PKO Ekstraklasa, 34. kolejka (gr. mistrzowska)

• Koniec meczu! Wisła Kraków pewnie wygrywa w Kielcach!

• Jeszcze spięcie pomiędzy piłkarzami obu drużyn. Gardawski ukarany żółtą kartką.

• Wasilewski wybija dośrodkowanie Kosakiewicza.

• Mecz został przedłużony o 4 minuty

• Ostatnia zmiana w meczu. Boisko opuszcza Carlitos, a wchodzi Ondrasek.

• Carlitos! Hiszpan próbował zewnętrzną częścią stopy zza pola karnego przelobować bramkarza Korony, ale minimalnie spudłował i piłka spadła tylko na górną siatkę! Ależ to mógł być piękny gol!

• Zmiana w Wiśle. Boisko opuszcza Boguski, a w jego miejsce wchodzi Patryk Małecki.

• Cuesta pewnie łapie piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego.

• Kosakiewicz popełnił błąd niedaleko własnego pola karnego, piłkę przejął Boguski, który natychmiast podał w pole karne, jednak tam strzał gracza Wisły został zablokowany.

• Niesamowicie długo tańczył z obroną Korony w polu karnym Carlitos, ale nie udało mu się posłać piłki do siatki!

• Kiełb posłał bardzo mocne uderzenie z rzutu wolnego, jednak minimalnie chybił!

• Bramkarz Wisły ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry.

• Zablokowane dośrodkowanie Kaczarawy z lewej strony.

• Sędzia nie podyktował rzutu karnego, wydaje się że słusznie i że Carlitos dołożył trochę aktorstwa w tamtej sytuacji.

• Carlitos zatańczył z obrońcami Korony, ale nie zdołał oddać strzału ani oddać piłki koledze ponieważ przewrócił się po starciu z jednym z rywali. Czy po weryfikacji wideo sędzia wskaże na 11. metr?

• Strzelał Kaczarawa, ale słabo i niecelnie.

• Pierwsza zmiana w Wiśle. Na boisko wchodzi Martin Kostal, a opuszcza je Jesus Imaz.

• Korona jeszcze walczy, ale dośrodkowanie Cebuli z lewej strony nie przedostało się przez obrońców Wisły.

• Carlitos przejął podanie w poprzek obrońców Korony, znalazł się sam na sam z Alomeroviciem i nie zmarnował tej sytuacji!

• GOL DLA WISŁY! CARLITOS!

• Ostatnia zmiana w Koronie. Jacek Kiełb zastąpił Gorana Cvijanovicia.

• Korona kontynuuje atak pozycyjny, znów prawym skrzydle, ale udaje im się wywalczyć jedynie serię autów.

• Cvijanović dośrodkował z prawego skrzydła, z piłką minęli się wszyscy obrońcy Wisły wraz z bramkarzem, ale na szczęście dla Wiślaków - również Kaczarawa!

• Zmiana w Koronie. Kosakiewicz zastąpił Możdżenia.

• Dlaczego sędzia nie ukarał Wasilewskiego nawet żółtą kartką? Ot, zagadka na dziś.

• Po rzucie rożnym dla Wisły Kraków dwóch piłkarzy Korony zostało powalonych na ziemię. Wasilewski wyraźnie uderzył rywala w brzuch!

• Carlitos świetnie dograł do Imaza z lewej strony boiska, ten wbiegał w pole karne, mając przed sobą tylko bramkarza, ale nie zdołał dokręcić piłki do bramki!

• Arsenić utrzymał piłkę w boisku i mocno dośrodkował z prawej strony pola karnego, jednak dobrze interweniował Alomerović!

• Było groźnie po rzucie rożnym dla Korony, jednak piłka po strzale Rymaniaka wpadła w kozioł i przeleciała nad bramką!

• Po dośrodkowaniu Cebuli z rzutu rożnego głową uderzał Kovacević. Nad bramką.

• Znakomite prostopadłe podanie do Gardawskiego z lewej strony pola karnego, ale Cuesta wyszedł z bramki i zatrzymał gracza Korony!

• Trwa napór Korony, gospodarze wywalczyli rzut rożny.

• Kaczarawa kolejny raz dryblował w polu karnym, teraz z lewej strony, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i bramkarz mógł interweniować.

• Adnan Kovacević ukarany żółtą kartką za wejście nakładką.

• Kontratak Wisły kończy się bardzo złym podaniem Boguskiego na prawe skrzydło.

• Kaczarawa przedarł się z prawego skrzydła i wbiegł w pole karne, po czym przewrócił się, domagając rzutu karnego, jednak było w tym strasznie dużo aktorstwa!

• Cebula z lewej strony dośrodkował do Kaczarawy, ale ten nieczysto uderzył głową w piłkę.

• Korona po przerwie weszła na boisko z jedną zmianą - Soriano wszedł w miejsce Jukicia.

• Rozpoczęła się druga połowa!

• Dużo działo się w pierwszej połowie! Wisła strzeliła dwie przepiękne bramki, ale Korona również rozgrywa dobry mecz, a nawet stworzyła sobie więcej okazji strzeleckich. Nie brakowało również emocji, bo weryfikacja wideo zadecydowała o, jak się wydaje - słusznym niepodyktowaniu rzutu karnego i nieuznaniu gola dla Korony - to wszystko zapowiada świetną drugą odsłonę, bo piłkarze Gino Lettieriego nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

• Koniec pierwszej połowy.

• Druga minuta doliczonego czasu gry. Korona miała rzut rożny, jednak Wiślacy wybijają piłkę daleko od własnej bramki.

• Sędzia doliczył 4 minuty do pierwszej połowy.

• ALEŻ PIĘKNA AKCJA WISŁY! Jesus Imaz trafia na 2:0! Piłkarze Wisły zagrali koronkowo w polu karnym Korony, w czym mocno pomogli im zagubieni gospodarze, którzy strasznie złamali linię spalonego!

• Halilović zwlekał z podaniem na prawe skrzydło do Arsenicia, przez co świetnie zapowiadająca się akcja straciła nieco tempa. Wisła ma tylko rzut wolny z boku boiska.

• Boguski wychodził sam na sam z bramkarzem, ale świetnym sprintem popisał się Rymaniak, który zdążył zatrzymać Wiślaka!

• Żółtą kartką ukarany został Zlatan Alomerović. Przyczyną dyskusja z sędzią.

• Nika Kaczarawa i piłka w siatce! Świetnym prostopadłym podaniem został obsłużony Możdżeń, który wyłożył swojemu koledze piłkę na pustą bramkę! Sędzia jednak nie uznał gola, ponieważ na powtórce dopatrzył się spalonego!

• Piłka ponownie w bramce Korony, ale wcześniej sędzia podniósł chorągiewkę - wybiegający sam na sam z bramkarzem Carlitos był na spalonym.

• Żółta kartka dla Rafała Boguskiego.

• Po rzucie rożnym głową strzelał Kecskes, jednak ponad bramką.

• Chwilę trwała weryfikacja. Sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego!

• Świetna akcja Korony kończy się strzałem Cebuli, który w polu karnym łokciem zablokował Velez. Sędzia sprawdza powtórkę, czy wskaże na rzut karny?!

• Kolejny błąd Cuesty po dośrodkowaniu z prawej strony Korony, strzał głową w wykonaniu Kovacevicia został jednak zablokowany przez obrońcę i Korona ma rzut rożny.

• Cuesta popełnił błąd i wypuścił złapaną piłkę, a następnie zderzył się z Kaczarawą w polu karnym. Kibice chcieliby pewnie podyktowania rzut karnego, ale sędzia nie znalazł ku temu podstaw, bez wideoweryfikacji.

• Nieudany drybling Jukicia przed polem karnym. Wiślacy na chwilę zażegnali niebezpieczeństwo, ale piłka wróciła pod nogi gospodarzy.

• Obrońcy Wisły dobrze poradzili sobie z prostopadłym podaniem Możdżenia do Rymaniaka na prawym skrzydle.

• Jukić ukarany został żółtą kartką za faul na Haliloviciu.

• Rymaniak z prawej strony próbował dośrodkować do Cvijanovicia, ale temu piłka została sprzątnięta tuż sprzed nosa.

• Wiślacy próbowali grać na jeden kontakt przed polem karnym Korony, ale prostopadłe podanie w pole karne zostało zatrzymane.

• Dobrze zapowiadał się kontratak Wisły, gracze Korony musieli ratować się faulem w środkowej strefie boiska.

• Na wślizgu zderzyli się Bartkowski i Cebula, gracz Wisły potrzebował pomocy fizjoterapeutów.

• ALEŻ GOL DLA WISŁY! CARLITOS! Hiszpan dostał świetną prostopadłą piłkę tuż przed polem karnym, ograł trzech obrońców i z najbliższej odległości podciął piłkę nad interweniującym Alomeroviciem!

• Obrona Wisły radzi sobie z dośrodkowaniem Możdżenia z prawej strony.

• Wysoki pressing Korony przynosi efekt, gospodarze przejmują piłkę.

• Pol Llonch ostro zaatakował Janjicia w środku pola i sędzia upomniał gracza Wisły, na razie tylko ustnie.

• Pierwszy gwizdek sędziego już za nami, rozpoczynamy granie!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę.

• Rezerwowi obu drużyn:

Korona: Malarczyk, Aankour, Kosakiewicz, Hamrol, Kiełb, Dejmek, Soriano.

Wisła: Ondrasek, Brlek, Brożek, Kolar, Chorążka, Kostal, Małecki.

• Wisła zamyka w tej chwili tabelę grupy mistrzowskiej, a na swoim koncie ma 48 punktów, czyli tyle samo ile Korona, która w tabeli zajmuje jedno miejsce wyżej.

• Zarówno Korona, jak i Wisła ma jeszcze szanse na awans do europejskich pucharów, jednak by nawiązać walkę z Górnikiem Zabrze i Wisłą Płock obu drużynom potrzebne są dzisiaj trzy punkty. Kto je zdobędzie?

• W równolegle rozgrywanym meczu zmierzą się Zagłębie Lubin i Górnik Zabrze.

• Dzień dobry! Majówka z LOTTO Ekstraklasą powoli dobiega końca, a przed nami jeden z dwóch meczów, które rozpoczną się o godzinie 15.30. Na relację NA ŻYWO z pojedynku Korony Kielce i Wisły Kraków zaprasza Bartłomiej Krawczyk.

Bartosz Karcz, Sławomir Stachura

Mecz Korona Kielce - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Sławomir Stachura

Mecz Korona Kielce - Wisła Kraków ONLINE. W niedzielę o godzinie 15.30 Korona podejmuje na Kolporter Arenie Wisłę Kraków. Kielczanie świetnie radzą sobie ostatnie z Białą Gwiazdą na własnym stadionie. Podopieczni Joana Carrillo mają jednak szansę przeskoczyć rywala w tabeli. Hiszpan nie przywiązuje jednak aż tak dużego znaczenia do tej sytuacji. – Chcemy koncentrować się na kolejnych spotkaniach, tak było też przed Jagiellonią – mówi Carrillo. Gdzie oglądać mecz Korona Kielce - Wisła Kraków? TRANSMISJA W TELEWIZJI I STREAM ONLINE.

Mecz Korona Kielce - Wisła Kraków ONLINE

Korona wygrała z Wisłą w Kielcach pięć ostatnich spotkań, a nie przegrała z tą drużyną siedem ostatnich meczów. Po raz ostatni uległa krakowianom na własnym stadionie 29 lipca 2013 roku 2:3, tracąc trzecią bramkę w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

Wisła ostatnio wygrała na wyjeździe z Jagiellonią, ale kluczem do tego zwycięstwa była przede wszystkim gra obronna.
Gorzej krakowianom wychodziło konstruowanie ataków. Joan Carrillo podkreśla, że drużyna pracuje nad tym elementem. – Musimy wkładać maksymalny wysiłek w każdy mecz. Musimy się poprawiać w wielu aspektach, również w grze ofensywnej – tłumaczy szkoleniowiec.

Carrillo zapytany, kogo wyróżniłby w zespole Korony i czy grają tam piłkarze, których chętnie widziałby w swoim zespole, dodaje: – Ja jestem całkowicie zadowolony ze swoich zawodników. Jeśli natomiast chodzi o Koronę, to jest tam kilku ciekawych zawodników, szczególnie w ofensywie. Mogą grać na jednego lub dwóch napastników. Dobrze prezentują się np. Kaczarawa i Cvijanović.

Korona Kielce - Wisła Kraków: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

NIE ZAGRAJĄ:

Korona: Maciej Gostomski, Ken Kallaste, Oliver Petrak
Wisła: Ivan Gonzalez, Nikola Mitrović

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Korona: Alomerović - Rymaniak, Kovacević, Malarczyk, Gardawski - Możdżeń, Janjić - Kiełb, Cvijanović, Jukić - Kaczarawa
Wisła: Julian Cuesta - Bartkowski, Velez, Arsenić, Sadlok - Cywka, Llonch, Brlek - Halilović, Imas, Carlitos

Korona Kielce - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Mecz Korona Kielce - Wisła Kraków rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15:30. Transmisja w TV z wydarzenia na antenie Canal+. Początek transmisji o godz. 15:10.
Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj -> PROGRAM TV

Korona Kielce - Wisła Kraków STREAM ONLINE
Internetowy stream online dostępny jest pod adresem ncplusgo.pl oraz canalplussport.pl. Wystarczy zalogować się na konto abonenta i wybrać odpowiednią transmisję.

Korona Kielce - Wisła Kraków LIVE
Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.