Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 - 2 Zagłębie Lubin

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

Zagłębie Lubin

2

• Jan Vlasko trafia w mur, a Szymon Marciniak gwiżdże po raz ostatni. Zagłębie wygrywa z Podbeskidziem 2:1. Bramki strzelali Robert Demjan i Jarosław Jach w pierwszej połowie, a na początku drugiej bramkę na wagę kompletu punktów zdobył Łukasz Janoszka.

• Kontra Zagłębia przerwana przed polem karnym gospodarzy. Faulowany ok. 20 metrów od bramki był Adrian Rakowski.

• Jan Vlasko przegrał pojedynek z Adamem Pazio.

• Krystian Nowak pada na murawę po walce o piłkę z Krzysztofem Piątkiem. Adam Mójta domagał się żółta kartką, ale... sam ją otrzymał.

• Aż cztery minuta potrwa druga połowa. Dodatkowo goście będą grali do końca w osłabieniu - nie ma szans, by Damian Zbozień wrócił na murawę. Tym bardziej, że została wezwana karetka.

• Adam Pazio górą w pojedynku z Adrianem Rakowskim. Po chwili Mateusz Szczepaniak przegrał pojedynek pod drugą bramką.

• Goście, korzystając z przerwy, zeszli w stronę linii bocznej po wodę i ostatnie wskazówki od trenera. Zagłębie przez moment będzie grać w "dziesiątkę".

• Za lekkie podanie w stronę Franka Adu Kwame. W walce Mateusza Szczepaniaka z Damianem Zbozieniem ucierpiał ten ostatni, któremu udzielana jest pomoc medyczna.

• Łukasz Janoszka, strzelec drugiego gola, kończy swój występ w dzisiejszym spotkaniu. Na ostatnie minuty pojawia się Jan Vlasko.

• Kamil Jonkisz wchodzi. W stronę ławki udaje się Jakub Kowalski.

• Aleksandar Todorovski przedarł się prawą stroną. Będąc w polu karnym chciał zagrać przed bramkę do zawodników, ale Kohei Kato wyjaśnił sytuację wybiciem na rzut rożny.

• Robert Demjan strzela z ostrego kąta obok bramki Zagłębia. Jednak wcześniej był na spalonym.

• Adam Pazio za bardzo uwierzył w swoje sprintowe umiejętności. Za mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał jej utrzymać przed linią końcową. Martin Polacek z "piątki".

• To powinna być trzecia bramka! Fatalne podanie Kohei Kato i Damian Zbozień zabrał się z piłką w pole karne Podbeskidzia. Tam zagrał do Krzysztofa Piątka, ale na grząskiej murawie nieczysto trafił w futbolówkę, która przeszła obok słupka!

• Akcja prawą stroną Damiana Zbozienia z Aleksandarem Todorovskim. Centra Macedończyka zatrzymała się na Adamie Dei.

• Defensywna zmiana w Zagłębiu. Za Krzysztofa Janusa na murawie pojawia się Aleksandar Todorovski.

• Frank Adu Kwame dostał piłkę w pole karne i zagrał do Mateusza Szczepaniaka. Ten wystawił imiennikowi - Możdżeniowi - i ten strzela po rykoszecie tuż obok słupka!

• Krzysztof Piątek nie doszedł do prostopadłego podania. Szybszy na linii 16. metra był Emilijus Zubas.

• NIE MA GOLA! Adam Mójta najpierw przegrał pojedynek jeden na jeden z Damianem Zbozieniem, ale zdołał ją wygarnąć wślizgiem. Ostro dośrodkował na bliższy słupek, gdzie Robert Demjan trafił w słupek z kilku metrów!

• Frank Adu Kwame zastępuje Kristiana Kolcaka.

• Adam Mójta oskrzydlił akcję lewą stroną i mocno dośrodkował w pole karne. Piłka szczęśliwie pada w posiadanie Martina Polacka. A już na piłkę czyhał Mateusz Szczepaniak.

• Jarosław Kubicki pada na murawę po starciu z Adamem Mójtą. Zdaniem sędziego to zdarzenie nie kwalifikowało się na przyznanie gościom rzutu wolnego.

• Spóźniony wślizg Adriana Rakowskiego skutkuje upomnieniem żółtą kartką.

• Centrostrzał z prawej strony o mały włos nie zamienił się na gola - czujny Martin Polacek przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Zmiana w Zagłębiu. Za bezbarwnego Michala Papadopoulosa wchodzi Adrian Rakowski.

• Michal Papadopoulos na spalonym.

• Robert Demjan powalczył o piłkę w lewym narożniku boiska z Damianem Zbozieniem. Pada na murawę, licząc, że sędzia przyzna rzut wolny. Nic z tych rzeczy.

• Martin Polacek zawahał się z wyjściem przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka trafiła do Adama Dei, którego strzał z woleja był w sam środek bramki. Słowak pewnie chwyta do "koszyczka".

• Kohei Kato na prawym skrzydle. Dobrze pokazał się Japończyk i doczekał się piłki. Jego dośrodkowanie zostało jednak zablokowane - rzut rożny.

• Mateusz Szczepaniak walczył o piłkę zagranej z prawej strony z obrońcą Zagłębia. Wygrał "główkę", ale nie zdołał uderzyć w stronę bramki Martina Polacka.

• Krzysztof Janus w roli lewoskrzydłowego. Podał do wbiegającego w pole karne Djordje Cotry. Ten lobem chciał wpisać się na listę strzelców, ale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

• Damian Zbozień zagrywa płasko w pole karne ze skrzydła, a interweniujący Krsitian Kolcak wybija piłkę pod nogi Krzysztofa Janusa. Ten jednak nie zorientował się w sytuacji i stracił piłkę.

• Krzysztof Janus mógł dobić gospodarzy, ale uderzył wślizgiem z kilku metrów obok bramki!

• Zaspała defensywa Podbeskidzia po rzucie z autu z prawej strony. Krzysztof Janus wrzuciła na dalszy słupek do Łukasza Janoszki, który kontrującym uderzeniem z rzutu wolnego daje Zagłębiu prowadzenie! Emilijus Zubas bez szans!

• GOL, ŁUKASZ JANOSZKA!!!

• Atak pozycyjny gospodarzy na własnej połowie. Podanie na 20 metrów adresowane do Mateusza Szczepaniaka pada łupem dwóch lubinian. Kontra gości nie przyniosła zagrożenia.

• Krzysztof Janus strzela zza pola karnego obok bramki Emilijusa Zubasa.

• Zagłębie zaczyna ze środka!

• Obie "jedenastki" na murawie. W żadnej nie ma zmian od początku drugiej połowy.

• Powracamy do Bielska-Białej na drugą połowę meczu Podbeskidzie - Zagłębie. Do przerwy mamy remis 1:1. Obie ekipy były nastawione na grę z kontry. Podział punktów raczej nie interesuje żadnej ze stron. Komu uda się przechylić szalę na swoją korzyść?

• Nic nie wskazywało na takie emocje. Po szarpanym początku mieliśmy przeciąganie liny, gdzie obie strony atakowały naprzemiennie. Kilka razy szczęście pomagało lubinianom, ale "nie było obecne" przy akcji Jakuba Kowalskiego i bramce Roberta Demjana. Szybko zdołali jednak wyrównać po stałym fragmencie gry.

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Po chwili Szymon Marciniak kończy pierwsze trzy kwadranse. Podbeskidzie remisuje z Zagłębiem po golach Roberta Demjana i Jarosława Jacha.

• Ostre dośrodkowanie Djordje Cotry w pole karne, po który Lubomir Guldan zgrywa piłkę głową na dalszy słupek! Tam stał Jarosław Jach, który "szczupakiem" strzela bramkę do szatni!

• REMIS, JAROSŁAW JACH!!!

• Adam Deja przewinił na lewej stronie i ogląda żółty kartonik.

• Akcja Jakuba Kowalskiego w stylu Arjena Robbena - pomocnik Podbeskidzia "złamał" akcję z lewej flanki i biegł wzdłuż linii 16. metra. Będąc na wprost bramki uderzył na bramkę, ale piłka trafiła pod nogi Roberta Demjana, który z kilku metrów uderzył tuż przy słupku pod pachą interweniującego Martina Polacka!

• GOL, ROBERT DEMJAN!!!

• Jarosław Jach skosił równo z trawą odwracającego się z piłką Mateusza Szczepaniaka. Sędzia bez wahania sięga po żółtą kartkę.

• Zrobiło się groźnie po rzucie rożnym gości. Podbeskidzie zatrzymało jednak skutecznie Krzysztofa Piątka.

• Krzysztof Piątek zablokowany w polu karnym Zagłębia. Lepszy fragment gry w wykonaniu zawodników Piotra Stokowca. Wcześniej Łukasz Piątek nie trafił w piłkę przy uderzeniu z woleja.

• Mnożą się rzuty rożne dla gospodarzy. Ci jednak nie potrafią z nich stworzyć zagrożenia pod bramką Martina Polacka.

• Atak za atak, strzał za strzał. Mateusz Szczepaniak nie pierwszy raz został zablokowany, a w odpowiedzi centra Djordje Cotry, po którym nożycami uderzył Jarosław Kubicki. Za lekko by pokonać Emilijusa Zubasa.

• Martin Polacek pewnie piąstkuje. Piłka jednak znowu znajduje się w obrębie pola karnego. Uderzenie Mateusza Możdżenia zablokowane, tak samo jak i po indywidualnej akcji Jakuba Kowalskiego.

• Mateusz Szczepaniak dobrze centruje w pole karne. Robertowi Demjanowi zabrakło kilkunastu centymetrów by sięgnąć piłkę. Po chwili strzał skrzydłowego Podbeskidzia został zablokowany. Rzut rożny.

• Rzut rożny gości nie przyniósł zagrożenia w polu karnym rywala. Jeszcze było dośrodkowanie, które pewnie pada łupem Emilijusa Zubasa.

• Niewiele zmienia się obraz gry. Zagłębie próbuje atakować, a Podbeskidzie jest nastawione na kontry.

• Damian Zbozien przedzierał się prawą stroną. Udało mu się przedostać w pole karne, ale Kristian Kolcak wybił piłkę na "uwolnienie".

• Dzieje się pod obiema bramkami. Najpierw Robert Demjan uderzył z ok. 20 metrów nad bramką, a po chwili groźnie było w "szesnastce" gospodarzy po rzucie rożnym. Piłka minęła jednak bramkę.

• Adam Mójta huknął zza pola karnego! Piłka trafia w prawy słupek bramki Zagłębia! Niewiele brakowało by Podbeskidzie wyszło na prowadzenie!

• Kontra Podbeskidzia! Mateusz Możdżeń podholował piłkę i wpadł z nią w pole karne. Chciał "nawinąć" Djordje Contryę, ale udało się za drugim razem, po czym trafił po "obcierce" w boczną siatkę! "Tylko" rzut rożny!

• Krzysztof Janus nie kontrolował ustawienia obrony Podbeskidzia. W momencie podania Djordje Cotry był na spalonym.

• Piłka uciekła Robertowi Demjanowi w polu karnym Zagłębia. Do tego momentu gospodarze wymienili kilka szybkich podań.

• Kohei Kato przez kilkanaście sekund nie podnosił się z murawy. Lekko ucierpiał w starciu o górną piłkę z Damianem Zbozieniem. Japończyk może jednak grać, choć z grymasem na twarzy.

• Uderzenie Jarosława Kubickiego zostało zablokowane, ale "Miedziowi" będą mieli rzut rożny. Po chwili ten zawodnik strzelał z woleja... wysoko nad poprzeczką.

• Po rzucie rożnym Mateusz Szczepaniak strzela bardzo niecelnie.

• Dwójkowa akcja lewą stroną Djordje Cotry z Jarosławem Kubickim. Podanie zwrotne tego drugiego było za mocne. Grę od bramki wznawia Emilijus Zubas.

• Atak pozycyjny Zagłębia na własnej połowie. Nagle, dalekim zagraniem, piłka znalazła się na 30. metrze od bramki gospodarzy. Mateusz Możdżeń przechwycił piłkę i chciał wyprowadzić kontrę. Został jednak powstrzymany.

• Rzut wolny dla Zagłębie z lewej strony boiska. Krzysztof Janus wrzuca i najwyżej skacze w "szesnastce" Krsitian Kolcak, który główką wybija piłkę z pola karnego.

• Adam Mójta wrzuca dwa razy z lewej strony. Najpierw dobrze zagrał w pole karne, ale Robert Demjan został uprzedzony przez obrońcę Zagłębia. Miał okazję do poprawki, lecz trafił w plecy Damiana Zbozienia.

• Michal Papadopoulos cofnął się do linii środkowej boiska. Dostał podanie i szybko doskoczył do niego Adam Deja, który sfaulował Czecha. Sporo szarpanej gry w wykonaniu obu stron.

• Jakub Kowalski wychodził bardzo dobrze do prostopadłego podanie Roberta Demjana, ale ten zagrał nie tam, gdzie spodziewał się jego kolega. Poszła szybka kontra gości i Emilijus Zubas broni strzał Krzysztofa Piątka z linii pola karnego.

• Gra przeniosła się w pobliże pola karnego gospodarzy, ale poradzili sobie w tej sytuacji. Podbeskidzie spokojnie rozgrywa piłkę z bramkarzem.

• Od razu lewą stroną zaatakował Robert Demjan, ale przewinił w ofensywie. Jarosław Jach wybija piłkę z rzutu wolnego.

• Gwizdek Szymona Marciniaka i pierwszą połowę zaczynają gospodarze!

• Pamiątkowa fotka, przywitanie (także z sędziami) i losowanie stron. Przy arbitrze głównym Robert Demjan i Łukasz Piątek.

• Obie drużyny wychodzą na murawę. Podbeskidzie w swoich tradycyjnych strojach (białych koszulkach w niebieskie i czerwone pasy oraz niebieskie spodenki), Zagłębie na pomarańczowo-czarno.

• Rozbrzmiewa ścieżka dźwiękowa z "Janosika". To znak, że do rozpoczęcia spotkania coraz mniej czasu.

• Gospodarze czekają od siedmiu meczów na zwycięstwo u siebie. Okazja jest bardzo dobra, gdyż Zagłębie nie spisuje się najlepiej w ostatnich kolejkach.

• Obie drużyny prowadzą dość "oszczędną" rozgrzewkę. Liczmy, że najlepsze zostawiają na mecz.

• Bilans bezpośrednich spotkań jest wyrównany. Obie strony wygrały po jednym meczu (w poprzednim sezonie Zagłębie wygrało u siebie 3:2, w rewanżu górą byli bielszczanie po wygranej 2:0). Runda jesienna zakończyła się podziałem punktów (1:1). Na listę strzelców wpisali się Robert Demjan już w pierwszej minucie, a tuż przed końcem spotkania wyrównał Michal Papadopoulos, który wykorzystał rzut karny.

Jak będzie dzisiaj?

• Przed tym spotkaniem Podbeskidzie i Zagłębie są w strefie walczącej o utrzymanie. Gospodarze są na dziesiątej pozycji z 19 punktami na koncie, "Miedziowi" zaś dwa piętra niżej, ale tracą zaledwie punkt do dzisiejszego rywala.

Zawodnicy z Bielska-Białej w ostatnich pięciu kolejkach zdobyli 9 "oczek" dzięki dwóm zwycięstwom i trzem remisom. Zagłębie zaś w ostatnich dwóch meczach schodziło z boiska na tarczy.

• I rezerwowi Podbeskidzia Bielsko-Biała: 83. Wojciech Kaczmarek, 4. Gracjan Horoszkiewicz, 5. Frank Adu Kwame, 9. Dariusz Kołodziej, 93. Fabian Hiszpański, 22. Mateusz Janeczko, 17. Kamil Jonkisz.

• Od kilku minut znamy wyjściowe składy obu drużyn. Zobaczmy kogo Robert Podoliński i Piotr Stokowiec mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, a więc rezerwowi Zagłębia Lubin: 30. Krystian Kalinowski, 19. Filip Jagiełło, 17. Adrian Rakowski, 4. Aleksandar Todorovski, 13. Karol Żmijewski, 16. Paweł Żyra, 90. Jan Vlasko.

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację z tego spotkania.

• Na niedzielne popołudnie przygotowaliśmy wiele relacji NA ŻYWO, w tym oczywiście z naszej ukochanej Ekstraklasy. Za niespełna pół godziny Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmie przed własną publicznością Zagłębie Lubin.

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin LIVE!

Zapowiedź: Podbeskidzie - Zagłębie LIVE! Szczepaniak weźmie rewanż na "Miedziowych"?

Dzisiejsze spotkanie będzie dla obu drużyn okazją na przełamanie. Piłkarze Podbeskidzia zapowiadają, że w końcu chcą sięgnąć po wygraną u siebie – w Bielsku-Białej kibice nie świętowali wygranej od 2 czerwca, gdy w przedostatniej kolejce poprzedniego sezonu „Górale” pokonali Górnika Łęczna (1:0). Zniecierpliwieni są również fani w Lubinie, bo Zagłębie nie odniosło zwycięstwa w ośmiu kolejnych spotkaniach (w tym sześć w lidze).

Zagłębie - Podbeskidzie 1-2