Mecz Lechia Gdańsk – Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Lechia Gdańsk – Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

4 1 połowa

• To koniec 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Za wspólnie spędzony czas z piłkarzami Lechii i Korony dziękuje Bartłomiej Krawczyk, dobrego wieczoru!

• Lechia nie oddała w całym meczu ani jednego celnego strzału.

• Dzięki pierwszemu w sezonie wyjazdowemu zwycięstwu Korona awansowała na 6 miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Gino Lettieriego tracą 4 punkty do prowadzącego Górnika. Lechia pozostała na 12 miejscu, z przewagą 2 punktów nad strefą spadkową.

• Sędzia nie przedłużył meczu ani o sekundę. Koniec, Korona rozgromiła Lechię Gdańsk aż 5:0!

• Paixao nie sięgnął dośrodkowanej do niego piłki i grę od bramki wznowi Maciej Gostmoski.

• Kallaste został zablokowany na lewym skrzydle. Rzut rożny dla Korony.

• Mato Milos dobry wślizgiem odebrał piłkę Kallaste.

• Balde nie dobiegł do podania na lewe skrzydło.

• Lechia nadal nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę Gostomskiego...

• Wawrzyniak uderzał głową po dośrodkowaniu Lipskiego z rzutu rożnego. Wysoko ponad bramką.

• Górski zablokowany z prawej strony przez Wawrzyniaka. Rzut rożny dla Korony.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Adam Owen ściąga Sławczewa, a wprowadza Patryka Lipskiego.

• GOL DLA KORONY! Elia Soriano wpakował piłkę do niemal pustej bramki po dośrodkowaniu Kosakiewicza z prawej strony pola karnego!

• Marcin Cebula zmienia Gorana Cvijanovicia. Była to ostatnia rotacja w szeregach Korony.

• Dusan Kuciak broni rzut karny Jakuba Żubrowskiego! Słaby był ten strzał gracza Korony....

• Rzut karny dla Korony! Joao Nunes sfaulował wbiegającego w pole karne Kallaste!

• Strzał Wolskiego z bardzo dużej odległości był bardzo mocny, ale i bardzo niecelny.

• Centrostrzał Oliveiry z lewego skrzydła został złapany przez bramkarza Korony.

• Balde do końca walczył z obrońcą o dogrywaną mu piłkę i udało mu się przy niej utrzymać, ale podawał do nikogo i Korona mogła przemieścić się z piłką na połowę Lechii.

• Nieudane dośrodkowanie Romario Balde z prawej strony i Maciej Gostomski bez problemów łapie piłkę.

• Górski świetnie podcinał piłkę w pole karne, ale w ostatniej chwili interweniował Joao Nunes. Po chwili z prawego skrzydła dośrodkowywał Kosakiewicz, ale bardzo nieudanie.

• Wracający Łukasik fauluje Możdżenia przy linii środkowej.

• Sławczew dobrze wypuścił Balde na prawym skrzydle, ale w tej akcji Lechii udało się wywalczyć tylko rzut rożny.

• Druga zmiana w Lechii. Romario Balde w miejsce Flavio Paixao.

• Nunes fauluje Soriano, za co ukarany został żółtą kartką.

• Kosakiewicz za mocno dośrodkowywał z prawego skrzydła.

• Mecz się trochę uspokoił i przeniósł w środkową strefę boiska.

• Joao Nunes fauluje Soriano na lewym skrzydle.

• Mocne wejście Lechii w drugą połowę! Paixao nie sięgnął dośrodkowanej z prawej strony piłki i ta odbiła się od Rymaniaka. Gdyby nie świetny refleks Gostomskiego, mielibyśmy gola samobójczego!

• Korona rozpoczęła drugą połowę!

• Boisko opuścił też Kaczarawa, a wszedł na nie Elhadji Pape Diaw.

• Korona rozpocznie drugą połowę ze zmianami. Elia Soriano zastąpił Radka Dejmka.

• Dla graczy Lechii mamy pocieszenie - póki co daleko im do najwyższej porażki w historii naszej ligi. 11 września 1927 TKS Toruń przegrał z Wisłą w Krakowie 0:15.

• Najstarsi kibice Lechii pamiętają jednak cudowny come-back swojej drużyny. Czy podobnego wyczynu dokonają piłkarza Adama Owena? Póki co ciężko to sobie wyobrazić.

• Lechia jest kompletnie zagubiona w obronie i bezradna w ataku, co obrazuje okrągłe zero po stronie gospodarzy, jeśli idzie o celne strzały na bramkę rywala. Prowadzenie Korony jest jak najbardziej zasłużone, gracze Gino Lettieriego pewnie zmierzają po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

• Koniec pierwszej połowy! Olbrzymia porcja gwizdów żegna piłkarzy Lechii.

• GOL DLA KORONY! Kaczarawa uciekł obrońcom i za ich plecami wślizgiem wykończył płaskie dośrodkowanie w pole karne - piłka odbija się od słupka i wpada do bramki!

• Górski przejął piłkę na połowie Lechii, a następnie został sfaulowany przez Wolskiego.

• Milos oddał mocny strzał na bramkę Gostomskiego, ale ugrzęzła między nogami obrońców Korony!

• NOKAUT!? Kovacević przedłużył dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie dopada do niej Rymaniak, który pewnym strzałem zdobywa trzeciego gola dla Korony!

• Kallaste przejął piłkę na połowie Lechii, zagrywając ją do Kaczarawy, któremu udało się wywalczyć rzut rożny.

• Możdżeń fauluje w strefie środkowej.

• Żółta kartka dla Rafała Wolskiego.

• Fizjoterapeuci Lechii jasno dali znać - konieczna będzie zmiana. Mateusza Lewandowskiego zmienia Joao Oliveira.

• Problemy Lechii. Mateusz Lewandowski odniósł jakiś uraz i znajduje się poza boiskiem, oczekując na pomoc medyczną.

• GOL DLA KORONY! Możdżeń zagrał na wolne pole do Kosakowicza, jednak interweniujący Lewandowski wślizgiem wyłożył piłkę Maciejowi Górskiemu, który posłał piłkę obok Dusana Kuciaka do pustej bramki!

• Bardzo ładnie wyglądał atak pozycyjny Korony, ale zakończył się on stratą piłki przez Cvijanovicia w polu karnym Lechii.

• Lechia chciała bardzo szybko odpowiedzieć, ale Sławczew stracił piłkę pod polem karnym Korony i piłka padła łupem Gostomskiego.

• GOL DLA KORONY! Milos zagrał piłkę prosto pod nogi Żubrowskiego, który doskonałym lobem podał do Kaczarawy, który opanował piłkę w powietrzu i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

• Nieporozumienie Wawrzyniaka z Kuciakiem w efekcie czego piłka minęła ich obu. Ratujący ich Augustyn wybijając piłkę trafił Wawrzyniaka w głowę, po czym piłka wyszła na rzut rożny.

• Za słabe było dośrodkowanie Wolskiego ze stojącej piłki i w efekcie wybija ją pierwszy napotkany obrońca.

• Rzut wolny dla Lechii na połowie Korony. Wolski będzie mógł dośrodkowywać w pole karne.

• Po indywidualnym rajdzie Wolskiego z dystansu strzelał Lewandowski, ale trafił tylko w obrońcę i piłka wychodzi na rzut rożny.

• Z lewej strony pola karnego uderzał Flavio Paixao. Niecelnie.

• Fantastyczna interwencja Kuciaka ratuje Lechię! Joao Nunes nie zdołał głową wybić piłki, przez co ta znalazła się w polu karnym pod nogami Kaczarawy, który przegrywa pojedynek z bramkarzem!

• Milos dobrze odebrał piłkę Cvijanoviciowi i wyprowadzał atak Lechii, jednak stracił piłkę w środku boiska.

• Wolski dobrze przyjął piłkę miękko wrzuconą w pole karne i soczystym uderzeniem trafia w słupek!

• Strata Lechii w środku boiska i Korona rusza z kontratakiem prawym skrzydłem, jednak akcję kończy za mocne podanie.

• Bardzo ładna, kombinacyjna akcja Lechii! Wbiegający w pole karne Wolski jednak za daleko wypuścił sobie piłkę i Rymaniak zdążył wybić piłkę na rzut rożny.

• Obrońcy Korony przecinają przerzut piłki do Milosa.

• Lechia rozpoczęła mecz!

• Jesteśmy po losowaniu stron, za chwilę rozpoczniemy.

• Jedziemy do Gdańska po to, żeby wygrać. To nie będzie żaden mecz towarzyski - tak z kolei zapowiadał Gino Lettieri, cytowany przez oficjalną stronę internetową Korony. Na wyjazdach jego podopiecznym idzie jednak jak po grudzie - w 6 grach na boiskach rywali Korona nie wygrała ani razu, 4-krotnie remisując i 2-krotnie przegrywając.

• Korona to bardzo pewna siebie drużyna. Mają więcej punktów od nas. Są bardzo energetycznym zespołem. Wszystkie siły rzucają na atak, ale też skutecznie bronią. Mają młodych i głodnych gry piłkarzy. W ekstraklasie nie ma łatwych meczów, jednak to my gramy u siebie i to jest nasz plus - tak przed meczem zapowiadał na łamach "Przeglądu Sportowego" Adam Owen, opiekun Lechii.

• Przed tygodniem Lechia w szalonym meczu zremisowała 3:3 z Lechem Poznań, podobnie jak Korona, która w takim samym stosunku zremisowała z Górnikiem Zabrze.

• Gruntownie przebudowana przed sezonem Korona radzi sobie na razie lepiej od czwartej drużyny ubiegłego sezonu. Piłkarze z Kielc zdobyli dotychczas 19 punktów, co daje im 9 miejsce w tabeli, natomiast gracze Lechii ma ją na swoim koncie 14 oczek, co przekłada się na 12. lokatę.

• Dobry wieczór! Już za 15 minut rozpoczniemy ostatni mecz 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy - Lechia Gdańsk podejmie Koronę Kielcę. Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Bartłomiej Krawczyk.

Jacek Czaplewski

Lechia – Korona LIVE! Preludium do derbów Trójmiasta

Lechia – Korona LIVE! Preludium do derbów Trójmiasta ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Lechia Gdańsk – Korona Kielce ONLINE. 14. kolejka zostanie dokończona w Gdańsku. Lechia po szalonym spotkaniu z Lechem (3:3) postara się naprężyć muskuły przed derbami z Arką. Rywalem Korona, która czeka na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Początek o 18:00, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Lechia Gdańsk – Korona Kielce ONLINE

Korona ma niezły czas. Ostatni raz przegrała w połowie września i to tylko 0:1 w Poznaniu z Lechem. Pomimo rotacji jest o krok od awansu do półfinału Pucharu Polski. W lidze potrafiła pokonać obie Wisły, a także odwrócić wynik w Zabrzu z Górnikiem. I to wszystko bez skutecznego napastnika.

- Jesteśmy dobrze przygotowani do meczu w Gdańsku. Chcielibyśmy w końcu wygrać na wyjeździe w meczu ekstraklasy – podkreśla trener Gino Lettieri, któremu sen z powiek spędzały w weekend urazy Ivana Jukicia, Adnana Kovacevicia oraz Jacka Kiełba. Nie wiadomo czy ktokolwiek z tej trójki wyjdzie w podstawowej jedenastce. - Ivan nie może stanąć na nogę – mówił jeszcze w piątek Lettieri.

Lechia po zmianie trenera gra w kratkę. Wyszarpała zwycięstwo z Zagłębiem Lubin, by następnie mimo niezłej gry przegrać z Legią w Warszawie. Ostatni mecz z Lechem Poznań należał do kategorii tych szalonych. Wynik zmienił się jak w kalejdoskopie. W pewnym momencie było 3:2 dla rywala grającego w przewadze liczebnej. Wyrównanie nastąpiło w 76 minucie. - Rozmawiałem z zawodnikami w szatni i powiedziałem, że jestem dumny, jak grali w "10" przez 40 minut i w ogóle przez całe spotkanie. Nie zagraliśmy świetnie, ale jestem zadowolony z zaangażowania drużyny – stwierdził po spotkaniu trener Adam Owen. Dzisiaj powinien mieć większe pole manewru, ponieważ po kontuzjach do składu wracają Jakub Wawrzyniak z Grzegorzem Wojtkowiakiem. Dobiegła też końca dyskwalifikacja Romario Balde.

W Gdańsku spotkanie z Koroną traktują jako preludium do piątkowych derbów z Arką Gdynia.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce: kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają:

Lechia: Haraslin, Peszko (kontuzje), Nalepa (pauza za czerwoną kartkę)
Korona: Gardawski, Aankour (kontuzje), Jukić (?), Kovacević (?)

Przewidywane składy:

Lechia: Kuciak – Milos, Wojtkowiak, Augustyn, Wawrzyniak – Flavio Paixao, Sławczew, Nunes, Krasić, Wolski – Marco Paixao.
Korona: Gostomski - Rymaniak, Kovacević (Barry?), Dejmek, Miś – Kiełb, Cvijanović, Żubrowski, Możdżeń, Jukić (Górski?) – Soriano.

Forma w ostatnich meczach:

Lechia Gdańsk:
Lechia – Lech Poznań 3:3 (Ekstraklasa, 21.10.2017)
Legia Warszawa – Lechia 1:0 (Ekstraklasa, 15.10.2017)
Lechia – Zagłębie Lubin 1:0 (Ekstraklasa, 30.09.2017)

Korona Kielce:
Zagłębie Lubin – Korona 0:1 (Puchar Polski, 26.10.2017)
Górnik Zabrze – Korona 3:3 (Ekstraklasa, 20.10.2017)
Korona – Wisła Płock 2:0 (Ekstraklasa, 13.10.2017)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Lechia – Korona 0:0 (Ekstraklasa, 14.05.2017)
Korona – Lechia 2:0 (Ekstraklasa, 17.12.2016)
Lechia – Korona 3:2 (Ekstraklasa, 12.08.2016)

Mecz Lechia Gdańsk – Korona Kielce TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eurosport 1. W internecie mecz dostępny w aplikacji IPLA TV oraz Eurosport Player. Na relację LIVE zapraszamy do GOL24.pl. Startujemy o 18:00.