Arka Gdynia

1

Korona Kielce

0

• Z kim piłkarze Leszka Ojrzyńskiego zagrają w finale na Stadionie Narodowym? Przekonamy się jutro - wówczas Legia Warszawa zmierzy się przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze. W pierwszym meczu tych ekip był remis (1:1), zatem awans jest sprawa otwartą.

• KONIEC SPOTKANIA! PO GOLU MARCUSA DA SILVY ARKA GDYNIA PO RAZ DRUGI Z RZĘDU ZAGRA W FINALE PUCHARU POLSKI!!!

• Krótko rozegrany rzut rożny. Parę sekund zyskanych, ale ze stratą. Laga na Nikę Kaczarawę, ale z zasięgu rąk zrobił pożytek Krzysztof Pilarz.

• Gospodarze mądrze oddalają grę od własnej połowy boiska. Ruben Jurado w narożniku "kradnie" sekundy"...

• Jarosław Przybył dolicza 3 minuty do drugiej odsłony.

• Żółta kartka dla Bartosza Rymaniaka.

• Kilka minut dzieli do finału

• Ogromna radość na trybunach.

Za to Korona rzuciła się do odrobienia straty. Bezskutecznie - 2-3 kielczan było na spalonym.

• Ruben Jurado zbiegł na bliższy słupek do centry Damiana Zbozienia. Wystawia piłkę Brazylijczykowi, który atomowym uderzeniem niemal pod spojenie wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA ARKI! MARCUS DA SILVA!!!

• Teraz Brazylijczyk centrował w pole karne z prawego skrzydła. O piłkę powalczyli Akos Keckes z Maciejem Jankowskim. Górą był napastnik Arki, ale przez rykoszet. Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Zlatana Alomerovicia.

• Marcus da Silva pudłuje z kilku metrów! To powinien być gol!

• Zlatko Janjić zastępuje Michaela Gardawskiego.

• Ruben Jurado domagał się rzutu wolnego po rzekomym faulu Adnana Kovacevicia. Sędzia nakazał jednak grać dalej, co trochę zdziwiło Hiszpana.

• Jeszcze próbował dojść do prostopadłego zagrania z głębi pola Marcus da Silva. Nie zdołał opanować futbolówki. Goście wznawiają od bramki.

• Adam Marciniak podaje w "szesnastkę" do Rubena Jurado. Szybszy od niego był wychodzący z bramki Zlatan Alomerović.

• Gospodarze bez problemu radzą sobie po rzucie rożnym rywala. Niewiele wskazuje na to, by kibice w Gdyni zobaczyli dzisiaj choćby jednego gola.

• Momentami więcej dzieje się więcej na trybunach niż na murawie...

• Żółta kartka dla Michaela Gardawskiego za faul na Michale Nalepie.

Niepotrzebnie zaostrza się to spotkanie.

• Ależ okazję miał Łukasz Kosakiewicz! Wystartował kapitalnie do prostopadłego podanie Ivana Jukivia, by z pola karnego uderzyć w boczną siatkę!

• ... i dla Michała Marcjanika.

• Ostre starcie Niki Kaczarawy z Michałem Marcjanikiem. Sędzia musiał ich uspokoić i zdecydował się na żółty środek zapobiegawczy. Dla Gruzina...

• Tym razem postanowił uderzyć z pola karnego Marcus da Silva. Zablokował go obrońca gości.

• Zupełnie nie wyszedł ten strzał Damianowi Zbozieniowi. Huknął z ok. prawego narożnika "szesnastki" 2-3 metry nad bramką gości.

• Niezła centra z prawego narożnika. Zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego radzą sobie bez zarzutu.

• Ciekawie zapowiadała się tak kontra gości. Po zagraniu Bartosza Rymaniaka na płaski strzał z ok. 25 metrów zdecydował się Mateusz Możdżeń. Po rykoszecie jest rzut rożny.

• Ruben Jurado zastępuje Lukę Zarandię.

• Przerwa w grze. Przy sprincie prawą stroną Luka Zarandia naciągnął mięsień dwugłowy. Będzie konieczna zmiana.

• Enrique Esqueda kończy (przeciętny) występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Marcus da Silva.

• Adnan Kovacević skosił Lukę Zarandię jak trawę na wiosnę. Żółta kartka.

• Zlatan Alomerović pewnie chwyta futbolówkę po centrze z prawej strony.

• Solowa akcja Łukasza Kosakiewicza. Nie poradził sobie z Kenem Kallaste, ale wywalczył rzut rożny.

Dalekie zagrania na Bartosza Rymaniaka, który zgrywa piłkę... do nikogo.

• Michał Nalepa pobiegł co sił prawą stroną. Kilkanaście metrów od pola karnego gości został powstrzymany przez Kena Kallaste. Szybko wznowiona gra z autu i po chwili jeszcze jeden tan stały fragment gry.

• "Będzie się działo"

• Druga odsłona rozpoczęta.

• Zmiana w ekipie gości na drugie trzy kwadranse (a może i dłużej). Łukasz Kosakiewicz za Nabila Aankoura.

• Pierwsza połowa tego meczu na pewno nie stała na wysokim poziomie. Dominowała gra w środku pola, mnóstwo taktyki. "Mecz walki" to to nie jest. Gdynian do awansu premiuje zaledwie jeden gol, ale nie stwarzając zagrożenia pod bramką Zlatana Alomerovicia, trudno o korzystny wynik.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +3' Dalekie zagranie Radka Dejmka z rzutu wolnego. Piłka ląduje w rękawicach Krzysztofa Pilarza, więc sędzia kończy pierwszą połowę. W rewanżowym spotkaniu o finał Pucharu Polski Arka Gdynia bezbramkowo remisuje z Koroną Kielce. Taki wynik premiuje gości do gry na Stadionie Narodowym.

• +2' Na boisku leży trzech zawodników, w tym dwóch z Korony. Opatrywany jest Mateusz Możdżeń.

• +1' Michał Marcjanik poradził sobie z Mateuszem Możdżeniem. Przyblokował zawodnika Korony i pozwolił piłce opuścić plac gry.

• Jarosław Przybył dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• Nawet przy przyspieszeniu Usaina Bolta, Ken Kallaste nie dobiegłby do crossowego zagrania. Piłka przelatuje poza linię końcową.

• Pojedynek Niki Kaczarawy z Michałem Marcjanikiem na lewej stronie. Góra był obrońca Arki, ale Gruzin ucierpiał w tej sytuacji. Krótka przerwa w grze.

• Gino Lettieri decyduje się na zmianę. Ivan Jukić wchodzi za Gorana Cvijanovicia. "Wędka"?

• Maciej Jankowski na prawej stronie. Jego dośrodkowanie....

Zlatan Alomerović wznawia grę z "piątki".

• Nika Kaczarawa wystartował do centry z rzutu wolnego. Chociaż był uprzedzony przez Fredrika Helstrupa, to nie ma rzutu rożnego - Gruzin był na spalonym.

• "Żółtko" na koncie Michała Nalepy za faul taktyczny.

• Krzysztof Pilarz z trudem odbija piłę po strzale Mateusza Możdżenia! Piłka zmierzała do siatki "pod ladę"!

• I jeszcze jeden stały fragment gry. Ale wcześniej zmiana: za Marcina Warcholaka pojawia się Adam Marciniak. To prawdopodobnie pokłosie urazu po jednym ze starć.

• I teraz rzut wolny dla Korony. Rzut wolny nie przynosi zagrożenia w "szesnastce" gospodarzy.

• Mateusz Szwoch urwał się lewą stroną, wzdłuż linii bocznej pola karnego, po podaniu Macieja Jankowskiego. Po starciu z Goranem Cvijanoviciem pada na murawę, ale sędzia puścił grę mimo ewidentnego przewinienia Słoweńca.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Korony. Spaliła jednak na panewce po faulu Gorana Cvijanovicia ok. 25 metrów od bramki Krzysztofa Pilarza.

• Próba dwójkowej akcji Luki Zrandii z Damianem Zbozieniem. Drugiego z wymienionych powalił na murawę Nabil Aankour, za co został upomniany żółtą kartką.

• Nie szło lewą, to nastąpił atak prawą flanką. Bartosz Rymaniak był jednak na spalonym.

• Akcja Korony lewą stroną przynosi rzut rożny. Gospodarze radzą sobie w tej sytuacji.

• Michael Gardawski dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Co tu zrobił Krzysztof Pilarz?! Anemicznie wybił piłkę z własnego pola karnego pod nogi Niki Kaczaarawy! Gruzin podaje przed bramkę do Nabila Aankoura, który w ostatniej chwili został zablokowany przez stoperów Arki!

• W odpowiedzi huknął z dystansu Luka Zarandia. Po tej próbie nieprędko pojawi się w Turbokozaku.

• Maciej Jankowski strzela z pola karnego 2-3 metry obok słupka. W oddaniu skuteczniejszego uderzenia znacznie przeszkodził Akos Keskes.

• Przez moment piłkarze Gino Lettieriego grali w osłabieniu. Poza boiskiem opatrywany był Nabil Aankour. Wydaje się, że z Marokańczykiem jest wszystko w porządku.

• Z przodu chciał się pokazać Ken Kallaste. Dośrodkowanie było jednak dalekie od ideału.

• W ostatniej chwili Radek Dejmek blokuje strzał jednego z piłkarzy Arki. Gdyby nie ta interwencja, to bramkarz gości miałby trudne zadanie!

• Opłacił się gdynianom wysoki pressing blisko pola karnego Korony. Akcja Marcina Warcholaka przynosi rzut rożny. Po tym fragmencie gry nie było zagrożenia pod bramką Zlatana Alomerovicia.

• Nika Kaczarawa w roli lewoskrzydłowego pobiegł do "lagi" z głębi pola. Wycofuje piłkę do Gorana Cvijanovicia, którego dośrodkowanie było dalekie od ideału.

• Luka Zarandia na spalonym.

• Michał Marcjanik urwał się spod krycia i pognał do wrzutki. Główkuje z 7-8 metrów obok bramki Zlatana Alomerovicia.

• Jeszcze jedna próba. Tym razem Akos Keckes i Radek Dejmek przecinają centre do Enrique Esquedy w taki sposób, że gospodarze mają rzut rożny.

• Damian Zbozień podłączył się do akcji ofensywnej, co wykorzystał Luka Zarandia. Wypuszczony w uliczkę obrońca Arki centruje niemal z linii końcowej w pole karne. Piłka nie znajduje jednak adresata.

• Po chwili ustawiony na 20. metrze Nika Kaczarawa przyjmuje piłkę od Bartosza Rymaniaka. Efektownym zagraniem piętką chciał uruchomić Nabila Aankoura, ale w sytuacji połapał się Frederik Helstrup.

• Marcin Warcholak bardzo źle zagrywa na skrzydło do Mateusza Szwocha. Aut dla Korony na wysokości środka boiska.

• Od razu atak lewą stroną piłkarzy Gino Letteriego przynosi rzut wolny. Niezła wrzutka Gorana Cvijanovicia, ale po zgraniu jednego z gdynian piłkę łapie Krzysztof Pilarz.

• Jarosław Przybył gwiżdże i ze środka zaczynają goście!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W oczekiwaniu na mecz

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Steinbors, Sobieraj, Marciniak, Poungouras, Piesio, Marcus da Silva, Jurado

• Ławka rezerwowych gości: Hamrol, Pape Diaw, Kosakiewicz, Janjić, Jukić, Soriano, Kapidzić

• Zadanie może im pokrzyżować piłkarze Korony, którzy z niezwykłą zaciętością będą bronili dobrego wyniku.

• Fani zapowiedzieli, że w dzisiejszym meczu trener i piłkarze otrzymają pełne wsparcie i doping z trybun. Muszą jednak zrobić z tego pożytek - Arka potrzebuje dosłownie jednego gola, aby awansować do finału i pokusić się o obronę Pucharu.

• Ostatnie derbowe porażki sprawiły, że nastroje wśród najbardziej zagorzałych fanów w żółto-niebieskich szalikach zrobiły się nerwowe. Sektor „Górka” pożegnał piłkarzy w piątek okrzykiem „Co wy robicie, wy naszą Arkę hańbicie!”, a nawet bardziej dosadnymi przyśpiewkami, które na pewno zapadły zawodnikom w głowach.

• Czeka nas rewanż. Te drużyny spotkały się już bowiem raz. W Kielcach padł wynik 2:1 dla Korony.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Arki Gdynia z Koroną Kielce!