Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 33. kolejka (gr. spadkowa)
2017-05-12 18:00

Zagłębie Lubin

3

Piast Gliwice

1

• Sędzia kończy spotkanie. Zagłębie Lubin zasłużenie wygrywa z PIastem Gliwice 3:1, tym samym przerywając passę 8 spotkań z rzędu bez zwycięstwa. Dziękuje za uwagę i życzę miłego wieczoru.

• To jest po meczu! Gool dla Zagłębia. Gospodarze wygrali górną piłkę i wyszli szybką kontrą czwórką zawodników. Starzyński podał do Wożniaka, który pobiegł w kierunku bramki Piasta i pokonuje Szmatułę pewnym strzałem.

• Żółta kartka dla Janoszki za faul na Murawskim.

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Dziwniel w starciu z Jankowskim żle upadł i leży na murawie. Rzut wolny dla Zagłębia.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę dostał Gojko po prawej stronie pola karnego, odebrał do Papadopulosa, który kończył akcję ale piłka przeszła minimalnie obok słupka. To była 100% sytuacja.

• Tosik dostał żółtą kartkę za faul na Masłowskim.

• Starzyński podaje na drugą stronę do Janoszki, który dośrodkowuje. Akcję z boku boiska zamyka Starzyński podając do Wożniaka, który kończy akcję mocnym strzałem z pola karnego ponad bramkę

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Janoszka wchodzi w miejsce Mazka

• Zmiana też w drużynie Zagłębia. Buksa wchodzi w miejsce Nespora.

• Ostatnia zmiana w Piaście. Mraz za Badię.

• Jankowski podał do Gojki na prawą stronę, ale został zablokowany przez Dziwniela. Past ma rzut rożny.

• Akcja Zagłębia, Mazek po krótkim rozegraniu podaje do Starzyńskiego, który za daleko wypuścił sobie piłkę w efekcie czego ratował się strzałem, który zablokował zawodnik PIasta i jest rzut rożny dla gospodarzy

• Po chwili druga zmiana w PIaście. W miejsce Korun wchodzi Masłowski

• Pierwsza zmiana w PIaście Gojko w miejsce Zivca

• W przerwie doszło do pierwszej zmiany w Zagłębiu. Piątek wchodzi za Jagiełłę

• GOOOl dla Zagłębia! Szybka kontra, piłka dociera w pole karne do Mazka, który kończy bezbłędnie.

• Tosik fauluje Zivca w lewej strefie boiska. Rzut wolny dla gości.

• Piast przejmuje inicjatywę od początku drugiej połowy. Stwarzają sytuację, ale bramkarz Zagłębia doskonale radzi sobie.

• Rozpoczynamy drugą połowę. Od środka zaczynają gospodarze.

• Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania. Zagłębie remisuje 1:1 z Piastem Gliwice. Wrócimy po przerwie. Czekają nas duże emocje w drugiej połowie spotkania.

• Żółtą kartkę dostaje Korun za faul na Mazku, który dalej leży na boisku.

• Sędzia dolicza 1 minute

• Groźna akcja Piasta! Dośrodkowanie Mójty z lewej strony, akcję zamyka Badia. NIe trafił dobrze w piłkę, którą łapie bramkarz.

• Żółtą kartkę dostał Starzyński za faul na Papadopulosie na połowie gości.

• Goool dla Zagłębia! Starzyński strzela z rzutu wolnego, rykoszet po głowie Koruna i piła wpada za kołnierz zdziwionego Szmatuły.

• Dziwniel podaje do Mazka, który drybluje z lewewj strony przemieszczając się w pobliże pola karnego. Akcję faulem przerwał PIetrowski. rzut wolny dla gosodarzy

• Mazek dośrodkowywał z lewej strony, ale został zablokowany i Starzyński dosrodkowuje. Wożniak został trafiony piłką, która wyszła za linię boczną.

• Jagiełło faulował nakładką rozpędzonego Sedlara i sam przy tym ucierpiał

• Wożniak atakuje prawą stroną, ale zostaje faulowany. Starzyński dośrodkowuje, a Guldan zamyka akcję. Rzut rożny dla Zagłębia.

• Jagiełło faulował PIetrowskiego. Badia dośrodkowuje z rzutu wolnego. Hebert próbował kończyć strzałem głową z lewej strony pola bramkowego.

• Ewidentnie piłkarze Zagłębia mają problemy po lewej stronie, gdzie goście stwarzają kolejne sytuacje.

• Mogło być 0:2 Świetne rozegranie Piasta w trójkącie. Jankowski dostaje piłkę, ale Polacek ratuje gospodarzy przed stratą drugą bramki. Rzut rożny dla PIasta.

• Należy zaznaczyć, że były zawodnik Zagłębia Lubin po strzelonej bramce nie okazywał radości.

• Goool dla Piasta! Mazek traci piłkę na rzecz Badii, który ruszył na bramkę podał prostopadle do Papadopulosa, który wykończył bezbłędnie akcję.

• Na boisku leży Dziwniel. Już przy nim pojawiła się opieka medyczna. Po paru chwilach podnosi się i wygląda na to, że wróci do gry.

• Szybka odpowiedź PIasta! Papadopulos wygrywa pojedynek główkowy i podaje do Badii. Hiszpan próbował zaskoczył technicznym strzałem zza pola karnego bramkarza, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Mazek próbował indywidualnej akcji, piłka przechodzi do Starzyńskiego, który strzela z 30 metrów, ale piłka odbija się od obrońcy Piasta i gospodarze mają rzut rożny

• Prawą stroną próbują przedzierać się gospodarze, ale tracą piłkę i narazili się na grożną kontrę, ale Guldan fauluje Papadopulosa w środkowej strefie boiska

• Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu. Od środka zaczynają goście!

• Zawodnicy już wychodzą na murawę. Zaraz zaczynamy!

• Kapitanami drużyn w dzisiejszym spotkaniu są: Lubomir Guldan (Zagłębie Lubin) i Radosław Murawski (Piast Gliwice)

• Zagłębie Lubin spróbuje dzisiaj po raz kolejny przełamać passę 8 spotkań bez zwycięstwa (4 remisy i 4 porażki).

• Rezerwowi: Zagłębie Lubin: Małkowski, Buksa, Cotra, Janoszka, Janus, Todorovski, Piątek Piast Gliwice: Rusov, Gojko, Dziczek, Masłowski, Mraz, Mokwa, Sekulski

• Podczas ostatniej kolejki Zagłębie zremisowało 1:1 z Ruchem Chorzów, a Piast Gliwice wygrał 2:0 z Śląskiem Wrocław.

• Witam i zapraszam na relacje LIVE z pierwszego meczu 33 kolejki Lotto Ekstraklasy. W grupie spadkowej Zagłębie Lubin podejmuje Piasta Gliwice.

Jakub Treć

Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE

Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE. Do ostatniego rozstrzygnięcia już coraz bliżej. Zaledwie pięć rozgrywanych w krótkim czasie kolejek i dwa zespoły na co najmniej rok pożegnają się z rozgrywkami Lotto Ekstraklasy. Pędzący czas oraz małe różnice punktowe sprawiają, że drużyny grupy spadkowej w każdym kolejnym spotkaniu muszą zagrać o pełną pulę. Tylko jej zdobycie pozwala na postawienie kolejnego kroku ku utrzymaniu. Czy ktoś zrobi to już w piątek w Lubinie? Tamtejsze Zagłębie o 18.00 podejmie Piasta Gliwice.

Na inaugurację 33. kolejki Lotto Ekstraklasy klasycznie starcie zespołów dolnej ósemki. To wyjątkowo wyrównana grupa, w której dosłownie każdy może wygrać z każdym. W tym spotkaniu nie tak trudno ustalić jednak faworyta.
Są nim lubinianie, którzy nie dość że plasują się wyżej w tabeli, to w obecnym sezonie z gliwiczanami jeszcze nie przegrali. W pierwszym spotkaniu na wyjeździe po zaciętej walce zremisowali wówczas z podopiecznymi Jiri Necka 0-0, by w grudniu, w ostatnim spotkaniu 2016 roku zwyciężyć już z zawodnikami Radoslava Latala 2-1. Dla Miedziowych bramki zdobywał wtedy Arkadiusz Woźniak, natomiast strzelcem jedynego gola dla Piasta okazał się Maciej Jankowski.

Tak jak w obu poprzednich meczach przeciwko Piastowi, tak i w tym lubinian poprowadzi Piotr Stokowiec. Tym razem po drugiej stronie barykady Dariusz Wdowczyk. Czy on, w przeciwieństwie do swoich przeciwników zdoła pozbawić Miedziowych oczek? Tej sztuki nie dokonał w październiku będąc trenerem krakowskiej Wisły. Biała Gwiazda zremisowała wówczas z Zagłębiem 2-2. Co ciekawe obie bramki dla lubinian również zdobył Arkadiusz Woźniak. Czy uda mu się to powtórzyć w piątek?

Zarówno on, jak i jego koledzy bardzo by tego chcieli. Zagłębie musi zagrać o komplet punktów. Dzięki niemu mają szansę stosunkowo szybko zapewnić sobie utrzymanie. Jak dotąd mogą pochwalić się dobytkiem 22 oczek. To o 3 więcej niż do tej pory zebrał gliwicki Piast i aż pięć przewagi nad strefą spadkową. Po 32 kolejkach Miedziowi plasują się na dziesiątej pozycji. Do dziewiątej, grającej w sobotę Wisły Płock tracą zaledwie dwa punkty. Ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby im więc, aby choć na jeden dzień zasiąść w fotelu lidera grupy spadkowej. gra jest warta świeczki.

Piast łatwo skóry jednak nie sprzeda. Zwłaszcza po ostatnim ligowym spotkaniu, w którym zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. Na własnym boisku podjęli Śląsk Wrocław i po naprawdę solidnej grze, konsekwentnej przewadze od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty oraz będących jej ukoronowaniem dwóch bramkach, pewnie zwyciężyli z drużyną Jana Urbana. Poza widowiskowymi golami Radosława Murawskiego oraz Sasy Ziveca warty odnotowania jest również debiut Denisa Gojko.

19-latek jest pierwszym wychowankiem Niebiesko-Czerwonych, który w obecnym sezonie dostał szansę rozegrać swój pierwszy mecz w Lotto Ekstraklasie. Warto jednak było czekać – pomocnik wniósł wiele świeżości oraz walki do gry swojego zespołu. Szybkie rajdy kompletnie zaskoczyły wrocławian i młody zawodnik nie tylko miał szansę zanotować asystę (co jednak nie udało się przez błąd w przyjęciu Michała Masłowskiego), ale także sam wpisać się na listę strzelców. Wyśmienity występ sprawił, że Gojko jest jednym z kandydatów do występu również w Lubinie.

W przeciwieństwie do gliwiczan, Zagłębie nie zdobyło przed tygodniem pełnej puli. Po meczu w Chorzowie musiało zadowolić się tylko jednym punktem. Remis o tyle mniej dla Miedziowych bolesny, że całkiem zasłużony. To podopieczni Piotra Stokowca gonili rezultat, a i wcześniej Niebiescy stworzyli sobie sporo sytuacji. Kolejne ataki chorzowian łamały linię defensywy lubinian. Tym razem już sobie nie pozwolą. Zwłaszcza, że napastnika gliwiczan znają doskonale. Ten mecz będzie bowiem pierwszym powrotem Michala Papadopulosa na Dolny Śląsk po zimowym transferze. Czech z pewnością będzie chciał udowodnić swoją wartość oraz pokazać dawnym kibicom, że potrafi grać w piłkę.

Po drugiej stronie barykady Martin Nespor – jeden z głównych kreatorów zeszłorocznego wicemistrzostwa gliwiczan. Napastnik doskonale pamięta czerwcowy tryumf, jednak na boisku sentymentów nie będzie na pewno. Na murawie nie spotka na pewno swoich niedawnych kolegów kontuzjowanych Mateusza Maka, Martina Bukaty oraz Bartosza Szeligi. Do Lubina nie udał się także Edvinas Girdvainis. Pod znakiem zapytania stoją natomiast występy Łukasza Sekulskiego i Heberta. Po stronie Miedziowych zabraknie Konrada Forenca, Deimantasa Petraviciusa i Jarosława Jacha.