Mecz Legia Warszawa - Korona Kielce ONLINE. Gdzie obejrzeć w...

Mecz Legia Warszawa - Korona Kielce ONLINE. Gdzie obejrzeć w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Legioniści przegonią lidera?

PKO Ekstraklasa, 33. kolejka (gr. mistrzowska)
2018-04-27 20:30

Legia Warszawa

3

Korona Kielce

1

• Koniec meczu! Legia wygrywa z Koroną 3:1 i pozostanie liderem Lotto Ekstraklasy przynajmniej do jutra! Za uwagę dziękuje Państwu serdecznie Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Trwa druga z trzech doliczonych przez arbitra minut.

• Goran Cvijanović dopadł do mocnego podania od Niki Kaczarawy i strzałem zza pola karnego pokonał Arkadiusza Malarza. Bramkarz nie miał szans przy tak precyzyjnym kopnięciu.

• Goran Cvijanović! 3:1, Korona ma bramkę honorową!

• Starcie Adama Hlouska z Jackiem Kiełbem, legenda Korony przy linii bocznej popchnęła Czecha. Rzut wolny dla Legii na wysokości linii pola karnego kielczan.

• Za nami krótka przerwa w grze spowodowana starciem Miroslava Radovicia z jednym z obrońców Korony, po którym potrzebna była pomoc medyczna.

• Nie da się ukryć – trzeci gol kompletnie zabił widowisko. Dla obu drużyn najlepiej by było, gdyby ten mecz się już skończył. Nawet kibice z Żylety śpiewają piosenki dotyczące... Arki Gdynia.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Jarosława Niezgodę zmienia powitany brawami Michał Kucharczyk.

• Miroslav Radović pewnym wykonawcą rzutu karnego, piłka w jednym rogu bramki, bramkarz w drugim! 3:0!

• A po zapoznaniu z sytuacją w systemie VAR dodatkowo czerwoną kartką ukarany został Ken Kallaste!

• Przed nami jeszcze wideoweryfikacja...

• Jedenastka dla Legii! Cafu faulowany w polu karnym!

• Szkoda, że Korona gra od jakiegoś czasu jakby bez wiary w strzelenie choćby honorowego gola. Pressing piłkarzy Gino Lettieriego nie jest już nawet w połowie tak agresywny, jak w pierwszej połowie.

• Efektowna, długo rozgrywana akcja Legii na połowie Korony kończy się faulem Chrisa Philippsa pod polem karnym rywala.

• Legia po zdobyciu drugiej bramki oddała Koronie inicjatywę. Od momentu trafienia Jarosława Niezgody nieco częściej atakują goście, ale przy takiej skuteczności nie ma co myśleć o pozytywnym wyniku.

• Druga zmiana w Legii. Boisko opuszcza Kasper Hamalainen, a pojawia się na nim Miroslav Radović.

• Nika Kaczarawa... To nie jest jego mecz. Napastnik Korony ponownie znalazł się w wybornej sytuacji po prostopadłym podaniu, wychodząc sam na sam z Arkadiuszem Malarzem potknął się i stracił kontrolę nad piłką, przez co ta opuściła plac gry.

• Ostatnia roszada w koronie. Marcin Cebula melduje się na murawie w miejsce Mateusza Możdżenia.

• Ależ kontrę marnują goście! Błąd Legii w środku pola, Koroniarze wyszli w sytuacji dwóch na samego Arkadiusza Malarza, mimo to golkiper Legii zatrzymuje strzał Niki Kaczarawy. Interwencja była dobra, fatalne było natomiast wykończenie tej akcji. Takie sytuacje po prostu trzeba wykorzystywać.

• W Legii natomiast Cafu zmienia Cristiana Pasquato.

• ...natomiast Goran Cvijanović zastępuje na placu gry Olivera Petraka.

• Podwójna zmiana w Koronie. Jacek Kiełb zmienia Elię Soriano...

• Efektowne podanie prostopadłe od Sebastiana Szymańskiego do Marko Vesovicia przy linii bocznej, Czarnogórzec wbiega w pole karne i podaje futbolówkę pod nogi Jarosława Niezgody. Pierwszy jego strzał został zablokowany, ale napastnik poradził sobie z dobitką wobec wielkiego zamieszania pod bramką.

• Gol! Legia na dwubramkowym prowadzeniu, Jarosław Niezgoda!

• Inaki Astiz ukarany żółtą kartką za zatrzymanie groźnego kontrataku rywala faulem w okolicach linii środkowej boiska.

• Legia po zdobyciu gola złapała wiatr w żagle, gospodarze rzucili się do ataku.

• Mocne otwarcie gospodarzy! Sebastian Szymański przyjął piłkę przed polem karnym Korony i mocnym strzałem nie dał szans Zlatanowi Alomeroviciowi, piłka wpadła do siatki tuż obok słupka!

• Tym razem o kontrowersjach nie może być mowy! Sebastian Szymański, 1:0 dla Legii Warszawa!

• Ruszamy z drugą połową spotkania, piłkę ma Korona Kielce!

• Legia miała przewagę, zwłaszcza pod koniec pierwszej połowy, gospodarze oddali strzał w poprzeczkę i strzelili nieuznanego gola. Korona stara się naciskać za pomocą agresywnego pressingu i szybkich kontrataków. Mecz może się podobać, brakuje tylko bramek, na które czekamy po przerwie!

• Przerwa! Bez goli po 45 minutach przy Łazienkowskiej!

• Co tam się wydarzyło? Efektowna akcja Legii zakończona prostopadłym podaniem do Sebastiana Szymańskiego. Młody legionista wystawił piłkę pod bramkę Jarosławowi Niezgodzie. System VAR słusznie zauważył jednak, że młodzieżowy reprezentant Polski w momencie podania był na pozycji spalonej.

• A jednak, gola nie ma! VAR zmienił decyzję arbitra!

• Gol! Legia! Jarosław Niezgoda! 1:0 przy Łazienkowskiej!

• W starciu z jednym obrońców bardzo ucierpiał Chris Philipps, sędzia jednak nieoczekiwanie nie użył gwizdka. Wydaje się, że arbiter w tej sytuacji popełnił błąd.

• Było blisko. Cristian Pasquato uderzył mocno, piłka przeleciała metr obok słupka bramki Korony.

• Kolejny faul, ponownie tuż przed polem karnym Korony. Faulowany Sebastian Szymański, to doskonałe miejsce do bezpośredniego strzału na bramkę.

• Bartosz Rymaniak z żółtą kartką za ostry faul na Jarosławie Niezgodzie w pobliżu narożnika własnego pola karnego.

• Po rzucie wolnym dla Korony Legia błyskawicznie ruszyła z kontrą. Efektownie z piłką rozpędził się Sebastian Szymański, dośrodkowanie młodzieżowego reprezentanta Polski minęło głowę Cristiana Pasquato w niewielkiej odległości.

• Póki co delikatną przewagę optyczną ma Legia, ale nie jest to zauważalne jeśli chodzi o sytuacje strzeleckie. Gospodarze rzadko oddają strzały na bramkę.

• Marko Vesović dryblingiem przy linii końcowej zdołał wywalczyć rzut rożny dla Legii, ale po dośrodkowaniu defensorzy Korony szybko oddalili zagrożenie.

• Żółta kartka dla Olivera Petraka za ostry wślizg w nogi Chrisa Philippsa, który odzyskał piłkę po stałym fragmencie gry dla gości.

• Rzut wolny dla Korony po zagraniu piłki ręką przez Cristiana Pasquato na własnej połowie.

• Łukasz Kosakiewicz złapany na pozycji spalonej po dalekim podaniu od Zlatana Alomerovicia.

• Kasper Hamalainen efektownie przyjął górne podanie, obrócił się z piłką przed polem karnym, ale nie zdołał celnie obsłużyć kolegi podaniem.

• Rzut rożny, piłka spada na głowę Inakiego Astiza, obrońca Legii uderza mocno, poprzeczka ratuje gości!

• Bartosz Rymaniak próbował przerzucić ciężar gry na drugą stronę boiska, posyłając crossowe podanie pod nogi Kena Kallaste. Piłkę posłał jednak zdecydowanie zbyt mocno, jego kolega nie miał szans na jej przyjęcie.

• Cristian Pasquato przyjął piłkę po wrzucie z autu i błyskawicznie podał ją do dobrze ustawionego Adama Hlouska. Czech kończy akcję Legii za mocnym dośrodkowaniem do Kaspra Hamalainena.

• Korona od pierwszych minuty stosuje bardzo wysoki pressing. Legioniści nie mają miejsca na wymienianie podań na własnej połowie.

• Ładna interwencja Arkadiusza Malarza ratuję Legię przed stratą gola po strzale Mateusza Możdżenia sprzed szesnastki gospodarzy.

• Wrzutka Cristiana Pasquato ze stałego fragmentu gry dotarła na głowę Kaspra Hamalainena, Fin pilnowany przez obrońców nie zdołał oddać strzału na bramkę.

• Marko Vesović faulowany przy linii bocznej na połowie Korony.

• Za mocne podanie w pole karne Legii w kierunku Mateusza Możdżenia. Piłkę przejmuje Arkadiusz Malarz.

• ...zaczynamy, przy piłce Legia Warszawa!

• Legia i Korona już na murawie, przed nami jeszcze tylko losowanie stron i...

• Sen O Warszawie już za nami, wszystko gotowe, czekamy tylko na piłkarzy!

• W stolicy 13 stopni Celsjusza, bez opadów, warunki idealne do gry. Liczymy, że piłkarze nie zawiodą i obejrzymy dziś ciekawe widowisko.

• Oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę i udały się do szatni.

• Rezerwowi Korony: Matthias Hamrol, Elhadji Pape Diaw, Piotr Malarczyk, Akos Keckes, Goran Cvijanović, Marcin Cebula i Jacek Kiełb.

• Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak, Łukasz Broź, Domagoj Antolić, Cafu, Michał Kucharczyk, Miroslav Radović, Eduardo.

• Z meczu z 23 sierpnia 2015 roku w pierwszym składzie nie występuje dziś żaden piłkarz. Na ławce zasiądą dziś występujący wówczas w pierwszych składach Łukasz Broź (Legia) oraz Marcin Cebula i Piotr Malarczyk (Korona).

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie Piotr Lasyk z Bytomia. Co ciekawe, arbiter ten był rozjemcą meczu Legii z Koroną w 2015 roku. 23 sierpnia kielczanie zwyciężyli przy Łazienkowskiej 2:1.

• Legia w walce o mistrzostwo Polski nie może zaliczać potknięć i trzy punkty dla warszawian są dla gospodarzy obowiązkiem. Korona nie walczy już o nic, ale zespół Gino Lettieriego niejednokrotnie pokazał w tym sezonie, że potrafi sprawić niespodziankę, także na terenie rywala.

• Dzień dobry, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Legia Warszawa – Korona Kielce!

Bartosz Głąb

Mecz Legia Warszawa - Korona Kielce ONLINE. Gdzie obejrzeć w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot. Damian Kujawa

Legia Warszawa - Korona Kielce ONLINE. W piątkowy wieczór przy Łazienkowskiej 3 walcząca o tytuł mistrza Polski Legia Warszawa podejmie Koronę Kielce. Pierwsze dwie kolejki rundy mistrzowskiej z zespołów walczących o tytuł zaczynał Lech, teraz to Legia przejmuje inicjatywę i to ona podyktuje tempo w walce w tytuł. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Legia Warszawa - Korona Kielce ONLINE

W walce o tytuł mistrza Polski zdecydowanie największe szanse mają trzy zespoły. Legia Warszawa, Lech Poznań i Jagiellonia Białystok. W pierwszej kolejce rundy mistrzowskiej wszystkie trzy ekipy przegrały, a przed tygodniem wszystkie trzy wygrały.

W 33. kolejce drużyna z Warszawy z ekip walczących o tytuł mistrza kraju zagra jako pierwsza. Naprzeciw legionistów stanie wymagający przeciwnik jakim jest Korona Kielce. "Złocisto-krwiści" w rundzie mistrzowskiej na rozkładzie mają już Lecha Poznań, ale przed tygodniem nie poradzili sobie z Jagiellonią Białystok. Natomiast Legia po wpadce w Lubinie wygrała w Krakowie z Wisłą 1:0.

- Przysłowie o niezmienianiu składu po zwycięstwach jest znane również w Chorwacji. Na pewno niczego nie zdradzę. Mamy szeroką ławkę i chcemy inteligentnie i mądrze ustawić nasz zespół. Legia to bardzo wielki klub i na pewno wystawimy idealną jedenastkę - mówił przed spotkaniem trener Dean Klafurić.

Lotto Ekstraklasa: Kto wygra mecz Legia Warszawa - Korona Kielce?

Zespół z Kielc ma jeszcze o co grać w tym sezonie. Co prawda z Pucharu Polski odpadł, ale ma jeszcze szanse na udział w eliminacjach Ligi Europy. Przy wygraniu Pucharu Polski przez Legię, która raczej znajdzie się w pierwszej trójce na koniec sezonu, to również czwarte miejsce zapewni udział w eliminacjach. Jednak o tą lokatę walczą jeszcze Górnik Zabrze i Wisła Płock, a to właśnie "Nafciarze" prezentują najwyższą formę z drużyn drugiego planu rundy mistrzowskiej.

W sezonie zasadniczym pomiędzy oboma zespołami dwukrotnie dochodziło do ciekawych starć. Najpierw w lipcu w Warszawie doszło do podziału punktu (1:1), a obie bramki padły w drugiej połowie. Strzelali je Michał Kucharczyk i Łukasz Kosakiewicz. Natomiast pod koniec listopada Korona w Kielcach wygrała 3:2 po trafieniach Elii Soriano, Kena Kallaste i Jacka Kiełba. Bramki dla Legii w tamtym spotkaniu zdobywali Jarosław Niezgoda i Kasper Hamalainen.

- Oczywiście przeanalizowaliśmy oba nasze ostatnie mecze z Koroną. Bardziej jednak skupiliśmy się na ich spotkaniu z Jagiellonią. Korona to zespół nieprzewidywalny, w którym jest spora rotacja. Nasz rywal płynnie zmienia taktykę w czasie meczu, przez co jest tak nieprzewidywalna – przyznaje Kalfurić.

Legioniści będą też śledzić mecze w Poznaniu i Białymstoku. W sobotę "Kolejorz" przy Bułgarskiej zagra z Górnikiem Zabrze, natomiast w niedzielę Jagiellonia przy Słonecznej zmierzy się z Wisłą Kraków. Emocje we wszystkich trzech spotkaniach wydają się gwarantowane, bo oprócz Wisły Kraków, wszystkie zespoły mają jeszcze coś do ugrania w tym sezonie ligowym.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Legia Warszawa: Malarz - Jędrzejczyk, Pazdan, Astiz, Hlousek - Remy, Antolić - Kucharczyk, Pasquato, Hamalainen - Niezgoda;

Korona Kielce: Hamrol - Kallaste, Malarczyk, Kovacević, Rymaniak - Żubrowski, Możdżeń - Cebula, Cvijanović, Kiełb - Kaczarawa.

NIE ZAGRAJĄ

Legia Warszawa: Mączyński (kontuzja)

Korona Kielce: Jukić (kartki)

FORMA W OSTATNICH MECZACH

LEGIA WARSZAWA
Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:1 (Lotto Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:1 (Puchar Polski)
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 0:1 (Lotto Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:0 (Lotto Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:1 (Puchar Polski)

KORONA KIELCE
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 0:3 (Lotto Ekstraklasa)
Arka Gdynia - Korona Kielce 1:0 (Puchar Polski)
Lech Poznań - Korona Kielce 0:1 (Lotto Ekstraklasa)
Śląsk Wrocław - Korona Kielce 1:1 (Lotto Ekstraklasa)
Korona Kielce - Arka Gdynia 2:1 (Puchar Polski)

SĘDZIA

Piotr Lasyk (Bytom) - arbiter tylko raz prowadził w tym sezonie spotkanie z udziałem Legii Warszawa. Zespół ze stolicy w 19. kolejce Lotto Ekstraklasy wygrał u siebie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 3:0. Sędzia Lasyk prowadził natomiast trzykrotnie spotkania Korony Kielce. Kielczanie podobnie jak Legia, grali z Bruk-Bet Termalicą i również wygrali, tyle że 2:1, a pod koniec lutego Korona zremisowała w Krakowie z Wisłą 1:1. Arbiter prowadził również pierwsze spotkanie półfinałowe Pucharu Polski pomiędzy Koroną a Arką Gdynia. Sędziami VAR w Warszawie będą Daniel Stefański i Krzysztof Myrmus.

Legia Warszawa - Korona Kielce TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 33. kolejki Lotto Ekstraklasy Legia Warszawa - Korona Kielce od 20:25 przeprowadzi CANAL+Sport HD. Spotkanie prosto ze stadionu w Warszawie skomentują Marcin Rosłoń i Kazimierz Węgrzyn. O 20:00 rozpocznie się studio SuperPiątku, które poprowadzą Cezary Olbrycht i Andrzej Juskowiak. W internecie mecz będzie można obejrzeć na canalplussport.pl. Relacja LIVE w GOL24.pl!

20:30 Legia Warszawa - Korona Kielce CANAL+ Sport