Mecz Lech Poznań - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w...

PKO Ekstraklasa, 33. kolejka (gr. mistrzowska)

Górnik Zabrze

4

• Ze stadionu w Poznaniu to już wszystko, oby więcej takich spotkań w Ekstraklasie !

• Koniec spotkania! Lech Poznań przegrywa z Górnikiem Zabrze 2:4!

• Rzut wolny dla Lecha Poznań, dośrodkowuje piłkę Makuszewski wybijają zawodnicy Górnika !

• Dośrodkowanie Jóźwiaka w pole karne, a pięknym uderzeniem z przewrotki Maciej Gajos zmniejsza rozmiary porażki .

• GOOOOOL !!!! Maciej Gajos i mamy szósta bramkę w tym spotkaniu ! 2:4

• Doliczony czas gry wynosi 4 minuty i wszystko wskazuje na to że Górnik tego zwycięstwa już nie odda.

• Jednak Wolniewicz wchodzi na murawę, zastępując Gryszkiewicza,

• Żółtą kartką ukarany Matuszek, faulowany był wcześniej jeden gracz Lecha, arbiter zastosował prawo korzyści z tej akcji nic nie wyszło.

• Szykowany jest do wejścia również Hajda, ale to za chwilę. Akcja Górnika Zabrze, źle zagrał w pole karne Kądzior i piłka nie miała odbiorcy.

• Dwie zmiany w drużynie Górnika, Koj w miejsce Urynowicza.

• Faul Gryszkiewicza na Makuszewskim, zawodnik Górnika nagrodzony żółtą kartką.

• Atak Lecha Poznań, nie było jednak groźnie pod bramką Loski.

• Weryfikacja VAR, Dilaver ukarany żółtą kartką za faul.

• ...........Dariusz Pawłowski zastąpił Smugę.

• Zmiana w szeregach gości. Smuga opuścił boisko, zastąpił go

• i również kartką ukarany Vujadinović

• Żółta kartka dla Wieteski

• Kolejne drobne spięcie na murawie zawodników obu ekip, będą żółte kartki..

• Dośrodkowanie Makuszewskiego prosto na głowę Khoblenko i Loska w końcu musiał wyjąć piłkę z siatki !

• GOOOL !!!! Lech trafia do bramki ! Oleksiy Khoblenko 4:1 !

• Makuszewski już na murawie za Majewskiego !

• Kurzawa oddaje strzał na bramkę rywala, początkowo broni Putnocky, dobitka Kądziora na pustą bramkę musiał skończyć się czwartym trafieniem Górnika !

• GOOOL !!!!! Nokaut w Poznaniu ! Damian Kądzior na 4:0 !

• Lech szuka swojej szansy na zdobycie bramki, ale te podania są bardzo niedokładne. Teraz po zagraniu Gytkjaera piłka opuściła boisko i od bramki wznowi Loska.

• Wyrzut z autu Kurzawy w pole karne, słabo pilnowany Matuszek dochodzi do tej futbolówki, strąca ją lekko i kieruje prosto do siatki !

• GOOOOL !!!! Górnik podwyższa prowadzenie w tym spotkaniu ! 3:0 !

• Prostopadłe zagranie Kurzawy do Kądziora, były gracz Wigier za bardzo przekombinował z dryblingiem i nie zdołał oddać strzału w bardzo dogodnej sytuacji..

• Na strzał zdecydował się jednak Kostewycz, wysoko nad bramką.

• Rzut wolny dla gospodarzy, Maciej Gajos ustawia sobie futbolówkę.

• Tym razem żółtą kartką ukarany Bochniewicz, faulowany był Gytkjaer.

• Dośrodkowanie Kurzawy, głową wybija Vujadinowić.

• Faulowany był Kądzior i żółty kartonik otrzymuje Majewski.

• Kontratak Górnika Zabrze, ostatecznie dośrodkować chciał Wieteska, będzie tylko rzut rożny.

• Teraz w polu karnym z piłką znalazł się Trałka, zeszła mu piłka i przelatuje obok bramki.

• Situm dośrodkowywał w pole karne, zbyt mocno i piłka opuściła boisko.

• Walka w środku pola, nie dzieje się nic ciekawego w tych pierwszych minutach drugiej połowy.

• Druga połowa, czas start!

• Zmiana w przerwie w szeregach Lecha, Oleksiy Khoblenko zastępuje Tymoteusza Klupsia.

• Koniec pierwszej części spotkania ! Górnik na stadionie Lecha Poznań prowadzi 2:0 po trafieniach Urynowicza i Wieteski!
    Wracamy po przerwie!

• 45+2' Dwie minuty doliczone do tej pierwszej odsłony przez arbitra, leży teraz Gryszkiewicz, miejmy nadzieję, że nic poważnego nie przydarzyło się zawodnikowi gości.

• Odważny strzał Żurkowskiego, uderzenie zbyt lekkie i łapie to Putnocky.

• Ponownie bardzo widoczny dziś Jóźwiak, płaski strzał i kolejny raz interweniuje Loska !

• Atak Lecha, Klupś chciał zagrać na prawą flankę do Gajosa, piłka przekroczyła boczną linię boiska i od autu Górnik Zabrze.

• Lech chyba jest w lekkim szoku, strzały gospodarzy broni Loska, a groźne sytuacje Górnika automatycznie zamieniają się w bramki !

• Kontratak przeprowadzony przez Kądziora, podanie na 14 metr do Żurkowskiego, jego strzał początkowo obronił Putnocky, ale dobitka Wieteski już znalazła drogę do siatki !

• GOOOOOL !!! Mateusz Wieteska ! Jest już 2:0 !

• I znów Loska musiał się natrudzić by obronić strzał głową Vujadinovicia !

• Situm z prawej strony chciał wrzucić piłkę w pole karne, będzie rzut rożny !

• Małe zamieszanie teraz na murawie, sprzeczki zawodników obu drużyn.

• Teraz dośrodkowanie z prawej strony boiska na głowę Gytkjaera, Loska musiał się znów natrudzić by obronić ten strzał!

• Świetne dośrodkowanie Jóźwiaka, głową uderza Klupś i ten strzał obok bramki ! Znów było groźnie w szesnastce gości!

• Walczył o pozycję Kądzior, jego strzał skutecznie zablokowany.

• Nie przyniósł żadnego zagrożenia pod bramką ten stały fragment gry, teraz przy piłce Górnicy.

• Z 16 metra uderza Jóźwiak, ale futbolówka odbija się od Kurzawy i będzie rzut rożny.

• Będą chcieli jak najszybciej odrobić wynik Lechici, natomiast Górnik pokazuje, że będzie groźny w kontratakach!

• Akcja Lecha Poznań, dośrodkowanie w pole karne i głową uderza Gytkjaer, broni to Loska !

• Dośrodkowanie Kurzawy w pole karne, tam zupełnie niepilnowany Urynowicz przyjął piłkę, odwrócił się w stronę bramki i technicznym strzałem w samo okienko otwiera wynik w tym spotkaniu !

• GOOOOL !!!! Marcin Urynowicz i Górnik obejmuje prowadzenie !

• Kolejny atak Lechitów, Gajos ze znacznej odległości zdecydował się na uderzenie i ..... to był kiepski pomysł.

• Dośrodkowanie Kądziora, głową uderza Matuszek, bardzo niecelnie.

• Teraz stały fragment gry dla Górnika Zabrze, strzał Kurzawy z rzutu wolnego trafia w mur i będzie rzut rożny!

• Kolejny raz pokazuje się Jóźwiak, jego strzał broni Loska ! Zawodnik Lecha bliski zdobycia bramki!

• Teraz w polu karnym gospodarzy dryblował Kądzior, zagranie na 20 metr do Żurkowskiego, ten uderza z pierwszej piłki i spokojnie interweniuje Putnocky.

• Ależ teraz blisko był Lech ! Jóźwiak świetnie wywalczył pozycję do strzału, ale piłka skończyła swój lot zatrzymując się na słupku ! Nie było dobitki gospodarzy !

• Gryszkiewicz dośrodkowuje w pole karne, spokojnie łapie to Putnocky, nie było zagrożenia w polu karnym w tej akcji.

• Z lewej strony walczył o dośrodkowanie Kurzawa, piłka została jednak przejęta przez jednego z defensorów Lecha.

• Gospodarze w ataku pozycyjnym na połowie Górnika, Trałka faulował Urynowicza i stały fragment gry dla gości.

• Zagranie piłki ręką przez Urynowicza, rzut wolny na własnej połowie dla Lecha.

• Piłkarze są już gotowi, a więc zaczynajmy !

Piotr Tomasik
  • Wyjściowe składy już znamy, czas więc przedstawić ławki rezerwowych obu ekip!

• Lech Poznań zajmuje obecnie drugą lokatę w tabeli z 58 punktami na koncie, natomiast Górnik z 50 oczkami melduje się na 5 pozycji .

• Witamy Państwa bardzo serdecznie, za pół godziny rozpoczniemy kolejne spotkanie w grupie mistrzowskiej, Lech Poznań mierzy się dziś z Górnikiem Zabrze.
    Na transmisję, na żywo zaprasza Państwa - Adrian Milewski!

Maciej Brzeziński

Mecz Lech Poznań - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Grzegorz Dembinski

Mecz Lech Poznań - Górnik Zabrze ONLINE. Czy Lech utrzyma fotel lidera Lotto Ekstraklasy? Do Poznania przyjeżdża słabo spisujący się w ostatnich tygodniach Górnik Zabrze. Zawodnicy Nenada Bjelicy chcą wygrać i wrócić na zwycięski szlak na Inea Stadionie. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Lech Poznań - Górnik Zabrze ONLINE

[SPRAWDŹ! Najlepsze europejskie ligi piłkarskie w ofercie player+]

Kolejorz był niepokonany na własnym obiekcie ponad rok. Ostatnie 23 mecze przy Bułgarskiej to pasmo zwycięstw lub remisów.
Aż do piątku 13 kwietnia, kiedy to poznaniacy przegrali z Koroną Kielce 0:1. Mecz z Górnikiem to pierwsze spotkanie po porażce z kielczanami. Lechici chcą wrócić na zwycięską ścieżkę na własnym obiekcie, bo wiedzą, że to jedyna droga, która przybliży do upragnionego tytułu mistrza Polski. - Moim zdaniem koncentracja w zespole jest dziś wyższa, niż przed rokiem. Trochę zmieniliśmy naszą drużynę i charakter jej poszczególnych piłkarzy jest inny. Koncentrujemy się na każdym kolejnym dniu, staramy się w pełni wykorzystać okres, który spędzamy na codziennej pracy na stadionie. Nie komentujemy za dużo aktualnych wydarzeń, ja jestem spokojny i taka też jest drużyna - skomentował sytuację w zespole przed sobotnim meczem, Nenad Bjelica.

Lech, co prawda przegrał na inaugurację rundy mistrzowskiej z Koroną, ale przed tygodniem wygrał 1:0 w Lubinie i wciąż pozostaje liderem Lotto Ekstraklasy. Na ten moment zespół ma wszystko w swoich nogach i głowach, a największym zmartwieniem trenera jest brak w kadrze Roberta Gumnego. Młody obrońca jest zawieszony za żółte kartki i Bjelica musi znaleźć sposób jak go zastąpić. Zasadniczo ma dwa rozwiązania: przesunąć na prawą stronę bloku defensywnego Emira Dilavera lub wycofać do obrony Mario Situma. Wydaje się, że bardziej się skłania ku temu drugiemu rozwiązaniu, chociaż już wielokrotnie potrafił zaskakiwać swoimi decyzjami.

Górnicy na wiosnę mocno spuścili z tonu. Przed tygodniem przegrali na własnym stadionie z Wisłą Płock 0:1 i znacząco oddalili się od ligowego podium, a co za tym idzie, od gry w europejskich pucharach. Na domiar złego zabrzanom bardzo trudno się gra przy Bułgarskiej. Na trzynaście ostatnich spotkań w stolicy Wielkopolski, przegrali aż jedenaście, a dwa zremisowali. Ostatnie zwycięstwo Górnika w Poznaniu było w sierpniu 2003 roku. Mimo to trener Bjelica nie lekceważy swoich rywali, którzy chcieliby zagrać w eliminacjach Ligi Europy. - Wszystko wciąż jest otwarte, przez najbliższe dwa spotkania na pewno będą walczyć w stu procentach. Dopiero później wyklaruje się, kto zagra w pucharach - twierdzi Bjelica. - Jak znam trenera Brosza, będzie im towarzyszyć maksymalna koncentracja. Żeby wygrać ten mecz, my musimy odpowiedzieć tym samym - dodał Chorwat. Mimo ostatniej porażki, zabrzanie jadą do Poznania z pozytywnym nastawieniem. - Cel jest taki sam, jak przed każdym meczem. Jedziemy walczyć o zwycięstwo. Podchodzimy do lidera z wielkim szacunkiem, ale bez bojaźni. Po prostu niech w sobotę wygra lepszy - mówił przed wyjazdem Paweł Bochniewicz, obrońca Górnika.

W tegorocznych rozgrywkach potyczki pomiędzy Lechem, a Górnikiem wychodzą na remis. W Zabrzu wygrali gospodarze 3:1, a w Poznaniu takim samym rezultatem zwyciężył Lech. W sobotę remis boiskowy z pewnością nie zadowoli żadnej ze stron. - W tym momencie nie ma już miejsca na potknięcia. Drużyny, które walczą o tytuł muszą być mocne psychicznie i wytrzymać presję - dodał przed meczem pomocnik Lecha, Darko Jevtić. I nie sposób się z nim nie zgodzić!

NIE ZAGRAJĄ:

Lech: Gumny (kartki), Radut (kontuzja)

Górnik: Ł.Wolsztyński, R. Wolsztyński, Kiklaisz, Nowak (kontuzje)

SĘDZIA:

Bartosz Frankowski

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Lech: Putnocky – Situm, Dilaver, Vujadinović, Kostewycz – Trałka, Gajos, Jevtić, Majewski, Jóźwiak – Gytkjaer

Górnik: Loska – Wieteska, Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz – Matuszek, Hajda, Kądzior, Żurkowski, Kurzawa - Angulo

Lotto Ekstraklasa: Kto wygra mecz Lech Poznań - Górnik Zabrze?

Mecz Lech Poznań - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Lech - Górnik rozpocznie się o godz. 20:10 w Canal+ Sport. Początek transmisji ze spotkania o godz. 20:25 w Canal+ Sport. Mecz komentować będą Rafał Wolski i Tomasz Wieszczycki (z Poznania).

20:30 mecz Lech Poznań - Górnik Zabrze