Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w...

Lechia Gdańsk

1

Górnik Zabrze

1

• Pięć doliczonych minut już upłynęło i arbiter gwiżdże ostatni raz w tym spotkaniu. Podział punktów w Gdańsku po dobrych, pełnych okazji zawodach.

• Faulowany kolejny raz Peszko i rzut wolny dla gospodarzy, ale później słabe dośrodkowanie i kolejna dobra interwencja defensywy Górnika

• Końcówka meczu w Gdańsku. Rozpoczynają się ostatnie chwile spotkania

• Obrońca Górnika musiał zejść na moment z boiska, ale już wrócił do gry.

• Chwila przerwy w grze: Michał Koj przypadkowo uderzony przez kapitana Lechii

• I ostatnia zmiana w drużynie gości: Ledecky za Kurzawę

• Faul taktyczny na środku boiska i Matuszek otrzymuje żółtą kartkę

• Wolniejsza gra obu zespołów w ostatnich minutach, coraz częściej zawodnicy próbują indywidualnych akcji jednak bez większego zagrożenia

• Zmiana również w drużynie gospodarzy: Lewandowski za Matrasa

• Ostatnie minuty, to śmielsze ataki Lechii Gdańsk, która próbuje pójść za ciosem i zdobyć drugą bramkę. Mimo dobrych sytuacji, brakuje dokładności w ostatnim podaniu

• Kolejna zmiana w zespole z Zabrza: Matuszek za Łukasza Wolsztyńskiego

• Pierwsza rotacja w składzie Górnika: Nowak za Kądziora

• Paixao pewnie w środek bramki! 1:1!

• Rzut karny dla Lechii! Kombinacyjna akcja gospodarzy. Flavio dogrywa piłkę w pole karne, ale Wieteska, chcąc zablokować piłkę wślizgiem, dotyka piłkę ręką!

• Faul Ambrosiewicza na środku boiska za który otrzymuję żółtą kartkę

• Bardzo dobry moment gry Górnika. Szybkie akcje kończone strzałami jednak brakuje skuteczności

• Szybka akcja w trójkącie i prostopadłe podanie Żurkowskiego do Kądziora, ale ten prosto w bramkarza. Kolejna zmarnowana okazja Górnika!

• Obie drużyny na boisku, bez zmian. Zaczynamy drugą połowę

• Pierwsza część spotkania może się podobać kibicom. Wysokie tempo gry, kilka okazji strzeleckich i bramka Angulo po ciekawej akcji.

• Sędzia kończy pierwszą połowę.

• Kurzawa mocno z autu na Wolsztyńskiego, ten zgrał piłkę do Angulo, a ten trafia do siatki! Gol! 1:0 dla Górnika!

• Po faulu w środkowej strefie boiska Marco Paixao otrzymuje żółtą kartkę

• Obie drużyny miały okazje w ostatnich kilku minutach z rzutów rożnych jednak żaden ze stałych fragmentów gry nie sprawił problemów defensorom

• Moment sporny! Dośrodkowanie Łukasika z rzutu wolnego, które wyłapał Loska na linii bramkowej. Zawodnicy Lechii sygnalizują, że piłka przeszła przez linię bramkową, ale sędzia nie wskazał na środek boiska

• Obie drużyny próbują jak najszybciej przedostać się pod bramkę przeciwnika, nie starają się wymieniać wielu podań w poprzek boiska oraz unikają zagrania do bramkarza

• Ależ okazja dla Górnika! Prostopadłe podanie do Kądziora, ten odegrał do Angulo, ale napastnik nie trafia do pustej bramki!

• Faulowany Peszko przy bocznej linii niedaleko pola karnego i okazja do dobrej wrzutki. Dośrodkowanie Łukasika, jeden z jego partnerów doszedł do strzału głową, ale nie było większego zagrożenia

• Lechia zaczyna przejmować inicjatywę. Szczególnie ochotę do gry pokazuje Peszko

• Szybka kontra Lechii, piłkę przejął Peszko, ale został sfaulowany przez Wieteskę i żółta kartka dla zawodnika Górnika

• Doskonała pierwsza okazja dla Górnika, ale Angulo nie trafia do siatki i tylko rzut rożny!

• Pierwsze minuty raczej na korzyść Górnika. Próby dynamicznych akcji bokiem, ale gracze Lechii dobrze zorganizowani

• Pierwsze prostopadłe podanie Kurzawy, ale Kądzior na spalonym i rozpoczyna Lechia

• Ruszamy! Arbiter zagwizdał pierwszy raz w tym spotkaniu!

• Obie drużyny już na murawie. Już za moment rozpocznie się spotkanie pomiędzy Lechią a Górnikiem

red, Paweł Stankiewicz/Dziennik Bałtycki

Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE. Biało-zieloni bardzo liczą na pierwszy występ w nowym sezonie Sławomira Peszki, któremu skrócono karę dyskwalifikacji. Bez niego drużyna wygrała wprawdzie na inaugurację, ale potem zanotowała dwie porażki. Jak będzie dzisiaj? Przeciwnikiem beniaminek, który ma już na rozkładzie Legię Warszawa i Wisłę Kraków. Początek o 15:30, relacja LIVE w GOL24

Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE

Sławomir Peszko wraca do gry i to na pewno duże wzmocnienie dla osłabionej formacji ofensywnej Lechii. Skrzydłowy biało-zielonych został ukarany czerwoną kartką w meczu z Legią Warszawa, który kończył poprzedni sezon.
To była jego druga „czerwień” w sezonie, więc i sankcja była surowa - cztery mecze pauzy. Peszko nie zagrał w trzech spotkaniach nowego sezonu i odwołał się od nałożonej kary do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN. Ta przychyliła się do wniosku Peszki i pozostała kara jednego meczu została zawieszona na sześć miesięcy.

To oznacza, że Peszko będzie w sobotę do dyspozycji trenera Piotra Nowaka. To z pewnością dobra wiadomość, bo po kontuzji Lukasa Haraslina szkoleniowiec biało-zielonych miał problem z obsadzeniem pozycji na skrzydłach. To odbiło się na grze zespołu, co widać było chociażby w spotkaniu ze Śląskiem we Wrocławiu. Peszko nie mógł już doczekać się powrotu na boisko, liczy na powołanie do reprezentacji Polski na wrześniowe mecze eliminacyjne do mistrzostw świata, więc w spotkaniach ekstraklasy będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony.

Dla biało-zielonych mecz z Górnikiem będzie ważny i trudny. Lechia po inauguracyjnym zwycięstwie nad Wisłą w Płocku zanotowała dwie porażki z rzędu - u siebie z Cracovią i we Wrocławiu ze Śląskiem. Sobotnie spotkanie z beniaminkiem z Zabrza ma być przełamaniem dla gdańskiego zespołu. I choć wróci Peszko to sytuacja kadrowa wciąż jest daleka od ideału. Przede wszystkim kontuzje wykluczają z gry Haraslina, Milosa Krasicia i Rafała Wolskiego, a to duża wyrwa w ofensywnej formacji zespołu.

Górnik, który jest beniaminkiem, bardzo dobrze rozpoczął sezon. Wygrał u siebie z Legią Warszawa i Wisłą Kraków, a przegrał w Białymstoku z Jagiellonią. Po trzech kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. To jednak dopiero początek sezonu i różnice punktowe nie są duże. Jedenasta Lechia traci do Górnika tylko trzy punkty. Defensywa biało-zielonych będzie musiała szczególnie zwrócić uwagę na napastnika rywali, Ivana Angulo. W trzech meczach tego sezonu strzelił aż sześć goli, na siedem zdobytych przez drużynę Górnika. 33-letni Hiszpan potrafi świetnie znaleźć się w polu karnym i wykończyć sytuację bramkową.

Mecz Lechii z Górnikiem na Stadionie Energa Gdańsk rozpocznie się w sobotę o godzinie 15.30. Transmisja w Canal+ Sport. Spotkanie sędziować będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy.

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają:

Lechia: Rafał Wolski, Lukas Haraslin, Milos Krasić (kontuzje)
Górnik: - - - - -

Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze TRANSMISJA

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport (w internecie mecz dostępny dzięki platformie Canal+ Sport Online). Komentują Rafał Dębiński i Tomasz Wieszczycki. Reporterami z murawy będą Daria Kabała-Malarz oraz Piotr Laboga. Relacja LIVE z Lechia - Górnik w GOL24.pl. Startujemy o 15:30.