Mecz Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 18. kolejka
2017-12-01 20:30

Lechia Gdańsk

3

Śląsk Wrocław

1

• To wszystko na dziś z Gdańska! Lechia zwycięża ze Śląskiem Wrocław, a my zapraszamy już jutro na kolejne relacje LIVE! Do zobaczenia!

• Mecz mógł się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby w 19. minucie Marcin Robak pokonał z rzutu karnego Dusana Kuciaka. Tak się jednak nie stało, na prowadzenie wyszli gospodarze po bramce Marco Paixao w 40. minucie. Po przerwie jeszcze jedną bramę do kolekcji dorzucił Marco, a wcześniej trafił jego brat - Flavio. Śląsk odpowiedział jedynie honorowym trafieniem Łukasza Madeja - podopieczni Jana Urbana wciąż pozostają bez wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie

• Koniec meczu! Lechia Gdańsk wygrywa ze Śląskiem Wrocław 3:1 po naprawdę niezłym spotkaniu!

• Powoli celebruje wybicie piłki Kuciak. Już nic się tutaj nie wydarzy.

• Augusto z żółtą kartką. Niepotrzebny faul, widać frustrację na twarzy zawodnika.

• Sebastian Bergier zastępuje na placu gry Tarasovsa.

• 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Dobrze grający, aktywny dziś Peszko siada na ławce, zmienia go Joao Oliveira.

• Piętą próbował zagrać Madej do Riery, ten jednak ruszył w inną strefę boiska, nie przewidział zagrania kolegi.

• Bardzo aktywny Peszko znów próbuje, tym razem podanie do Flavio Paixao zablokowane.

• Schodzi z boiska także Marco Paixao, za niego Kuświk na murawie!

• W Lechii Balde zastępuje Krasicia.

• Uzupełniamy zmiany. Madej za Koseckiego.

• CO SIĘ DZIEJE! Gol dla Śląska, strzelcem Madej!

• Tragicznie zachowali się w defensywie goście, błąd Vacka, źle interweniował Poprawa, kończy to Paixao!

• GOOOL! Seria błędów w obronie Śląska, wszystko kończy Marco Paixao!

• Nieporozumienie między Nunesem i Augustynem stwarza sytuację dla Śląska! Ostatecznie udało się wywalczyć tylko rzut rożny.

• Dusan Kuciak pewnie łapie piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Augusto.

• Kosecki pogubił się w swoim dryblingu, w kontrataku Lechia, ale nie spieszą sie gracze Adama Owena i cofają piłkę do obrony.

• Dobra próba dogrania z lewej strony do Robaka, ale kolejny raz złapany na spalonym napastnik gości.

• Kosecki przejął piłkę w środku pola i świetnie próbował podać na wolne pole do Robaka, interweniowali zawodnicy Lechii.

• Po chwili goście mieli jeszcze okazję z rzutu rożnego, próbował uderzać Pawelec, ale bez problemów łapie piłkę Kuciak.

• Fenomenalna okazja na gola kontaktowego! Zamieszanie w polu karnym, niefrasobliwość defensywy gospodarzy, indywidualne umiejętności Koseckiego, piłkę w końcu przejmuje Riera i piekielnie mocno uderza w poprzeczkę!

• Chrapek na ławce, zastępuje go Łyszczarz.

• Lechia cofnięta i skoncentrowana na defensywie stara się kontratakować. Śląsk jednak kompletnie bez pomysłu w ofensywie.

• Błąd Mato Milosa, Vacek przejmuje piłkę i podaje do Marcina Robaka, sędzia słusznie odgwizduje pozycję spaloną napastnika Śląska.

• Mato Milos ruszył z kontratakiem prawą stroną, wrzucił piłkę w pole karne, wybija futbolówkę Augusto, ale robi to tak niefrasobliwie, że prawie przelobował Słowika!

• Nic nie uda się zdziałać po tym rzucie wolnym, bo Chrapek fauluje Paixao w walce o piłkę.

• Joao Nunes zbyt ostro fauluje i sędzia pokazuje mu żółty kartonik, który wyklucza Nunesa z udziału w następnym spotkaniu.

• Po stracie bramki do ataku ruszył Śląsk Wrocław, ale atak pozycyjny jest zbyt powolny, zbyt czytelny, aby zaskoczyć defensywę Lechii.

• Zablokowane uderzenie przejmuje przy linii bocznej Kuciak, odważne wyjście bramkarza w pełni uzasadnione, bo żaden z piłkarzy Śląska nie ruszył do futbolówki.

• Kosecki traci piłkę na skrzydle, tym razem bezbłędnie interweniował Jakub Wawrzyniak.

• Bracia Paixao mają już łącznie 100 goli w Ekstraklasie!

• GOOOL! Flavio Paixao nie popełnił tego błędu co Marcin Robak, pewnie wykorzystana jedenastka! Zmylony Słowik rzuca się do boku, piłka uderzona w środek, już 2:0 dla Lechii!

• Będzie karny! Podtrzymuje swoją decyzję Szymon Marciniak.

• Piłka odbija się od ręki Celebana! Ale poczekajmy, będzie wideoweryfikacja!

• Rzut karny dla Lechii!

• Nie przedarł się Krasić, ale piłkę i tak zebrali Lechici. Przeniesienie gry na drugą stronę boiska, tam faulowany Paixao.

• Poprawa faulował Krasicia.Lechia krótko rozgrywa rzut wolny.

• Peszko już kilkakrotnie ostro potraktował Pawelca, teraz odpłacił się defensor gości tym samym - od rzutu wolnego rozpocznie Lechia.

• Simeon Sławczew musi grać z opatrunkiem na czole, ucierpiał pomocnik Lechii w jednym z pojedynków, ale najważniejsze jest że może kontynuować grę.

• Cudowne, techniczne uderzenie Chrapka z 16. metrów! Wybijał obrońca Lechii, Chrapek przyjął piłkę, przymierzył w okienko bramki, minimalnie futbolówka minęła spojenie bramki!

• Oba zespoły bez zmian, żaden trener nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany.

• Wracamy do Gdańska na drugą połowę spotkania Lechii Gdańsk ze Śląskiem Wrocław! Gospodarze prowadzą 1:0 po golu Marco Paixao.

• Śląsk ma czego żałować. A najbardziej ma czego żałować Marcin Robak. Rzut karny z 19. minuty mógł ułożyć Śląskowi ten mecz, Kuciak doskonale obronił jednak "jedenastkę". Po golu M. Paixao gospodarze schodzą do szatni w dobrych nastrojach, natomiast nic nie wskazuje na to, żeby goście mieli przerwać dziś swoją fatalną passę w meczach wyjazdowych. Jana Urbana czeka trudne zadanie, w przerwie musi odbudować swoją drużynę, która "zgasła" po zmarnowanej szansie na bramkę z rzutu karnego.

• Koniec pierwszej połowy! Lechia prowadzi po 45. minutach ze Śląskiem Wrocław po bramce Marco Paixao!

• Akcja z drugiej strony! Sławczew z pierwszej piłki podaje do Flavio Paixao, ten uderza obok bramki, co bardzo zdenerwowało jego brata, który domagał się podania.

• Kamil Vacek! Doskonałe podanie piętą Robaka, Vacek przejmuje futbolówkę, ale z dobrej pozycji uderza koło słupka.

• Zawodnicy Lechii wybijają dośrodkowanie Chrapka z rzutu wolnego. Chwilę później indywidualna akcja Koseckiego, który bardzo łatwo poradził sobie z Wawrzyniakiem. Podanie w pole karne jednak kompletnie nieudane, bo piłka wyszła poza linię końcową.

• Mimo tego, że to Śląsk miał najlepszą sytuację w meczu, czyli rzut karny, to jednak Lechia stworzyła sobie lepsze sytuacje z gry i zasłużenie prowadzi!

• GOOOL dla Lechii! Po dośrodkowaniu Sławka Peszki z rzutu wolnego głową piłkę do bramki kieruje Marco Paixao!

• Kuriozalna sytuacja, pogubiła się obrona Lechii i przed Kuciakiem po dośrodkowaniu nagle wyrosło aż trzech napastników Śląska, na szczęscie dla gospodarzy na spalonym był Robak.

• Peszko dziś jest bardzo aktywny, i w ataku i w destrukcji. Znów faulował, rzut wolny dla Śląska.

• Świetnie przedarł się środkiem Łukasik, podanie do Peszki jednak niedokładne, kontrę Śląska przerwał Nunes.

• Akcja Lechii, Flavio wycofał piłkę do Marco Paixao, ten oddaje strzał po ziemi zza pola karnego, ale doskonale wybronił tą sytuację Słowik!

• Bardzo agresywnie podeszli teraz napastnicy Lechii, nawet zbyt agresywnie, bo Peszko staranował Pawelca w walce o piłkę.

• Robak uderza po ziemi prosto w nogi obrońców stojących w murze.

• Łukasik fauluje Koseckiego przed polem karnym, dobra sytuacja do strzału z rzutu wolnego, do bramki Słowika 19. metrów.

• Riera próbował dryblingu przy linii bocznej, ostatecznie Chrapek wyjaśnia sytuację i wybija piłkę w aut. Szansa dla Pawelca na daleki wrzut w pole karne.

• Zbyt mocno zagrana piłka do Marcina Robaka. Napastnik Śląska nie miał szans dobiec do piłki, od bramki rozpoczął Dusan Kuciak.

• Oba zespoły mimo tego, że próbują akcji ofensywnych, to grają czujnie i zdyscyplinowanie w obronie, przez co nie widzieliśmy jeszcze żadnych bramek.

• Flavio Paixao próbował uderzać z około 30. metrów, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Odgwizdany spalony Sławomira Peszki, jak jednak pokazują powtórki wszystko odbywało się zgodnie z przepisami, błąd sędziego asystenta.

• Otwiera nam się mecz, wydaje się że ten obroniony karny zdeprymował gospodarzy, w ataku Lechia.

• NIE MA BRAMKI! Kuciak broni strzał Robaka, świetnie wyczuł bramkarz Lechii intencje snajpera Śląska!

• Karny dla Śląska! Ręką zagrywał Wawrzyniak!

• Sławczew w środku boiska przewrotką podaje lewą stronę do Sławomira Peszki, trudno o precyzje, jeśli stosuje się takie rozwiązania, i piłka opuściła boisko. Od autu rozpoczęli wrocławianie.

• Sławomir Peszko centruje idealnie na głowę Marco Paixao, ten uderza w kierunku lewego, dolnego słupka bramki Słowika, świetna interwencja bramkarza gości!

• Marco Paixao próbował prostopadle podać do wbiegającego kolegi z drużyny, interweniuje Konrad Poprawa i łapie piłkę Słowik.

• Dobra akcja Śląska, wszystko zaczęło się od błędu Wawrzyniaka, ostatecznie jednak Robak złapany na spalonym i znów przy piłce gospodarze.

• Peszko fauluje Pawelca, piłka dla gości.

• Dobrze wrócił Riera na własną połowę, wślizgiem powstrzymał Wawrzyniaka, od autu Lechia.

• Pawelec wrzuca piłkę z autu daleko w pole karne, na 16. metrze futbolówkę zbiera Kosecki i oddaje strzał po ziemi, Kuciak na posterunku.

• Fauluje Łukasik w środku boiska Michała Chrapka, przy piłce teraz wrocławianie.

• Pierwszy strzał Marco Paixao zza pola karnego zablokowany przez Celebana.

• Walka w środku pola, piłka długo była w powietrzu po podaniach głową, w końcu Lechia uspokoiła grę i konstruuje atak.

• I zaczęli! Od środka rozpoczęli goście!

• W ramach akcji świątecznej, Święty Mikołaj przyniósł na murawę sędziom prezenty. W worku znalazły się między innymi chorągiewki dla liniowych i piłka dla sędziego Marciniaka. A raczej dla piłkarzy, którzy za chwilę dostaną pozwolenie żeby tą piłkę ze środka boiska kopnąć.

• Piłkarze już na murawie, za chwilę losowanie stron i zaczynamy!

• W ostatnim spotkaniu pomiędzy tymi drużynami górą był Śląsk Wrocław. Na własnym stadionie pokonali wówczas Lechię 3:2. O powtórzenie tego rezultatu może być jednak niemiernie trudno. Podopieczni Jana Urbana jeszcze nie wygrali w tym sezonie wyjazdowego meczu ligowego.

• Przypomnijmy, że oba zespoły zmagają się z dość poważnymi problemami kadrowymi. Trener Adam Owen nie będzie mógł dziś skorzystać m.in. z Haraslina, Wolskiego czy Wojtkowiaka. W jeszcze gorszej sytuacji jest Jan Urban. W Śląsku nie wystąpi dziś Dankowski, Kokoszka, Cotra czy Jović, w dodatku na ostatnim treningu drobnych urazów doznali Robert Pich i Arkadiusz Piech.

• Trwa właśnie rozgrzewka obu zespołów, pierwszy gwizdek sędziego Szymona Marciniaka już za 30 minut!

• Oto pełne składy Lechii i Śląska na dzisiejsze spotkanie:

• Nie można liczyć, że i piłkarze dziś potraktują ulgowo swoich rywali. Lechia i Śląsk to sąsiedzi w ligowej tabeli, ale zajmują odpowiednio miejsca 9. i 10. - znacznie poniżej oczekiwań i swoich możliwości. Oba zespoły będą chciały dziś zdobyć pełną pulę, aby wciąż mieć kontakt z zespołami znajdującymi się obecnie na miejscach dających awans do grupy mistrzowskiej.

• Witamy na naszej relacji LIVE z "meczu przyjaźni", jak określa się starcie Lechii Gdańsk ze Śląskiem Wrocław. Kibice tych zespołów nieprzerwanie od 1977 roku mają ze sobą zgodę, dlatego spotkania te przebiegają w bardzo przyjacielskiej atmosferze na trybunach.

red, Paweł Stankiewicz/Dziennik Bałtycki

Lechia - Śląsk LIVE! Poradzą sobie bez Wolskiego?

Lechia - Śląsk LIVE! Poradzą sobie bez Wolskiego? ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

Mecz Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław ONLINE. Sentymenty na bok, skoro trzeba nadrabiać w tabeli. W tak zwanym meczu przyjaźni punkty potrzebne są jednym i drugim, by rok zakończyć w czołowej ósemce. Relacja LIVE od 20:30 w GOL24.

Mecz Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław ONLINE

Piłkarska rywalizacja Lechii i Śląska, to już tradycyjnie mecz przyjaźni. Fani obu klubów są ze sobą w bardzo dobrych relacjach i taka też atmosfera będzie na trybunach. Na boisku trzeba za to spodziewać się twardej walki, tak jak to było w pierwszej rundzie we Wrocławiu, gdzie gdańszczanie przegrali 2:3.
Tym bardziej, że biało-zieloni tracą do zespołu z Wrocławia tylko trzy punkty i w razie zwycięstwa miną dzisiejszego rywala w tabeli Lotto Ekstraklasy. Piłkarze Śląska przystąpią do meczu w dobrych nastrojach po wygranych derbach z Zagłębiem Lubin. Z kolei biało-zieloni będą chcieli zdobyć punkty po przegranej na wyjeździe z Cracovią.

- Nie ma meczów mniej i bardziej ważnych. Każdy jest tak samo ważny. Wychodzimy na boisko, żeby zdobyć trzy punkty. Konkurencja w lidze jest duża, ale różnice bardzo małe. Wystarczy wygrać dwa spotkania z rzędu, żeby trochę się podnieść w tabeli. Na trybunach będzie przyjaźń, ale na murawie już tak nie będzie. To rywal do pokonania i chcemy się przygotować, aby cel zrealizować. Nie zastanawiam się kogo może brakować w Śląsku, a kogo nie będzie u nas. Najważniejsi są zawodnicy, którzy wychodzą na boisko w danym spotkaniu i ich forma. Najbardziej potrzebna będzie koncentracja i dyscyplina. Z Wisłą Płock byliśmy skoncentrowani i to spotkanie wygraliśmy - przekonuje Adam Owen, trener Lechii.

Szkoleniowcy biało-zielonych będą musieli dokonać zmian w składzie. Za kartki będą musieli pauzować Grzegorz Wojtkowiak i Rafał Wolski, ale za to do gry - po urazie - wraca nieobecny w Krakowie Simeon Sławczew. Owen będzie musiał poszukać innego ustawienia defensywy. Za Wojtkowiaka na środku obrony zagrać mogą Michał Nalepa bądź Steven Vitoria. Możliwy jest też inny wariant, z przesunięciem na tę pozycję Joao Nunesa, a wówczas na lewą obronę mógłby wrócić Jakub Wawrzyniak, którego ostatnio nie było w meczowej „18”, między innymi z powodu kontuzji.

- Mamy wielu zawodników, którzy mogą grać na różnych pozycjach. Kuba wracał po kontuzji, a nie chciałem zmieniać składu, skoro nie traciliśmy goli. Niezależenie od tego jak duże nazwisko ma zawodnik, to na treningach musi udowodnić, że należy mu się miejsce w „18”, a docelowo w podstawowym składzie - powiedział trener Lechii.

Z pewnością dużą stratą dla gdańskiego zespołu będzie nieobecność kreatywnego i będącego w dobrej formie Wolskiego. Jego pauza to może być szansa na powrót do podstawowego składu dla Sławomira Peszki, o ile sztab szkoleniowy biało-zielonych uzna, że skrzydłowy jest już na to w pełni gotowy.

- Szkoda kartki Rafała. To rozczarowujące, że w takich okolicznościach tracimy zawodnika. Dostał ją przez mało odpowiedzialne zachowanie, a przy swoim doświadczeniu powinien zachować się lepiej. To będzie szansa dla innych zawodników, aby pokazać się z dobrej strony i na dłużej utrzymać miejsce w podstawowym składzie. Sławek bardzo dobrze wygląda na treningach. Obowiązkiem sztabu jest, żeby jak najlepiej wprowadzić go do składu, aby był gotowy grać od pierwszej do ostatniej minuty. Przed meczem zadecydujemy ile może zagrać ze Śląskiem - zdradził Owen.

Mecz ze Śląskiem może być kolejną szansą dla Patryka Lipskiego, który w spotkaniu z Cracovią zagrał na nowej dla niego pozycji defensywnego pomocnika.

- Patryk z dobrym przyjęciem, odbiorem, techniką ma profil do gry na pozycji numer „6”. Przeprowadziliśmy wiele rozmów, gdzie ja go widzę na boisku. Podałem mu przykłady z Premier League i Patrykowi to się podoba. Dużo pracowaliśmy z też nim nad przygotowaniem fizycznym - zakończył Owen.

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają:

Lechia: Haraslin, Wolski, Wojtkowiak
Śląsk: Dankowski, Kokoszka, Cotra, Jović

Forma w ostatnich meczach:

Lechia:
Cracovia - Lechia 2:1 (Ekstraklasa, 24.11.2017)
Lechia - Wisła Płock 3:0 (Ekstraklasa, 18.11.2017)
Lechia - Bałtyk Gdynia 5:0 (sparing, 11.11.2017)

Śląsk:
Śląsk - Zagłębie Lubin 1:0 (Ekstraklasa, 26.11.2017)
Śląsk - Arka Gdynia 1:2 (Ekstraklasa, 19.11.2017)
Wisła Kraków - Śląsk 0:1 (sparing, 11.11.2017)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Śląsk - Lechia 3:2 (Ekstraklasa, 28.07.2017)
Lechia - Śląsk 3:0 (Ekstraklasa, 09.12.2016)
Śląsk - Lechia 0:0 (Ekstraklasa, 06.08.2016)

Mecz Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny w Canal+ Sport Online, a za granicą w Daily Motion. Komentują Rafał Wolski i Maciej Murawski. W rolę reporterów z murawy wcielą się Daria Kabała-Malarz i Cezary Olbrycht, a studio poprowadzą Żelisław Żyżyński i Andrzej Juskowiak. Relacja LIVE w GOL24.pl od 20:30.