0

0 2 połowa

3 karne

• To tyle na dzisiaj, za wspólne spędzenie sobotniego wieczoru dziękuje Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Emocjonująca seria jedenastek kończy się zwycięstwem Bayernu, zadecydował błąd Svena Bendera!

• GOOOOOOOOL!!! DOUGLAS COSTA, BAYERN ZDOBYWA PUCHAR NIEMIEC!!!

• Trafia także Marco Reus.

• Thomas Muller pewnie, pod poprzeczkę, podręcznikowy karny!

• Mocne uderzenie Aubameyanga, Gabończyk trafia!

• Joshua Kimmich uderza fatalnie, wprost w bramkarza, po ziemi i w środek!

• Sokratis trafia tylko w słupek!

• Robert Lewandowski myli bramkarza, trafiając do bramki!

• Manuel Neuer broni strzał Svena Bendera w prawy róg bramki!

• Arturo Vidal również trafia, po rękawicach bramkarza!

• Shinji Kagawa uderza w środek bramki, pewnie pokonując Neuera!

• Za chwilkę zaczynamy karne. Uderzenia będą kierowane na bramkę ustawioną bliżej sektora kibiców Borussii Dortmund.

• Czekają nas niesamowite emocje, tutaj zdarzyć się może wszystko!

• Nic tu się nie stało, rzuty karne w Berlinie!

• W końcówce rzut wolny dla Bayernu Monachium. Wykona go Thiago.

• W samej końcówce znajdujemy się na połowie Bayernu, ale obie drużyny czekają już chyba na rzuty karne.

• Bardzo mocny cross Shinjiego Kagawy, piłka zamiast do jednego z zawodników Thomasa Tuchela trafia do Manuela Neuera.

• Kingsley Coman nie zdołał opanować piłki na prawym skrzydle, należy wspomnieć, że dostał bardzo mocne górne podanie.

• Jeszcze jedna przerwa, z boiska nie podnosi się Pierre-Emerick Aubameyang, nawet niezmordowanego Gabończyka nie omijają skurcze.

• Robert Lewandowski przy linii końcowej wywalczył jedynie rzut rożny. To już jedna z ostatnich akcji tego meczu, rozpoczęły się już końcowe minuty tego starcia.

• Z bólu zwija się Sven Bender, bezdyskusyjna kartka dla Thomasa Mullera, to mogła być nawet czerwona kartka.

• Kingsley Coman zastępuje niezwykle zmęczonego Francka Riberiego.

• Za moment na boisku także Kingsley Coman.

• ...a mecz zostaje wznowiony.

• Póki co Shinji Kagawa zmienia Gonzalo Castro...

• W przerwie będą dwie zmiany...

• Koniec pierwszej części dogrywki, wciąż bezbramkowo na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

• Philipp Lahm blokuje dośrodkowanie Erika Durma, za moment zakończenie pierwszej części dogrywki.

• Bardzo powoli rozgrywali akcję Bawarczycy, ostatecznie dośrodkowanie Riberiego nie trafia na głowę Lewandowskiego, wybija je Sokratis.

• Gonzalo Castro skutecznie wyszedł z własnej połowy, błyskawicznie uruchamiając Marco Reusa, podanie było zbyt mocne, przechwycił je Manuel Neuer.

• Żółtą kartką ukarany Sokratis Papasthathopoulos, faul na Lewandowskim nie wymagał chyba pokazania kartki, pochopna decyzja sędziego.

• Bardzo bolesna kontuzja Erika Durma, chodzi o staw skokowy, prawdopodobnie jednak młody obrońca pozostanie na boisku.

• Kolejny raz w roli głównej Robert Lewandowski. Polak wykonał szarżę w pole karne, po czym padł jak rażony piorunem, nie ma mowy o jedenastce.

• Robert Lewandowski przed znakomitą szansą, stanął sam na sam z Burkim, ofiarnym wślizgiem w ostatniej chwili zatrzymał go Erik Durm!

• Marco Reus pada przy linii końcowej, głośny krzyk Niemca nie zmienił decyzji arbitra, piłka dla Bayernu.

• Rozpoczyna się dogrywka, przy piłce BVB!

• Za kilka chwil zaczynamy dogrywkę.

• Koniec, będzie dogrywka w Berlinie!

• Piłka w siatce po strzale Douglasa Costy, Brazylijczyk złapany na spalonym, co za wściekłość piłkarza Bayernu.

• Mecz przedłużony o trzy minuty.

• Sven Bender fauluje Francka Riberiego, zawodnik BVB nie może się pogodzić z decyzją arbitra.

• W odpowiedzi szczęścia w polu karnym szukał Robert Lewandowski, ale wywalczył jedynie rzut rożny. Zanosi się na dogrywkę...

• Ofiarne dośrodkowanie Łukasza Piszczka wprost na nogę Aubameyanga, napastnik w świetnej sytuacji uderza tuż ponad bramką!

• Wrzutkę Henrika Mkhitaryana pewnie wyłapuje Manuel Neuer.

• Borussia wreszcie znalazła się na połowie przeciwnika, ale nie zdołała nawet oddać strzału - będzie za to rzut rożny.

• Z Borussią Dortmund pożegnał się właśnie Mats Hummels, zastąpił go już Matthias Ginter.

• Znowu w roli głównej były reprezentant Francji, który za mocno podaje w pole karne do Roberta Lewandowskiego.

• Strzał Francka Riberiego z najwyższym trudem na rzut rożny paruje Roman Burki!

• Mats Hummels z kartką za przerwanie kontry.

• Philipp Lahm zapędził się aż pod pole karne przeciwnika, przełożył sobie piłkę na lewą nogę, po czym oddał strzał... prosto w Roberta Lewandowskiego.

• Za słabe podanie Francka Riberiego na lewe skrzydło w kierunku Davida Alaby, piłkę wślizgiem wybija Mats Hummels, kapitana BVB łapią już skurcze.

• Marcel Schmelzer zastąpiony przez Erika Durma.

• Kontuzjowany Marcel Schmelzer, potrzebna będzie zmiana.

• Bayern nieco przycisnął przeciwnika na jego połowie, ale Borussia czeka na błyskawiczne kontry. Wciąż pachnie golem dla mistrza Niemiec.

• Sam na sam z bramkarzem wyszedł Thomas Muller, po wielkim zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Roberta Lewandowskiego, który z około 11 metrów uderzył ponad poprzeczką!

• Ostra centra Henrika Mkhitaryana z rzutu rożnego wybita przez Thiago.

• Z boiska nie podnosi się David Alaba, mecz został chwilowo przerwany, ale wydaje się, że Austriak będzie w stanie kontynuować grę.

• Ostatnie minuty obfitują w dobre sytuacje, przy tym tempie gole są formalnością!

• Odpowiada BVB! Marco Reus za długo rozgrywał akcję przed polem karnym, w efekcie czego zbyt późno podał piłkę pod nogi Aubameyanga, Gabończyk huknął ponad poprzeczką.

• Co za seria Bayernu, kolejny raz świetna sytuacja, Robert Lewandowski w ostatniej chwili zablokowany przez Matsa Hummelsa!

• Już po chwili w jeszcze lepszej sytuacji Thiago, Hiszpan z najbliższej odległości uderza... ponad siebie (!), został jednak złapany na spalonym.

• Ależ blisko Robert Lewandowski! Zagranie niepilnowanego Francka Riberiego wzdłuż linii piątego metra przecina Polak, ale zrobił to zbyt lekko, posyłając piłkę tuż obok prawego słupka bramki!

• Kolejne przewinienie Arturo Vidala. Hernik Mkhitaryan domaga się drugiej żółtej kartki, sędzia oszczędza reprezentanta Chile.

• Arturo Vidal dostaje żółtą kartkę, poszkodowany Julian Weigl.

• Wznowienie meczu zostało nieco opóźnione przez.. pirotechnikę na stadionie.

• Gramy, mecz wznowiła Borussia Dortmund!

• Zawodnicy już na murawie.

• Już za chwilkę wracamy na drugą połowę meczu w Berlinie.

• Obie drużyny miały swoje szanse, ale póki co lepiej prezentował się Bayern.

• Spotkanie stoi na przyzwoitym poziomie, często obserwujemy strzały i ciekawe, a zarazem efektowne akcje, brakuje tylko bramek. Liczymy na nie w drugiej części spotkania.

• Do przerwy bezbramkowo w finale niemieckiego pucharu.

• Pierwsza połowa przedłużona o dodatkowe 60 sekund.

• Świetne rozegranie rzutu wolnego przez BVB, piłka trafia do Łukasza Piszczka, który lekko wycofał ją na piąty metr do Svena Bendera, ten na szczęście dla Bayernu nieczysto trafił w piłkę!

• Joshua Kimmich z żółtą kartką za przerwanie kontry Borussii i faul na Marco Reusie.

• Seria dośrodkowań w szesnastkę BVB, totalna dominacja mistrzów Niemiec w końcówce pierwszej połowy! Ostatecznie wybija Mkhitaryan.

• ...a w Borussii ukarany Gonzalo Castro.

• Dyskusja na murawie, w wyniku czego dwóch zawodników ukaranych kartką. Po stronie Bayernu Franck Ribery...

• Mats Hummels wybija zbyt delikatne dośrodkowanie Philippa Lahma, przy piłce jednak wciąż mistrzowie Niemiec.

• CO ZA PARADA, JAK TO ZROBIŁ MANUEL NEUER? Co prawda po chwili odgwizdana został pozycja spalona Aubameyanga, ale interwencja, jaką Niemiec obronił uderzenie Gabończyka z najbliższej odległości, była niezwykle efektowna!

• Stały fragment gry dla Borussii bez korzyści, tymczasem wielka kontrowersja po drugiej stronie boiska - w polu karnym pada Robert Lewandowski, gwizdek sędziego milczy.

• Gonzalo Castro wywalczył rzut wolny na połowie przeciwnika, faulował go Arturo Vidal. Zanosi się na dośrodkowanie w szesnastkę Bayernu.

• Z 30 metrów uderza Douglas Costa, bardzo niecelny strzał.

• Groźna akcja Aubameyanga, który efektownie zaskoczył Kimmicha, nie udało mu się jednak oddać strzału - ubiegł go sam Manuel Neuer.

• Gonzalo Castro wywalczył rzut wolny na własnej połowie, chciał natychmiast wznowić grę, ale rozpędził się i posłał piłkę właśnie tam, gdzie stał Joshua Kimmich.

• Thiago przyblokował piłkę przy linii końcowej, kolejny korner dla Bayernu.

• Sprytne rozegranie stałego fragmentu gry, krótkie podanie na lewe skrzydło do Francka Riberiego, którego dośrodkowanie zablokował Henrik Mkhitaryan. Po kornerze mocno uderza Thomas Muller, piłka szybuje ponad poprzeczką po niezłym uderzeniu napastnika.

• Łukasz Piszczek odnalazł się pod polem karnym, przytomnie i celnie dośrodkowując na głowę Marco Reusa, którego w ostatniej chwili ubiegł Jerome Boateng!

• Bawarczycy bardzo długo rozgrywają akcję, nie bojąc się cofnąć ją nawet do Manuela Neuera, za co słyszą gwizdy na stadionie.

• Pan Marco Fritz bardzo często używa dziś gwizdka. Marco Reus przepchnął przeciwnika wracając na własną połowę, co zostało zinterpretowane jako faul reprezentanta Niemiec.

• Thomas Muller złapany na spalonym na prawym skrzydle.

• Groźna kontra Borussii, Pierre-Emerick Aubameyang urwał się prawym skrzydłem i dośrodkował w kierunku niekrytego Marco Reusa, Niemiec nie zdołał dobrze nabiec na wrzutkę kolegi.

• Arbiter przerywa akcję Bayernu, wściekły Franck Ribery kłóci się z sędzią, ale odgwizdane zostało jego przewinienie w ataku.

• Inicjatywę od pierwszych minut przejął Bayern, to mistrzowie Niemiec prezentują się póki co lepiej. Borussia Dortmund schowana za podwójną gardą.

• Co za bomba Thomasa Mullera! Piekielnie mocne uderzenie z dystansu musnął jeszcze Roman Burki, po czym piłka przeleciała ponad poprzeczką. Sędzia uznał, że futbolówka opuściła boisko bez kontaktu z bramkarzem.

• Piłka trafia do siatki, Robert Lewandowski technicznie przerzuca piłkę ponad Romanem Burkim, ale Polak złapany na spalonym.

• Pierwsza interwencja w tym spotkaniu należała do Łukasza Piszczka, posłał piłkę daleko, poza linię boczną.

• 93. Finał DFB Pokal rozpoczyna się, przy piłce Bayern Monachium!

• Piłkarze już na murawie!

• Już za kilka minut rozpoczynamy wielkie piłkarskie emocje, pewne jest tylko jedno - któryś z Polaków świętować dziś będzie zdobycie DFB Pokal.

• Finał będzie okazją do godnego pożegnania dla Matsa Hummelsa i Pepa Guardioli. Pierwszy opuści BVB na rzecz Bayernu, drugi zaś obejmie Manchester City.

• Stadion Olimpijski w Berlinie wypełnia się...

• Rezerwowi Borussii: Roman Weidenfeller, Nuri Sahin, Adrian Ramos, Christian Pulisić, Shinji Kagawa, Matthias Ginter i Erik Durm.

• Rezerwowi Bayernu: Sven Ulreich, Mehdi Benatia, Rafinha, Xabi Alonso, Juan Bernat, Sebastian Rode i Kingsley Coman.

• Czas już podać rezerwowych obu drużyn. Zacznijmy od umownych gospodarzy...

• Do meczu jeszcze około 30 minut, zachęcam więc do zapoznania się z zapowiedzią meczu, którą znaleźć można tutaj.

• Faworytem jest oczywiście Bayern, ale finały rozgrywek pucharowych już nie raz pisały niesamowite historie. Jak będzie? Dowiemy się za trochę ponad dwie godziny.

• Oto obie jedenastki - dwóch Polaków zgodnie z oczekiwaniami w pierwszych składach swoich zespołów.

• Za moment składy!

• Witam serdecznie, już za kilkadziesiąt minut rozpocznie się mecz pomiędzy Bayernem Monachium a Borussią Dortmund w finale Pucharu Niemiec. Na relację na żywo zaprasza Państwa Piotr Bernaciak, dzień dobry!