PKO Ekstraklasa. Cracovia - Stal Mielec ONLINE. Gdzie...

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Stal Mielec ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Gospodarze odrobili straty

PKO Ekstraklasa, 21. kolejka
2023-02-17 18:00

Cracovia

2

Stal Mielec

1

• Koniec meczu! Cracovia pokonuje Stal Mielec (2:1). Na bramkę Kokiego Hinokio odpowiedzieli po przerwie Otar Kakabadze i Patryk Makuch.

• Arttu Hoskonen wybija piłkę na rzut rożny po wrzutce z prawej strony. Po szybko rozegranym stałym fragmencie gry piłka zmierzała do siatki przy prawym słupku, ale łapie ją Karol Niemczycki!

• Dobre dośrodkowanie Macieja Domańskiego nie znalazło adresata. Kontrą dalekim zagraniem do Patryka Makucha chciał zacząć Jani Atanasov, ale nieudanie.

• Stal próbuje prostymi sposobami przedostać się w okolice "szesnastki" Cracovii. Udało się wywalczyć rzut wolny ok. 15 metrów od prawego narożnika pola karnego.

• Atak Stali przynosi rzut rożny. Nie było zagrożenia pod bramką Karola Niemczyckiego.

• W ostatnich minutach Mateusz Matras gra na "dziewiątce". A Tomasz Kwiatkowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Fabian Hiszpański zmienia Alexa Vallejo.

• Było gorąco pod bramką gospodarzy. Zdecydowanym wybiciem sytuację wyjaśnia Karol Niemczycki.

• Patryk Makuch upomniany żółtą kartką za zdjęcie koszulki po zdobytej bramce.

• Dośrodkowanie z lewej strony nie przyniosło zagrożenia, więc zawodnicy Jacka Zielińskiego zaatakowali w ten sposób prawą stroną. Virgil Ghita rozciąga grę do Otara Kakabadze, który wrzuca mocno przed bramkę. Będący tam Patryk Makuch głową kieruje piłkę do siatki!

• CRACOVIA NA PROWADZENIU! GOL PATRYKA MAKUCHA!

• Mateusz Bochnak podaje na lewą stronę do szeroko ustawionego Jewhena Konoplianki. Goście wybijają piłkę po jego dośrodkowaniu.

• Koki Hinokio kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Arkadiusz Kasperkiewicz.

• Sporo gry w środku pola. Obie strony nie chcą angażować więcej zawodników w ataku, by nie "nadziać się" na kontrę.

• Adam Ratajczyk chciał przedrzeć się prawą stroną. Przepuścił piłkę między nogami Pawła Jaroszyńskiego, ale ten się szybko zorientował i ją przejął.

• Adam Ratajczyk ograł na prawej stronie Mateusza Bochnaka, ale przeciągnął wyraźnie dośrodkowanie. Przy poprawce z lewej strony zabrakło dokładności.

• Paweł Jaroszyński zmienia Michala Siplaka.

• 7 139 widzów na meczu Cracovia - Stal.

• Zmiana w Cracovii: Mateusz Bochnak zastępuje Michała Rakoczego.

• ... a za Rauno Sappinena wchodzi Mikołaj Lebedyński.

• ... Maciej Domański zastępuje Mateusza Maka...

• Potrójna zmiana w Stali: Adam Ratajczyk zastępuje Bartłomieja Ciepielę...

• Laga na Patryka Makucha. Na 25. metrze znalazł się Bartosz Mrozek.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Stali na połowie rywali. Koki Hinokio stracił piłkę na rzecz Jewhena Konoplianki, który szybko podaje do Patryka Makucha. Ten zagrywa mocno po linii do... nikogo.

• Mielczanie wybijają piłkę poza pole karne dokładnie tam, gdzie był Jewhen Konoplianka. Ten poradził sobie na skrzydle z Rauno Sappinenem i Koki Hinokio, ale nie zdołał dokładnie dośrodkowanie w "szesnastkę".

• Otar Kakabadze w pojedynku z Krystianem Getingerem. Wywalczył rzut rożny.

• Wysokie dośrodkowanie Jewhena Konoplianki z rzutu wolnego w pole karne Stali. Nie udało się oddać strzału na bramkę Bartosza Mrozka.

• W odpowiedzi Michal Siplak mocnym prostopadłym podaniem uruchomił Patryka Makucha. Ten prostym zwodem zgubił Kamila Kruka i Mateusza Matrasa, po czym płasko zagrywa przed bramkę. Niebezpieczeństwo oddalił wracający Alex Vallejo.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Krystiana Getingera z lewej strony. Karol Niemczycki spokojnie łapie piłkę.

• Kibice Stali w Krakowie

• Jewhen Konoplianka na lewej stronie "szesnastki" szukał górnym zagraniem Patryka Makucha, który wbiegał przed bramkę. Zabrakło dokładności.

• Kolejny atak Stali przynosi rzut rożny. Nie dość, że dośrodkowanie zostało zablokowane, to jeszcze Kamil Kruk był na spalonym.

• Ciekawie zapowiadała się kontra gości. Lewą flanką pognał Krystian Getinger, ale po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów zabrakło tego "czegoś", co przełożyłoby się na dokładne dośrodkowanie.

• Michał Rakoczy przejmuje piłkę przed polem karnym. Podaje na prawą stronę "szesnastki" do Janiego Atanasova, którego wrzutka nie znajduje adresata.

• [WIDEO] 47. MINUTA. GOL OTARA KAKABADZE

• Mielczanie radzą sobie z dośrodkowaniem z lewego narożnika.

• Po chwili mocne zagranie do Jewhena Konoplianki. Ten wywalczył rzut rożny.

• Michal Siplak przedarł się lewą stroną, gubiąc Macieja Wolskiego. Jego dośrodkowanie pozostawia jednak wiele do życzenia - w powietrzu przekroczyła linię końcową.

• Takuto Oshima podaje w pole karne do Michała Rakoczego. Ten nie poradził sobie z Marcinem Flisem, który wybija za linię boczną.

• Idealnie w drugą połowę wjechały "Pasy"! Jewhen Konoplianka wrzuca sprzed pola na dalszy słupek, skąd zamykający akcję Otar Kakabadze - niemal z zerowego kąta - kieruje piłkę do siatki między nogami Bartosza Mrozka!

• CRACOVIA WYRÓWNUJE! GOL OTARA KAKABADZE!!!

• Druga połowa rozpoczęta!

• i Arttu Hoskonen zmienia Jakuba Jugasa.

• ... Jewhen Konoplianka zastępuje Benjamina Kallmana...

• Jacek Zieliński przeprowadza trzy zmiany w przerwie: Otar Kakabadze wchodzi za Cornela Rapę...

• Wracamy do Krakowa, gdzie kończy się przerwa w pierwszym meczu 21. kolejki Ekstraklasy między Cracovią a Stalą Mielec. Po pierwszej połowie prowadzą goście.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +4' Koniec pierwszej połowy. Na inaugurację 21. kolejki Ekstraklasy Cracovia przegrywa ze Stalą Mielec po bramce Kokiego Hinokio.

• +3' Rauno Sappinen decyduje się na strzał z ok. 18 metrów. W ostatniej chwili został zablokowany.

• +2' Marcin Flis upomniany żółtą kartką za faul.

• 4 minuty doliczone do pierwszej połowy.

• [WIDEO] 37. MINUTA. GOL KOKIEGO HINOKIO

• Mocne dośrodkowanie Cornela Rapy z prawej strony. Żaden z jego kolegów nie "zamknął" akcji.

• Cracovia - Stal

• 4 Strzały 6
    • 0 Strzały celne 1
  • Po dośrodkowaniu Krystiana Getingera zakotłowało się w "szesnastce" "Pasów". Pierwszy strzał Mateusza Matrasa został zablokowany, dobitka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Goście idą za ciosem. Wywalczyli rzut wolny ok. 10 metrów od lewego narożnika pola karnego.

• Bartłomiej Ciepiela zagrywa z koła środkowego na lewa stronę, gdzie piłkę po wygranym starciu z rywalem przejął Mateusz Mak. Ten zagrywa płasko w pole do wbiegającego Kokiego Hinokio, który kieruje piłkę do siatki obok wychodzącego z bramki Karola Niemczyckiego!

Sędzia Tomasz Kwiatkowski czekał jeszcze na komunikat z wozu VAR, czy nie było spalonego. Zdecydowanym gwstem wskazał na środek boiska!

• GOL DLA STALI! STRZELCEM KOKI HINOKIO!!!

• Po zagraniu Janiego Atanasova Michał Rakoczy próbował przedrzeć się środkiem w "szesnastkę" Stali. Stracił piłkę w gąszczu zawodników w niebieskich strojach.

• Obie drużyny są już w komplecie.

• Do drugiego dośrodkowania, tym razem z lewego narożnika, wyskoczyli Jakub Jugas i Kamil Kruk. Zderzyli się głowami, po czym padli na murawę. Na boisko szybko wbiegły sztaby medyczne obu drużyn.

• Atak "Pasów" prawą stroną przynosi rzut rożny. Jani Atanasov posyła piłkę na dalszy słupek, gdzie był tylko Krystian Getinger. Ten nie zorientował się w przestrzeni; wybija za linię końcową.

• Marcin Flis przerywa groźnie zapowiadającą się akcję Cracovii. Dla uspokojenia wycofuje piłkę do bramkarza.

• Koki Hinokio upomniany żółtą kartką za faul. To jego trzecie "żółtko" w tym sezonie.

• Mocne dośrodkowanie Kokiego Hinokio w pole karne Cracovii. Gospodarze wybijają piłkę.

• Kolejna przerwa w grze. Tym razem opatrywany był Marcin Flis. Wydaje się, że z nim wszystko w porządku.

• Piłka po bezpośrednim uderzeniu Mateusza Maka najpierw trafia w mur, a potem wychodzi za linię końcową. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką "Pasów".

• Sztab medyczny Stali zajmuje się Krystianem Getingerem, który ucierpiał w starciu z bramkarzem Cracovii. Karol Niemczycki

• Jeszcze była analiza wozu VAR, czy wejście Karola Niemczyckiego nie kwalifikowało się na pokazanie bezpośredniej czerwonej kartki. Po sygnale na słuchawkę Tomasz Kwiatkowski podtrzymał decyzję o żółtej kartce m.in. dzięki "obecności" Cornela Rapy blisko tej stykowej sytuacji.

• ... i laga na rozpędzonego Krystiana Getingera. Przed polem karnym w stylu karate piłkę wybija Karol Niemczycki i następnie trafił w zawodnika Stali. Sędzia sięga do kieszonki - żółta kartka.

• Dośrodkowanie Michała Rakoczego z lewej strony zostało zablokowane. Z kontrą chcieli wyjść zawodnicy Adama Majewskiego...

• A teraz laga na Rauno Sappinen. Na 20. metrze znalazł się Karol Niemczycki, który uprzedza rywala i spokojnie zagrywa do boku do partnera.

• Bartłomiej Ciepiela poradził sobie na lewej stronie pola karnego z Jakubem Jugasem. Zagrywa płasko przed bramką, gdzie piłkę odbija Karol Niemczycki. W ten sposób uprzedził zamykającego akcję wślizgiem rywala.

• Rauno Sappinen wystartował do prostopadłego podania. Nie zauważył, że był na spalonym.

• A teraz Michał Rakoczy znalazł się na pozycji nr 9, co zaskoczyło defensywę Stali! Przejmuje piłkę przed polem karnym, by głową strącić ją przed siebie. Uderza lewą nogą obok dalszego (prawego) słupka!

• Michał Rakoczy w roli prawoskrzydłowego wrzuca przed bramkę. Bartosz Mrozek pewnie chwyta piłkę.

• Krystian Getinger rozgrywa dzisiaj 300. mecz w barwach Stali. Uczci go zwycięstwem?

• Benjamin Kallman przedarł się prawą stroną i decyduje się na płaskie uderzenie w stronę dalszego rogu! Wyciągnięty jak struna Bartosz Mrozek nie sięgnął piłki, która minęła jednak słupek o co najmniej pół metra!

• Wysoki pressing mielczan blisko "szesnastki" rywala zmusił Karola Niemczyckiego do dalekiego wybicia, a nie rozegrania "od tyłu". Przejmują piłkę na środku boiska i budują atak pozycyjny.

• I jeszcze jeden stały fragment gry dla zawodników Jacka Zielińskiego; tym razem z lewej strony. Z dośrodkowaniem radzą sobie zawodnicy Stali.

• Rzut wolny dla "Pasów" niemal z koła środkowego. Jani Atanasov posyła piłkę w pole karne w poszukiwaniu Davida Jablonkys'ego. Sęk w tym, że zdecydowanie za wysoko. Bartosz Mrozek wznawia grę z "piątki".

• Goście odzyskali piłkę blisko swojego pola karnego i ruszyli z kontrą. Mocnym uderzeniem wysoko nad bramką finalizuje Mateusz Mak.

• Tomasz Kwiatkowski gwiżdże i spotkanie inaugurujące 21. kolejkę Ekstraklasy rozpoczęte!

• Kapitanami są defensorzy - Michal Siplak i Krystian Getinger.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn w Ekstraklasie

• Cracovia: Michał Rakoczy (5 goli), Benjamin Kallman (4), Patryk Makuch (3)
    • Stal: Said Hamulic (9), Maciej Domański i Piotr Wlazło (po 4).

W rundzie jesiennej Stal pokonała Cracovię (2:0). Bramki strzelili wówczas Kamil Pestka (samobójcza) i Maciej Domańśki (z rzutu karnego).

• Stal zaczęła rundę wiosenną całkiem nieźle. Ekipa Adama Majewskiego nie zaliczyła jeszcze wygranej (dwa remisy i przegrana), ale trzeba pamiętać, że mielczanie mierzyli się z Lechem, Radomiakiem oraz Rakowem. W drużynie widać brak najlepszego strzelca obecnego sezonu - Saïda Hamulicia, który przeszedł do Ligue 1. Stal może mieć w nadchodzących miesiącach ogromne problemy ze strzelaniem bramek. Rauno Sappinen to nie ta sama klasa co holendersko-bośniacki piłkarz.

• Skład Stali Mielec

Rezerwowi: Mateusz Kochalski - Fryderyk Gerbowski, Adam Ratajczyk, Mikołaj Lebedyński, Fabian Hiszpański, Leandro, Maciej Domański, Arkadiusz Kasperkiewicz, Konrad Guca.

• Co ciekawe, zespół Cracovii wcale nie dominuje rywala i nie prowadzi gry na połowie przeciwnika. Tylko dwa zespoły mają mniejsze średnie posiadanie piłki niż "Pasy". Mowa o Miedzi Legnica oraz Koronie Kielce, czyli dwóch beniaminkach sezonu 2022/23. Pomimo tego, że Jacek Zieliński wspomniał na konferencji prasowej o narzuceniu rywalowi warunków, mecz Cracovia - Stal może wyglądać tak jak wszystkie inne spotkania w wykonaniu "Pasów". Drużyna Adama Majewskiego jest na 8. miejscu we wspomnianej statystyce i to ona będzie chciała dyktować tempo gry.

• Wyjściowy skład Cracovii

Rezerwowi: Lukas Hrosso - Paweł Jaroszyński, Jewhen Konoplianka, Mateusz Bochniak, Karol Knap, Kacper Śmiglewski, Arttu Hoskonen, Otar Kakabadze, Kacper Jodłowski.

• Cracovia po bardzo dobrym początku sezonu nieco przyhamowała. Obecnie zespół z Krakowa ma 29 punktów na swoim koncie i okupuje 6. pozycję. To co wyróżnia ekipę Jacka Zielińskiego to szczelna defensywa - "Pasy" w 20 meczach straciły tylko 16 bramek. Stadion im. Józefa Piłsudskiego to prawdziwa twierdza - tylko pięć straconych goli (tyle samo co Raków w meczach domowych).

• ... a relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• 21. kolejkę Ekstraklasy zaczynamy w Krakowie. Za 25 minut zmierzą się sąsiedzi z tabeli - szósta Cracovia z siódmą Stalą Mielec. Obie drużyny mają na koncie 29 punktów i dzisiejsze zwycięstwo pozwoli zbliżyć się do miejsc premiujących grą w Ligi Konferencji Europy!

Spotkanie poprowadzi Tomasz Kwiatkowski...

©PAP/Łukasz Gągulski

Cracovia - Stal Mielec ONLINE. Pojedynek sąsiadów z tabeli zawsze wzbudza ogromne emocje. Cracovia zajmuje 6. pozycję, natomiast Stal jest na 7. miejscu. Obie ekipy mają po 29 punktów. Wygrana będzie oznaczać zbliżenie się do podium. Początek spotkania w piątek o godzinie 18:00. Gdzie oglądać mecz Cracovia - Stal Mielec na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl.

PKO Ekstraklasa: Cracovia - Stal Mielec ONLINE

Jacek Zieliński, trener Cracovii: - To solidny zespół. Popatrzmy na to, z kim już w tej rundzie punktował. To ironiczne ocenianie Stali jest nie na miejscu. Mieliśmy z nimi problemy, ale teraz to będzie trochę inny mecz. Gramy u siebie i od początku będziemy chcieli narzucić swoje warunki gry - podkreśla szkoleniowiec Pasów.

Adam Majewski, trener Stali: - Próbujemy grać w piłkę, budujemy akcje od bramkarza i stwarzamy swoje sytuacje. Oczywiście, w ostatnich meczach ich nie wykorzystaliśmy, ale ciągle szlifujemy swój sposób gry. W piątek trzeba wyjść na boisko, zagrać na sto procent swoich możliwości i wtedy jest szansa na wygranie spotkania.

Nie zagrają w meczu Cracovia - Stal Mielec
Cracovia: Pestka
Stal: Barauskas, Wolski

Cracovia - Stal Mielec TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Cracovia - Stal Mielec w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:40 - zapraszamy!