GKS Tychy

1

Gryf Wejherowo

0

• Mimo dużej przewagi gospodarze lepsi tylko o jedną bramkę. GKS Tychy dopisuje na swoje konto 3. punkty prawdopodobnie awansuje o jedną pozycję w ligowej tabeli.

• Koniec spotkania. GKS Tychy pokonuje Gryf Wejherowo 1:0

• Jeszcze Łukasz Grzeszczyk popędził na bramkę rywali ale fatalnie pudłował.

• Marcin Wodecki oddaje strzał, a piłka o centymetry mija słupek bramki.

• Grę od bramki wznowi Paweł Florek.

• Jeszcze rzut wolny dla Gryfa w środku pola.

• Sędzia dolicza 4. minut do drugiej połowy spotkania.

• Żaden ze stałych fragmentów gry w tym meczu nie był co najmniej dobry. Fatalnie pod tym względem wyglądają oba zespoły.

• Tomasz Górkiewicz wywalczył dla GKS-u rzut rożny.

• Michał Glanowski miał chwilę czasu aby dobrze przymierzyć ale mimo to piłka po jego strzale wysoko nad poprzeczką bramki Wiesława Ferry.

• Coraz więcej błędów popełniają podopieczni Tomasza Kotwicy.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Na boisku pojawił się Jakub Giec.

• Zbyt wiele przerw w grze. Mało płynnej gry nieco pogorszyło obraz gry. Nie ulega jedynie zmianie olbrzymia przewaga GKS-u Tychy.

• Zmiana w drużynie GKS-u Tychy. Na boisku pojawił się Marcin Wodecki.

• Chwilę po wejściu na boisku żółtą kartkę otrzymuje Krzysztof Rzepa.

• Kolejna zmiana. Na boisku pojawia się Krzysztof Rzepa.

• Kolejna fantastyczna frekwencja na stadionie w Tychach. Kibice miejscowego GKS-u jak na 2. ligowe warunki biją wszelkie rekordy.

• Dzisiejszy mecz ogląda 6684 widzów.

• Kolejna zmiana w drużynie Gryfa Wejherowo. Na boisku melduje się Maciej Szymański.

• Rozkręcają się gospodarze. Piłkarze Kamila Kieresia podbudowani zdobyciem gola dążą do podwyższenia wyniku.

• Kolejka żółta kartka w meczu.

• Warto jeszcze dodać, że Michał Grunt wykończył ładną akcję GKS-u Tychy strzałem głową. Bez szans w tej sytuacji bramkarz Gryfa Wiesław Ferra.

• Napastnik GKS-u pojawił się na boisku 5. minut wcześniej. Dobra zmiana Kamila Kieresia.

• GOL !!! !!! !!! Mamy pierwszą bramkę w meczu. Jej autorem Michał Grunt. GKS Tychy prowadzi z Gryfem Wejherowo 1:0

• Spokojne tempo gry. Tyszanom powinno nieco bardziej zależeć na wygranej w dzisiejszym meczu.

• Mateusz Mączyński bardzo łatwo przedostał się pod bramkę rywali, chyba sam zaskoczony tą sytuacją oddał kiepski strzał wprost w ręce bramkarza Gryfa.

• Zmiana w zespole GKS Tychy. Na boisku pojawił się Michał Grunt.

• Piotr Okuniewicz jest dziś nominalnie jedynym napastnikiem w drużynie Kamila Kieresia, nie miał on jednak zbyt wielu szans. Być może strzał głową przed chwilą był jego pierwszym w dzisiejszym meczu.

• Brakuje strzałów zza pola karnego. Wydawało się, że przy mokrej murawie piłkarze częściej będą próbowali właśnie takich uderzeń.

• Cała drużyna Gryfa na własnej połowie broni się oczekując swoich szans w kontrataku.

• Pierwsza zmiana w drużynie Gryfa. Z drobnym urazem boisko opuścił Krzysztof Wicki, a w jego miejsce Mateusz Kuzimski.

• Mariusz Zganiacz mógł nieco lepiej przymierzyć i moglibyśmy cieszyć się z pierwszego gola w meczu. Niestety pomocnik GKS-u spudłował i mamy nadal 0:0.

• Pierwszy w tej części gry rzut rożny dla tyszan.

• Oba zespoły bez zmian wyszły na drugą połowę, oby zmienił się wynik meczu. Liczymy na bramki w tym spotkaniu.

• Zaczynamy 2. połowę spotkania.

• Zawodnicy zarówno GKS-u jak i Gryfa pojawili się już na murawie. Za moment drugie 45. minut meczu.

• Nieco dziwny mecz w Tychach. Miejscowy GKS z dużą przewagą pod koniec pierwszej połowy nie był wstanie zagrozić bramce Gryfa. Kilka okazji wydaje się bardziej przypadkowych niż po ładnych składnych akcjach. Milił się Mateusz Grzybek i Łukasz Grzeszczyk. Pudłował również Daniel Tanżyna. Bardzo dużo niedokładnych podań i strat. Liczymy, że po przerwie zobaczymy więcej sytuacji podbramkowych.

• Pierwsza połowa spotkania nie została przedłużona nawet o minutę. Koniec pierwszej połowy.

• Pierwsza żółta kartka w meczu. Ukarany nią zawodnik Gryfa Wejherowo - Przemysław Szur.

• Tyszanie z duża już przewagą ale bez rezultatów.

• Faulowany na środku boiska Przemysław Kostuch i kolejne przerwa w grze.

• Krzysztof Wicki nie widział za bardzo co ma zrobić z piłką tuż przed polem karnym rywali, piłkę szybko stracił. Teraz nową akcję rozpoczynają gospodarze.

• Mateusz Grzybek minimalnie pudłuje po dobrej i składnej akcji GKS-u Tychy. W końcu kilka szybszych podań z pierwszej piłki.

• Podopieczni Kamila Kieresia jakby bez pomysłu na rozgrywanie swoich akcji, zbyt długo zwlekają z podjęciem decyzji.

• Łukarz Grzeszczyk w dobrej sytuacji przenosi piłkę nad bramką gości. I wciąć brakuje celnych strzałów na bramkę.

• Maciej Osłowski stanął przed szansą na otworzenie wyniku w tym spotkaniu. Świetną interwencją po jego strzale z 11. metrów popisał się Paweł Florek.

• Łukasz Grzeszczyk w polu karnym zbyt mocno podaje do Tomasza Górkiewicza i piłka w rękach bramkarza Gryfa.

• Teraz swoją szansę mają również i goście. Kolejny rzut rożny dla Gryfa.

• Piłkę z linii bramkowej swojej drużyny wybija Grzegorz Gicewicz. Zawodnik drużyny z Wejherowa uratował swój zespół przed startą gola po strzale jednego z zawodnikó GKS-u Tychy.

• Daniel Tanżyna obrócił się z piłką na 16. metrze i z trudem piłkę po jego strzale nad poprzeczką przenosi Wiesław Ferra.

• Na boisku leży Daniel Tanżyna, chwila przerwy w grze. Powoli wzrasta napór GKS-u Tychy na rywali i widać już lekką przewagę gospodarzy. Jednak jak na razie nie przekłada się to na sytuacji pod bramkowe.

• Piotr Okuniewicz zagrywa do Łukasza Grzeszczyka ale piłkę pewnie wyłapuje bramkarz gości , w innej sytuacji napastnik GKS-u miałby przed sobą już pustą bramkę.

• Mateusz Grzybek dość szczęśliwie znalazł się z piłką tuż przed bramkarzem gości ale w trudnej sytuacji trafił wprost w ręce golkipera z Wejherowa.

• Odważnie rozpoczął ten mecz beniaminek z Wejherowa i już miał swoje okazje w tym spotkaniu. Teraz okres gry w której przy piłce utrzymują gospodarze. Łukasz Grzeszczyk nie oddał strzału w dobrej sytuacji, został uprzedzony przez jednego z rywali.

• Krótko rozegrany stały fragment gry wydawało się, że nie zagrozi bramce Pawła Florka ale źle wyprowadzana piłka trafiła pod nogi Macieja Osłowskiego, a ten pomylił się minimalnie.

• Krzysztof Wicki przedzierał się w pole karne rywali ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Dużo walki o piłkę w powietrzu. Żadnej z drużyn nie udaje się jak na razie dłużej utrzymać przy piłce i wymienić większą ilość podań.

• Mateusz Mączyński spokojnie podaje do kolegów z linii obrony. Gospodarze budują kolejny atak od tyłu. Jak na razie jednak sporo niedokładności i strat piłki.

• Faul w środku pola Mateusza Grzybka.

• Łukasz Grzeszczyk był pewny swojej pozycji spalonej i nie podążył za piłką. Od bramki grę wznowi Wiesław Ferra.

• Mateusz Grzybek zbyt lekko do Tomasza Górkiewicza i pierwsza akcja tyszan prawym skrzydłem zakończona bez powodzenia.

• Dziś w Tychach przez większą część dnia padało. Murawa z pewnością nie jest idealna i będzie sprzyjać napastnikom, nieco gorzej będą mieli bramkarze. Możemy spodziewać się większej ilości strzałów z dalszej odległości.

• Mecz rozpoczęli gospodarze.

• Gospodarze meczu GKS Tychy w tradycyjnych trójkolorowych zielono-czarno-czerwonych barwach, goście z Wejherowa na biało-czarno.

• Sędzią głównym tego spotkania jest Paweł Malec z Łodzi.

• Zawodnicy obu drużyn pojawiają się już na płycie głównej stadionu. Za moment początek spotkania.

• Poznaliśmy już składy obu drużyn. Tutaj prezentujemy rezerwowych w obu zespołach. GKS Tychy: Marek Igaz - Tomasz Boczek, Robert Dymowski, Daniel Duda, Dawid Błanik, Marcin Wodecki i Michał Grunt. Gryf Wejherowo: Filip Wichman - Kamil Godula, Krzysztof Rzepa, Maciej Szymański, Maciej Dampc, Mateusz Kuzimski i Jakub Giec.

• Ostatnie spotkanie GKS Tychy przed własną publicznością zgromadziło na trybunach rekordową publiczność. Mecz z Rakowem Częstochowa w Tychach oglądało 11 026 kibiców. Jest to oficjalny rekord na boiskach 2. ligi po jej reorganizacji. Dziś o taki wynik z pewnością będzie trudno choć i tak liczba sprzedanych biletów na dzisiejszy mecz może imponować, jest to blisko 6200 biletów. Do rozpoczęcia spotkania jeszcze 30. minut więc liczba ta z pewnością wzrośnie.

• W ostatniej kolejce Gryf zremisował przed własną publicznością z Olimpią Zambrów 2:2, tracą gola w samej końcówce spotkania. GKS Tychy skromnie bo tylko 1:0 pokonał na wyjeździe Błękitnych Stargard Szczeciński.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze sporo czasu. Zachęcamy aby przed jego rozpoczęciem zapoznać się z zapowiedzią meczu. Jest ona dostępna tutaj. GKS Tychy - Gryf LIVE! Goście z Wejherowa marzą o przełamaniu.

• Wyniki tych spotkań z pewnością ważniejsze są dla GKS-u Tychy, który jeśli nie chce stracić kontaktu z czołówką ligi musi dziś zdobyć komplet 3. punktów.

• Jak dotychczas podczas trwających spotkań 10. kolejki w 2. lidze solidarnie wygrywają zespoły zajmujące pierwsze 4. miejsca. Stal Mielec pewnie prowadzi przed własną publicznością z Okocimskim Brzesko 2:0, Wisła Puławy również u siebie prowadzi 2:1. Zajmujące 3. oraz 4. miejsce Raków Częstochowa i Siarka Tarnobrzeg także prowadzą 1:0 w swoich spotkaniach.

• Stadion Miejski w Tychach, który od początku sezonu gromadzi najliczniejszą publiczność w 2. lidze jeszcze świeci pustkami. Do rozpoczęcie spotkania GKS Tychy - Gryf Wejherowo pozostało już nieco ponad 50 minut. Serdecznie witamy i zapraszamy do śledzenie relacji LIVE.