Mecz Arka Gdynia - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Arka Gdynia - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 33. kolejka (gr. spadkowa)
2017-05-12 20:30

Arka Gdynia

1

Górnik Łęczna

0

• Arka zasłużenie pokonuje swoich głównych rywali w walce o utrzymanie. Mecz był bardzo słaby, ale zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego wychodzą ze strefy spadkowej! Po raz kolejny swoją drużynę ratuje Rafał Siemaszko strzelając swojego 9 ligowego gola! To już wszystko na dziś! Za wspólnie spędzone 90 minut serdecznie dziękuje i zapraszam na kolejne Relacje Live z naszego serwisu!

• Arbiter główny gwiżdże po raz ostatni!

• Chyba ostatnia próba Javiego Hernandeza. Strzał Hiszpana leci obok bramki.

• Daniel Stefański dorzuca jeszcze 3 minuty. 180 sekund nadziei Górnika Łęczna.

• Tragiczne wrzucenie piłki Pawła Sasina. Futbolówka dotyczyła się do golkipera Arki.

• Mocny, solidny strzał Sambei znakomicie chwyta Wojciech Małecki.

• Sambea mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale w ostatniej chwili ratuje sytuację Gerson.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Josmiar Atoche zmieniony przez Vojo Ubiparipa.

• Strzelec jedynego gola w tym meczu Rafał Siemaszko opuszcza boisko przy owacji trybun! Wchodzi na boisko Przemysław Trytko!

• Brzydki faul Javiera Hernandeza i zawodnik gości ukarany żółtą kartką.

• Kolejna zmarnowana okazja Dariusza Formelli! Wypożyczony z Lecha Poznań zawodnik mógł zagrać na pustą bramkę dla Rafała Siemaszko! Było blisko....

• Bardzo słaby strzał Dariusza Formelli. Status Quo na tablicy wyników.

• Grzegorz Bonin ukarany żółtą kartką za przepychanki w polu karnym rywala! Tym samym nie zagra w najbliższym meczu swojej drużyny.

• Kolejna zmiana w Arce. Dominika Hofbauera zmienia Antoni Łukasiewicz.

• Indywidualna akcja Leandro zatrzymana przez Sobieraja.

• Zmianę także wykorzystuje Franciszek Smuda. Javier Hernandez zmienia Piotra Grzelczaka.

• Marcus Da Silva opuszcza boisko! A melduję się na nim Luca Zarandia!

• Strzał głową Siemaszki blokuję Gerson!

• Dobra składna akcja Górnika, zakończona jednak niedokładnym podaniem Grzelczaka.

• Dobre dośrodkowanie Leandro, ale pewnie wyłapuje piłkę Steinbors.

• Pierwsza żółtą kartkę w tym meczu otrzymuje Leandro.

• Za długo przytrzymał piłkę Hofbauer i traci piłkę.

• Niesygnalizowany, precyzyjny strzał Mateusza Szwocha! Świetnie broni jednak Wojciech Małecki!

• Mocna, twarda walka Formelli i Dźwigały, tym razem górą obrońca gości!

• Wstrzelił piłkę w pole karne Piotr Grzelczak, ale nikt nie zdołał do niej doskoczyć.

• Druga połowa zaczyna się tak samo jak pierwsza. Długie piłki zagrywane na oślep.

• Wracamy po przerwie! Czy druga połowie będzie ciekawsza?

• Nie ma nawet co opowiadać. Pierwsza połowa oprócz strzelonego gola kompletnie bez historii. Oby druga połowa była ciekawsza!

• Koniec pierwszej połowy!

• Gabriel Matei doznaje kontuzji i musi opuścić boisko! Zmienia go Łukasz Tymiński!

• Kompletnie nieudany strzał Hofbauera, który trafia w swoich zawodników. Piłka odbija się w taki sposób, że trafia pod nogi Rafała Siemaszki, a napastnik gospodarzy z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki.

• GOOOL! Rafał Siemaszko strzela kompletnie przypadkowego gola!

• Po strzale Szwocha mieliśmy duże zamieszanie w polu karnym gości. Na szczęście dla Górnika, dobrze interweniował Gerson, który wybija piłkę.

• Mecz rozgrywany jest tragicznie. Zawodnicy nie potrafią nawet złożyć jakiejś ofensywnej akcji. Aż ciężko się to ogląda.

• Mocne, ale niecelne uderzenie Mateusza Szwocha.

• Dośrodkowanie Mateusz Szwocha pewnie wyłapuje Małecki.

• Obrona Arki spokojnie radzi sobie z dośrodkowaniem Bonina.

• Strzał Marcusa Da Silvy ląduje wysoko w trybunach.

• Tadeusz Socha zderzył się z Gersonem i sędzia odgwizdał faul dla Górnika. Obrońca gospodarzy mocno protestuje, ale może co najwyżej dostać żółtą kartkę.

• Marcin Warcholak ładnie podłączył się do akcji ofensywnej, ale niedokładnie zagrywa.

• W końcu mieliśmy 100% okazje! Da Silva idealnie podał do Dariusza Formelli, który wyszedł sam na sam z bramkarzem! Tym razem górą Wojciech Małecki!

• Strzał Siemaszki zablokowany, piłka trafia w rękę napastnika Arki i zacznie Małecki.

• Próba prostopadłego dobrania do Siemaszki, przecina Gerson.

• Seria niedokładnych podań gości.

• Dobre rozrzucenie piłki przez zawodników Arki, ale końcowe podanie bardzo niedokładne i piłka dla gości.

• Obie drużyny wyszły na ten mecz obiecując wielkie zaangażowanie. Niestety początek meczu pokazuję, że gra opierać będzie się na długich piłkach.

• Pierwsza szansa Arki. Rafał Siemaszko stanął przed dobrą okazją, ale za długo zbierał się do piłki i traci ją.

• Zaczynamy!!

• Daniel Stefański wyprowadza obie drużyny! Zaraz rozbrzmi pierwszy gwizdek!

• Intensywna rozgrzewka zawodników Arki przyniesie skutek?

• Bilans Arki wygląda dużo gorzej. Gracze z Trójmiasta przegrali trzy razy, dwa razy zremisowali i ani razu nie zdołali wyrwać kompletu punktów.

• W ostatnich 5 meczach lepiej wygląda Górnik Łęczna. Zawodnicy Franciszka Smudy wygrali dwa mecze, dwa przegrali, a raz był podział punktów.

• Gratulujemy Krzysztofowi Sobierajowi! Brawo!

• Na razie w gorszej sytuacji jest Arka Gdynia. Mimo zdobycia Pucharu Polski, podopieczni Leszka Ojrzyńskiego znajdują się w strefie spadkowej, a Górnik Łęczna ma nad nimi punkt przewagi.

• Skład Arki Gdynia!

• Skład Górnika Łęczna!

• Witam wszystkich Państwa bardzo serdecznie! Już za niecałą godzinę rozpocznie się mecz walczących o utrzymanie drużyn. Arka Gdynia gości na własnym stadionie drużynę Górnika Łęczna! Na relację z tego meczu zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

Jakub Treć

Mecz Arka Gdynia - Górnik Łęczna ONLINE

Mecz Arka Gdynia - Górnik Łęczna ONLINE ©Karolina Misztal / Polska Press

Mecz Arka Gdynia - Górnik Łęczna ONLINE. W 33. kolejce Lotto Ekstraklasy Arka podejmie w Gdyni Górnika Łęczna. 1. kwietnia zasłużenie wygrał zespół Franciszka Smudy. Takiego scenariusza nikt w Gdyni nie dopuszcza do myśli. Zwycięstwo w Pucharze to piękna historia, ale teraz najważniejsze dla piłkarzy Leszka Ojrzyńskiego jest utrzymanie w lidze. W Gdyni wszystkie ręce na pokład. Pierwszy gwizdek sędziego Daniela Stefańskiego o godzinie 20:30.

Leszek Ojrzyński przychodząc do Arki, mówił, że najważniejsze będzie utrzymanie w Ekstraklasie, a Puchar Polski jest tylko przyjemnym dodatkiem. Żółto-Niebiescy pod jego wodzą rozegrali cztery spotkania w lidze, ale w żadnym nie sięgnęli po komplet punktów.
Dwie porażki i dwa remisy, to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań. Arka czeka na zwycięstwo od 24. lutego, wówczas gdynianie pokonali Koronę Kielce 4:1. Było to jedyne zwycięstwo wiosną. Oczywiście oprócz sensacyjnej wygranej w finale Pucharu Polski z Lechem Poznań. 1. kwietnia Górnik zdecydowanie wygrał w Gdyni 4:2. Było to pierwsze zwycięstwo łęcznian na tym terenie. W tamtym spotkaniu drużynę Arki prowadził jeszcze Grzegorz Niciński. Przed dzisiejszym meczem trener Ojrzyński będzie miał więcej piłkarzy do dyspozycji niż ostatnio.

– Jest zdecydowanie lepiej. Na Cracovię z różnych powodów nie mogli być wszyscy. To już historia, teraz mamy w kim wybierać. Mamy bardzo ważny mecz u siebie. Jesteśmy praktycznie gotowi. Jutro ciężka robota przed nami, bo Górnik Łęczna to zespół, który bardzo dobrze biega, dobrze gra w piłkę, ma paru zawodników wiodących. Musimy twardo postawić warunki, aby wygrać spotkanie – mówił na przedmeczowej konferencji Leszek Ojrzyński.

Spytany przez dziennikarzy, czy mecz z Górnikiem będzie kluczowy w kontekście utrzymania trener odpowiada zdecydowanie. Po meczu z Cracovią widoczna była złość na twarzy szkoleniowca, jego zespół zagrał bardzo słabe spotkanie przy Kałuży. – Dla mnie każde spotkanie jest kluczowe. Na końcu zobaczymy, gdzie wylądujemy. Wiemy jedno. W rundzie zasadniczej straciliśmy z Płockiem 1 punkt, z Piastem dwa, z Cracovią przegraliśmy zasłużenie. Teraz następny rozdział, aby poprawić sytuację w tabeli. Nie muszę mówić jak ważne jest to spotkanie – dodał trener.

W innych nastrojach jest Górnik Łęczna. Jak się okazuje wbrew wielu niedowiarkom trener Smuda bardzo dobrze przygotował zespół do rywalizacji o utrzymanie. Górnik co prawda przegrał ostatnio z Wisłą Płock 2:3, ale było to dobre spotkanie w ich wykonaniu. Były selekcjoner nie ukrywał złości po spotkaniu, w którym było sporo kontrowersji.

– Dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie, strzeliliśmy bramkę, ale sędzia zrujnował nam to spotkanie dyktując rzut karny, którego nie było. Przeciwko nam został podyktowany kolejny karny z kapelusza. To już kolejny mecz, w którym przeciwko nam sędzia dyktuje rzut karny po faulu, którego nie było. Na tym traci klub, piłkarze i kibice. Lubię play-offy, ale widzę, że sędziowie zaczynają psuć całą przyjemność w tej grze – grzmiał na konferencji trener Smuda.

Jego drużyna wygrała wcześniej dwa ważne spotkania, z Wisłą Kraków 3:1, następnie we Wrocławiu ze Śląskiem 2:0. Z Wisłą Płock łęcznianie również, jako pierwsi wyszli na prowadzenie, ale dwa gole dla Wisły nie powinny być uznane. W przeciągu miesiąca Górnik dwukrotnie przegrywał z Nafciarzami 2:3. Jeśli w Gdyni również ma paść taki sam wynik jak w fazie zasadniczej, to trener Smuda narzekał nie będzie. Obydwa zespoły są sąsiadami w tabeli. Arka zajmuje 7 miejsce z 17. punktami, Górnik dwa miejsca wyżej i punkt więcej. Do końca rozgrywek zostało pięć spotkań, trener Ojrzyński zapowiada bardziej ofensywną grę swoich piłkarzy niż w meczu z Cracovią.

– Trzeba wygrywać. Byliśmy bardzo blisko w tych spotkaniach, o których wspominałem. Te zwycięstwa nam się wymknęły. Kibice by chcieli, abyśmy więcej zdobywali bramek. Wszystko będziemy robić, aby punktować, to jest najważniejsze. Fajnie byłoby grać ofensywnie, na to wpływ ma dużo czynników. Będziemy chcieli grać odważniej, bo tego zabrakło nam w meczu w Krakowie – zapowiada trener Ojrzyński. Arka będzie musiała sobie radzić bez Adriana Błąda, który w Krakowie pechowo złamał rękę. Do gry powinien wrócić Marcus Da Silva i Konrad Jałocha.

Arka Gdynia - Górnik Łęczna: Kto wygra mecz Ekstraklasy?