w pozycji półleżącej oddał strzał, piłka ugrzęzła na mokrej murawie tuż przed bramką Puszczy! Nie ma gola!

• Przedłużone dośrodkowanie z rzutu wolnego o mały włos nie zaskakuje Sobieszczyka, przewrotka Garła była przewrotką tylko w teorii - stoper "Piwoszy" nawet nie trafił w piłkę.

• Puszcza wraca z dalekiej podróży - w polu karnym upada Dziadzio, sędzia nie zdecydował się na jedenastkę dla gospodarzy, Okocimski ma tylko rzut rożny.

• Wojcieszyński złamał do środka i uderzył na bramkę, piłka daleko, daleko od bramki Puszczy.

• To jednak koniec meczu dla Krzysztofa Zaremby, zmienia go Łukasz Nowak (Puszcza).

• Żółta kartka dla Longinusa Uwakwego (Puszcza), rzut wolny zablokowany przez obronę gości.

• Kibice gospodarzy nie wytrzymują, gdy w doskonałej sytuacji Pyciak strzela nad poprzeczką. Płaskie podanie Głuszki było palce lizać, wykończenie to kompletna parodia.

• Okocimski znowu bez pomysłu na wykończenie akcji. Dobrym przeglądem pola popisał się Mateusz Kasprzyk, szkoda tylko, że jego podanie poprzedziło fatalny strzał Rysia z dystansu.

• Trener Wójtowicz dość ekspresyjnie wybił Zarembie z głowy myśli o zejściu z boiska. Pomocnik Puszczy co prawda chwiejnym krokiem, ale wraca na boisko.

• "Zmiana, zmiana" - krzyczy fizjoterapeuta do Dariusza Wójtowicza. Zaremba nie będzie mógł kontynuować gry.

• Znowu jakiś uraz Krzysztofa Zaremby, lekarze z Niepołomic opatrują skrzydłowego na połowie gości.

• Brutalny, brutalny mecz w Brzesku. Tym razem żółta kartka dla kapitana gospodarzy, Radosława Jacka (Okocimski).

• Żółta kartka dla Damiana Lepiarza (Puszcza) za faul na własnej połowie na Wojciechu Wojcieszyńskim.

• Pyciak próbował zaskoczyć Sobieszczyka strzałem z dystansu, bramkarz gości miał problemy z obroną, jednak na szczęście dla Puszczy, nikogo nie było dostatecznie blisko, żeby dobić strzał pomocnika gospodarzy.

• Mokra murawa przeszkadza w rozgrywaniu szybkich kontrataków. Przekonał się o tym Hłuszko, który nie zdołał celnie podać po złym zagraniu jednego z obrońców Puszczy.

• Ale to byłby piękny... samobój! Witold Cichy niefortunnie złożył się do wybicia piłki zagranej z rzutu wolnego i o mały włos nie skierował jej do własnej bramki, w ostatniej chwili futbolówkę wybił Uwakwe!

• Pyciak wycięty przez Marcina Biernata (Puszcza) przed polem karnym, żółta kartka dla stopera gości i rzut wolny z przyzwoitej odległości.

• Kiepskie podanie Zakrzewskiego do Madejskiego niweczy szansę na dobry kontratak Puszczy Niepołomice.

• Główka Biernata po wrzutce z rzutu wolnego mija słupek bramki Błąkały! Prawie 2:0 dla gości w Brzesku!

• Wojcieszyński (Okocimski) odbija dośrodkowanie z rzutu wolnego ręką i ogląda za to żółtą kartkę. Kolejny wolny dla niepołomiczan.

• Kolejny rzut rożny dla Puszczy po którymś z kolei faulu na szarżującym lewą flanką Krzysztofowi Zarembie.

• Kasprzyk usiłował uruchomić wbiegającego w pole karne Dziadzię, zawodnik Okocimskiego w kluczowym momencie potknął się i wywinął orła, zamiast przejąć podanie kolegi.

• Zaremba znowu sponiewierany na połowie Okocimskiego, sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie faulu i "Piwosze" mają rzut z autu.

• Zakrzewski do samego końca mocował się z Garłem o piłkę w polu karnym Okocimskiego, w końcu zdobył się na lob, piłka mija bramkę.

• Fatalnie w mecz wchodzi Robert Błąkała. Młody golkiper "Piwoszy" znowu sfuszerował wybicie, piłkę przechwycił Zaremba i huknął w boczną siatkę!

• Kolejny korner po wybitym dośrodkowaniu Piotra Madejskiego.

• Tarapaty obrony Okocimskiego, kolejne wybicie i rzut rożny dla gości.

• Płaska wrzutka Zakrzewskiego w pole karne gospodarzy wybita przez obronę. Rzut z autu dla Puszczy na wysokości pola karnego "Piwoszy".

• Płaską z piłkę z rzutu wolnego strącił Dariusz Gawęcki, ta zaskoczyła obronę Okocimskiego i po niefortunnym wybiciu Błąkały trafiła do Adriana Napierały. Stoper Puszczy instynktownie doszedł do futbolówki i wpakował piłkę do siatki!

• GOOOOOL! 1:0 dla Puszczy! Adrian Napierała!

• Po faulu na Krzysztofie Zarembie będzie potrzebna pomoc medyczna dla skrzydłowego Puszczy.

• Po płaskim dośrodkowaniu Longinusa Uwakwe tylko w boczną siatkę uderza Krzysztof Zaremba!

• Pressing napastników Puszczy na Robercie Błąkale, bramkarz "Piwoszy" musiał ratować się wybiciem piłki na aut.

• Nieudane zagranie Kasprzyka w kierunku kolegów w polu karnym, piłkę przejmuje Sobieszczyk.

• Zaczęli! Od środka boiska małopolskie derby rozpoczynają gospodarze - Okocimski Brzesko. Kibice "Piwoszy" czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo w lidze na własnym stadionie od października ubiegłego roku!

• Sektor gości na stadionie Okocimskiego nie jest dzisiaj pusty - Puszczę dopinguje grupa 15 kibiców z dwiema flagami.

• Sędzia wyprowadza obie jedenastki na murawę, Puszcza wystąpi dzisiaj w niebieskich strojach, Okocimski na zielono-biało.

• Ostatni ligowy mecz między tymi zespołami miał miejsce 27 kwietnia tego roku - "Piwosze" zremisowali wówczas z Puszczą 1:1.

• Rzut oka na drugoligową tabelę:

• 3. Puszcza Niepołomice (8 punktów; 2 zwycięstwa, 2 remisy)
    • 12. Okocimski Brzesko (5 punktów, 1 zwycięstwo, 2 remisy, 1 porażka)
  • Piłkarze wracają z rozgrzewki do szatni, początek meczu w Brzesku za około dziesięć minut. Pogoda nie zachęca do oglądania meczu piłkarskiego, dlatego na kameralnym stadionie Okocimskiego przeciętna frekwencja.

• Na kwadrans przed pierwszym gwizdkiem sędziego Piotra Wasielewskiego z Kalisza serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego spotkania, dostępną pod TYMlinkiem.

• Ławka rezerwowych Okocimskiego: Marek Pączek, Daniel Duszyk, Sylwester Tokarz, Patryk Bryła, Taras Jaworski, Sani Abubakar, Kamil Białkowski.

• Ławka rezerwowych Puszczy: Dariusz Maciejowski, Łukasz Furtak, Paweł Strózik, Wojciech Przybył, Maciej Balawender, Łukasz Nowak, Michał Mikołajczyk.

• Poprzednia kolejka w wykonaniu Puszczy Niepołomice to też podział punktów - podopieczni Dariusza Wójtowicza bezbramkowo zremisowali z Legionovią Legionowo.

• Poprzednia kolejka to remis Okocimskiego z Kotwicą Kołobrzeg - na bramkę Mateusza Kasprzyka goście odpowiedzieli trafieniem z rzutu karnego i "Piwosze" ostatecznie zremisowali 1:1.

• Jeszcze trzy miesiące temu oba zespoły zmierzyły się na zapleczu ekstraklasy - dziś Okocimski Brzesko i Puszcza Niepołomice spotkają się na boisku tylko jako drugoligowcy. "Żubry" mają ambicje jak najszybciej wrócić na pierwszoligowe boiska, z kolei na "Piwoszach" nadal ciąży dziesięć miesięcy bez zwycięstwa na własnym stadionie w lidze. Zapraszamy na relację LIVE z małych derbów Małopolski!