Mecz Lech Poznań - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Lech Poznań - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 31. kolejka (gr. mistrzowska)
2017-04-28 20:30

Lech Poznań

3

Korona Kielce

2

• Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne spotkania!

• Wiele rzutów karnych, wiele bramek i wiele emocji - tak w skrócie wyglądało dzisiejsze spotkanie w Poznaniu. Korona mimo bardzo dobrego spotkania nie wywozi dziś żadnych punktów ze stadionu Lecha.

• Pan Szymon Marciniak kończy spotkanie w Poznaniu! Lech pokonuje Koronę 3-2 i wykonuje pierwszy krok w walce o mistrzostwo Polski!

• Próba ostatnich ataków Korony, ale Lech pewnie wybija piłki z dala od swojej bramki.

• Szymon Marciniak dolicza 3 minuty do drugiej części gry.

• Po raz kolejny kapitalnie interweniuje Burić! Rzut rożny dla korony!

• Dzisiejsze spotkanie w Poznaniu ogląda 11 192 widzów.

• Trałka trafia do bramki, jednak arbiter odgwizduje pozycję spaloną!

• Marcin Cebula zmienia Aankoura.

• Mimo, że goście lepiej prezentują się w tym spotkaniu, to jednak zawodnicy Lecha są skuteczniejsi. Czy Korona jest jeszcze w stanie odrobić wynik? Do końca spotkania 7 minut!

• Gajos zmienia Majewskiego.

• Możdżeń za faul w polu karnym ukarany żółtą kartką.

• Robak po raz drugi! LECH NA PROWADZENIU!

• Kolejny karny w tym spotkaniu! Lech Poznań przed szansą na prowadzenie!

• Dośrodkowanie Lecha z rzutu rożnego, jednak pewnie interweniuje defensywa gości.

• Kolejny raz Burić ratuje Lecha w sytuacji sam na sam! Ależ Korona napiera na gospodarzy!

• Ależ akcja Korony! Najpierw Kallaste marnuje sytuację sam na sam, a następnie Palanca zza pola karnego uderza obok bramki! Wynik bez zmian!

• Na spalonym złapany Majewski. Wznowią goście.

• Zmiana w Lechu. Kownacki zmienia Tetteha.

• Dośrodkowanie z rożnego przez gości, jednak wybija piłkę Robak.

• Próba dośrodkowania przez Kędziorę, jednak piłka zatrzymała się na górnej siatce bramki.

• Ładna akcja Lecha, która zostaje jednak zatrzymana przez jednego z defensorów gości.

• Żółtą kartką ukarany Kostewycz.

• Zmiana w drużynie Lecha. Z boiska schodzi niewidoczny Makuszewski, zaś na placu gry pojawia się Radut.

• Na spalonym złapany Łukasz Trałka.

• Palanca uderza z wolnego w mur, jednak zawodnicy gości wciąż przy piłce.

• Abalo wchodzi za Pyłypczyka.

• Rzut wolny dla Korony niemalże z lini pola karnego. Bardzo dobra okazja na zdobycie bramki dla gości.

• Kontratak Lecha, dobra piłka do Robaka ale kapitalnie wychodzi bramkarz Korony!

• Ależ uderzenie Grzelaka z dystansu! Piłka po interwencji Burića wychodzi na rożny!

• Ofensywna akcja gości zakończyła się niepowodzeniem. Wznowi Burić.

• Według sędziego ręką pomagał sobie Kallaste, jednak nic takiego nie miało miejsca. Zła decyzja Szymona Marciniaka.

• Kędziora w trudnej sytuacji uderza głową obok słupka. Wznowi bramkarz gości.

• Mamy rzut wolny dla Lecha w okolicach pola karnego gości.

• Zawodnicy Lecha wprowadzają piłkę do gry i rozpoczynamy drugą część meczu!

• Zawodnicy są już na murawie. Za moment początek drugiej części gry.

• Trzeba przyznać, że gra Korony w pierwszej części gry mogła się podobać. Jeśli zawodnicy Lecha nie chcą zaliczyć falstartu na początku rundy finałowej, to muszą ostro powalczyć w drugiej części gry.

• Pan Szymon Marciniak kończy pierwszą połowę w Poznaniu.Do przerwy mamy wynik 2-2.

• Sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej części gry.

• Kiełb wykorzystuje jedenastkę i mamy remis! 2-2!

• Tym razem karny dla Korony! Ależ dzieje się w Poznaniu!

• Sam poszkodowany wymierza karę! Robak trafia z 11 metra i mamy 2-1 dla gospodarzy!

• Zawodnik Korony ukarany za to żółtą kartką.

• Rzut karny dla Lecha po faulu Rymaniaka!

• Łukasz Trałka leży na boisku. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

• Bramka dla Korony ewidentnie podcięła skrzydła gospodarzom, którzy wydaje się nie mają żadnego pomysłu na grę.

• Ładne uderzenie z dystansu jednego z zawodników Korony, jednak piłka minimalnie mija słupek bramki Buricia.

• Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry faulowany był jeden z zawodników Lecha.

• Kolejna ładna akcja gości, która kończy się wywalczeniem rzutu rożnego.

• Po 30 min. tego spotkania trzeba przyznać, że goście spisują się w Poznaniu naprawdę dobrze. Może o tym świadczyć chociażby większe posiadanie piłki zawodników Korony, co może być małym zaskoczeniem.

• Dośrodkowanie gości z rożnego, jednak wyjaśnia wszystko defensywa Lecha.

• Akcja Korony i próba strzału z dystansu, który nie był w stanie zagrozić gospodarzom.

• Próba górnego zagrania do Trałki, jednak dobrze zachowała się defensywa gości.

• Zawodnicy gości ładnie utrzymywali się na połowie Lecha, jednak zakończyło się to fatalnym dośrodkowaniem.

• Ależ odpowiedź Korony! Uderzenie Możdżenia odbija się od Wilusza i Burić bez szans!

• Zagranie piłki z rożnego na 16 metr i kapitalne uderzenie Jevticia w samo okienko bramki! Mamy 1-0 dla gospodarzy!

• Będziemy mieli rzut rożny dla Lecha.

• Pierwszy kwadrans gry za nami. Póki co nie byliśmy świadkami żadnych klarownych sytuacji dla żadnej ze stron. Miejmy nadzieję, że niedługo się to zmieni.

• Faulowany jeden z zawodników Lecha na własnej połowie. Mamy rzut wolny.

• Rzut rożny dla drużyny Korony. Niepewnie interweniuje Burić, po czym Grzelak próbował wymusić rzut karny, za co został ukarany żółtą kartką. Dobra decyzja sędziego.

• Kolejna ofensywna akcja gości i kolejne dośrodkowanie, jednak po raz kolejny dobrze defensywa Lecha.

• Korona próbuje na początku tego spotkania podchodzić wysoko do przeciwników. Jak na razie wychodzi im to całkiem nieźle.

• Kolejna wrzutka gości, jednak pewnie we własnym polu karnym zachowuje się Burić.

• Dośrodkowanie gości w pole karne, jednak pewnie interweniuje obrona Lecha.

• Faul jednego z zawodników Korony i rzut wolny dla gospodarzy. Piłka wędruje w pole karne jednak wyjaśniają goście.

• Próba dalekiego podania w wykonaniu gospodarzy, jednak piłka została zagrana zbyt mocno.

• Goście wprowadzają piłkę do gry i zaczynamy!

• Zawodnicy wychodzą już na murawę. Za moment przywitanie, losowanie stron i zaczynamy!

• .

• .

• Na koniec rundy zasadniczej walka o punkty lepiej potoczyła się dla dzisiejszych gospodarzy, którzy pokonali u siebie Ruch Chorzów 3-0. Gorzej spisał się zespół Korony, który uległ u siebie Termalice Bruk-Bet Nieciecza 0-1.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania zajmują 3 pozycję w lidze z dorobkiem 28 pkt. , zaś goście plasują się na ostatniej pozycji w grupie mistrzowskiej z 20 oczkami na koncie.

• Witamy serdecznie na drugim spotkaniu rundy finałowej Lotto Ekstraklasy! Już za niecałą godzinę Lech podejmie w Poznaniu Koronę Kielce. Gorąco zapraszamy do śledzenia relacji z tego wydarzenia!

Jakub Treć

Lech - Korona LIVE! To (nie) będzie spacerek przed finałem

Lech - Korona LIVE! To (nie) będzie spacerek przed finałem ©Grzegorz Dembinski

Mecz Lech Poznań - Korona Kielce ONLINE. W pierwszym spotkaniu grupy mistrzowskiej Lech podejmie na Inea Stadionie Koronę Kielce, która szczęśliwie znalazła się w górnej ósemce. Podopieczni Macieja Bartoszka po raz pierwszy odkąd istnieje formuła ESA37 znaleźli się w tej grupie. Dzisiaj wieczorem zdecydowanym faworytem jest Lech, który jeszcze nigdy nie przegrał z Koroną na własnym stadionie. Mało tego, kielczanie w 11. meczach przy Bułgarskiej zdobyli tylko jedną bramkę. Teraz złocisto-krwiści mają większy komfort psychiczny, bowiem nie ma większego znaczenia, jaki będzie wynik tego spotkania - plan minimum na ten sezon wykonali. Początek o 20:30. Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Lech Poznań - Korona Kielce ONLINE

Lech i Korona walczą o dwa zupełnie inne cele w tym sezonie. Można powiedzieć, że kielczanie swój już osiągnęli, bowiem znaleźli się w grupie mistrzowskiej, która gwarantuje utrzymanie w lidze. U siebie i na wyjeździe, Korona to dwa zupełnie inne zespoły. Na obcych stadionach potrafiła zgromadzić jedynie 8 punktów.

Przez 16 kolejek Korona znajdowała się poza pierwszą ósemką, upragnione miejsce wywalczyła po bezbramkowym remisie w Warszawie. Trener Bartoszek będzie mógł dać szansę gry zmiennikom i powoli przygotowywać zespół do przyszłorocznych rozgrywek. Jak sam mówi, następne 7 spotkań będzie miłym dodatkiem, a nie walką o życie i utrzymanie. Korona po raz pierwszy znalazła się w górnej ósemce. - Chciałbym, żeby nasza gra sprawiała przyjemność kibicom. Żeby te ostatnie siedem spotkań stanowiło wisienkę na torcie za to, co zrobiliśmy, bo był to kawał dobrej pracy. Drużyna ma swoje ambicje przed grą z najlepszymi. Mamy swoje założenia, rozmawialiśmy o nich w szatni. Ale to nasza wewnętrzna sprawa - ocenia z zadowoleniem Maciej Bartoszek.

Trener optymistycznie patrzy na dodatkowe siedem spotkań. W Koronie nie miał łatwych meczów pozbawionej presji. - Na pewno to 5. miejsce jest w zasięgu. To jak najbardziej realny cel, ale wszystko zależy od wyglądu tabeli, punktowania czy założeń właścicielskich pod kątem przyglądania się młodym zawodnikom. Trudno mi powiedzieć. Od momentu, kiedy tu jestem, nie mieliśmy okazji zagrać na luzie i bez bata nad sobą. Nie wiem więc do końca, jak zareaguje zespół - dodaje trener. Maciej Bartoszek nie będzie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników. Bartosz Kwiecień będzie pauzował za kartki, natomiast kontuzjowani są Iljan Micański i Pape Diaw. Najprawdopodobniej na środku obrony zagra Bartosz Rymaniak, a w ataku Jacek Kiełb.

Lepiej wygląda sytuacja kadrowa w Lechu. Trener Bjelica nie będzie mógł skorzystać z Elvisa Kokalovicia, który od dłuższego czasu zmaga się z kontuzją, tak więc nie jest to duża strata (obrońca jeszcze nie zadebiutował). Chorwacki szkoleniowiec jak zwykle mówi, że koncentruje się na najbliższym spotkaniu. Na przedmeczowej konferencji nie chciał rozmawiać o wtorkowym finale Pucharu Polski. - Jesteśmy w 100% skoncentrowani przed meczem z Koroną. Do mojej dyspozycji nie będę miał tylko Elvisa Kokalovicia. Reszta jest gotowa do gry. Bednarek trenował przez cały tydzień bardzo dobrze. Był już gotowy do gry w ostatnim meczu, ale nie chcieliśmy ryzykować jego zdrowia - ocenia sytuację kadrową przed meczem trener Bjelica.

Chorwat koncentruje się na swojej drużynie i jak zawsze bardzo mocno w nią wierzy. Nenad Bjelica tłumaczy również małą ilość traconych goli w lidze (22 bramki). - Zawsze powtarzam, że dla nas jest ważna nasza forma i organizacja gry. Także dyscyplina i agresja w grze. Nie jest ważne kto jest naszym rywalem, my mamy mocną drużynę i jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Jutro zagra najsilniejsza jedenastka i to jest nasz cel, bo chcemy wygrać z Koroną. Nie myślę o finale, będziemy rozmawiali po meczu z Koroną. Jeśli chodzi o naszą obronę, to różnica polega na tym, że my bronimy się całą jedenastką, nie kilkoma zawodnikami. Poza tym mimo małej liczbie fauli gramy agresywnie i nasza drużyna jest odpowiednio zmotywowana do każdego meczu. Już podczas ataku myślimy o organizacji gry obronnej - tłumaczy szkoleniowiec Lecha.

Za Lechem przemawia również historia spotkań z Koroną przed własną publicznością. W 11. ligowych meczach w Poznaniu Kolejorz wygrał 8 z nich, 3 razy remisował, a bilans bramek wynosi 17:1. Jedno spotkanie obydwa zespoły grały jeszcze ze sobą w ćwierćfinale Pucharu Polski w 2007 roku, które zakończyło się zwycięstwem Lecha 3:2. W obecnym sezonie bilans jest lepszy jednak dla Korony. Kielczanie wygrali u siebie 4:1, ale Lech przeżywał wówczas ogromny kryzys. W Poznaniu już pod wodzą Nenada Bjelicy Lech wygrał skromnie 1:0. W całym sezonie Kolejorz trzykrotnie przegrywał w Poznaniu. Komplet punktów z Bułgarskiej wywozili piłkarze Zagłębia, Jagiellonii i ostatnio Legii. W dwóch ostatnich spotkaniach lechici powrócili do zwycięstw 3:0. Jak będzie tym razem?

Lech Poznań - Korona Kielce: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Przewidywane składy:

Lech Poznań: Putnocky - Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostevych - Tetteh, Majewski, Gajos, Jevtić, Kownacki - Robak.

Korona Kielce:
Borjan - Możdżeń, Rymaniak, Dejmek, Grzelak - Kallaste, Palanca, Żubrowski, Pyłypczuk, Aankour - Kiełb.

Nie zagrają:

Lech: Elvis Kokalović (kontuzja)
Korona: Kwiecień (kartki), Diaw (kontuzja), Micański (kontuzja)

Lech 0:0 Górnik (19 marca 2017)

Korona 0:1 Bruk-Bet Termalica (22 kwietnia 2017)

Mecz Lech Poznań - Korona Kielce TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport (w wersji mobilnej mecz dostępny w aplikacji Canal+ Sport Online). Wprowadzenie od 20:00, pierwszy gwizdek sędziego o 20:30. Komentują Tomasz Smokowski i Maciej Murawski. Reporterami z murawy będą zaś Mariusz Wróblewski, Tomasz Lipiński oraz Grzegorz Milko. Relacja LIVE z meczu Lech - Korona w GOL24.pl