Mecz Arka Gdynia - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Arka Gdynia

1

Piast Gliwice

5

• To wszystko na dziś z Gdyni! Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne! Przypomnijmy na koniec - Piast Gliwice pokonał Arkę Gdynia aż 5:1!

• Piast wykorzystał dziś bezwzględnie wszystkie słabości rywala i zdeklasował Arkę, strzelając aż 5 bramek! Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zagrali dziś bardzo słabe spotkanie, a przecież już w środę czeka ich finał Pucharu Polski, w którym zmierzą się z Legią Warszawa. Na pewno nie będą mogli przystępować do tego meczu pełni optymizmu.

• Koniec meczu! Piast demoluje Arkę i wygrywa aż 5:1!

• Kontra Piasta, Hateley posyła idealne podanie do wchodzącego w pole karne czeskiego napastnika, ten przyjął piłkę, minął obrońcę i uderzył pod poprzeczkę nie do obrony!

• 5:1 - strzelcem Papadopulos!

• Wszystko już w porządku ze zdrowiem zawodników. A sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Steinbors zderzył się z Papadopulosem, obaj leżą na murawie.

• Rajd Badii. Zbyt długo zwlekał z podaniem gracz Piasta, a gdy wreszcie zdecydował się na podanie, to zagrał do Papadopulosa który był na spalonym.

• Esqueda zablokowany, piłka wyszła poza linię końcową. Po rzucie rożnym nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Dziczek zastąpił na placu gry Szczepaniaka.

• Jankowski walczy, angażuje się w akcje ofensywne, przed chwilą jednak uderzył bardzo słabo i złapał piłkę Szmatuła.

• Fatalne zachowanie Steinborsa, nieatakowany podał piłkę wprost pod nogi Konczkowskiego, który wbiegł w pole karne, przełożył sobie futbolówkę na lepszą nogę i uderzył nie do obrony po długim słupku!

• Kolejna bramka dla Piasta, Martin Konczkowski! Arka na kolanach!

• Piast gra spokojnie, goście oddali inicjatywę rywalom a sami skupiają się na obronie. Arka nie jest w stanie jednak tego wykorzystać.

• Jodłowiec stracił piłkę tylko na chwilę, walka do końca opłaciła się i odzyskał futbolówkę.

• Sedlar obejrzał żółty kartonik.

• Szczepaniak nie zdołał w polu karnym opanować dośrodkowania Konczkowskiego z lewej strony boiska.

• Szanse Arki na odrobienie strat nie były zbyt wielkie, ale po czerwonej kartce dla Marcusa spadły praktycznie do zera.

• Poza boiskiem też Angielski, zastąpił go na placu gry Papadopulos.

• Boisko opuszcza Sołdecki, w jego miejsce wchodzi Bohdanow.

• Po weryfikacji VAR Marcus zostaje wyrzucony z boiska za ten faul na Sedlarze!

• Sedlar leży na murawie, ucierpiał w starciu z rywalem.

• Świetne uderzenie Jankowskiego głową po centrze Sochy, minimalnie chybił napastnik Arki!

• Błąd Badii, goście długo utrzymywali się przy piłce, ale świeżo wprowadzony gracz Piasta zdecydował się w pewnym momencie na przerzut i zrobił to niedokładnie.

• Zmiana! Opuszcza boisko bohater tego spotkania - Sasa Zivec, zastąpił go Gerard Badia.

• Rzut rożny, wrzutka Marcusa Da Silvy. Do futbolówki skacze Czerwiński i Jodłowiec, piłka pechowo odbija się jednak i spada pod nogi Jankowskiego, który z najbliższej odległości strzela bramkę!

• Arka się jeszcze nie poddaje, Jankowski pakuje piłkę do siatki!

• Arka miała po przerwie odrabiać straty, ale to Piast wyprowadził dwa nokautujące ciosy. Fatalne spotkanie rozgrywają gospodarze, a po drugiej stronie gra niesamowity mecz Sasa Zivec.

• Szwoch także już na ławce, zastąpił go Grzegorz Piesio.

• Boisko opuszcza Jurado, w jego miejsce wchodzi Esqueda.

• Efektowne zagranie piętą Szwocha do Jankowskiego, który posyła wrzutkę w pole karne. Wybita piłka przez obronę Piasta.

• Próbował głową uderzać na bramkę Tadeusz Socha, ale niecelnie.

• Rewelacyjny drybling w polu karnym Zivca, ograł obrońcę i praktycznie padając już na murawę zdołał oddać strzał! Asystę zalicza Tomasz Jodłowiec!

• NIESAMOWITE! 3:0 - Sasa Zivec!

• Świetne, mocne uderzenie w lewy dolny róg bramki Hateleya. Należy zwrócić uwagę także na Zivca, który do gola w pierwszej połowie dołożył wypracowany rzut karny!

• Ukarany Dawid Sołdecki.

• GOOOL! Tom Hateley pokonuje Steinborsa!

• Karny dla Piasta Gliwice!

• Kontra Piasta, w polu karnym przewraca się Zivec, sędzia nie dyktuje rzutu karnego, ale trwa wideo weryfikacja!

• Bez zmian w przerwie, na murawę wybiegły te same "jedenastki".

• Wracamy do Gdyni, przed nami druga część spotkania!

• Koniec pierwszej połowy meczu! Jak dotąd słaby mecz gospodarzy, a mimo wszystko mogli zdobyć bramkę, gdyby nie fantastyczna parada Szmatuły i obrona rzutu karnego! Do przerwy Piast prowadzi w Gdyni 1:0 po bramce Zivca. Wracamy za 15 minut!

• Doliczona jedna minuta do pierwszej części spotkania.

• Marcjanik uderza zza pola karnego piłka pechowo odbija się od pleców Jankowskiego i ostatecznie przechwycił ją Szmatuła.

• Jankowski dobrze przyjął i zastawił się przed polem karnym, w najważniejszym momencie nie trafił jednak czysto w piłkę i oddał słaby strzał.

• Atak Arki, kilka wrzutek w pole karne, ale zbyt nerwowo grają dziś piłkarze gospodarzy, wszystkie dośrodkowania wybite przez obrońców.

• Znów fragment gry z dużą ilością strat, żadna z drużyn nie może utrzymać się na dłuższy okres czasu przy piłce.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Hateleya, wybił piłkę Steinbors na rzut rożny.

• Marcjanik fauluje Angielskiego, rzut wolny dla gości.

• Czerwiński zatrzymuje atak rywali, kontra Piasta, ruszył prawą stroną Konczkowski, ale nie dobiegł do piłki zagranej od Szczepaniaka.

• Broni Szmatuła! Fantastyczna interwencja i nie ma bramki, uderzał Szwoch!

• Jodłowiec ukarany żółtą kartką.

• Karny dla Arki! Sędzia dopatrzył się zagrania ręką jednego z graczy Piasta!

• Mamy weryfikację VAR!

• Świetne prostopadłe podanie Kirkestova do Szczepaniaka, minimalnie za mocne! Gdyby dograł odrobinę lżej, napastnik Piasta znalazłby się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

• Angielski po podaniu Jodłowca oddaje strzał głową, ale zbyt lekki żeby zaskoczyć bramkarza Arki.

• Zakotłowało się pod bramką Arki, po "ostrzale" graczy Piasta piłka wreszcie spadła pod nogi stojącego na szesnastym metrze Zivca, który idealnie przymierzył w okienko bramki i nie dał szans Steinborsowi!

• GOOOL! Przewaga Piasta udokumentowana, strzelcem bramki Zivec!

• Znów groźne dośrodkowanie Hateleya z rzutu rożnego, minął się z piłką minimalnie Czerwiński! Za chwilę kolejny korner z drugiej strony boiska, ale zneutralizowali szybko zagrożenie obrońcy Arki.

• Dobra wrzutka Marciniaka z rzutu wolnego, najlepiej odnalazł się w polu karnym Jankowski i oddał strzał głową, ale nie trafił w bramkę.

• W ostatnich minutach sporo niedokładności z obu stron. Na spalonym złapany także przed chwilą Konczkowski.

• Odpowiedź Arki! Jurado dograł do Szwocha, który poszukał strzałem okienka bramki strzeżonej przez Szmatułę, zrobił to jednak zbyt niecelnie.

• Kolejne ostrzeżenie dla Arki! Konczkowski świetnie dośrodkował w pole karne, wybita przed pole karne przez jednego z obrońców gospodarzy piłka spadła pod nogi Kirkesova, jego uderzenie minimalnie minęło słupek!

• Hateley oddał teraz typowy "centrostrzał", znów Steinbors musiał interweniować.

• Steinbors wybija piłkę z linii bramkowej! Czerwiński świetnie nabiegł na dośrodkowanie Hateleya z rzutu rożnego i uderzył głową, gospodarze tylko dzięki refleksowi swojego bramkarza nie przegrywają w tym meczu!

• Centra Kirkesova wybita przez Helstrupa na rzut rożny.

• Lepiej weszli w mecz piłkarze Piasta, to oni prowadzą grę, Arka zepchnięta do defensywy.

• Świetna akcja Piasta! Zivec odegrał piętką do Jodłowca, który wpadł w pole karne i mocno podał do Angielskiego, ten jednak nie zdołał czysto trafić w piłkę stojąc na 5. metrze od bramki!

• Groźna centra Hateleya, w polu karnym przejął piłkę Konczkowski, ale gospodarze ostatecznie zdołali wybić piłkę.

• Mateusz Szwoch fauluje w ataku Czerwińskiego, od rzutu wolnego rozpoczęli goście.

• Gramy! Od środka rozpoczęli zawodnicy Piasta Gliwice.

• Gracze już na murawie, za chwilę pierwszy gwizdek!

• A tak prezentują się pełne składy obu zespołów na przedmeczowej grafice:

• Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Frantisek Plach, Konstantin Vassiljev, Patryk Dziczek, Martin Bukata, Gerard Badia, Joel Valencia, Michal Papadopulos.

• Ławka rezerwowych Arki Gdynia: Krzysztof Pilarz, Marcin Warcholak, Damian Zbozień, Jan Łoś, Grzegorz Piesio, Andrij Bohdanow, Enrique Esqueda.

• Garść przedmeczowych statystyk od EkstraStats!

• Podopieczni Waldemara Fornalika są w dużo gorszej sytuacji niż ich dzisiejsi rywale. Piast Gliwice zajmuje 14. miejsce w tabeli - ostatnie bezpieczne, które zapewnia utrzymanie, a nad Bruk - Betem Termalicą ma tylko 2 punkty przewagi.

• Gospodarze zajmują obecnie pozycję wicelidera w grupie spadkowej. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zgromadzili jak dotąd 40 punktów. W ostatnim swoim meczu piłkarze Arki Gdynia musieli uznać wyższość Sandecji Nowy Sącz, z którą przegrali 1:3.

• Witamy i zapraszamy na naszą relację LIVE z meczu otwierającego 33. kolejkę Lotto Ekstraklasy! W grupie spadkowej Arka Gdynia podejmie na własnym stadionie zespół walczącego o utrzymanie Piasta Gliwice. Początek spotkania o godzinie 18:00!

Kaja Krasnodębska

Mecz Arka Gdynia - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Piotr Hukalo

Mecz Arka Gdynia - Piast Gliwice ONLINE. Na inaugurację 33. kolejki Arka podejmie gliwickiego Piasta. I tak jak pierwsi, niemal pewni utrzymania mogą już myśleć o środowym finale Pucharu Polski, tak goście muszą twardo stąpać po ziemi. Oni wciąż pozostają w “walce o spadek”. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Arka Gdynia - Piast Gliwice ONLINE

Nie można jednoznacznie stwierdzić jaka atmosfera panuje w szatni gliwickiego Piasta. Wszak nikogo nie można o nią zapytać. W związku z ostatnimi wynikami podopiecznych Waldemara Fornalika zarządzono ciszę medialną, która potrwa aż do zaplanowanego na przyszły weekend meczu z Sandecją Nowy Sącz.
Ten ruch ma pomóc Niebiesko-Czerwonym skupić się na pracy i przygotować na czekające ich w najbliższym czasie wyzwania. Pierwsze już w piątek. Na inaugurację 33.kolejki zmierzą się z pewną już utrzymania Arką.

Szansą dla gości może okazać się w tym spotkaniu rozkojarzenie gospodarzy. W Gdyni wszyscy myślami są już przy środzie, kiedy to na Stadionie Narodowym po raz drugi z rzędu Arka stanie do finałowego boju Pucharu Polski. Spektakularny tryumf z zeszłego sezonu rozbudził apetyty i podopieczni Leszka Ojrzyńskiego udadzą się tam bez kompleksów, chcąc wyłącznie zwyciężyć. Taka wygrana jest dla nich jedyną szansą gry w europejskich pucharach. A o to warto się postarać.

Po drodze wypada jednak uniknąć blamażu w lidze. To gospodarze zagrają w roli faworyta. Wyżej plasują się w ligowej tabeli, w przeciwieństwie do Piasta nie muszą już obawiać się spadku. Na swoim koncie zgromadzili 40 punktów, mając nad strefą spadkową aż 11 oczek przewagi. Niebiesko-Czerwoni są nieco ubożsi i wciąż znajdują się na krawędzi. Przed startem 33. kolejki zajmują 14. miejsce, lecz nie mogą czuć się na nim bezpieczni, bo przegrywając z Arką dają szansę Bruk-Bet Termalice Nieciecza na ucieczkę spod kreski.

Świetne zimowe transfery, długi okres przygotowawczy, a wyników jakby brak. W 2018 roku Piast zwyciężył zaledwie trzy razy, ostatnio na początku marca z Sandecją Nowy Sącz. Od tej pory zanotowali trzy porażki oraz dwa remisy. Ostatnio podzielili się punktami z Pogonią Szczecin. Mecz rozgrywany na stadionie przy ulicy Stefana Okrzei nie przyniósł bramek. I wydaje się, że bardziej zadowoleni murawę opuszczać mogli właśnie Niebiesko-Czerwoni, bowiem w końcówce to Portowcy stworzyli sobie lepsze sytuacje.

Nawet punktu w rundzie finałowej nie zdobyli gdynianie. Forma piłkarzy Arki może martwić, bowiem za podopiecznymi Leszka Ojrzyńskiego nie tylko dwa razy z rzędu przegrali w derbach Trójmiasta, to jeszcze okazali się pierwszą ekipą, która nie podołała Sandecji Nowy Sącz. Sączersi w ubiegłym tygodniu zwyciężyli pierwszy raz praktycznie od zawsze, a zawodnicy z Gdyni mieli w tym bardzo duży udział. Nie dość, że po prostu zaprezentowali się słabo, to jeszcze sami strzelili sobie dwa gole. Samobójcze trafienia zdobyli zarówno Damian Zbozień jak i Marcin Warcholak. Autorem jedynej bramki, która wpadła do siatki Michała Gliwy okazał się Enrique Esqueda. Dla sprowadzonego zimą do Polski Meksykanina to drugie trafienie w naszych rozgrywkach.

Dokładnie tyle samo w obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy zdobył Maciej Jankowski. Napastnik zdobył po jednym golu właśnie dla Arki i Piasta. Zimą zamienił bowiem Gliwice na Trójmiasto. Nie miał jeszcze jednak szansy zagrać przeciwko byłemu pracodawcy, bowiem transferu dokonano kilka dni po bezpośrednim starciu tych ekip. W tamtym meczu wystąpił natomiast inny Niebiesko-Czerwony Ruben Jurado. Hiszpan swoje najlepsze spotkania rozgrywał w barwach śląskiego klubu. W swoim piłkarskim CV występy dla Piasta może umieścić także Damian Zbozień.

Lotto Ekstraklasa: Kto wygra mecz Arka Gdynia - Piast Gliwice?

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Nie niesie on gdynianom pozytywnych wspomnień z aktualnych rozgrywek. W jego obecności piłkarze Arki przegrali w ostatnich derbach Trójmiasta, a wcześniej tylko zremisowali z Wisłą Płock. Nie lepiej wspominają go Niebiesko-Czerwoni, którzy w prowadzonych przez niego spotkaniach również ulegli Lechii, ale też podzielili się punktami ze Śląskiem Wrocław.

Nieobecni:
Piast Gliwice Mateusz Mak
Arka Gdynia Luka Zarandia, Antoni Łukasiewicz

Poprzednie ligowe starcia:
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:0
Cracovia - Piast Gliwice 2:1 (Zivec)
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (Czerwiński)
Wisła Płock - Piast Gliwice 1:0
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 0:0

Arka Gdynia
Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 3:1 (Esqueda)
Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:2 (Szwoch)
Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 4:2 (Zarandia, Esqueda)
Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:0 (Bogdanov)
Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 3:2 (Szwoch x2)

Ostatnie bezpośrednie mecze:
28 lutego 2018: Arka Gdynia - Piast Gliwice 0:0
22 września 2017: Piast Gliwice - Arka Gdynia 0:1 (Siemaszko)
28 kwietnia 2017: Arka Gdynia - Piast Gliwice 1:1 (Szwoch, Jankowski)
18 marca 2017: Piast Gliwice - Arka Gdynia 3:2 (Bukata, Jankowski, Badia - Szwoch, Siemaszko)
1 października 2016: Arka Gdynia - Piast Gliwice 1:2 (Marcus - Badia, Hebert)

Arka Gdynia - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 33. kolejki Arka - Piast przeprowadzi Eurosport 2 od godziny 17:55. Wstęp do spotkania od 17:30. W internecie mecz będzie można obejrzeć na eurosport.player i ipla.tv. Relacja LIVE w GOL24!

18:00 Arka Gdynia - Piast Gliwice Eurosport 2