Mecz Cracovia - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Cracovia - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Mają utrzymanie, mogą eksperymentować

PKO Ekstraklasa, 34. kolejka (gr. spadkowa)
2018-05-04 18:00

Cracovia

3

Śląsk Wrocław

3

• Mecz obfitował w bardzo dużą ilość bramek i trzeba potwierdzić, że wynik jest bardzo zasłużony! Oba zespoły pokazały się z niezłej strony!

• Koniec! Sędzia używa gwizdka po raz ostatni!

• Michal Siplak ucierpiał przy starciu z rywalem. Jeszcze będzie interwencja sztabu medycznego.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Śląska! Słowika nawet przez chwilę nie było w bramce, ale i tak zawodnicy gospodarzy nie potrafili tego wykorzystać!

• Ależ znakomite uderzenie Krzysztofa Piątka! Piłka nabrała rozpędu, ale minimalnie mija bramkę Słowika!

• Znakomity strzał Jakuba Koseckiego, ale jeszcze lepsza interwencja Wilka!

• Strzał Krzysztofa Piątka zostaje wypiąstkowany przez Słowika.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Kamil Pestka schodzi, a wchodzi Michal Siplak.

• Michał Helik uderza głową z 5 metra, ale znakomicie broni Jakub Słowik!

• Dragoljub Srnić ogląda żółtą kartkę.

• Kolejna zmiana. Javi Hernandez zmieniony przez Nicolaia Brock-Madsena.

• Arkadiusz Piech dobija piłkę do pustej bramki! To był jego drugi kontakt z piłką!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Arkadiusz Piech! Znowu remis!

• Michał Chrapek schodzi z boiska. W jego miejsce wchodzi Arkadiusz Piech.

• Augusto ukarany żółtą kartką.

• W końcu coś się wydarzyło! Milan Dimun dostał piłkę na 17 metrze i trafił w samo okienko bramki! Ten mecz to jeden wielki rollercoaster!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Milan Dimun popisuje się pięknym strzałem!

• Obie drużyny po zmianie stron zwolniły tempo. Brakuje dobrych, składnych akcji. Dobrze, że wpadło już tyle bramek.

• Tragiczne uderzenie Dennisa Rakelsa... piłką wylądowała gdzieś w okolicach dachu stadionu.

• Zmiana także w ekipie Pasów. Sergei Zenjov opuszcza boisko, a melduje się na nim Sebastian Strózik.

• Z boiska schodzi także Maciej Pałaszewski. W jego miejsce Dragoljub Srnić.

• Podwójna zmiana w Śląsku. Kamil Dankowski zszedł, a Mateusz Lewnadowski pojawił się na murawie.

• Dorzucenie z autu, Tarasovs przedłużył piłkę, a Piotr Celeban głową pakuje piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piotr Celeban i znowu mamy remis!

• Obie drużyny wróciły już na murawę, a to oznacza, że możemy zaczynać drugą część meczu!

• Bardzo dobry mecz oglądamy w Krakowie. Obie drużyny nie odpuszczają i walczą o każdy centymetr boiska. Teraz po przerwie liczymy na kolejne bramki!

• Michał Chrapek uderza na bramkę, ale został zablokowany i od razu po tym strzale sędzia kończy pierwszą połowę.

• Krzysztof Piątek goni Carlitosa! Błąd w ustawieniu defensorów Śląska wykorzystuje snajper Pasów i wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Krzysztof Piątek! Ależ dwa szybkie ciosy!

• Niko Datković uderzył głową w poprzeczkę, ale tam gdzie być powinien był Michał Helik, który dobija piłkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Michał Helik doprowadza do remisu!

• Marcin Robak uderza głową, ale nie robi tego dokładnie i od bramki zacznie Cracovia.

• Stoper Śląska na szczęście wraca do gry. Wyglądało to groźniej niż tak naprawdę było.

• Igor Tarasovs nie daje oznak przytomności. Potrzebna szybka pomoc medyczna!

• Milan Dimun bardzo dobrze uderza z dystansu! Zabrakło bardzo niewiele!

• Szybkie rozegranie piłki z rzutu wolnego przez graczy Cracovii! Na szczęście dla gości Mateusz Cholewiak był czujny i przerywa akcję Pasów!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Marcin Robak pewnie zamienia ten strzał na gola! Śląsk prowadzi 1:0!

• Michał Helik fauluje Marcina Robaka i zostaje ukarany żółtą kartką!

• Rzut karny dla Śląska!

• Zenjov podaje bardzo niedokładnie. Gdyby dołożył trochę precyzji to Piątek wyszedłby sam na sam ze Słowikiem.

• Słowik świetnie interweniuje! Wybija piłkę z samego okienka bramki!

• Strzał Krzysztofa Piątka tym razem ląduje na jednym z obrońców Śląska.

• Bardzo dobre zagranie Rakelsa, ale Piątek minimalnie mija się piłką! Ależ było blisko!

• Wrzut z autu prosto w pole karne Cracovii. Tam jednak 'Tarasovs przegrywa pojedynek z obrońcą rywala.

• Niedokładne dogranie Zenjova. Od bramki zacznie Słowik.

• Dobra dośrodkowanie Tarasovsa, ale na posterunku stoi Adam Wilk.

• Jakub Kosecki miał już szansę do zdobycia bramki, ale nie trafia czystko w piłkę!

• Daniel Stefański dał znak do rozpoczęcia meczu! Rozpoczynamy 34 kolejkę!

• Oba zespoły już są na murawie, a z głośników rozbrzmiał hymn odśpiewany przez kibiców i Macieja Maleńczuka!

• Oczy będą skierowane przede wszystkim na pojedynek Krzysztofa Piątka i Marcina Robaka, czyli dwóch najskuteczniejszych Polaków tego sezonu. Przede wszystkim ten drugi ma szansę na koronę króla strzelców, gdyż do Angulo traci tylko 3 trafienia.

• Śląsk też nie ma powodów do obaw. Jeżeli dzisiaj ugra chociaż remis to zapewni sobie utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Przystępują do tego meczu w dobrej formie. Pewnie wygrali trzy poprzednie spotkania. Jak będzie dzisiaj?

• Oba zespoły grają już tylko o jak najwyższe miejsce w tabeli. Wydaje się, że walka o utrzymanie jest już odległą historią. Szczególnie dobra sytuacja jest w ekipie Cracovii. Pasy przewodzą w grupie spadkowej i mają 6 punktów przewagi nad resztą stawki.

• Czas rozpocząć kolejną serię gier Lotto Ekstraklasy! Na pierwszy ogień leci dzisiaj mecz Cracovii ze Śląskiem Wrocław! Na ten mecz serdecznie zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

red, Jacek Żukowski

Cracovia - Śląsk LIVE! Mają utrzymanie, mogą eksperymentować

Cracovia - Śląsk LIVE! Mają utrzymanie, mogą eksperymentować ©Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Mecz Cracovia - Śląsk Wrocław ONLINE. W grupie spadkowej 34. kolejkę zainauguruje spotkanie drużyn bez presji. Zarówno gospodarze jak i przyjezdni mają zapewniony byt na kolejny sezon. Pozostaje im już tylko walczyć o dziewiąte miejsce. Relacja LIVE w GOL24 od 18:00.

Mecz Cracovia - Śląsk Wrocław ONLINE

- Podczas meczu z Termaliką dochodziły mnie opinie, że odpuściliśmy, a ja Ślązak z urodzenia nie pomagam Piastowi – mówi szkoleniowiec Cracovii Michał Probierz. - Dostałem takiego dziwnego SMS-a.
My jesteśmy dziwnym narodem, wszędzie szukamy podtekstów. Cóż, trzeba to przyjąć. A piłkarze? Każdy z nich walczy o to, by być lepszym. Nie wyobrażam sobie, by przystąpił do meczu bez motywacji. Jeśli chce być lepszy, to musi się starać. Na przykład Michał Helik może chce się dostać do kadry na mistrzostwa świata, Krzysiek Piątek walczy o to, by zostać królem strzelców. Jak strzeli jeszcze pięć bramek, to kupią go drożej o milion euro.

„Pasy” są na 9. miejscu w tabeli, mają sporą szansę, by utrzymać tę lokatę. Śląsk wykaraskał się z problemów.- Czeka nas bardzo trudne spotkanie, bo Śląsk odżył, zdobył 9 punktów w dodatkowej fazie sezonu – przypomina Probierz. - To dobrze świadczy o drużynie, o piłkarzach, którzy nabrali pewności siebie. Ostatnio Jakub Kosecki zdobył dwie bramki, dobrze się prezentuje. Gratulacje należą się też Marcinowi Robakowi, który ma na koncie sto bramek w ekstraklasie. Obojętnie w jakiej lidze, taki dorobek robi wrażenie. Po meczu z Termaliką jest kilka pozytywów. Przede wszystkim udowodniliśmy, że mecz trwa 90, a nie 60 minut. Dziwią mnie niektóre komentarze, eksperci zawsze wygrywają po meczu. Szczególnie zwracam uwagę na komentarz Rafała Dembińskiego, który popisuje się w Canal Plus. Powinien zejść na ziemię. Jak może, to mi przywali, a mówiłem mu, żeby się ode mnie odczepił. My trenerzy możemy odpowiedzieć tylko na boisku. Jeśli Cracovia gra bardzo słabą piłkę, to jakim cudem zdobyła tyle punktów w tym roku? Będę bronił piłkarzy, nie zasługują na krytykę. Ostatnio straciliśmy bramki, bo staramy się częściej rozgrywać piłkę i nie wychodzi to tak, jak byśmy chcieli. Czasem za łatwo ją oddajemy.

Śląsk przyjeżdża do Krakowa bez kilku zawodników podstawowego składu, ale ze świadomością, że Ekstraklasa została uratowana na kolejny sezon. M.in. dzięki setnej bramce Marcina Robaka, która przeważyła o zwycięstwie w zeszłej kolejce nad Lechią Gdańsk (3:1).

Cracovia - Śląsk Wrocław: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają:

Cracovia: Dąbrowski (kontuzje), Pesković (?)
Śląsk: Riera (dyskwalifikacja), Rieder (pauza), Kokoszka, Madej, Mak, Pawelec, Jović, Cotra (kontuzje)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Cracovia - Śląsk 2:1 (Ekstraklasa, 10.02.2018)
Śląsk - Cracovia 2:1 (Ekstraklasa, 25.08.2017)
Śląsk - Cracovia 2:0 (Ekstraklasa, 27.05.2017)

Mecz Cracovia - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eurosport 2. W internecie mecz dostępny w aplikacji Eurosport Player oraz IPLA TV. Relacja LIVE w GOL24 od 18:00. Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj -> PROGRAM TV