Mecz Lech Poznań - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Lech Poznań - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 33. kolejka (gr. mistrzowska)
2017-05-14 15:30

Lech Poznań

2

Pogoń Szczecin

0

• Na początku drugiej połowy Pogoń doszła do głosu, ale to Lech strzelił bramkę na 2:0, która praktycznie zamknęła mecz. Wygrana gospodarzy była w pełni zasłużona - walka o mistrzostwo Polski trwa w najlepsze i ekipa Nenada Bjelicy nie traci dystansu do rywali. Decydujące mecze dopiero przed Lechem, Pogoń wciąż czeka natomiast na pierwsze punkty w rundzie finałowej. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Lech wygrywa z Pogonią 2:0!

• Akcja Tomczyka prawą stroną, ale poradził sobie z nim Rudol.

• Pogoń dłużej utrzymuje się przy piłce, ale zawodnicy czekają już raczej na końcowy gwizdek.

• Trzy minuty dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

• Dwójkowa akcja Tomczyka z Gajosem, w ostatniej chwili wybija piłkę obrońca Pogoni.

• Spore zamieszanie w polu karnym Pogoni, nie zdołał dobrze przyjąć piłki Trałka. Futbolówka ląduje ostatecznie w rękach Słowika.

• Ostatnia zmiana w tym meczu - Radosława Majewskiego zastępuje Paweł Tomczyk.

• Długo nie podnosi się z murawy Łukasz Trałka. Zaraz powinien jednak wrócić do gry.

• Kolejny strzał z dystansu ląduje w rękach Słowika. Ładna, drużynowa akcja Lecha, wcześniej w piłkę nie trafił Tetteh.

• Faul Nunesa na Kownackim i żółta kartka dla obrońcy Pogoni.

• Jeszcze jedna zmiana - Cincadze za Murawskiego.

• Kolejny raz w tym meczu strzelał Trałka, lecz piłka ląduje w rękach Słowika.

• Druga zmiana w Lechu - Tetteh za Makuszewskiego.

• Uderzenie z dystansu Murawskiego przeleciało wysoko nad bramką.

• Matyni nie ma już na boisku. Zastępuje go Sebastian Kowalczyk.

• Matynia ratuje Pogoń, w ostatniej chwili przecinając prostopadłe podanie. Obrońca Pogoni doznał jednak przy tym urazu.

• Mamy zmianę w drużynie Lecha. Murawę opuścił Marcin Robak, zmienił go Dawid Kownacki.

• Prostopadła piłka Majewskiego w kierunku Robaka była zbyt mocna. Po chwili uderzał Makuszewski, ale był to strzał niecelny.

• Makuszewski znów urwał się po prawej stronie, wpadł w pole karne, ale nie zdołał dograć do żadnego z kolegów - piłka wylądowała za plecami jego partnerów.

• Gdyby Makuszewski lepiej przyjął piłkę, miałby świetną okazję na gola. Nic z tego jednak nie wyszło.

• Kolejna akcja Lecha prawą zakończona dośrodkowaniem Kędziory, będzie rzut rożny dla gospodarzy.

• Mamy zmianę w Pogoni - Kitano zastępuje Listkowskiego.

• Świetna akcja "Kolejorza" prawą stroną. Makuszewski zagrał prostopadłą piłkę do Kędziory, ten minął Matynię i dośrodkował w pole karne, a Łukasz Trałka bez problemu umieścił piłkę w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHA! TRAŁKA!

• Zagranie ręką Murawskiego. Będzie rzut wolny dla Lecha.

• Lech odpowiada za sprawą uderzenia z dystansu Majewskiego, ale był to strzał bardzo niecelny.

• Kolejne uderzenie Gyurcso, tym razem z lewej strony boiska. Z problemami, na raty, ale broni ostatecznie Putnocky.

• Indywidualna akcja Gyurcso zakończona strzałem, będzie jeszcze rzut rożny.

• W drugiej połowie na razie zdecydowanie aktywniejsza jest Pogoń. Ekipa Kazimierza Moskala walczy o pierwszego gola w grupie mistrzowskiej.

• Bardzo dobra piłka Murawskiego do Listkowskiego, ale sędzia dostrzegł spalonego. Jeśli spalony był, to minimalny.

• Dwójkowa akcja Nunesa z Listkowskim była bliska powodzenia, lecz defensorzy gości znów zdążyli ostatecznie z reakcją.

• Była szansa dla Pogoni - Kort znalazł się z piłką w polu karnym, lecz szybko futbolówkę odebrali mu obrońcy.

• Zbyt mocne zagranie Gajosa do Makuszewskiego i piłka ląduje w rękach Słowika.

• Majewski o krok od gola! Znakomite uderzenie gracza Lecha z rzutu wolnego, ale piłka trafia w wewnętrzną część słupka i wychodzi w pole!

• Matras fauluje Makuszewskiego na 20. metrze. Będzie znakomita okazja dla Lecha.

• Świetna drużynowa akcja Lecha! Robak nie zdołał dobrze przyjąć piłki po dośrodkowaniu jednego z kolegów, poznaniacy rozegrali piłkę raz jeszcze, ale Gajos uderzył obok bramki!

• Nunes dośrodkował w pole karne, ale Putnocky z łatwością złapał piłkę.

• Nunes faulowany na prawej stronie przez Kostewycza. Rzut wolny dla Pogoni.

• Na razie Pogoń długo utrzymuje się przy piłce. Niewiele z tego jednak wyszło, bo futbolówka na końcu wylądowała w rękach Putnockiego.

• Od środka zaczęła Pogoń. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Zaraz zaczynamy drugą połowę - piłkarze już na murawie.

• Do przerwy Lech prowadzi z Pogonią 1:0 po bramce Marcina Robaka i trzeba przyznać, że jest to prowadzenie całkowicie zasłużone. "Kolejorz" przez większość pierwszej połowy dominował, ale w bramce gości dobrze spisywał się Jakub Słowik. Później to właśnie Słowik popełnił jednak błąd po którym Lech zdobył gola. W Pogoni przede wszystkim widać brak napastnika - Marcin Listowski jest na razie niewidoczny. Na drugą połowę zapraszamy za około 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Niepewna interwencja Bednarka, będzie rzut rożny dla Pogoni.

• Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza część meczu.

• Strata Nunesa zaowocowała kontrą Lecha, Makuszewski zakończył ją strzałem z dystansu, a Słowik obronił to uderzenie na raty.

• Akcja Listkowskiego prawą stroną, lecz piłkarz Pogoni przegrał pojedynek z Bednarkiem.

• W środku pola faulowany Gyurcso. Pogoń spokojnie rozgrywa piłkę.

• Kąśliwe uderzenie Makuszewskiego odbił przed siebie Słowik, chwilę później uderzał też Trałka, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Lech znów naciera!

• Niepsuj przegrał pojedynek z Kostewyczem i faulował rywala. Ucierpiał obrońca Lecha.

• Robak ma patent na Pogoń. Swojemu byłemu zespołowi strzelił już piątego gola w tym sezonie.

• Kostewycz dośrodkowuje z lewej strony, ale w polu karnym nie było żadnego z jego partnerów i Matynia zgrał piłkę do Słowika.

• Jakub Słowik niweczy swój wysiłek z pierwszych 35 minut meczu! Bramkarz Pogoni minął się z piłką po dośrodkowaniu Raduta, piłka odbiła się od Matrasa i spadła pod nogi Robaka, który nie miał problemu ze zdobyciem 18. bramki w tym sezonie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! MARCIN ROBAK!

• Rudol fauluje na prawej stronie Makuszewskiego. Będzie dobra okazja dla Lecha.

• Kolejny strzał Trałki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lekkie uderzenie łapie bez problemu Słowik.

• Gajos dograł na prawą stronę do Makuszewskiego, ten mocno uderzył, lecz Słowik znów był na posterunku i przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Akcja Raduta lewą stroną, gracz Lecha minął Niepsuja, lecz dośrodkowanie wyłapał bramkarz Pogoni.

• Akcja Robaka, Raduta i Majewskiego zakończona strzałem Rumuna, znów łapie piłkę Słowik.

• Prostopadłe podanie Matyni w kierunku Listkowskiego, łapie piłkę Putnocky.

• Uderzenie z dystansu Dawida Korta, lecz był to strzał bardzo niecelny. Piłka przeleciała wysoko nad bramką Putnockiego.

• Po kolejnym rzucie rożnym niecelnie główkuje Trałka.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Pogoni, Słowik intuicyjnie broni strzał Wilusza z najbliższej odległości!

• Robak wystawił piłkę Makuszewskiemu, ten miał świetną okazję, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym!

• Indywidualna akcja Raduta zakończona strzałem sprzed pola karnego, ale piłka ląduje prosto w rękach Słowika.

• Kostewycz dośrodkował w pole karne, gracze Pogoni mieli dużo problemów, ale wreszcie wybili piłkę.

• Dobra drużynowa akcja Lecha, lecz dośrodkowanie Kędziory z prawej strony zostało zablokowane.

• Gyurcso fenomenalnie ograł Kostewycza i dograł do Listkowskiego, ale ten został zablokowany. Gdyby dostrzegł będącego w środku pola karnego Dawida Korta, mielibyśmy pewnie gola!

• Kędziora dośrodkował z prawej strony w kierunku Robaka, ale napastnik Lecha faulował Rapę w walce o pozycję.

• W międzyczasie żółtą kartką ukarany został Tomasz Kędziora.

• Dwójkowa akcja Gyurcso i Matrasa lewą stroną przyniosła rzut rożny, po nim uderzał Węgier, ale Putnocky nie miał problemów.

• Zderzenie Matyni i Makuszewskiego. Obaj nie podnoszą się na razie z murawy, ale chyba żadnemu nic poważnego się nie stało.

• Dwójkowa akcja Robaka i Majewskiego, ten drugi uderzył sprzed pola karnego, ale piłka przeszła obok bramki.

• Makuszewski uderzał sprzed pola karnego, lecz do bramki brakło sporo. Z piątego metra grę rozpocznie Jakub Słowik.

• Akcja Lecha lewą stroną - Radut podał do Kostewycza, ten wrzucił w pole karne, a piłkę na rzut rożny wybił Hubert Matynia.

• Murawski zagrywa do Nunesa, dośrodkowanie obrońcy zostało wybite, ale do piłki znów dopadł Murawski. Pomocnik Pogoni uderzył z pierwszej piłki, lecz strzał był bardzo niecelny.

• Wreszcie odpowiada Pogoń. Znakomita piłka Murawskiego do Gyurcso, lecz Lecha przed utratą gola znakomitym wyjściem przed pole karne ratuje Matus Putnocky!

• Kolejna akcja gospodarzy. Kostewycz dograł do Majewskiego, lecz podanie tego drugiego było niecelne.

• Poprzeczka ratuje Słowika! Po dośrodkowaniu Raduta w pole karne Łukasz Trałka był zupełnie niepilnowany, przymierzył głową, ale trafił tylko w poprzeczkę!

• Kontra Lecha! Majewski zagrywa do Robaka po błędzie Matyni, napastnik Lecha uderzył bardzo mocno, a Rapa przyjął to uderzenie na twarz! Rumun mocno oszołomiony, gospodarze mają rzut rożny.

• Starcie Kędziory z Listkowskim. Arbiter uznał, że gracz Lecha faulował.

• Pierwsza groźna akcja Lecha. Wołodymyr Kostewycz dośrodkował jednak bardzo niecelnie.

• Od środka grający na niebiesko-biało Lech. Pogoń w granatowo-bordowych trykotach.

• GRAMY!

• Obie drużyny w podstawowym zestawie strojów. Sędziuje Piotr Lasyk (Bytom).

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na murawę! Zaraz zaczynamy!

• Za chwilę piłkarze pojawią się na murawie.

• ZMIANA w składzie Pogoni: Jednak Murawski od początku. Za Drygasa, który na rozgrzewce doznał kontuzji.

• - Możemy wygrać, możemy przegrać, ale oczekuję od drużyny walki i ciężkiej pracy. Wiemy doskonale, jaka jest piłka. W ostatnich trzech spotkaniach najlepiej zagraliśmy z Arką, a przegraliśmy. Myślę, że jesteśmy w dobrej formie - powiedział trener Lecha, Nenad Bjelica.

• Czy Robak poprawi dziś swój dorobek strzelecki? Tak wygląda czołówka klasyfikacji najlepszych strzelb:

17 Marcin Robak (Lech Poznań) 13 Konstantin Vassiljev (Jagiellonia Białystok) 12 Fedor Cernych (Jagiellonia Białystok), Adam Frączczak (Pogoń Szczecin), Nemanja Nikolić (Legia Warszawa), Marco Paixao (Lechia Gdańsk)

• Na ławce Lecha zasiadają dziś m.in. Burić, Kownacki czy Nielsen.

• W ostatniej kolejce Lech wygrał 3:0 z Termaliką (Radović z Legii zasugerował, że niecieczanie się podłożyli), natomiast Pogoń przegrała z Legią 0:2.

• Druga linia Pogoni nie wygląda za to zbyt imponująco. Nie ma ani Frączczaka, ani Delewa, na ławce jest Murawski.

• W składzie Lecha nie ma szczególnych niespodzianek. Znów gra na skrzydle Radut. Jest też Makuszewski. Poza kadrą kontuzjowani Jevtić i Kokalović.

• To nie żart - Lech w tym sezonie rzeczywiście zagrał z Pogonią cztery razy i wszystkie mecze wygrał: dwa w lidze i dwa w Pucharze Polski.

• Za niecałe pół godziny wybrzmi pierwszy gwizdek przy Bułgarskiej. Lech znając wynik wczorajszego meczu w Białymstoku nie może pozwolić sobie na utratę punktów. Czy po raz piąty w tym sezonie wygra z Pogonią?

red, Jakub Lisowski/Głos Szczeciński

Lech - Pogoń LIVE! Gonią Jagiellonię. Ulubiony przeciwnik

Lech - Pogoń LIVE! Gonią Jagiellonię. Ulubiony przeciwnik ©Grzegorz Dembinski

Mecz Lech Poznań - Pogoń Szczecin ONLINE. Goniący Jagiellonię Białystok "Kolejorz" nie może się potknąć. Zagra jednak ze swoim ulubionym przeciwnikiem, którego w tym sezonie pokonał, zliczając mecze ligowe i w Pucharze Polski, czterokrotnie. Pierwszy gwizdek sędziego o 15:30. Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Lech Poznań - Pogoń Szczecin ONLINE

Lech Poznań walczy o tytuł mistrza Polski i nie może sobie pozwolić na stratę punktów. Forma „Kolejorza” jest jednak pewną niewiadomą. Przed tygodniem poznaniacy potrafili wygrać w Niecieczy 3:0, a kolejkę wcześniej ograli Koronę Kielce 3:2, ale zespół zaliczył też bardzo bolesną wpadkę przegrywając finał Pucharu Polski z Arką Gdynia.

- Lech miał fantastyczny start wiosny, ale taką dyspozycję ciężko utrzymać przez całą rundę.
Później miał lekki spadek dyspozycji. Przegrali finał PP, choć nie byli słabsi od Arki, ale zabrakło im szczęścia. Z Termaliką też nie wypadli rewelacyjnie, ale potrafili wykorzystać swoje okazje – uważa Kazimierz Moskal, trener Pogoni.

Pogoń ma jednak poważny powód, by skarcić poznaniaków. To historia spotkań z Lechem z tego sezonu. Cztery mecze zakończyły się porażkami. W lidze: 3:1 w Poznaniu i 3:0 w rewanżu, a w półfinale PP: 0:3 i 0:1.

- Porażki siedzą w nas, ale też bez przesady. Mamy świadomość, że tylko w pierwszym meczu pucharowym Lech był poza naszym zasięgiem. W trzech pozostałych rozgrywaliśmy wyrównane spotkania. Statystyki to potwierdzają. Za dużo jednak prezentów rozdawaliśmy – mówi Moskal.

Tak było chociażby w debiucie trenera Nenada Bjelicy w Lechu 11 września. Portowcy prowadzili w Poznaniu 1:0, mogli podwyższyć, a przy stanie 1:2 zmarnowali rzut karny. Co ciekawe – 4 bramki z 10 strzelił Pogoni Marcin Robak, były napastnik szczecińskiego zespołu.

- Mam nadzieję, że uda się go zatrzymać bez pomocy niesportowej gry – zapewnia Hubert Matynia, obrońca Pogoni. Robak i Dawid Kownacki to najgroźniejsi zawodnicy Lecha, ale w niedzielę nie zagra motor napędowy zespołu Darko Jevtić. - Jego brak będzie zauważalny. Lech to mocny kadrowo przeciwnik. Mają boki pomocy bardzo szybkie, dynamiczne. Tam trzeba uważać – dodaje Matynia.

Pogoń ma inną sytuację. Pozostała jej walka co najwyżej o 5. miejsce w tabeli. Taka lokata byłaby bardzo dobrym wynikiem drużyny i sukcesem trenera Kazimierza Moskala, który z powodów osobistych pożegna się po sezonie ze szczecińskim klubem. Sytuacja Portowców jest jednak spokojna, bo nawet jak zajmą 8. miejsce – nikt nie będzie miał do nich wielkich pretensji.

- Nastawienie w drużynie jest takie, jak przed każdym meczem. Ostatnio mieliśmy ciężkie treningi, ale to nie była kara za porażkę z Legią, tylko poważnie traktujemy ten sezon. Jedziemy po dobry wynik – zapewnia Kazimierz Moskal. - Wiemy, że czołówka rozegra walkę o mistrzostwo między sobą, a my musimy skupić się na 5. miejscu, ale chcemy jeszcze namieszać w tej najważniejszej rywalizacji. W niedzielę Jarek Fojut będzie pauzował za kartki, ale jest duża szansa, że będą mogli zagrać Adam Frączczak i Spas Delew.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają:

Lech: Darko Jevtić, Elvis Kokalović
Pogoń: Jarosław Fojut

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Pogoń - Lech 0:1 (Puchar Polski, 05.04.2017)
Lech - Pogoń 3:0 (Puchar Polski, 01.03.2017)
Pogoń -Lech 0:3 (Ekstraklasa, 24.02.2017)

Mecz Lech Poznań - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ HD (w wersji mobilnej mecz dostępny dzięki aplikacji Canal+ Sport Online). Wstęp od 15:10, pierwszy gwizdek sędziego o 15:30. Komentują Przemysław Pełka i Kazimierz Węgrzyn. Reporterami z murawy będą zaś Sonia Śledź, Mariusz Wróblewski oraz Michał Wodziński. Relacja LIVE z Lech - Pogoń w GOL24.pl