PKO Ekstraklasa, 34. kolejka (gr. mistrzowska)

2

Legia Warszawa

0

• To tyle na dziś, Piotr Bernaciak, kłaniam się i zapraszam na materiały pomeczowe!

• Całkowicie zasłużenie trzy punkty lądują na konto gospodarzy. Legia nie może już sobie pozwolić na żadne wpadki do końca rozgrywek.

• Koniec spotkania w Lubinie, ogromna niespodzianka staje się faktem - Zagłębie pokonuje Legię 2:0!

• Ostatnia minuta meczu, żółtą kartką ukarany jeszcze Adam Hlousek.

• Po raz kolejny w polu karnym pada Guilherme, Lubomir Guldan zdaniem sędziego nie faulował.

• Nic ciekawego w ostatnich minutach meczu nie dzieje się w Lubinie. Zagłębie zasłużenie dowiezie zwycięstwo do końcowego gwizdka.

• Arbiter dolicza do meczu aż cztery minuty.

• Arkadiusz Woźniak sprytnie podaje do Jakuba Tosika na lewą stronę boiska, który niepilnowany oddaje zbyt mocne dośrodkowanie. Kibice Zagłębia świętują już zwycięstwo.

• Adam Hlousek wystawia sobie piłkę zbyt mocno, przez co traci posiadanie. Na podanie czekał wściekły Nemanja Nikolić.

• Ostatnia roszada w meczu, oklaskiwany Krzysztof Piątek wędruje poza linię boczną, przybijając piątkę Michalowi Papadopulosowi.

• Do końca pięć minut, nie zanosi się na zmianę wyniku. Niby Legia wymienia podania na połowie Zagłębia, ale szczerze mówiąc nic z tego nie wynika.

• Damian Zbozień melduje się na boisku w miejsce Łukasza Janoszki na ostatnie minuty.

• Michaił Aleksandrow po zamieszaniu na przedpolu Zagłębia wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale Martin Polacek broni jego uderzenie w długi róg bramki!

• Arkadiusz Woźniak zwija się z bólu przy linii bocznej tuż obok swojego trenera po starciu z Michałem Pazdanem.

• Żółta kartka dla Ariela Borysiuka, który ręką zatrzymuje kontratak Zagłębia.

• Boisko opuszcza Filip Starzyński, zastępuje go Adrian Rakowski.

• Artur Jędrzejczyk uderza głową po rzucie rożnym, strzał szybuje ponad poprzeczką.

• Reprezentant Polski, wracający po kontuzji Michał Pazdan pojawia się w miejsce Łukasza Brozia.

• Na murawie pojawi się jeszcze Michał Pazdan.

• Legioniści wymieniają spokojnie podania na własnej połowie - tak powinno teraz raczej grać... Zagłębie.

• Ariel Borysiuk po prostu źle wprowadza piłkę w pole karne, Łukasz Broź nie miał szans do niej dobiec.

• Oglądamy kolejny przestój Legii, która znowu gra tak, jakby nie wierzyła, że może coś dzisiaj strzelić. Zawodnikom Zagłębia bardzo to odpowiada.

• Łukasz Broź zatrzymuje na chwilę akcję gospodarzy, posyłając piłkę poza linię boczną.

• Michał Kucharczyk złapany na spalonym, po chwili zostaje zmieniony przez Michaiła Aleksandrowa.

• Na boisku już za chwilę także Michaił Aleksandrow.

• Petarda z dystansu Jarosława Kubickiego, w świetnym stylu broni Arkadiusz Malarz!

• Nemanja Nikolić powinien przed momentem zdobyć gola! Ominął przeciwników w polu karnym niczym tyczki na treningu, ale z bliska trafił w Martina Polacka!

• Właśnie teraz Kasper Hamalainen zmienia Aleksandara Prijovicia, bezbarwny mecz Serba.

• Na boisku pojawi się za moment Kasper Hamalainen.

• Dwa uderzenia Ariela Borysiuka w przeciągu kilku sekund, oba trafiają w jednego z rywali.

• ...a także sam poszkodowany, czyli Michał Kucharczyk.

• Kontra Legii zakończona faulem, ukarani zostali jednak dwaj zawodnicy. Są to Jakub Tosik...

• Bardzo ważna interwencja Arkadiusza Malarza, który rzucił się niczym pantera po piłkę kierowaną przez Arkadiusza Woźniaka.

• Pierwsza akcja Zagłębia w drugiej połowie, Arkadiusz Woźniak przerzuca ciężar gry na lewą stronę boiska do Łukasza Janoszki, który oddaje niecelny strzał z dwudziestu metrów.

• Ariel Borysiuk uderza z dystansu, konkretnie z narożnika pola karnego, ale nie ma sensu komentować tego uderzenia...

• Wreszcie groźniejsza akcja gości, Adam Hlousek dostał szybkie podanie na lewą stronę pola karnego, mógł jednak dostarczyć piłkę pod bramkę nieco celniej. Piłka w posiadaniu gospodarzy.

• Arkadiusz Woźniak wybija piłkę spod nóg Nemanji Nikolicia tuż przed szesnastką Zagłębia.

• Bez zmian w obu zespołach.

• Mecz wznowiony, przy piłce Zagłębie Lubin!

• Zawodnicy wracają na murawę w Lubinie. Te 45 minut będzie prawdziwym testem dla Legii.

• Już za kilka chwil wznawiamy mecz.

• Do przerwy Zagłębie wygrywa zasłużenie. Lubinianie skutecznie wypunktowali zawodników lidera Ekstraklasy, którzy boisko opuszczali z minorowymi minami na twarzach. Czy w drugiej połowie uda im się odmienić losy meczu?

• Sędzia kończy pierwszą połowę.

• Bramka do szatni! Napastnik Zagłębia strzela swojego trzeciego gola przeciwko Legii w tym sezonie, mając przed sobą obrońcę świetnie minął go, po czym skierował piłkę do siatki precyzyjnym strzałem obok bramkarza! To już jest sensacja!

• GOOOOOL!!! JUŻ 2:0!!! KRZYSZTOF PIĄTEK KOŃCZY KONTRĘ SWOJEGO ZESPOŁU!!!

• Guilherme pada w polu karnym w pojedynku z Maciejem Dąbrowskim, wydaje się, że nie było tam faulu.

• Ostry faul właśnie Macieja Dąbrowskiego, który przerwał kontrę Legii, sędzia nie decyduje się na wyciągnięcie kartonika.

• Akcja Zagłębia zakończona spalonym, złapany Maciej Dąbrowski.

• Łukasz Broź fauluje Jakuba Tosika tuż obok narożnika boiska, groźny rzut wolny dla Zagłębia.

• Łukasz Broź zatrzymuje kontrę Zagłębia, udanym wślizgiem wybijając piłkę spod nóg Filipa Starzyńskiego.

• Rzut rożny dla Legii po akcji Ondreja Dudy.

• Teraz to Legia stara się prowadzić grę, ale musi uważać na kontry, które Zagłębie stara się dziś wykorzystać jak najlepiej.

• Michał Kucharczyk decyduje się na rajd lewym skrzydłem, ale piłkę poza linię boczną po chwili posyła Aleksandar Todorovski.

• Zaostrzył nam się mecz. Ondrej Duda faulowany przy linii środkowej.

• Dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego ląduje w rękawicach Arkadiusza Malarza.

• Ondrej Duda z żółtą kartką za spóźnione wejście w nogi Jakuba Tosika.

• Legia miała rzut wolny na lewym skrzydle, w pole karne dośrodkowywał Ondrej Duda, piłka tylko odbiła się od Aleksandara Prijovicia i poszybowała ponad bramką.

• Goście nie potrafią nawet wyprowadzić groźniejszej kontry, zostali skutecznie zepchnięci na własną połowę, trener Piotr Stokowiec najwyraźniej rozpracował taktykę Stanisława Czerczesowa.

• Jarosław Kubicki przecina mocne podanie Dudy, które mogło się skończyć groźną kontrą Legii.

• Petarda Arkadiusza Woźniaka z pierwszej piłki trafia tylko w boczną siatkę!

• Adam Hlousek podłącza się do akcji skrzydłem i zdobywa aut na wysokości pola karnego gospodarzy, po chwili jednak piłka wraca do Zagłębia.

• Łukasz Janoszka mija Artura Jędrzejczyka i wychodzi sam na sam z bramkarzem, sędzia uznał, że napastnik był na spalonym.

• Ondrej Duda traci piłkę, decydując się na drybling przy linii bocznej, który okazał się nieudany.

• Filip Starzyński dośrodkowuje na głowę Arkadiusza Woźniaka, ten przedłuża dośrodkowanie do Tosika, który z najbliższej odległości trafia do siatki. Niespodzianka w Lubinie.

• GOOOOOOL!!! 1:0!!! JAKUB TOSIK PO RZUCIE ROŻNYM GŁÓWKUJE DO SIATKI!!!

• Rzut rożny dla Zagłębia po interwencji Adama Hlouska.

• Podobne podanie chciał zastosować Adam Hlousek, ale piłka skierowana do Nemanji Nikolicia zmierza za linię końcową.

• Nemanja Nikolić próbował zagrać głową prostopadle w pole karne do Aleksandara Prijovicia, ale górne podanie przeciął Arkadiusz Woźniak.

• Gospodarze prezentują się lepiej w pierwszych minutach spotkania. Poważnie zagrozili bramce Legii, mogło już nawet być 1:0, niespodziewanie to właśnie Zagłębie sprawia lepsze wrażenie.

• POWINNO BYĆ 1:0!!! Arkadiusz Malarz wyszedł daleko od bramki i wybił piłkę spod nóg napastnika prosto pod nogi Arkadiusza Woźniaka, który z 45 metrów trafia tylko w poprzeczkę!!!

• Piłka ugrzęzła w środkowej strefie boiska na połowie Legii, ostatecznie przejęli ją goście.

• Dobre dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego niemal z linii środkowej trafiło pod nogi Jakuba Tosika, ale jedynie odbiło się od lewego obrońcy Zagłębia.

• Bardzo nieudane dośrodkowanie Michała Kucharczyka z lewej flanki, od bramki grę wznowi Martin Polacek.

• Za mocne podanie ze środka pola na lewe skrzydło w kierunku Filipa Starzyńskiego, aut dla gości.

• Piłka w grze, mecz rozpoczęli zawodnicy Legii Warszawa!

• Bohaterowie dzisiejszego widowiska wychodzą na murawę stadionu w Lubinie!

• Zawodnicy obu drużyn już ustawieni w tunelu.

• Przenosimy się do Lubina - za kilka minut zaczynamy spotkanie!

• Do meczu pozostało już mniej niż 20 minut! Czy Legia wykona dziś pierwszy krok w kierunku mistrzostwa Polski? A może to Zagłębie przybliży się do gry w europejskich pucharach? Dowiemy się już za około dwie godziny!

• Jedynym zawodnikiem, który w tym spotkaniu pauzuje za kartki, jest Tomasz Jodłowiec z Legii Warszawa. Do pełni zdrowia wciąż nie doszedł Michał Pazdan, który mecz zacznie na ławce, tuż przed meczem kontuzji doznał także Jakub Rzeźniczak.

• Faworytem spotkania jest lider Ekstraklasy, czyli Legia Warszawa, ale Zagłębie już napsuło legionistom krwi w tym sezonie i tak samo może być dzisiaj.

• Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak, Michaił Aleksandrow, Tomasz Brzyski, Bartosz Bereszyński, Kasper Hamalainen, Stojan Vranjes i Michał Pazdan.

• Rezerwowi Zagłębia Lubin: Konrad Forenc, Adrian Błąd, Filip Jagiełło, Krzysztof Janus, Michal Papadopulos, Adrian Rakowski i Damian Zbozień.

• Czas zapoznać się z rezerwowymi obu ekip.

• Zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią spotkania, znaleźć ją można w tym miejscu.

• Znamy już składy obu ekip, znajdują się w panelu po prawej stronie.

• Już za około 65 minut rozpocznie się mecz pomiędzy Zagłębiem Lubin a Legią Warszawa - na to spotkanie zaprasza Państwa Piotr Bernaciak!