1

Zawisza Bydgoszcz

2

• Ja już dziękuję za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Michał Przybycień. Dobranoc.

• Mecz niezbyt ciekawy. Mała ilość sytuacji. Jednak końcówka emocjonująca i Zawisza wygrywa po raz pierwszy po podziale ligi.

• Koniec spotkania.

• Pogoń ruszyła do ataku. Po rożnym z piłką minął się Kaczmarek, ale wyręczyli go obrońcy wybijając piłkę.

• Dośrodkowanie w pole karne z prawej strony. Na długim słupku, głową piłkę trącił Alvarinho. Futbolówka spadła na 5. metr pod nogi Kadu, który pewnym strzałem pokonał Janukiewicza.

• GOOOOOOOL!!!!!!! ZAWISZA WRACA Z DALEKIEJ PODRÓŻY

• Ładnie z daleka przymierzył Petasz. Piłkarz Zawiszy zdjął pajęczynę. Janukiewicz bez szans.

• GOOOOOOL!!!!!! MAMY WYRÓWNANIE!!!!!!!!

• Patryk Małecki ukarany żółtą kartką.

• Dośrodkowanie w pole karne Pogoni, tam przewracał się Alvarinho, ale nie było mowy o faulu.

• Ostatnia zmiana w Pogoni. Akahoshiego zastąpił Hernani.

• Z kolei w miejsce Luisa Carlosa pojawił się Piotr Petasz.

• Podwójna zmiana w Zawiszy. Za Gevorgyana wchodzi Dudek.

• Z daleka strzelał Alvarinho. Ładnie mierzył Portugalczyk, ale piłka od jednego z zawodników gospodarzy wychodzi poza boisko.

• Druga żółta kartka dla Lewandowskiego za faul i Pogoń gra w dziesiątkę.

• Przewrócił się w polu karnym Frączczak, ale piłka trafiła przed pole karne do Murawski, ale ten strzelił niecelnie.

• Dośrodkował z rożnego Akahoshi. Po zamieszaniu w polu karnym strzelał Golla, ale piłkę łapie spokojnie Kaczmarek.

• Druga zmiana w Pogoni. Małecki zastępuje Kuna.

• Zagranie w pole karne do Kadu, ale piłkarz Zawiszy nie przejął piłki.

• Pogoń w ataku, ale nie potrafi stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji.

• Znowu w ataku Zawisza. Z daleka strzelał Luis Carlos, ale posłał piłkę daleko w trybuny.

• Akcja Zawiszy. Alvarinho z lewej strony, po ziemii zagrał Alvarinho. W szesnastce na pierwszy słupek zbiegał Kadu, ale nie zdołał trącić piłki i złapał ją Janukiewicz.

• Od początku drugiej połowy, w szeregach gospodarzy pojawia się Pavel Popara. Zastępuje on Michała Walskiego.

• Druga połowa już rozpoczęta.

• Mecz nie zbyt ciekawy. Poza akcją bramkową nie oglądaliśmy ciekawych sytuacji i niewiele zapowiada, żeby miało się to zmienić.

• Sędzia nie doliczył nawet sekundy i zaprosił piłkarzy na przerwę.

• W okolicach środka boiska, na lewej stronie Wójcicki fauluje Lewandowskiego. Pogoń krótko rozgrywa rzut wolny i szybko traci piłkę.

• Pogoń w ataku, ale sporo niedokładności w poczynaniach gospodarzy.

• Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz

• Lewandowski wślizgiem fauluje Lewczuka i otrzymuje żółtą kartkę.

• Dośrodkował Akahoshi z rożnego. Na długim słupku głową strzelał Golla, ale broni ten strzał Kaczmarek.

• Pogoń próbowała zawiązać dobrą kombinacyjną akcję, ale koledzy nie porozumieli się z Robakiem.

• Dodatkowo żółtą kartką za protesty ukarany Sebastian Rudol.

• Żółta kartka dla Walskiego. Akahoshi dośrodkowuje w pole karne z wolnego, ale łapie pewnie Janukiewicz.

• W ostatnich minutach dużo ostrej gry w środku pola. Żadna z drużyn nie może przejąć inicjatywy.

• Wolny dla Zawiszy. Alvarinho dośrodkowuje prosto w ręce Janukiewicza.

• Pogoń w natarciu. Strzelał z daleka Murawski, ale trafił w obrońcę.

• Po rogu strzelał sprzed szesnastki Drygas, ale broni Janukiewicz.

• Akcja Zawiszy, faulowany na prawej stronie Luis Carlos, ale źle wykonany wolny i rożny dla gości.

• Okazja dla Zawiszy. Drygas posłał długą piłkę do Alvarinho. Portugalczyk chciał przelobować wychodzącego Janukiewicza, ale uderzył obok bramki.

• Rudol dośrodkował w pole karne, tam głową próbował strzelać Robak, ale uderzył daleko od bramki.

• Spod linii końcowej na ok. 40 metr wybił piłkę Luis Carlos. Tam ładnie przyjął ją Murawski i posłał długie podanie w pole karne. Tam zza pleców obrońcy dobrze wyszedł Adam Frączczak i wślizgiem zdobył bramkę.

• GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! POGOŃ PROWADZI

• Wolny dla Pogonii z ok. 40 metrów. Dośrodkował Akahoshi, piłka wybita przed pole karne, strzelał jeszcze Kun, uderzył bardzo niecelnie.

• Rzut rożny dla Zawiszy, ale za głębokie dośrodkowanie i łapie piłkę Janukiewicz.

• Pierwsza akcja Pogoni, szybko jednak zażegnana przez obrońców gości.

• Zaczynamy

• Dziś piłkarzy Pogoni z ławki pokieruje asystent Dariusza Wdowczyka, Maciej Stolarczyk. Pierwszy trener "Portowców" został bowiem odsunięty od prowadzenia drużyny na 2 mecze, przez Komisję Ligi. Wszystko przez nadmierne protesty w meczu z Lechią, gdzie Wdowczyk został odesłany na trybuny.

• Rezerwowi Zawiszy: Witan, Petasz, Hermes, Skrzyński, Strąk, Ciechanowski, Dudek

• Rezerwowi Pogoni: Kudła, Koj, Hernani, Popara, Murayama, Małecki, Ława

• Ani Pogoń, ani Zawisza nie wygrały jeszcze spotkania po podziale ligi. Dziś więc może to być mecz na przełamanie dla którejś z tych drużyn.

• Dobry wieczór. Przed nami mecz 34. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. W jedynym dzisiejszym spotkaniu grupy mistrzowskiej Pogoń podejmie Zawiszę.