Piast Gliwice

0

Korona Kielce

1

• Gliwiczanie byli bardzo blisko strzelenia gola, ale zabrakło skuteczności piłkarzom Piasta. Korona zagrała dzisiaj konsekwentnie i strzelając jedną bramkę pokonała lidera na wyjeździe.

• KONIEC MECZU! Korona wygrywa z liderem Ekstraklasy 1:0!

• Murawski strzela z dobrej pozycji, ale zatrzymuje piłkę Małkowski.

• Mak uderza piłkę w stronę bramki i słupek ratuje Koronę!

• Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Sierpina centruje z rzutu wolnego, ale Szmatuła wybija piłkę. Pewna interwencja bramkarza Piasta.

• Żółta kartka dla Radosława Murawskiego.

• Pośpieszył się z wyjściem bramkarz Korony. Błąd Małkowskiego mógł kosztować utratę bramki, ale Wilusz uratował swoją drużynę wybijając piłkę.

• Zmiana w zespole Korony. Przemysław Trytko wejdzie za Airama Cabrere.

• Faul ze strony Fertovsa i żółta kartka dla zawodnika Korony Kielce.

• Sierpina próbował zagrania w polu karnym do Fertovsa, ale zablokował to podanie Pietrowski.

• Mokwa zagrywa do Barisicia z boku pola karnego, ale Chorwat oddał niezbyt udany strzał.

• Sierpina ładnie wystawił piłkę Cebuli, ten uderzył, ale słaby ten strzał i na dodatek wprost w bramkarza Korony.

• Sierpina dośrodkowuje na głowę do Cabrery, a ten minimalnie mija się z piłką.

• Kontra Korony. Sierpina mógł podwyższyć wynik meczu, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

• Mokwa dośrodkował na pole karne i ta piłka mogła nawet wpaść do siatki, ale ostatecznie ląduje za bramką.

• Sierpina oddaje strzał na bramkę, ale pewnie broni Szmatuła.

• Zmiana w Piaście. Osyra zejdzie z boiska, a za niego wejdzie Mokwa.

• Vladislavs Gabovs otrzymuje żółtą kartkę za faul na rywalu.

• Zmiana także po stronie Korony. Fertovs za Pawłowskiego.

• Zmiana w drużynie Piasta. Gerard Badia schodzi z boiska, a w jego miejsce pojawia się Mateusz Mak.

• Ostatnie minut zdecydowanie dla Piasta. Gospodarze bardzo ofensywnie.

• Pietrowski otrzymuje górną piłkę, zagrywa główką na dalszy słupek, ale piłka minimalnie przeleciała obok bramki!

• Mraz strzela z dystansu, ale zbyt niecelnie i piłka przelatuje wysoko nad bramką.

• Mraz dośrodkowywał ze skrzydła, nadbiegał tam Badia, ale ostatecznie bez większego zagrożenia pod bramką Korony.

• W przerwie miała miejsce jedna zmiana. W drużynie Korony Kielce, za Nabila Aankoura wszedł Marcin Cebula.

• POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY. Zaczynają zawodnicy Korony.

• Posiadanie piłki po pierwszej połowie:

Piast 65 % - 35% Korona.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. 0:1 i za kilkanaście minut piłkarze wrócą na murawę na drugie 45 minut meczu.

• Vacek dośrodkowuje z rzutu wolnego, piłkę jednak na rzut rożny wybija Wilusz.

• Rzut rożny dla Korony, ale centra przerwana przez piłkarzy Piasta, którzy oddalają zagrożenie od własnej bramki.

• Sierpina zagrywa do Cabarery, ale nieudane wykończenie tej akcji.

• Piłkarze Piasta cały czas próbują się przedrzeć przez obronę rywala, ale zawodnicy Korony dobrze odpierają ataki ze strony gospodarzy.

• Strzela Kamil Vacek.... broni Małkowski!!! Nie ma gola!

• Sędzia uznał, że Badia był pociągany za koszulkę w polu karnym i wskazał na wapno.

• Rzut karny dla Piasta Gliwice!

• Mraz zagrywa górną piłkę ze stałego fragmentu gry, ale przejmują piłkę obrońcy Korony.

• Mraz po ziemi zagrywał z boku pola karnego, ale nikt z piłkarzy Piasta nie doszedł do tej piłki.

• GOOOL!!! Pawłowski strzelcem bramki! Świetnie zwiódł obrońców w polu karnym i oddał strzał z dobrej odległości od bramki zawodnik Korony.

• Za nieprzepisowe zagranie żółtą kartkę ogląda Nabil Aankour.

• Nespor strzela z odległości 20 metrów, ale niecelnie i piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

• Póki co bardzo wyrównana gra obu zespołów.

• Kompletnie źle wykonany ten stały fragment gry.

• Faulowany Mraz i będzie okazja dla Piasta do dośrodkowania.

• Rzut wolny dla Piasta. Vacek dośrodkowuje, ale zbyt mocno i piłka poza boiskiem.

• Mraz strzela zza pola karnego, ale piłka wędruje daleko obok lewego słupka bramki.

• Badia dośrodkowuje, ale przeszkadzali mu w tej sytuacji piłkarze gości i nieudane zagranie zawodnika Piasta.

• Patrik Mraz otrzymuje żółtą kartkę za faul na przeciwniku.

• Słaba próba kontry w wykonaniu Murawskiego. Piast miał szansę na niezłą sytuację, ale piłkarze Korony czujni w środku pola.

• POCZĄTEK MECZU! Od środka zaczęli piłkarze Piasta

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę. Za kilka minut początek spotkania.

• Ławki rezerwowych obu drużyn

Piast Gliwice: Dobrivoj Rusov, Sasa Zivec, Patryk Dziczek, Mateusz Mak, Sebastian Musiolik, Paweł Moskwik, Tomasz Mokwa.

Korona Kielce: Dariusz Trela, Marcin Cebula, Przemysław Trytko, Krzystof Kiercz, Paweł Sobolewski, Michał Przybyła, Aleksanders Fertovs.

• Zapraszamy na relację LIVE z meczu Piast Gliwice - Korona Kielce. Czy gospodarze podtrzymają dobrą passę i umocnią swoją pozycję na fotelu lidera? Początek meczu o godzinie 18:00!