Mecz Lech Poznań - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Lech Poznań - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 35. kolejka (gr. mistrzowska)
2017-05-21 15:30

Lech Poznań

0

Lechia Gdańsk

0

• Koniec spotkania. Przy Bułgarskiej 0-0. Taki wynik cieszy tylko legionistów.

• Żółty kartonik za udział w zadymie obejrzał jeszcze Tomasz Kędziora.

• Kuciak skutecznie interweniował po stałym fragmencie gry Lecha.

• Żółtą kartką ukarany Paweł Stolarski.

• Szarpanina na murawie. W Poznaniu mogą posypać się kartki.

• Po akcji Makuszewskiego będzie jeszcze rzut rożny dla Lecha.

• Poznaniacy próbują jeszcze coś zdziałać, jednak lechiści wykonują dzisiaj ogromną pracę w defensywie

• Żółtą kartkę obejrzał również Steven Vitoria.

• Michał Mak otrzymał żółta kartkę, hamując w środku pola przeciwnika.

• Arbiter doliczył trzy minuty do końca spotkania.

• Rzut wolny dla Lecha. Bardzo ładne dośrodkowanie Jevticia głowa próbował wykończyć Wilusz. Nad poprzeczką.

• Żółta kartka dla Sławomira Peszki za starcie z Kostevychem.

• Odważne wyjście Kuciaka z bramki zaowocowało. Golkiper uprzedził strzał pędzącego Kownackiego.

• Lechia bardzo powoli zagłębiała się na połowę przeciwnika. Strata przed polem karnym.

• Łatwa strata Kędziory. Obrońca miał szczęście, że równie słabo poradził sobie kilka sekund później Kuświk, który źle przyjął sobie piłkę i stracił ją na rzecz Bednarka

• Długa piłka Peszki, jedna z gatunku tych na byle dalej od bramki. Posłał ja na połowę Lecha, gdzie był jedynie Putnocky

• Makuszewski wywalczył rzut wolny dla Lecha z lewej strony pola karnego. Do piłki podszedł Majewski, dośrodkował, lecz najwyżej do piłki wyskoczył Kuciak.

• Jevtić wdarł się w pole karne i pilnowany przez Stolarskiego usiłował zagrać pod bramkę. Zagrał, lecz tam na piłkę czekał już Nunes.

• Dobre wyjście z bramki Kuciaka. Wyłapał piłkę nadlatującą z prawej strony do Kownackiego.

• Rzut rożny dla Lecha po interwencji Stolarskiego. Kuciak wypiąstkował piłkę przed siebie

• Peszko sunął skrzydłem. Kostevych przeszkadzał mu posłać piłkę pod bramkę. Skutecznie, bo futbolówka zmierzyła w stronę Putnockiego.

• Dłuższą chwilę piłka krążyła w środku boiska. Tutaj już nikt nie odstawia nogi. Wysoki pressing lechitów.

• Wejście Kownackiego ożywiło atak Lecha. Ładnie rozegrał teraz na jeden kontakt z Majewskim. Nie przełożyło sie to na strzał na bramke Lechii.

• Grzegorz Kuświk już na murawie. Boisko opuścił Milos Krasić

• Kownacki uciekł na skrzydle rywalom, zbiegł w pole karne i tym samym stworzył najlepsza w tym meczu sytuację dla swego zespołu. Na tacy wystawił piłkę Gajosowi. Bardzo niecelny strzał pomocnika.

• I klasyczna zmiana napastnika za napastnika. Dawid Kownacki za Marcina Robaka

• Na murawie powracający po kontuzji Darko Jevtić. Zmienił Mihai Raduta.

• Simeona Slavcheva zastąpi znacznie bardziej ofensywnie nastawiony Michał Mak. Czy przyniesie to zmianę w grze Lechii?

• Gdańszczanie właściwie nie wychodza z własnej połowy. Teraz musieli stawić czoła dośrodkowaniu Kostevycha. Podołali zadaniu. Wciąż jednak skupiają się tylko na obronie.

• Poznaniacy wciąż w natarciu, jednak nie przekłada się to na strzały na bramkę Kuciaka. Lechiści dobrze radzą sobie w defensywie, nie pozwalając na pakowanie piłek we własne pole karne

• Wolski próbował przedostac się skrzydłem, lecz pod polem karnym zatrzymał go Kędziora.

• Majewski długo walczył na skrzydle z Krasiciem. Góra z tego pojedynku wyszedł kapitan Lechii, który nie pozwolił na dośrodkowanie w swoje pole karne.

• Stolarski dobrze radzi sobie i w defensywie i bardzo aktywny jest równiez w ataku. To on w tej chwili jest motorem napędowym akcji Lechii

• Wolski dośrodkował pod bramkę Lecha. Poznaniacy poradzili sobie z tą piłką.

• Faul Trałki na wychodzacym z atakiem Stolarskim przed polem karnym.

• Zakotłowało się po dośrodkowaniu Wolskiego w polu karnym Lecha. Ani Paixao ani Vitoria nie zdołali oddać celnego strzału.

• Indywidualna akcja Wolskiego. Sam uciekł Makuszewskiemu i Kędziorze. Niecelnie uderzył jednak z pola karnego

• Makuszewski mocno pociągnął skrzydłem. Długo walczył tam ze Slavchevem. W końcu musiał uznać wyższość lechisty w tej sytuacji.

• Próba Raduta z dystansu. Mocno, lecz zupełnie niecelnie.

• Bednarek wygrał pojedynek główkowy z jednym z rywali, hamując tym samym akcję Lechii.

• Robak pilnowany przez Nunesa nie zdołał wiele zdziałac w polu karnym. Strata piłki napastnika Lecha.

• Rzut wolny dla poznaniaków sprzed samego pola karnego. Bezpośrednie uderzenie Kędziory na bramkę. Niecelnie

• Stolarski opuścił własną połowę. Podawał do Paixao. Ten na pozycji spalonej

• Rzut wolny dla Lecha. Piłka wleciała w pole karne, ale poradzili sobie tam gdańszczanie.

• Lech wciąż pozostaje w ofensywie, gdańszczanie nieco cofnięci. Goście skupiają się na wybijaniu kolejnych akcji poznaniaków.

• Rzut rożny dla poznaniaków. Dośrodkowanie Raduta nieodebrane przez żadnego z partnerów.

• Lechia w tej połowie nie opuściła jeszcze swojej części boiska. Nie pozwala jednak lechitom na groźniejszy atak

• Poznaniacy nieśmiało wdarli się na połowę Lechii. Arbiter odgwizdał faul Raduta na Stolarskim.

• Lechia rozpoczęła drugą część gry. Czy przyniesie ona gole?

• Koniec pierwszej części gry. Przy Bułgarskiej 0-0. Taki wynik może satysfakcjonować jedynie Legię.

• Rzut rożny dla poznaniaków krótko rozegrany. Piłke odebrał Peszko, który popędził sam skrzydłem. Przebiegł przez całą długość boiska. Pod polem karnym zahamowany przez Gajosa.

• Majewski wyruszył skrzydłem, po czym podał do stojącego przed polem karnym Robaka. Strzał wybity za linię końcową.

• Brawurowy wyskok Malocy. Wybił piłkę lecącą w kierunku Robaka po podaniu Makuszewskiego, lecz nieco przy tym ucierpiał.

• Putnocky spokojnie wyłapał piłkę po nieśmiałej akcji lewą stroną przeciwników.

• Robak złapany na pozycji spalonej.

• Lechia próbowała przebić się środkiem boiska. Na drodze ku szczęścia gościom stał jednak Bednarek który przeciął podanie w kierunku Peszki.

• Rajd Peszki lewym skrzydłem zaowocował akcją Wolskiego. Dobra interwencja Kędziory.

• Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry nie zaskoczyło dobrze spisujących się w defensywie poznaniaków.

• Lechia po dłuższej przerwie znalazła się pod bramką Putnockiego. Wolski próbował zagrozić bramce Lecha, lecz wywalczył jedynie rzut rożny

• Makuszewski pomknął prawą stroną, gdzie rozegrał piłkę z Majewskim. Wymiana podań nie zaskoczyła Nunesa, który zahamował kolejny atak.

• Poznaniacy długo kręcili się na krawędzi pola karnego Lechii. Akcja zakończyła się nieodebranym przez nikogo dośrodkowaniem Kostevycha.

• Mocny strzał Majewskiego. Pomocnik trafił prosto w Kuciaka.

• Poznaniacy spokojnie rozgrywali piłkę na połowie Lechii, jednak nie potrafili zbliżyć się do bramki. W końcu strata Raduta.

• Kostevych dośrodkował z dystansu w pole karne. Futbolówka przejęta przez gości.

• Krasić zagrał w pole karne po rajdzie prawą stroną Borysiuka. Piłka łatwo wybita przez Wilusza.

• Jakub Wawrzyniak z powodu urazu opuścił już murawę. Zastąpił go Paweł Stolarski.

• Kędziora wbiegając w pole karne świetnie odebrał piłkę i bez zbędnego zastanawiania się zagrał do Raduta. Ten odegrał do Robaka. Kuciak bez większych problemów

• Kontratak Raduta zakończony nieskuteczną próbą strzału na bramke Kuciaka. Piłka teraz szybciej toczy się spod jednego pola karnego na drugie

• Peszko ruszył z indywidualną akcją środkiem boiska. Pewnie wbiegał pod pole karne. Nie podołał czającemu się na niego Kostevychowi

• Dośrodkowanie Raduta w pole karne Lechii. Dobrze w kryciu radzą sobie dzisiaj lechiści.

• Dobre dogranie Wilusza w pole karne. Solidna praca w defensywie gości nie pozwoliła jednak Kolejorzowi na oddanie celnego strzału.

• Makuszewski przebił się skrzydłem i próbował posłać piłkę pod bramkę, w kierunku czającego się tam Robaka. Na drodze futbolówce stanęli lechiści

• Dłuższą chwilę futbolówka spędziła teraz w środku pola. Poznaniacy rozgrywają piłkę, wymieniaja podania, ale nie potrafią przełożyć tego na natarcia pod bramkę przeciwnika.

• Rzut rożny dla gdańszczan. Peszko krótko rozegrał stały fragment gry. Uderzenie z powietrza Paixao wybronione przez Putnockiego.

• Volodymyr Kostevych obejrzał żółtą kartkę za faul na wychodzącym kontratakiem Wolskim

• Dośrodkowanie Majewskiego pod bramkę Kuciaka. Nienajlepsze, piłkę bez problemu przejeli goście.

• Poznaniacy mają spory kłopot z przebiciem się w pole karne gdańszczan. Jak na razie potrafią jedynie wywalczyć sobie stałe fragmenty gry. Po wejściu Wawrzyniaka, teraz czas na kolejny rzut wolny

• Dobre wyjście Bednarka. Zahamował akcję prawą stroną Lechii. Stoper fajnie wygląda w tych pierwszych minutach.

• Vitoria upadł na bark po walce powietrznej z Robakiem w środku pola. Potrzebna pomoc lekarza

• I już akcja pod drugą z bramek. Peszko uciekł Kędziorze i Gajosowi, lecz nie podołał już Bednarkowi. Dobra interwencja stopera Lecha

• Strzał Robaka z dystansu. Ani to celne, ani mocne - to po prostu nie mogło sie udać.

• Kolejny rzut wolny Kolejorza i znowu z bardzo daleka. Za krótkie dośrodkowanie łatwo wybite przez zawodników Lechii.

• Dobra interwencja Nunesa, który przeciął podanie w kierunku Robaka pod pole karn gdańszczan.

• Majewski odnalazł piłkę w środku pola i podał ja na prawe skrzydło. Makuszewski zatrzymany na boku przez lechistów.

• Rzut rożny dla Lechii nie przyniósł zagrożenia pod bramką Putnockiego.

• Paixao uciekł rywalom i podał do Krasicia. Ten spokojnie wbiegł w pole karne i podał piłkę do wchodzącego Wolskiego. Makuszewski na korner

• Rzut wolny dla poznaniaków ze znacznej odległości. Majewski dośrodkował w pole karne, gdzie piłki szukał Trałki. Niegroźny strzał kapitana Kolejorza.

• Spotkanie w Poznaniu zaczęło się bardzo niepozornie. Dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze. Oni jako pierwsi zdołali wedrzeć się na połowę rywala

• I ruszyli! Przy Bułgarskiej zabrzmiał premierowy gwizdek Tomasza Musiała!

• Za nami przywitanie kapitanów - Milosa Krasicia oraz Łukasza Trałki, a także losowanie stron.

• Arbiter główny Tomasz Musiał wyprowadził już obie jedenastki na murawę.

• Zawodnicy obydwu zespołów spędzają ostatnie chwile w szatni. Do pierwszego gwizdka pozostało już naprawdę mało czasu.

• Wiosną lepsi okazali się już poznaniacy. W marcu trzy punkty swojemu zespołowi zapewnił w drugiej połowie Radosław Majewski.

• W pierwszym, jesiennym starciu między tymi zespołami lepsi okazali się gdańszczanie, którzy przed własną publicznością pokonali lechitów 2-1. To Kolejorz pierwszy wyszedł na prowadzenie za sprawą Marcina Robaka, lecz nie mógł się z niego długo cieszyć. Zaledwie trzy minuty później wyrównał Marco Paixao. Decydujące trafienie należało do Marcina Wilusza, który niechcący wpakował piłkę do własnej bramki.

• Dużo gorzej 34. kolejkę Lotto Ekstraklasy wspominać będą poznaniacy, którzy przy Łazienkowskiej, w jednym z najważniejszych meczów sezonu przegrali z Legią 0-2. Wojskowi szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Vadisa Odjidji Ofoe, co bardzo utrudniło sytuację poznaniaków. Podopieczni Nenada Bjelicy nie zdołali odrobić straty, a w końcówce dobił ich Michał Kucharczyk.

• Poprzednie mecze grupy mistrzowskiej rozegrane zostały w środę. Lechia będzie tamten dzień wspominać bardzo korzystnie - przed własną publicznością pokonała bowiem liderującą wówczas Jagiellonię aż 4-0. Hattricka zdobył Marco Paixao, natomiast w ostatniej minucie wynik ustalił Lukasz Haraslin.

• Przed pierwszym gwizdkiem przy Bułgarskiej w Poznaniu na miejscu lidera zasiada Legia, która na swym koncie ma 39 oczek. Jagiellonia, Lech oraz Lechia mają o dwa oczka mniej. Na czwartym, niepremiowanym awansem do europejskich pucharów plasują się gdańszczanie.

• Ciepła majowa niedziela przyniesie w grupie mistrzowskiej ogrom emocji. Na dwóch stadionach - w Poznaniu oraz Białymstoku poznamy kolejne rozstrzygnięcia w grupie mistrzowskiej. Bardzo ważne w kontekście mistrzowskiego tytułu. Po zakończeniu meczu na Inea Stadionie w Białymstoku tamtejsza Jagiellonia podejmie Legię Warszawa. Jak na razie to własnie Wojskowi są najbliżej zdobycia mistrzostwa. Jak to będzie wyglądało dzisiaj wieczorem?

• Paweł Stolarski
  • Już za nieco mniej niż 45 minut po raz pierwszy w Poznaniu zabrzmi premierowy gwizdek Tomasza Musiała. Arbiter z Krakowa poprowadzi dzisiaj niezwykle ważne w kontekście walki o mistrzostwo Polski starcie pomiędzy lokalnym Lechem, a Lechią Gdańsk. Stawka tego spotkania jest niezwykle wysoka, nie powinno zabraknąć również emocji.

Jakub Treć

Mecz Lech Poznań - Lechia Gdańsk ONLINE

Mecz Lech Poznań - Lechia Gdańsk ONLINE ©Adrian Wykrota / Polska Press

Mecz Lech Poznań - Lechia Gdańsk ONLINE. Wielkiej czwórce pozostały już tylko trzy spotkania do końca rozgrywek. Emocje sięgają zenitu. W 35. kolejce zespoły, które przegrały w środę mają szansę wrócić do gry na własnym stadionie. Lech podejmie Lechię, a Jagiellonia zagra z Legią. Z remisów nikt zadowolony nie będzie, gospodarze będą chcieli zmazać plamę po ostatnich porażkach. Wygrani pozostaną w walce o tytuł, przegrani mocno się od niego oddalą. Lech już raz wygrał wiosną z Lechią 1:0, w meczu pełnym emocji i nerwów. Dzisiaj nikt już raczej nie przewiduje podobnych wydarzeń, ale atmosfera z pewnością będzie gorąca. Początek spotkania w Poznaniu o godzinie 15:30.

Lech porażką z Legią w Warszawie mocno skomplikował swoją sytuację. Gdyby zremisował, cieszyłby się z fotela lidera i nie musiałby się oglądać na resztę. Teraz największy komfort ma Legia, ale tak naprawdę, to drużyna Jacka Magiery może zgubić punkty w każdym z trzech ostatnich spotkań. W Poznaniu i Gdańsku nie tracą nadziei i kibicują... Jagiellonii.

Marcin Robak musiał odpowiedzieć na niewygodne pytania, m.in. o postawę Lecha w meczach z czołówką. - Jak będzie, to przekonamy się w niedzielę w meczu z Lechią. Z Legią był to ważny mecz, ale się nie udało. Po wygranej z Lechią wskoczymy na 1 miejsce i będziemy patrzeć na Białystok, co się tam wydarzy - zapowiada napastnik.

Smaczku spotkania dodaje pojedynek najskuteczniejszych napastników w lidze. Marco Paixao, dzięki hat-trickowi w meczu z Jagiellonią ma już na koncie 15 bramek. Snajper Kolejorza ma jednak o trzy więcej. - No tak się złożyło, że akurat przypada mecz przeciwko napastnikowi Lechii Gdańsk, który goni w tej klasyfikacji. Bramki jednak mają dawać nam punkty i zwycięstwa i to jest najważniejsze - uspokajał Robak. 34-latek w ostatnim meczu z Lechią zagrał dobre spotkanie, a przy bramce Majewskiego popisał się kapitalną asystą. Sam zawodnik nie ukrywa, że Lechia pasuje Lechowi. - W innych spotkaniach również grałem dobrze. Nie wiem czy była to dyspozycja dnia, na pewno Lechia gra do przodu, gra ofensywnie i ten styl pasuje nam tu w Poznaniu - mówił napastnik

Poprzedni mecz z Lechią był spotkaniem pełnym emocji. Wrzało na obydwu ławkach trenerskich, trzech piłkarzy Lechii nie wytrzymało ciśnienia i ujrzeli czerwone kartki. Sławomir Peszko po uderzeniu Kędziory pauzował przez cztery spotkania. Były pomocnik Lechii wie, że dzisiaj nie może sobie pozwolić na podobne zachowanie. - To będzie prestiżowe spotkanie, odbieram je bardzo emocjonalnie. Będę bardziej skupiony i skoncentrowany. Na pewno nie powtórzy się sytuacja z poprzedniego meczu z Lechem. Nie damy im się wyprowadzić z równowagi, nie ma na to żadnych szans. No chyba, że sytuacja byłaby dramatyczna, ale wątpię żeby do czegoś doszło. Muszę trzymać nerwy na wodzy - zapewnia Peszko.

- Wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski po tamtym meczu, co było widoczne w naszych późniejszych spotkaniach w lidze. Dorośliśmy do pewnych rzeczy i nie rozpraszamy już swojej uwagi, tylko skupiamy wyłącznie na tym, nad czym mamy kontrolę, czyli naszą grą - mówił na przedmeczowej konferencji Piotr Nowak.

Trener Bjelica mówi natomiast, że w każdym meczu potrzebne są emocje. - Nie wiem jak będzie w niedzielę. Jesteśmy przygotowani do tego meczu, w każdym spotkaniu potrzebne są emocje. Widzieliśmy w ostatnim meczu z Pogonią emocje, graliśmy dobry mecz. Z Legią nie było emocji i przegraliśmy, nie możemy bez nich grać - zaznacza Nenad Bjelica.

Lech i Lechia mają tyle samo punktów. Oba zespoły tracą do Legii dwa, podobnie zresztą jak Jagiellonia. W Poznaniu faworytem mimo środowej porażki jest Lech, ale gdańszczanie po wygranej w Krakowie z Wisłą wierzą w wyjazdowe zwycięstwa. W Poznaniu nie zagra Rafał Janicki, który musi jeszcze pauzować za kartki. Lechia nie straciła w fazie play-off jeszcze żadnej bramki, ale straciła punkty, remisując bezbramkowo z Koroną. - Wyniki ostatnich meczów nie powinny mieć wpływu na to, co zobaczymy w niedzielę. Po nie najlepszym spotkaniu z Koroną zagraliśmy przecież zupełnie inaczej przeciwko Jagiellonii - podkreśla szkoleniowiec Lechii.

Po spotkaniu w Poznaniu wszystkie oczy będą skierowane na Białystok, gdzie Jagiellonia postara się zatrzymać rozpędzoną Legię. - My musimy wygrać swój mecz, na drugie spotkanie nie mam żadnego wpływu. Jeśli wygramy z Lechią, to lepszym wynikiem dla nas będzie wygrana Jagielonii, to jest logiczne. My chcemy być mistrzem, nie chcemy być drudzy, trzeci czy czwarci, chcemy być mistrzem. Jak wygramy, to będzie dobry wynik dla nas jak wygra Jagiellonia - zakończył Chorwat.