Mecz Bruk-Bet Termalica - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie...

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

2

Śląsk Wrocław

1

• Koniec meczu! Bruk-Bet Termalica pokonuje przed własną publicznością Śląsk Wrocław!

• Vlastimir Jovanović jeszcze ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny przerywający kontrę.

• Mogło być po meczu! Dejan Janjatović przegrywa jednak pojedynek z Jakubem Słowikiem!

• Żółta kartka dla Jana Muchy za opóźnianie gry.

• Pawel Raczkowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• I niemal od razu żółta kartka dla Sebastiana Bergiera.

• Sebastian Bargier na murawie. Na ławce jest już Arkadiusz Piech.

• "Żółtko" dla Gabriela Iancu za faul na Michale Chrapku.

• A w Śląsku Adrian Łyszczarz zastępuje Kamila Vacka.

• I mamy debiut w LOTTO Ekstraklasie w ekipie gospodarzy. Za Samuela Stefanika wchodzi Dejan Janjatović

• Maciej Bartoszek przeprowadza pierwszą (!) zmianę. Roman Gergel wchodzi w miejsce Bartosza Śpiączki.

• Nieudane dośrodkowanie z narożnika. Bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Strzał Robetra Picha został zablokowany. Śląsk ma jednak rzut rożny.

• Jeżeli Marcin Robak nie wykorzystuje "setki", to wiedz, że coś się dzieje! Przegrywa pojedynek sam na sam z Janem Muchą!

• Piłkarze Macieja Bartoszka mają sporo rzutów rożnych, chyba już 10. Po ostatnim Vitalijs Maksimenko uderza głową nad bramką Jakuba Słowika.

• Robert Pich decyduje się na uderzenie z dalszej odległości. Posyła piłkę wysoko nad poprzeczką.

• To nie jest mecz Łukasza Madeja. Jak nie on notuje sporo strat na skrzydłach. Radzą z nim sobie bez trudu Przemysław Szarek i Vitalijs Maksimenko.

• Arkadiusz Piech na spalonym.

• Niewiele dzieje się na murawie, więc taka ciekawostka: w ostatnich 5 meczach Arkadiusz Piech strzelił 6 goli.

• Wrzutka na bliższy słupek do Piotra Celebana, który głową posyła ją za siebie na nożyce Marcina Robaka. Ten strzela wysoko nad bramką.

• "Słoniki" zostały głęboko zepchnięte do defensywy. Samuel Stefanik musiał ratować się faulem na rozpędzonym Robercie Pichu.

• Zdaniem sędziego Sito Riera faulował Vlastimira Jovanovicia w akcji ofensywnej. Dyskusyjna sytuacja, bo Hiszpan był blisko pola karnego "Słoników".

• Za głębokie dośrodkowanie Michała Chrapka w "szesnastkę". Piłkę łapie Jan Mucha.

• Dwójkowa akcja Roberta Picha z Sito Rierą, po której pierwszy z wymienionych - po podaniu zwrotnym - centruje niemal z linii końcowej w pole karne na bliższy słupek. Tam Arkadiusz Piech uprzedził obrońcę Bruk-Betu i kieruje piłkę do siatki!

• ŚLĄSK ŁAPIE KONTAKT! ARKADIUSZ PIECH!!!

• Przemysław Szarek bez wysiłku zatrzymuje szarżującego Łukasza Madeja.

• To powinien być trzeci gol dla "Słoników", albo przynajmniej strzał na bramkę! Gabriel Iancu posyła piłkę z narożnika na dalszy słupek, skąd niepilnowany Vitalijs Maksimenko główkuje obok bramki!

• Stojący na 10. metrze, tyłem do bramki, Bartosz Śpiączka wycofuje piłkę przed pole karne do Samuela Stefanika. Wmieszał się w to Michał Chrapek wybiciem poza linię końcową.

• Żółta kartka dla Michała Chrapka za przytrzymywanie Szymona Pawłowskiego za koszulkę

• Róg, róg, róg. Go, gol, gol

- niesie się po trybunach.

Nie tym razem.

• I jeszcze jeden rzut rożny. Tym razem bez zagrożenia pod bramką Jakuba Słowika.

• Bartosz Śpiączka dopada do centry Gabriela Iancu z rzutu rożnego! Niestety dla niego, Igors Tarasovs wybija piłkę tuż sprzed linii bramkowej!

• Teraz korner dla gospodarzy po interwencji Piotra Celebana.

• Z wysokiego "C" zaczęli przyjezdni. Udało się wygrać rzut rożny, z którym radzą sobie jednak piłkarze Bruk-Bet Termalici.

• Druga połowa rozpoczęta. "Słoniki" w niezmienionych składzie.

• Michał Chrapek będzie grać w miejsce Dragoljuba Srnicia.

• Chyba dobrze, że nie "Time to say good-bye

• Wracamy do Niecieczy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy między Bruk-Bet Termalicą a Śląskiem. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po golach Gabriela Iancu oraz Samuela Stefanika.

Co nas czeka po zmianie stron? Czy po tym spotkaniu z posadą pożegna się Jan Urban? Przekonamy się niebawem.

• +2' Piłka wybita na 18. metr na woleja Igorsa Tarasovsa. Ten trącił futbolówkę w rękawice Jana Muchy. Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę. Bruk-Bet Termalica prowadzi ze Śląskiem 2:0 po golach Gabriela Iancu z rzutu wolnego i Samuela Stefanika

• W rundzie jesiennej obie strony podzieliły się punktem po remisie 1:1. Dla Śląska trafił Marcin Robak, a Bruk-Bet Termalicę przed porażką uchronił Kamil Słaby w 95. minucie.

Jak będzie dzisiaj?

• +1' Kolejne starcie Łukasza Madeja z Przemysławem Szarkiem, w którym faulowany był pomocnik Śląska.

• Vitalijs Maksimenko podłączył się do akcji ofensywnej. W pojedynku jeden na jeden z Robertem Pichem trochę za bardzo chciał wkręcić rywala i sam stracił piłkę.

• Łukasz Madej faulowany przez Przemysława Szarka na lewej stronie. Sam poszkodowany centruje w pole karne, ale radzą sobie gospodarze.

• Nieudane podanie Vlastimira Jovanovicia do rumuńskiego napastnika. Posłał łuku po cięciwie, a powinien po łuku.

• Szeroko ustawiony Vitalijs Maksimenko dostaje piłkę od bardzo dobrze grającego Gabriela Iancu. Zagrywa płasko w pole karne do Samuela Stefanika, ale uprzedził go Piotr Celeban.

• Marcin Robak podaje na linię 16. metra do... No właśnie, liczył, że tam będzie Arkadiusz Piech. Tymczasem on stał ok. 25 metrów od bramki Jana Muchy.

• Arkadiusz Piech jest już na murawie.

• Arkadiusz Piech opatrywany poza boiskiem. Ucierpiał w starciu z Artemem Putwicewem. Przyjezdni przez moment w "dziesiątkę", choć na rozgrzewce jest Michał Chrapek.

• 11/8 Strzały/strzały celne 2/1

• Próba indywidualnej akcji Łukasza Madeja spaliła na panewce. Ostatecznie bramkarz "Słoników" wznawia grę z "piątki".

• Podanie Kamila Vacka do nikogo. Jan Mucha łapie futbolówkę. "Niebezpieczeństwo" zażegnane.

• Po chwili centra Sito Riery nie znajduje adresata.

• Samuel Stefanik w roli lewoskrzydłowego posyła piłkę w pole karne gości. Jakub Słowik pewnie ją chwyta.

• Artem Putiwcew przecina zbyt mocne podanie kierowane do Sito Riery. W kontrze Gabriel Iancu zagrywa crossową piłkę do Szymona Pawłowskiego. Ten poradził sobie z obrońcą Śląska, ale strzał broni Jakub Słowik.

• Centrostrzał Gabriela Iancu z trudem paruje Jakub Słowik.

• Żółta kartka dla Kamila Vacka za skoszenie rywala równo z przymrożoną trawa.

• Po chwili Jakub Słowik szczęśliwie odbija piłkę po atomowym uderzeniu Szymona Pawłowskiego!

• Ajjj. Szymon Pawłowski przedarł się wzdłuż linii końcowej w "szesnastkę" Śląska. Zagrywa do Gabriela Iancu, ale ten posyła piłkę wysoko nad bramką.

• Mogło być 3:0, albo... 2:1! To powinien wykorzystać Arkadiusz Piech, ale w sobie znany sposób uderza głową z 7 metrów, będąc zupełnie niepilnowanych, do "koszyczka" Jana Muchy!

• Mariusz Pawelec przecina podanie przed bramkę do Gabriela Iancu. Gdyby nie on, to mogła paść trzecia bramka dla "Słoników".

• Przerwa w grze. Bartosz Śpiączka ucierpiał w starciu z Sito Rierą w pojedynku o górną piłkę. Lekko go zamroczyło.

• Bartosz Śpiączka dostaje świetne podanie na wolne pole ze środka. W stylu Kamila Grosickiego w meczu z Niemcami zagrywa "fałszem" przed bramkę do Samuela Stefanika, ,a ten dopełnia formalności z kilku metrów!

• SAMUEL STEFANIK PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• "Laga" Igorsa Tarasovsa na wolne pole do Marcina Robaka. Skutecznie przyblokował go Artem Putiwcew.

• Anemiczna główka Arkadiusza Piecha nie mogła zaskoczyć Jana Muchę.

• Z kontrą wychodził Śląsk. Łukasz Madej zwlekał z podaniem do wbiegającego w pole karne Arkadiusza Piecha. Został skoszony przez Łukasza Piątka, który za to zagranie został ukarany żółtą kartką.

• I jeszcze jeden. Jakub Słowik piąstkuje poza "szesnastkę".

• Gospodarze idą za ciosem! Po rzucie wolnym Bartosz Śpiączka uderza głową z kilku metrów w stronę lewego słupka. Bramkarz Śląska zdołał trącić piłkę na rzut rożny!

• KAPITALNE uderzenie Rumuna z rzutu wolnego z ok. 25 metrów. Strącił pajęczynę, a Jakub Słowik wzrokiem odprowadził piłkę!

• GOL DLA "SŁONIKÓW"! GABRIEL IANCU!!!

• Gabriel Iancu wychodził z kontrą środkiem boiska. Wypatrzył na lewej stronie Vlastimira Jovanovicia i zdecydował się do niego zagrać. Podanie przecina ręką Robert Pich. Sędzia bez wahania sięga po żółtą kartkę.

• Nieźle rozegrany stały fragment gry marnuje Arkadiusz Piech. Uderzył bardzo niecelnie, więc Jan Mucha wznawia grę z "piątki".

• Rzut wolny dla Śląska po faulu na Arkadiuszu Piechu. Ostro bitą piłkę wybija na korner Mateusz Kupczak.

• W odpowiedzi "szarpnął" Samuel Stefanik. Jakub Słowik spokojnie chwyta futbolówkę.

• Robert Pich przesadził z siłą włożoną w dośrodkowanie z prawej strony. Nie znalazł adresata.

• Na razie dominuje walka w środkowej strefie boiska. Obydwie drużyny nie chcą się otworzyć i narazić na ewentualny kontratak.

• Ławka rezerwowych Śląska: Wrąbel, Chrapek, Łyszczarz, Pałaszewski, Poprawa, Scalet i Bergier.

Ławka rezerwowych Bruk-Betu: Gergel, Guba, Janjatović, Kecskes, Mrozik, Trela i Wróbel.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• Piłkarze Bruk-Bet Termalici i Śląska wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Przed tym spotkaniem przyjezdni są na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 24 punktów. W ostatnich dwóch kolejkach odpowiednio przegrali z Lechią 1:3 i zremisowali z Piastem Gliwice (2:2).

Z kolei "Słoniki", które zgromadziły o 6 "oczek" mniej, wyprzedzają jedynie Pogoń Szczecin (11 punktów). Cztery mecze bez zwycięstwa (remisy 0:0 z Jagiellonią i 3:3 z Wisłą Kraków oraz porażki (2:4 z Zagłębiem i 0:3 z Legią) mogą negatywnie wpłynąć na dzisiejszy występ.

• Obie ekipy mają o co grać. Nie tylko o trzy punkty, lecz także o posady swoich trenerów. W mediach pojawiły się komentarze, że posady Macieja Bartoszka i Jana Urbana są mocno niepewne. Chwilową stabilizację może zapewnić dzisiejszy komplet punktów.

• Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO ze starcia 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Bruk-Bet Termalica podejmie przed własną publicznością Śląsk Wrocław. Początek spotkania już za 20 minut!

Piotr Pietras

Gazeta Krakowska

Mecz Bruk-Bet Termalica - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Pawel Relikowski

Mecz Bruk-Bet Termalica - Śląsk Wrocław ONLINE. W spotkaniu 20. kolejki przedostatni w tabeli zespół Bruk-Betu Termaliki na własnym boisku rozegra mecz z mającym na koncie o sześć punktów więcej Śląskiem Wrocław. Początek meczu we wtorek o godzinie 20:30. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Bruk-Bet Termalica - Śląsk Wrocław ONLINE

Dla niecieczan jest to ostatni dzwonek, by przełamać się po dwóch kolejnych porażkach i powalczyć o opuszczenie strefy spadkowej. Przypomnijmy bowiem, że w ostatniej tegorocznej kolejce (w najbliższą niedzielę o godz.
15.30) zespół Bruk-Betu Termaliki zagra na wyjeździe z Lechem Poznań i faworytem w tej konfrontacji na pewno nie będzie. Sytuacja jest więc na tyle poważną, że w razie straty punktów w spotkaniu z wrocławianami „Słonie”, po raz pierwszy w historii występów w ekstraklasie, mogą zakończyć rok kalendarzowy będąc pod kreską.

- Przed wtorkowym meczem ze Śląskiem czeka mnie bardzo trudne zadanie – przyznaje trener Bruk-Betu Termaliki Maciej Bartoszek. - Po dwóch kolejnych porażkach muszę podnieść drużynę i sprawić, by była mentalnie tak mocna jak po serii udanych spotkań z Pogonią Szczecin, Cracovia i Piastem Gliwice. Naszym największym problemem w ostatnich meczach była gra w defensywie. Przypomnę tylko, że w spotkaniach z Wisłą Kraków, Zagłębiem Lubin i Legią Warszawa straciliśmy aż dziesięć bramek. Mimo to w ostatnim meczu z mistrzem Polski pokazaliśmy, że stać jest nas jest na prowadzenie równorzędnej walki z mocniejszym rywalem. Bramki w tym meczu traciliśmy po prezentach jakie robiliśmy piłkarzom Legii i właśnie te mankamenty musimy wyeliminować przed wtorkowym meczem ze Śląskiem. Jeżeli nie będziemy popełniali tak koszmarnych błędów w obronie jak miało to miejsce w poprzednich meczach, na pewno stać nas jest na pokonanie ekipy z Dolnego Śląska – uważa Bartoszek.

Szkoleniowiec niecieczan przed rywalizacja z wrocławianami ma jednak do rozwiązania nie lada problem z obsadzeniem linii obrony, która po raz kolejny zagra w zmienionym ustawieniu. Wiadomo bowiem, że za cztery żółte kartki pauzować muszą dwaj boczni obrońcy z ostatniego meczu z Legią Martin Miković i Kamil Słaby. - Rzeczywiście mam nad czym myśleć – mówi Bartoszek. - Na szczęście Artem Putiwcew chwile słabości z meczu z Wisła Kraków ma już za sobą i ostatnio w spotkaniu z Legią był filarem naszej defensywy. Największą niewiadomą jest jednak obsada pozycji na bokach obrony – dodaje szkoleniowiec.

Niewykluczone, że mecz ze Śląskiem w wyjściowej jedenastce na prawej obronie rozpocznie Przemysław Szarek, który wraca do gry po długim leczeniu i rehabilitacji. - Między innymi dlatego w meczu z Legią, wiedząc już że Miković będzie pauzował, chciałem dać kilkanaście minut gry Szarkowi. Nie podjąłem jednak jeszcze decyzji, czy zawodnik ten rozpocznie mecz ze Śląskiem od pierwszej minuty – wyjaśnia trener „Słoni”.

Dzisiejszy rywal niecieczan w tym sezonie spisuje się bardzo przeciętnie. W pięciu ostatnich meczach zdobył tylko cztery punkty, m.in. bardzo szczęśliwie wygrywając w doliczonym czasie gry z Zagłębiem. W dodatku zawodzi najlepszy strzelec wrocławian Marcin Robak. - Każdy mecz jest inny, dlatego nie można się sugerować poprzednimi grami. Nikogo nie wolno jednak lekceważyć – podkreśla Bartoszek.

W meczu pierwszej rundy we Wrocławiu „Słonie” zremisowały ze Śląskiem 1:1, ratując jeden punkt dosłownie w ostatniej chwili.

Sonda

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Śląsk Wrocław?

Nie zagrają:

Bruk-Bet Termalica: Martin Miković, Kamil Słaby (pauzują za kartki)
Śląsk Wrocław: Michał Chrapek, Djordje Cotra, Boban Jović, Adam Kokoszka, Jakub Kosecki, Kamil Dankowski, Michał Mak (kontuzje)

Mecz Bruk-Bet Termalica - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu w nSport+ od 20:10. Spotkanie prosto z Niecieczy skomentuje duet Adam Marchliński – Kazimierz Węgrzyn. Transmisja w nSport+ od 20:25.