Mecz Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 32. kolejka (gr. spadkowa)
2017-05-05 18:00

Ruch Chorzów

1

Zagłębie Lubin

1

• Za uwagę dziękuje już Państwu Piotr Bernaciak, zapraszam na relację live z meczu Korona Kielce - Jagiellonia Białystok!

• Remis nie jest do końca sprawiedliwym wynikiem. Ruch prezentował się nieco lepiej, oddał znacznie więcej strzałów, ale mimo dobrego spotkania jeden gol nie wystarczył, by wygrać z Zagłębiem. Niemoc obu zespołów trwa.

• Koniec, remis w Chorzowie! Ruch - Zagłębie 1:1!

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Sebastian Madera zmienia Filipa Starzyńskiego.

• Sędzia Daniel Stefański dolicza trzy minuty do drugiej połowy meczu.

• Łukasz Moneta zmieniony przez Miłosza Trojaka, za moment zmiana również w ekipie gości.

• Kamil Mazek faulowany przez Łukasza Surmę na połowie Ruchu. Końcówka zapowiada się bardzo ciekawie!

• Jarosław Niezgoda odgrywa piłkę przed pole karne do Patryka Lipskiego, rezerwowy Ruchu uderza lekko, ze strzałem nie miał problemów Martin Polacek.

• Jarosław Kubicki mocnym podaniem chciał uruchomić Arkadiusza Woźniaka, piłka jednak minęła zawodnika z Lublina i opuściła boisko - zagranie było zbyt mocne.

• Patryk Lipski zmienia bardzo aktywnego w dzisiejszym meczu Bartosza Nowaka. Kibice żegnają go oklaskami.

• Ciekawostka dla kibiców z Chorzowa. :-)

• Niesygnalizowany strzał z narożnika pola karnego w wykonaniu Miłosza Przybeckiego mija słupek w bardzo niewielkiej odległości!

• Jak się można było spodziewać, Zagłębie łapie po zdobyciu gola wiatr w żagle, gospodarze mają teraz spore problemy z ustabilizowaniem swojej gry.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Filip Starzyński, piłka trafia do kompletnie niekrytego obrońcy Zagłębia, który pewnym strzałem obok bramkarza doprowadza do remisu! Trzeba wspomnieć, że defensywa Ruchu zachowała się wyjątkowo biernie.

• Bramka, pada niespodziewany gol! Jakub Tosik wyrównuje stan meczu, jest 1:1!

• Przesunięty wysoko do ataku Łukasz Moneta wywierał presję na Lubomirze Guldanie na połowie Zagłębia, ten jednak nie pogubił się i celnie podał piłkę do własnego golkipera.

• Jarosław Niezgoda zastępuje Jakuba Araka.

• Za moment na murawie powinien pojawić się również Jarosław Niezgoda.

• W obecnej sytuacji Ruch awansuje na 11. miejsce w tabeli, tuż za plecy... Zagłębia Lubin!

• Już po chwili kolejna roszada w ekipie gości - Łukasza Janoszkę zmienia Kamil Mazek, niedawny zawodnik Ruchu został przy Cichej "przywitany" gwizdami.

• Świetne prostopadłe podanie Jakuba Araka, Łukasz Moneta miał dwie możliwości - mógł podać piłkę pod samą bramkę pod nogi Miłosza Przybeckiego lub decydować się na bezpośredni strzał. Były zawodnik Wigier Suwałki nie pomylił się, choć piłka wpadła do siatki pechowo dla Martina Polacka, po rękawicach golkipera!

• Martin Nespor zmieniony przez Adama Buksę - szybko reaguje trener Piotr Stokowiec.

• Gol, gol, gol! Łukasz Moneta na 1:0!

• Maciej Urbańczyk przedziera się przy linii bocznej, nie miał zbyt wiele miejsca, jednak udało mu się wywalczyć aut. Ruch stara się nie schodzić z połowy przeciwnika.

• Niemal godzina spotkania za nami, w tym kwadrans drugiej połowy, który zawierał znacznie więcej emocji niż cała pierwsza część meczu. Niebiescy wciąż atakują i to znacznie lepiej i groźniej.

• Martin Nespor złapany na pozycji spalonej po górnym podaniu Jakuba Tosika w pole karne.

• Z kartką również Łukasz Surma, doświadczony pomocnik wywierał presję na arbitrze, co kończy się upomnieniem również dla niego.

• Brutalny faul Jakuba Tosika, z bólu zwija się Łukasz Moneta... to mogło zakończyć się tragicznie, sędzia mógł równie dobrze użyć czerwonej kartki, poprzestał jedynie na żółtej.

• Martin Konczkowski podaje pod samą bramkę do Jakuba Araka, ten uderza z kilku metrów, trafiając prosto w obrońcę. Napastnik upiera się, że rywal zagrał piłkę ręką, ale o jedenastce nie ma mowy.

• Przy Cichej zjawiło się dziś dokładnie 6317 kibiców.

• Bartosz Nowak! Pomocnik Ruchu opanował długie podanie od Marcina Kowalczyka przy linii końcowej, zszedł z piłką do środka szesnastki i jego doskonały strzał przy samym słupku fenomenalnie broni Martin Polacek!

• Gospodarze szybko wywalczyli rzut rożny, ale dośrodkowanie Bartosza Nowaka zatrzymało się na pierwszym obrońcy.

• ...i gramy, piłkę ma Ruch Chorzów!

• Piłkarze już na murawie...

• Póki co znacznie lepiej prezentują się Niebiescy, którzy grają zaskakująco odważnie w ofensywie, widać, że zależy im, by ten mecz wygrać. Oddali aż siedem celnych strzałów - Zagłębie ani razu nie uderzyło w światło bramki. Czekamy na bramki po przerwie, zostańcie z nami!

• Koniec pierwszej połowy, przy Cichej wciąż bezbramkowo!

• Jarosław Kubicki popełnia ostry faul taktyczny, brutalnie traktując Łukasza Monetę i przerywając atak gospodarzy, za co otrzymuje pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu.

• Sędzia dolicza dwie minuty do pierwszej połowy spotkania w Chorzowie.

• Podobna sytuacja, Jakub Arak zderzył się głowami z Jakubem Tosikiem, sędzie odgwizdał faul tego drugiego.

• Bartosz Nowak fauluje Łukasza Piątka przy linii środkowej, swoją akcję konstruuje Zagłębie.

• Prostopadłe podanie do Miłosza Przybeckiego, który po zagraniu Bartosza Nowaka wyprzedził Daniela Dziwniela i uderzył tuż obok słupka!

• Mecz rozkręca się, coraz mocniej atakują gospodarze!

• Jeszcze jedna akcja Ruchu, tym razem po kontrataku chorzowianie wywalczyli rzut rożny, dośrodkowanie kończy się niecelnym strzałem Marcina Kowalczyka.

• Ależ okazja dla Ruchu! Lekki strzał Bartosza Nowaka z rzutu wolnego przed siebie wybija Martin Polacek, następnie bramkarz z wielkim szczęściem broni uderzenia Miłosza Przybeckiego oraz Jakuba Araka z niewielkiej odległości!

• Teraz Zagłębie stara się nieco dłużej utrzymać przy piłce i przejąć inicjatywę, ale kończy się to zagraniem ręką przed polem karnym rywala.

• ...choć można powiedzieć również tak...

• Tymczasem na trybunach kibice Ruchu prezentują efektowną kartoniadę!

• Póki co nie można powiedzieć, że któraś z drużyn zdecydowanie dominuje na murawie - nie oglądamy meczu o wysokim tempie, jednak mimo to delikatnie lepiej wyglądają Niebiescy.

• Płaski strzał Łukasza Monety zza szesnastki pada łupem Martina Polacka.

• Filip Starzyński przepychał się przy linii bocznej, sędzia jednak słusznie zauważył, że piłka opuściła boisko.

• Piłka trafia do Arkadiusza Woźniaka do samej linii końcowej, ten z trudem zdołał dośrodkować ją w pole karne, ale podanie zatrzymał właśnie Rafał Grodzicki.

• Kapitan Niebieskich długo nie podnosił się z boiska, mecz został na chwilę przerwany, ale z obrońcą wszystko już w porządku, gra została wznowiona.

• Kolejny faul, tym razem w ataku Martin Nespor niesportowo potraktował Rafała Grodzickiego.

• Jakub Tosik ostro potraktowany w środku pola przez Macieja Urbańczyka, rzut wolny dla Zagłębia.

• Mocna, górna piłka od Jakuba Tosika w pole karne Ruchu Chorzów, ale obrońca zdecydowanie przesadził z siłą. Grę wznowi bramkarz ekipy gospodarzy.

• Błyskawicznie rozegrana akcja Niebieskich rozpoczęta rajdem przy linii bocznej, piłka trafia w pole karne do Jakuba Araka, który ładnie obrócił się z piłką, ale trafił tylko w obrońcę, dobitki Łukasza Surmy oraz Łukasza Monety trafiają tylko w obrońców!

• Niezłe podanie na prawą stronę pola karnego do Filipa Starzyńskiego, który zrobił sobie miejsce w polu karnym i zdecydował się na odegranie piłki pod bramkę, trafił jednak jedynie w jednego z obrońców, Zagłębie ma rzut rożny.

• Jakub Tosik znakomicie odebrał piłkę rozpędzającemu się lewym skrzydłem Łukaszowi Monecie, po czym nabił go, grę wznowi od bramki Martin Polacek.

• Rzut rożny dla Niebieskich nie stworzył defensywie Miedziowych najmniejszego problemu.

• Świetna interwencja Martina Polacka po mocnym strzale Łukasza Surmy z dystansu - doświadczony pomocnik mógł przerwać swoją złą passę meczów bez zdobytego gola, zabrakło niewiele!

• Lekkie dośrodkowanie w pole karne Ruchu wysoko w górę wybija Rafał Grodzicki, po czym bardzo nerwowo przy jednym z gości interweniował Libor Hrdlicka. To mogło zakończyć się nawet rzutem karnym, bramkarz miał sporo szczęścia.

• Sędzia Daniel Stefański używa gwizdka po raz pierwszy - 32. kolejka Lotto Ekstraklasy rozpoczęta, przy piłce Zagłębie Lubin!

• Zawodnicy pojawiają się właśnie na murawie!

• W Chorzowie bez opadów, temperatura w okolicach 19 stopni Celsjusza, warunki idealne do gry. Czekamy już tylko na piłkarzy.

• W ekipie Zagłębia mecz zaczną byli piłkarze Ruchu, czyli Daniel Dziwniel i Filip Starzyński.

• Obie drużyny od dawna czekają na zwycięstwo. Ruch ostatni raz zwyciężył 18 marca w starciu z... Zagłębiem Lubin na wyjeździe, Zagłębie natomiast wygrało dopiero 7 marca w Lublinie z Górnikiem.

• Rezerwowi Zagłębia Lubin: Zbigniew Małkowski, Adam Buksa, Dorde Cotra, Krzysztof Janus, Sebastian Madera i Aleksandar Todorovski.

• Rezerwowi Ruchu Chorzów: Jakub Miszczuk, Michał Koj, Miłosz Trojak, Adam Pazio, Patryk Lipski, Jarosław Niezgoda i Eduards Visnakovs.

• Delikatnymi faworytami tego meczu są goście, którzy tydzień temu nie bez problemów wywalczyli punkt w meczu z Cracovią, zdobywając dwa gole w samej końcówce spotkania. Ruch natomiast zremisował z Wisłą Płock.

• To nie pomyłka - Jarosław Kubicki rozpocznie mecz na pozycji... środkowego obrońcy, z kolei w jedenastce gospodarzy nie znalazł się Jarosław Niezgoda, który w dwóch meczach z Miedziowymi w tym sezonie zdobywał bramki.

• Znamy składy obu zespołów.

• Dzień dobry, z tej strony Piotr Bernaciak, zapraszam na relację live z piątkowego meczu otwierającego 32. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Ruch Chorzów zmierzy się z Zagłębiem Lubin!

Bartosz Głąb

Ruch - Zagłębie LIVE! Żarty się skończyły. Powrót Lipskiego

Ruch - Zagłębie LIVE! Żarty się skończyły. Powrót Lipskiego ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin ONLINE. Ciekawie powinno być przy Cichej. "Niebiescy" podejmą "Miedziowych", którzy ostatnio zaimponowali wprawdzie powrotem w meczu z Cracovią (2:2), ale na zwycięstwo czekają aż od 7 marca. Na ławce gospodarzy będzie Patryk Lipski, który walczy o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. Relacja LIVE w GOL24. Początek o 18:00.

Mecz Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin ONLINE

Ruch Chorzów jest w niezwykle ciężkiej sytuacji przed ostatnimi spotkaniami w tym sezonie ligowym. "Niebiescy" są na przedostatniej pozycji w tabeli i mają tyle samo punktów co ostatni Piast Gliwice.
Jednak do trzech zespołów znajdujących się tuż nad strefą spadkową tracą zaledwie po jednym punkcie, czyli do Śląska Wrocław, Arki Gdynia i Cracovii. Warto dodać, że jutro w bezpośrednim meczu grają Śląsk Wrocław z Piastem Gliwice.

W dużo lepszej sytuacji jest Zagłębie Lubin, które jest liderem grupy spadkowej Lotto Ekstraklasy. Ma dwadzieścia jeden punktów, czyli pięć "oczek" przewagi nad strefą spadkową. Tyle samo punktów ma Wisłą Płock. Zagłębie w przypadku dzisiejszego zwycięstwa miałoby już aż sześć punktów przewagi nad strefą spadkową na pięć spotkań przed końcem sezonu.

Oba zespoły w tym sezonie ligowym oczywiście mierzyły się już dwukrotnie. Najpierw w Chorzowie to "Miedziowi" wygrali 2:1 po bramkach Łukasza Janoszki i Krzysztofa Janusa. Dla Ruchu jedyną bramkę zdobył wtedy Jarosław Niezgoda. Już na wiosnę w meczu w Lubinie lepszy okazał się zespół Ruchu wygrywając 1:0, a jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył ponownie niezawodny Jarosław Niezgoda.

Sonda

Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin. Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają:

Ruch: - - -
Zagłębie: Konrad Forenc, Jarosław Jach, Sebastian Madera

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Ruch Chorzów: Hrdlicka - Kowalczyk, Grodzicki, Helik, Konczkowski - Moneta, Urbańczyk, B.Nowak, Surma, Przybecki - Niezgoda;

Zagłębie Lubin: Polacek - Dziwniel, Guldan, Jończy, Tosik - Mazek, Piątek, Starzyński, Kubicki, Woźniak - Nespor.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz) 39-letni etatowy sędzia Lotto Ekstraklasy. W tym sezonie nawet sędziował jedno spotkanie fazy grupowej Ligi Europejskiej pomiędzy Standardem Liege i Panathinaikosem Ateny. W lidze dwukrotnie sędziował Zagłębiu Lubin. "Miedziowi" przegrali na wyjeździe z Lechem i zremisowali u siebie z Wisłą Kraków. Natomiast aż czterokrotnie gwizdał "Niebieskim". Dwukrotnie sędziował pojedynki Ruchu z Legią, najpierw Legia wygrała w Chorzowie 2:0, a na wiosnę Ruch ograł Legię przy Łazienkowskiej 3:1. Jeszcze Ruch wygrał u siebie z Koroną aż 4:0, a chwilę później został rozbity też w Chorzowie, przez Lecha aż 0:5.

Forma w ostatnich meczach:

Ruch Chorzów:
Wisła Płock - Ruch 1:1 (Ekstraklasa, 29.04.2017)
Lech Poznań - Ruch 3:0 (Ekstraklasa, 22.04.2017)
Ruch - Pogoń Szczecin 1:2 (Ekstraklasa, 15.04.2017)

Zagłębie Lubin:
Zagłębie - Cracovia 2:2 (Ekstraklasa, 1.05.2017)
Zagłębie - Śląsk Wrocław 1:1 (Ekstraklasa, 22.04.2017)
Wisła Kraków - Zagłębie 1:0 (Ekstraklasa, 17.04.2017)

Ostatnie bezpośrednie mecze:

Zagłębie - Ruch 0:1 (Ekstraklasa, 18.03.2017)
Ruch - Zagłębie 1:2 (Ekstraklasa, 30.09.2016)
Ruch - Zagłębie 0:2 (sparing, 18.06.2016)

Mecz Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eurosport. W wersji mobilnej mecz dostępny w aplikacji Eurosport Player. Wstęp od 17:40, pierwszy gwizdek sędziego o 18:00. Relacja LIVE z Ruch - Zagłębie w GOL24.pl