Mecz Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie...

Mecz Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 34. kolejka (gr. mistrzowska)
2017-05-17 18:00

Lechia Gdańsk

4

Jagiellonia Białystok

0

• KONIEC SPOTKANIA! Lechia była zdecydowanie lepszym zespołem i zasłużenie wygrała. Tylko rozmiar tego zwycięstwa może trochę zaskakiwać. Jagiellonia traci fotel lidera. Zapraszamy do śledzenia kolejnych materiałów z tego spotkania. Właśnie dodaliśmy pomeczową relację.

• Wynik podwyższył Haraslin! Kapitalna indywidualna akcja.

• I jeszcze jeden strzał broni Kuciak. Jest dziś nie do pokonania. Tymczasem... GOOOOOL! 4:0 dla Lechii!

• Wprowadzony Świderski mógł zmniejszyć straty. Kopnął za lekko, Kuciak wybił piłkę na róg, po którym nie było zagrożenia.

• Kartkę dostał Haraslin. Końcówka wygląda tak, że obie drużyny chcą ją po prostu dograć. Niewiele się dzieje.

• I ostatnia zmiana także w Lechii: Flavio Paixao za Peszko.

• Jeszcze Świderski za Romanczuka.

• Cernych dostał kartkę.

• Schodzi Paixao, za niego Kuświk. Wieeeelka burza braw dla Portugalczyka. Zdobył wszystkie bramki.

• Jakieś ruchy pod sektorem gości. Kibice się wyzywają.

• Zmiana w Lechii. Stolarski za Wawrzyniaka. Żegnają go gromkie brawa.

• Probierz daleko poza wyznaczoną strefa. Zbiera piłki, które wylatują za boisko, a które przysługują jego drużynie.

• Główkował jeden z piłkarzy Jagiellonii. Kuciak bez problemów łapie na linii.

• Po meczu zapraszamy m.in. na relację z konferencji prasowej. Chyba będzie show trenera Probierza.

• Szymański za Vassiljeva.

• Na trybunach islandzkie śpiewy. Pamiętacie to głośne "Huh!" z Euro? Na Lechii już któryś raz jest uskuteczniane i ma niesamowity efekt.

• Strzał Sheridana zablokowany. Potem z kontratakiem wyszła Lechia. Niezauważony Peszko byłby sam na sam z bramkarzem, gdyby dostał piłkę.

• Pierwsza zmiana po stronie gości. Frankowski melduje się za Gordona.

• A jednak stoper powrócił na boisko. Słońce oświetla piętro trybun i napis "Lechia" utworzony z białych krzesełek.

• "Gdańska Lechia!" - skanduje stadion. Tymczasem meczu może nie dokończyć Vitoria.

• Jagiellonia na kolanach. Szybka akcja Lechii, Peszko podaje płasko w pole karne do Marco Paixao, a ten pod nogami Kelemena dopełnia formalności. Klasyczny hat-trick Portugalczyka. Ma 15 bramek w tym sezonie!

• GOOOOOOOOOOOOL! 3:0!

• Gramy. Od środka rozpoczęła Lechia.

• Podczas zejścia do szatni zdenerwowany Probierz próbował doskoczyć w tunelu do Nowaka. Obaj zostali rozdzieleni.

• Przerwa! Jagiellonia dobrze zaczęła, ale Lechia ostudziła jej entuzjazm po dwóch golach Marco Paixao z rzutów karnych (Portugalczyk ma razem czternaście trafień - cztery mniej niż Marcin Robak - lider klasyfikacji strzelców). Pierwszy karny słuszny, drugi ponoć 50/50 - "mógł, ale nie musiał" - twierdzi prasówka. Wracamy za kwadrans. Tu jeszcze będą emocje!

• Kartkę obejrzał Vassiljev.

• W sektorze gości 200, może 300 osób. Wywiesili dwie flagi. Tymczasem ich piłkarze domagali się karnego, ale sędzia Musiał nie zagwizdał.

• Probierz najchętniej sam założyłby korki i wbiegł na murawę. Cały czas się nerwowo przechadza. Doskonale wie, jak ewentualna porażka pokrzyżuje jego drużynie plany.

• Niebezpiecznie w polu karnym Lechii. Nabiegał Romanczuk, jednak nie sięgnął piłki. Od bramki wznowił Kuciak.

• Zupełnie nieudana wrzutka Sławczewa. Gospodarze mozolnie budowali tę akcję na prawym boku.

• Śmiechy na trybunach. Sędzia Musiał się potknął przez piłkę adresowaną do M. Paixao. Obaj panowie zbili piątkę i gramy dalej.

• Lechia stara się szanować piłkę. Wymieniają ją obrońcy na własnej połowie. "Gdańska Lechia" - niesie się z trybun. Dziś około 15 tys. widzów.

• Po raz pierwszy odezwali się kibice Jagiellonii. Zaśpiewali: "Jesteśmy zawsze tam (...)".

• Wolski obejrzał żółtą kartkę.

• Michał Probierz wkurzony przy linii bocznej. Długo dyskutował z sędzią technicznym, Łukaszem Szczechem.

• GOOOOOOL! MARCO PAIXAO znowu w ten sam róg. 2:0

• DRUGI RZUT KARNY DLA LECHII!

• Wracając do rzutu karnego - to Gordon faulował w szesnastce Peszkę.

• Chwila przerwy w grze. Ucierpiał Haraslin. Jagiellonia nie wybiła piłki, chociaż widziała, że leży i zwija się z bólu.

• No i proszę, Lechia w pierwszym kwadransie była słabsza, ale prowadzi. Trzynasta ligowa bramka M. Paixao. To najlepszy wynik w Lechii.

• GOOOOOOL MARCO PAIXAO W PRAWY RÓG, KELEMEN W LEWY. 1:0 dla LECHII!

• KARNY DLA LECHII!

• Kiepski pomysł Wolskiego. Uderzył bezpośrednio z wolnego. Odległość była spora, strzał słaby. Z łatwością piłkę złapał Kelemen.

• Guti główkował po kornerze. Obok prawego słupka. Wrzucał Vassiljev.

• Groźnie, co raz groźniej! Najpierw nieprzyjemna próba Romanczuka, potem tuż obok strzela Novikovas. Jagiellonia w natarciu.

• W pierwszych minutach nadzwyczaj dobrze radzą sobie białostoczanie. Widać, że nie przyjechali tutaj tylko po punkt.

• Vassiljev bezpośrednio z rzutu wolnego. Broni na róg Kuciak. Potworne gwizdy, bo goście wciąż przy piłce.

• UWAGA! Groźnie Jagiellonia. Maloca wślizgiem zatrzymuje strzał jeden z zawodników - bodajże Novikovasa.

• Wolski rozpędził się, próbował zagrać do M. Paixao, ale za mocno. Łapie piłkę Kelemen.

• "Lechijko wygraj mecz, trzy punkty musisz mieć" - niesie się z trybun. Pierwszy róg mieli goście, ale piłka szybko przeniosła się pod drugie pole karne.

• Pierwszy gwizdek w meczu. Od środka zaczęła Jagiellonia

• Piłkarze na murawie. Lechia gra na biało, Jagiellonia żółto-czerwono.

• W sektorze gości na tę chwilę może z 50 osób. Nie wywiesili jeszcze żadnej flagi.

• Spiker poinformował o wyniku Arki (i pozostałych) oraz o sytuacji w tabeli. Fani Lechii przyjęli wiadomości brawami.

• Ostatni mecz, w lutym tego roku, wygrała Lechia - 3:0.

• Młyn Lechii rozwiesza flagi. Jest już "Gdynia", są "Władcy Północy".

• 20 minut zostało do rozpoczęcia. Sporo wolnych miejsc na trybunach.

• Pauzujący Jacek Góralski nie odpuścił sobie przyjazdu do Gdańsku. Obserwuje rozgrzewkę kolegów. Lechia najwyraźniej jeszcze w salce treningowej wewnątrz stadionu, bo na płycie boiska ćwiczą tylko jej bramkarze.

• W sektorze gości pojawili się trzej pierwsi kibice. Coś długo trwa wejście całej grupy na stadion...

• W ostatniej kolejce Lechia zremisowała z Koroną Kielce 0:0, Jagiellonia pokonała zaś Wisłę Kraków 2:0.

• - Gramy o pełną pulę - zapewnia asystent Michała Probierza Krzysztof Brede, który w Lechii był piłkarzem i członkiem sztabu szkoleniowego, a także trenerem grup młodzieżowych.

• Z tymże Lechia przy ewentualnym zwycięstwie wyszłaby tylko na chwilę na prowadzenie. Ma bowiem trzy punkty straty, no a o 20:30 wojna przy Łazienkowskiej.

• Jeśli Jagiellonia przegra, to na pewno straci fotel lidera - na rzecz Lecha, Legii albo Lechii właśnie.

• Na widowni ojciec z synem, czyli Bogusław i Marcin Kaczmarkowie:

• Na rozgrzewkę wyszli bramkarze obu drużyn. Mecz sędziować będzie Tomasz Musiał z Krakowa.

• Ławka Lechii: Zelenika, Mak, Mila, Kuświk, Wiśniewski, F. Paixao, Stolarski. Ławka Jagiellonii: Węglarz, Chomczenowski, Burliga, Szymonowicz, Frankowski, Szymański, Świderski.

• Żadnych zaskoczeń po stronie Jagiellonii. W miejsce pauzującego za kartki Góralskiego zagra Romanczuk. Na prawej obronie jest Gordon, który właśnie podpisał trzyletni kontrakt.

• Lechia dziś bez pauzujących za kartki Janickiego i Borysiuka. Za nich grają Nunes oraz Sławczew. Na ławce zaczyna Flavio Paixao. Za niego dodatkowy stoper w osobie dawno niewidzianego Vitorii.

• Witamy z Gdańska. Słońce schowało się za chmurami. Jest dość parno. Piłkarzy jeszcze nie ma na boisku, za to my jesteśmy już na trybunach. Jak widać na załączonym zdjęciu murawa przedstawia się znakomicie. Czekamy na widowisko! Na relację zaprasza Jacek Czaplewski

Stadion Energa Gdańsk

Bartłomiej Modzelewski

Lechia - Jagiellonia LIVE! Rozpędzony lider pozbawi gdańszczan marzeń?

Lechia - Jagiellonia LIVE! Rozpędzony lider pozbawi gdańszczan marzeń? ©Andrzej Zgiet

Mecz Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok ONLINE. Jagiellonia jak burza przechodzi przez kolejne kolejki obecnego sezonu. Aktualny lider Ekstraklasy nie przegrał w lidze od 25 lutego, ale dopiero teraz zaczynają się schody dla ekipy Michała Probierza. Początek meczu z Lechią o 18:00. Relacja LIVE w GOL24

Mecz Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok ONLINE

Jagiellonia z każdym kolejnym meczem udowadnia, że nieprzypadkowo znajduje się na samym szczycie tabeli, a seria 10 meczów bez porażki dobitnie to podkreśla. Lecz tak naprawdę to teraz, lidera naszej ligi czeka prawdziwi egzamin.
Zaraz po Lechii na Jagiellonie czekają Legia i Lech, którzy także co raz śmielej poczynają sobie w rundzie finałowej. Nie da się ukryć, że to Legia i Lech są najbardziej przygotowane do walki o najwyższe cele, ale patrząc na formę Jagiellonii można się zastanawiać kto w ostatnich latach dominował Polskie rozgrywki.

- Każdy wie, co trzeba zrobić. 33 kolejki za nami, a wciąż nic nie wiadomo. Te dwie kolejki rozgrywane w bardzo krótkim czasie mogą okazać się decydujące dla całego sezonu. Zdajemy sobie z tego sprawę, ale nie ma co narzekać. Musimy jak najlepiej podejść do tego meczu w Gdańsku, zrobić swoje i przygotować się jak najlepiej do kolejnego spotkania z Legią. Tu już nie ma żadnego kombinowania. Każdy wie, o co walczy. To będą bardzo ciekawe tygodnie – mówił przed meczem gwiazdor Jagiellonii Konstantin Vassiljev

W meczu z Lechią nie zagra Jacek Góralski. Reprezentant Polski w poprzednim meczu obejrzał 8 żółtą kartkę w tym sezonie i przez to musi pauzować jeden mecz. Jest to duża strata dla Jagi szczególnie, że w ostatnich meczach Michał Probierz nie rotował zbytnio pierwszą 11.

Dla Lechii ten mecz, być może jest jeszcze ważniejszy niż dla Jagiellonii. Jeżeli podopieczni Piotra Nowaka nie wyrwą trzech punktów liderowi, może być im piekielnie ciężko w walce o mistrzostwo Polski. Aktualnie Gdańszczanie tracą trzy oczka do drużyny z Podlasia, lecz po dzisiejszym pojedynku ich strata może wzrosnąć do aż sześciu punktów co przy stanie tabeli może być niemożliwym do obrobienia. Szczególnie, że Legia i Lech także nie chcą zwalniać tempa.

- Brakuje nam skuteczności, ale z drugiej strony trzeba pamiętać, że w trzech meczach rundy finałowej nie straciliśmy gola, to też jest bardzo ważne. Gramy pod pewnym obciążeniem, musimy się od pewnych rzeczy wyłączyć. Nie możemy sobie zaprzątać głowy niepotrzebnymi rzeczami, bo fizycznie to my wyglądamy naprawdę dobrze – skomentował sytuację swojej drużyny Piotr Nowak

Nie da się ukryć, że końcówka sezonu zapowiada się niezwykle emocjonująco. Już dziś obejrzymy dwa pojedynki głównych kandydatów do tytułu, a wyniki tych spotkań mogą odwrócić tabelę o 180 stopni.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok. Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają:

Lechia: Rafał Janicki, Ariel Borysiuk (pauza za kartki), Grzegorz Wojtkowiak (kontuzja)
Jagiellonia: Jacek Góralski (pauza za kartki), Karol Mackiewicz (kontuzja)

Przypuszczalne składy:

Lechia: Kuciak - Nunes, Maloca, Wawrzyniak - Haraslin, Krasić, Sławczew, Wolski, Peszko - F. Paixao, M. Paixao.

Jagiellonia: Kelemen - Gordon, Runje, Guti, Tomasik - Grzyb, Romanczuk, Novikovas, Vassiljev, Cernych - Sheridan.

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Lechia - Jagiellonia 3:0 (Ekstraklasa, 12.02.2017)
Jagiellonia - Lechia 0:1 (Ekstraklasa, 21.08.2016)
Lechia - Jagiellonia 5:1 (Ekstraklasa, 06.03.2016)

Mecz Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi Canal+ HD (w wersji mobilnej mecz dzięki aplikacji Canal+ Sport Online). Wstęp od 17:30, pierwszy gwizdek sędziego o 18:00. Komentują Marcin Rosłoń i Kamil Kosowski (reporterzy z murawy: Paulina Bojarska, Żelisław Żyżyński). Relacja LIVE z Lechia - Jagiellonia w GOL24.pl

Jak mieszkają Messi, Ronaldo i Lewandowski?