Mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie...

PKO Ekstraklasa, 35. kolejka (gr. mistrzowska)

Lech Poznań

0

Jagiellonia Białystok

2

• KONIEC MECZU! Jagiellonia pozostaje w walce o mistrzostwo, choć musi liczyć na potknięcie Legii, a Lech ma już tylko matematyczne szanse na tytuł!

• Lech jeszcze walczy, ale kolejne dośrodkowania z prawej strony nie dochodzą do adresatów w polu karnym.

• Kelemen wypiąstkował piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego, a Makuszewski spróbował wykorzystać jego wyjście z bramki i strzelił lobem, jednak wyraźnie przeniósł piłkę nad bramką.

• Piotr Lasyk doliczył do meczu 4 minuty.

• Z 11 metrów głową strzelał Koljić, ale ten strzał również był niecelny.

• Makuszewski z prawego skrzydła w pole karne, ale za nisko i piłkę wybija Wlazło.

• Żółta kartka dla Makuszewskiego.

• Chobłenko strzelał głową po dośrodkowaniu Makuszewskiego, ale piłka minęła lewy słupek bramki Kelemena.

• Trener Jagiellonii sięga po ostatnią zmianę: Wójcicki za Frankowskiego.

• Sheridan strzelił "szczupakiem" tuż obok bramki! Jednak nawet gdyby trafił, sędzia odgwizdał spalonego.

• Koljić strzelał głową po indywidualnej akcji Jóźwiaka, ale uderzenie było niskiej jakości.

• Doskonała szansa dla Lecha! Chobłenko odwrócił się z piłką w stronę bramki w polu bramkowym Kelemena, ale w ostatniej chwili piłkę wyłuskał mu Guilherme!

• W polu karnym Jagiellonii Trałka płasko dośrodkowywał z linii końcowej, jednak Kelemen wyciągnął się i złapał piłkę.

• Schodzi Pospisil, a wchodzi Świderski - druga zmiana w Jagiellonii.

• Nastąpiła też ostatnia zmiana w Lechu: Koljić za Gykjaera.

• Pierwsza zmiana w Jagiellonii: Wlazło zastępuje Kwietnia.

• Chobłenko szukał prostopadłym podaniem w pole karne Gytkjaera, ale to zagranie było zbyt mocne i piłka opuściła boisko.

• Gajos z rzutu wolnego trafił w mur.

• Makuszewski faulowany w odległości ok 25 metrów od bramki Kelemena. Lech może zagrozić teraz bramce Jagiellonii.

• Druga zmiana w Lechu: schodzi Jevtić, a wchodzi Chobłenko.

• Zablokowane dośrodkowanie Gumnego z prawej strony boiska.

• Z rzutu rożnego dośrodkowywał Jevtić, ale poza pole karne wybił ją Runje.

• Romanczuk fauluje wyprowadzającego piłkę Janickiego, ale to piłkarz Jagiellonii bardziej ucierpiał w tej sytuacji.

• GOL DLA JAGIELLONII! Bartosz Kwiecień strzałem głową zamienia dośrodkowanie Guilherme z rzutu rożnego na gola! Lech w poważnych tarapatach!

• Kelemen ponownie spokojnie radzi sobie z dośrodkowaniem z lewej strony.

• Situm podaniem piętką świetnie wypuścił Jóźwiaka na lewym skrzydle, ale młody Lechita został następnie zatrzymany przez Burligę.

• Kelemen pewnie łapie piłkę zbyt głęboko dośrodkowaną z lewej strony Lecha.

• Jevtić z rzutu wolnego świetnie wrzucił piłkę w pole karne, niewiele brakowało by Gytkjaer lub Janicki sięgnęli piłkę i umieścili ją w bramce, a tak - piłka padła łupem Kelemena!

• Sheridan na spalonym.

• Początek drugiej połowy!

• Lech rozpocznie drugą połowę z jedną zmianą. Maciej Makuszewski zastąpił Kostewycza.

• Choć pierwsza połowa była bardzo wyrównana, na prowadzeniu jest Jagiellonia. Goście byli skuteczniejsi, ale podkreślić trzeba że po stracie gola cofnęli się, zostawiając Lechowi zbyt dużo miejsca. Czy w drugiej połowie to się zmieni? A może Lech dopnie swego? Czekamy na drugie 45 minut!

• Koniec pierwszej połowy.

• Pierwszą połowę przedłużono o 2 minuty.

• Fatalny błąd pod własnym polem karnym popełnił Jóźwiak, który podał prosto pod nogi Burligi, ale ten nie zdołał wykończyć sytuacji! Zdaniem sędziego Burliga w walce z obrońcami przekroczył przepisy.

• Trałka źle rozciągnął grę do Kostewycza, przez co Ukrainiec nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

• Było groźnie pod bramką Jagiellonii! Po dokładnym przerzucie Jóźwiaka akcję do środka złamał Situm i szukał dośrodkowaniem na długi słupek swoich kolegów, ale posłał piłkę za wysoko!

• Novikovas próbował przedryblować Gumnego i wbiec w pole karne, ale górą okazał się obrońca Lecha.

• Z dużej odległości strzelał Kwiecień. Niecelnie.

• Burliga fauluje Jóźwiaka przy linii bocznej i zostaje za to ukarany żółtą kartką.

• Jagiellonia pozwala Lechowi rozgrywać, póki co daleko od bramki Kelemena.

• Świetna szansa dla Lecha! Po dośrodkowaniu Gumnego Runje sprzątnął piłkę sprzed głowy Situma, ale trafił w spojenie własnej bramki! Zza pola karnego dobijał jeszcze Jóźwiak, ale niecelnie.

• Trałka odbiera piłkę Sheridanowi w środkowej strefie boiska, a po chwili jest faulowany przez napastnika gości.

• Situm dośrodkowywał z prawej strony, ale w polu karnym piłkę spokojnie przejął Runje.

• Nie wiadomo, czy Pospisil strzelał czy podawał, ale Sheridan znalazł się w bardzo dobrej sytuacji w polu karnym, jednak trafił tylko w boczną siatkę!

• Z narożnika pola karnego strzału wolejem próbował Gumny, jednak to uderzenie okazało się niecelne.

• Janicki w ostatniej chwili wyprzedził wślizgiem Sheridana! Korner dla Jagiellonii.

• Gumny zdołał ograć Novikovasa, a następnie podał do Gytkjaera, ale ten był w trudnej sytuacji do strzelenia gola i uderzył niecelnie.

• Nieudany przerzut Frankowskiego do znajdującego się w polu karnym Lecha Guilherme. Piłka wychodzi na aut.

• Piłka w siatce Jagiellonii, ale sędzia nie uznał gola - spalony! Gajos zwlekał z podaniem do Gyktjaera, przez co Duńczyk, który asystował Situmowi, złapał się na pułapkę ofsajdową.

• W odpowiedzi zaatakował Lech. Jevtić dośrodkowywał w kierunku Gytkjaera, ale podanie nie dotarło do adresata, ponieważ zostało wybite przez defensorów.

• GOL DLA JAGIELLONII! Po przerzucie Romanczuka w pole karne przedarł się Novikovas, a tam gracz Jagiellonii wyłożył piłkę Sheridanowi, który z odległości ok. 8 metrów pokonał bramkarza Lecha!

• Jagiellonia przy piłce, ale nie kwapi się z atakiem.

• Gajos szukał prostopadłego podania do Jóźwiaka, ale piłkę przejęli obrońcy.

• Guilherme ponownie dośrodkował z rzutu wolnego, tym razem główkował Romanczuk, ale podobnie jak Runje - strzelił niecelnie.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową strzelał Runje, jednak posłał piłkę obok bramki.

• Novikovas na lewym skrzydle ograł Trałkę i podał do wybiegającego Sheridana, który w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki! Wcześniej jednak sędzia podniósł chorągiewkę - był spalony.

• Novikovas do Sheridana, ale akcję Jagiellonii przerwał Janicki. Aut dla gości.

• Romanczuk dobrym wślizgiem przecina podanie do Gytkjaera.

• Putnocky powinien kilka chwil temu wznowić grę z rzutu wolnego, ale musi z tym poczekać, ponieważ kibice odpalili race.

• Rozpoczęcie meczu! Przy piłce Lech Poznań!

• Piłkarze wychodzą na murawę INEA Stadionu.

• Mecz sędziować będzie Piotr Lasyk z Bytomia.

• Rezerwowi obu zespołów:

Lech: Burić, Vujadinović, Tomasik, Makuszewski, Khoblenko, Koljić, Barkroth.

Jagiellonia: Pawełek, Guti, Wójcicki, Grzyb, Wlazło, Bezjak, Świderski.

• Przegrany w meczu Lecha i Jagiellonii marzenia o mistrzostwie Polski najprawdopodobniej będzie musiał odłożyć na kolejny sezon. Remis ucieszy natomiast Legię, która w takim przypadku miałaby odpowiednio 5 i 6 punktów przewagi nad rywalami i tytuł na wyciągnięcie ręki.

• W niedawno zakończonym meczu Legia Warszawa pokonała przy Łazienkowskiej Wisłę Płock 3:2. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze ze stolicy na pewno pozostanie po tej kolejce na pozycji lidera, a na swoim koncie ma już 64 punkty. Lech jest drugi (59 punktów), a Jagiellonia trzeci w tabeli (58 punktów).

• Dzień dobry! 35. kolejka LOTTO Ekstraklasy dobiega końca, a na jej zwieńczenie czeka nas mecz na szczycie tabeli, o kapitalnym znaczeniu dla walki o mistrzostwo Polski - Lech Poznań podejmie przy ulicy Bułgarskiej zespół Jagiellonii Białystok! Początek o 20.30. Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Bartłomiej Krawczyk.

Bartosz Głąb

Mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Grzegorz Dembinski

Mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok ONLINE. W zdecydowanie najciekawszym spotkaniu 35. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań podejmie na własnym stadionie Jagiellonię Białystok. Będzie to pojedynek dwóch ekip walczących o mistrzostwo Polski i w przypadku zwycięstwa jeden lub drugiej ekipy, przegrany będzie mógł się już praktycznie pożegnać z walką o tytuł.

Mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok ONLINE

[SPRAWDŹ! Najlepsze europejskie ligi piłkarskie w ofercie player+]

Dzisiaj w Poznaniu czeka nas drugie w ciągu czterech dni starcie w grupie mistrzowskiej głównych kandydatów do tytułu mistrza Polski, a walka o nie prowadzona jest w niezwykle wolnym tempie.
W ostatnich kolejkach właśnie głównie dzisiejsi bezpośredni rywale, czyli Lech i Jagiellonia nie wytrzymują trudów sezonu, albo po prostu ciąży na nich ogromna presja związana ze zdobyciem tytuły. "Kolejorz" w rundzie finałowej na cztery spotkania wygrał zaledwie jedno, jedno zremisował i aż dwa przegrał. Jagiellonia ma dokładnie taki sam bilans, tyle, że kryzys "Jagi" trwa nieco dłużej, bo wydaje się że spotkanie, które wstrząsnęło formą białostoczan to był pojedynek właśnie z Lechem Poznań jeszcze w marcu, które zakończyło się ich wysoką porażka. Od tego momentu Jagiellonia wygrała zaledwie dwa spotkania na siedem możliwych.

Lech jest w nieco lepszej sytuacji, ale to głównie za sprawą kapitalnej wiosny i zdecydowanej pogoni za pozycją lidera tabeli, którą ostatecznie udało się złapać na zakończenie rundy zasadniczej Lotto Ekstraklasy. Jednak wspomniane wcześniej zaledwie jedno zwycięstwo w grupie mistrzowskiej i dobra forma Legii Warszawa spowodowały, że Lech na ten moment walczy o mistrza z pozycji wicelidera tabeli Lotto Ekstraklasy i ma dwa punkty straty do liderującej drużyny ze stolicy. Lech i Jagiellonia rozpoczynając dzisiejsze spotkanie będą znały już wynik Legii, bo ta swój mecz z Wisłą Płock rozpocznie o 18:00, a pojedynek przy Bułgarskiej rozpocznie się o 20:30. Zapewne zawodnicy obu drużyn będą mieć z tyłu głowy wynik warszawskiej drużyny, co również może mieć wpływ na przebieg spotkania.

W rundzie zasadniczej oba zespoły mierzyły się już dwukrotnie. W połowie października zeszłego roku w Białymstoku padł remis 1:1. Wtedy jako pierwsi prowadzenie objęli Lechici za sprawą trafienia Darko Jevtića, ale w końcówce spotkania do wyrównania doprowadził Arvydas Novikovas.Drugie spotkanie tego sezonu w marcu miało niesamowity przebieg. To Jagiellonia pierwsza wyszła na prowadzenie po trafieniu ponownie Novikovasa, a do wyrównania doprowadził jeszcze w pierwszej połowie Christian Gytkjear. W drugiej części meczu doszło do trzęsienia ziemi, bo Lech zrobił sobie trening strzelecki pakując rywalom aż cztery bramki za sprawą Emira Dilavera, Darko Jevtića, Kamila Jóźwiaka i Łukasza Trałki. "Jaga" nie odpowiedziała ani razu i mecz zakończył się pogromem.

NIE ZAGRAJĄ

Lech Poznań: Majewski (kartki), Radut (kontuzja);

Jagiellonia Białystok: brak.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Lech Poznań: Putnocky - Kostewycz, Vujadinović, Dilaver, Gumny - Jóźwiak, Gajos, Jevtić, Trałka, Situm - Gytkjear;

Jagiellonia Białystok: Kelemen - Guilherme, Runje, Mitrović, Burliga - Novikovas, Pospisil, Świederski, Romanczuk, Frankowski - Bezjak.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

LECH POZNAŃ
Wisła Płock - Lech Poznań 0:0 (Lotto Ekstraklasa)
Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:4 (Lotto Ekstraklasa)
Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:1 (Lotto Ekstraklasa)
Lech Poznań - Korona Kielce 0:1 (Lotto Ekstraklasa)
Lech Poznań - Górnik Zabrze 3:1 (Lotto Ekstraklasa)

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0 (Lotto Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:1 (Lotto Ekstraklasa)
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 0:3 (Lotto Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:2 (Lotto Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 1:3 (Lotto Ekstraklasa)

SĘDZIA

Piotr Lasyk (Bytom) - arbiter, który w tym sezonie wahał się między Lotto Ekstraklasą, a Nice 1. Ligą, ale teraz zdecydowanie ma swój czas. Tydzień temu awaryjnie prowadził finał Pucharu Polski i praktycznie nie popełniał błędów, a teraz dostaje kolejne starcie wagi ciężkiej, czyli pojedynek dwóch kandydatów do mistrzostwa Polski i to na finiszu sezonu. Oby poradził sobie również w tym przypadku. Sędziami VAR na tym spotkaniu będą Daniel Stefański i Marcin Boniek.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 35. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań - Jagiellonia Białystok od 20:25 przeprowadzi CANAL+Sport HD. Spotkanie proste ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej skomentują Przemysław Pełka i Maciej Murawski. Wstęp do meczu rozpocznie się o 20:10. Relacja LIVE w GOL24.pl!