• Koniec spotkania! Podział punktów w Szczecinie! Za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak!

• Trzy minuty doliczone przez arbitra do drugiej połowy spotkania.

• Gdańszczanie grają już na utrzymanie rezultatu, który na kolejkę przed końcem spotkania zapewni im utrzymanie w Ekstraklasie.

• Ostatnia roszada w dzisiejszym spotkaniu. Paweł Stolarski zmienia Sławomira Peszkę.

• Adrian Benedyczak na placu gry zastępuje właśnie Spasa Delewa.

• Za chwilę na murawie zamelduje się także Adrian Benedyczak.

• Lukas Haraslin melduje się na murawie w miejsce Joao Oliveiry.

• Po dośrodkowaniu Spasa Delewa strzał głową na bramkę oddał Adam Buksa, trafił jednak prosto w Dusana Kuciaka.

• Za moment zmiana w Lechii.

• Wchodzimy powoli w ostatni kwadrans meczu, wygląda na to, że Pogoń stara się odzyskać przewagę.

• Kamil Drygas szybko ukarany żółtą kartką za faul na Patryku Lipskim przy linii bocznej.

• Kamil Drygas zmienia Rafała Murawskiego, dla którego jest to prawdopodobnie pożegnanie ze szczecińską publicznością. Doświadczony pomocnik został nagrodzony pamiątkową paterą za wszystkie lata spędzone w Pogoni.

• Joao Oliveira! Co za okazja, w sytuacji sam na sam zawodnik Lechii przegrywa pojedynek z Jakubem Bursztynem, doskonale zachował się młody bramkarz!

• Adam Buksa fauluje Sławomira Peszkę na własnej połowie i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Posiadanie piłki: Pogoń 46% – 54% Lechia

• Od pewnego czasu akcje toczą się tylko na połowie Portowców. Gospodarze stracili pomysł na grę w ofensywie.

• Sędzia zarządził krótką przerwę na uzupełnienie płynów.

• Doskonałe dośrodkowanie Patryka Lipskiego z rzutu wolnego, futbolówka spada na nogę Joao Oliveiry, który uderza... w górę, zamiast w kierunku bramki.

• Długo rozgrywana akcja Lechii na połowie Pogoni kończy się bardzo niecelnym podaniem Daniela Łukasika.

• Boisko opuszcza Sebastian Kowalczyk, prawdopodobnie to właśnie on najbardziej ucierpiał przy ostrej grze obu drużyn. Zmienia go Morten Rasmussen.

• Druga połowa jak dotąd nie nawiązuje poziomem do pierwszej części gry, oglądamy walkę w środku pola.

• Bardzo zaostrzyło nam się to spotkanie, sędzia nie boi się karać zawodników kartkami, miejmy nadzieję, że nie dojdzie tu do poważnej kontuzji.

• Z kartką także Adam Chrzanowski, który ostro potraktował Sebastiana Kowalczyka. Zawodnik Portowców odczuł skutki tego wejścia.

• Sebastian Kowalczyk z pierwszym upomnieniem po przerwie.

• Wracamy do gry, od środka goście, oby mecz w drugiej połowie był równie ciekawy!

• Adam Chrzanowski już w przerwie zastępuje Filipa Mladenovicia.

• Koniec pierwszej połowy, było ciekawie!

• Dwa strzały gospodarzy, dwie poprzeczki w ciągu kilku sekund! Ależ to mogło być zamknięcie pierwszej połowy!

• Przed końcem pierwszej połowy kartka dla Sławomira Peszki.

• Żółta kartka dla Ariela Borysiuka za faul na Sebastianie Kowalczyku.

• Pogoń zdecydowanie przejęła inicjatywę.

• Uderzenie Sebastiana Kowalczyka z 20 metrów minimalnie niecelne!

• Rafał Murawski długo utrzymywał się przy piłce pod polem karnym gości, chyba nawet za długo – doświadczony pomocnik po chwili traci piłkę.

• Sławomir Peszko przedziera się w pole karne, wystawia piłkę pod samą bramkę pod nogi Flavio Paixao, który nie trafia w piłkę! To powinno być 1:2!

• Trzeba przyznać, że oglądamy ciekawe spotkanie w Szczecinie. Oba zespoły tworzą sobie dogodne sytuacje strzeleckie i wynik jest sprawą otwartą!

• Podanie Laszy Dwaliego do Rafała Murawskiego nie zostało przecięte przez żadnego z zawodników, minęło byłego zawodnika Lecha Poznań i trafiło pod nogi uciekającego w pole karne Lechii Adama Frączczaka, który pewnie wykończył akcję strzałem!

• Mamy remis, Adam Frączczak poprawił się! 1:1!

• Wrzutka Joao Oliveiry w pole karne nie trafia do żadnego z gości, przejmuje ją Spas Delew.

• Adam Frączczak! To powinien być remis, kapitan Pogoni nie trafia do pustej bramki! Rajd Spasa Delewa, Bułgar wystawia futbolówkę w pole karne pod nogi swojego kolegi, ten posyła piłkę ponad poprzeczką!

• Wychowanek Salosu Szczecin nie celebruje bramki zdobytej przeciwko Pogoni. Jego uderzenie zza pola karnego leciało mniej więcej w środek bramki, pod poprzeczkę, błąd popełnił Jakub Bursztyn, który oślepiony słońcem nie zdołał odbić futbolówki do boku!

• Patryk Lipski! 1:0 dla Lechii!

• Niecelne dośrodkowanie Joao Oliveiry spod linii bocznej boiska.

• Na trybunach pojawiła się dziś spora grupa kibiców – Portowców wspiera z pewnością ponad 10 tysięcy sympatyków.

• Dobre prostopadłe podanie od Laszy Dwaliego do Spasa Delewa, Bułgar przedarł się w pole karne i uderzył mocno, ale również wysoko nad poprzeczką.

• Żółta kartka również dla Sebastiana Rudola za faul na Danielu Łukasiku.

• Filip Mladenović pierwszym zawodnikiem z żółtą kartką w dzisiejszym meczu.

• Raz jeszcze z piłką uciekał Flavio Paixao, tym razem Portugalczyk został złapany na spalonym.

• Flavio Paixao efektownie zabrał się z piłką, ruszył w kierunku bramki i zdecydował się na uderzenie, które było bardzo niecelne.

• Nic z tego – obrona oddala zagrożenie.

• Mocny strzał Patryka Lipskiego do boku odbija Jakub Bursztyn, korner dla Lechii!

• Pierwsze dośrodkowanie Sławomira Peszki wybite poza pole karne Pogoni.

• Początek meczu w Szczecinie!

• Piłkarze powoli opuszczają szatnie, już za 10 minut zaczynamy spotkanie!

• Faworytami w dzisiejszym meczu są szczecinianie, którzy w ostatnich tygodniach spisują się przyzwoicie, znacznie lepiej niż zawodzący zespół gości.

• Rezerwowi Lechii: Maciej Woźniak, Błażej Augustyn, Adam Chrzanowski, Paweł Stolarski, Florian Schikowski, Lukas Haraslin i Milos Krasić.

• Rezerwowi Pogoni: Daniel Kusztan, Jakub Piotrowski, Kamil Drygas, Marcin Listkowski, Adrian Benedyczak, Sebastian Walukiewicz i Morten Rasmussen.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie pan Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

• Piłkarze Pogoni są już pewni gry w Ekstraklasie w następnym sezonie. Prawdopodobnie swój przedostatni mecz w zespole Portowców rozegra dzisiaj Rafał Murawski.

• Trwa walka o utrzymanie. Kolejnym jej etapem będzie ważny mecz Pogoni z Lechią, zwycięstwo gości da im niemal pewne utrzymanie.

• Dzień dobry, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację na żywo z meczu Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk!

Bartosz Głąb

Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Karolina Misztal

Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk ONLINE. W przedostatniej kolejce sezonu Lotto Ekstraklasy utrzymana już Pogoń Szczecin zmierzy się w derbach Pomorza z walczącą o byt w lidze Lechią Gdańsk. Dla Lechistów każdy punkt w tym spotkaniu może być na wagę złota, jednak Pogoń w tym roku przegrała zaledwie cztery spotkania, a tylko jedno na własnym stadionie. Gdzie oglądać mecz Pogoń - Lechia? Transmisja w telewizji i stream online.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk ONLINE

Walka na dole grupy spadkowej jest doprawdy pasjonująca. Co prawda Pogoń Szczecin ma już zapewnione utrzymanie dzięki kapitalnej wiośnie i równie dobrej rywalizacji w rundzie finałowej, ale Lechia wciąż musi walczyć o utrzymanie w lidze, co przed sezonem wydawało się skrajnie niemożliwe.
Gdańszczanie na dwie kolejki przed końcem sezonu mają trzy punkty przewagi nad Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, która znajduje się na pierwszym z miejsc zagrożonych spadkiem. Sprawa wyglądałaby nieco inaczej, gdyby Lechia nie wygrała w tygodniu w Gliwicach z Piastem, jednak zwycięstwo nieco uspokoiło nastroje Lechistów, oraz pogrążyło gliwiczan, którzy w tym momencie mają tylko punkt przewagi nad "Słonikami".
[SPRAWDŹ! Najlepsze europejskie ligi piłkarskie w ofercie player+]

Lechia w ciągu ostatniego miesiąca wygrała więcej spotkań niż podczas całej wiosny w Lotto Ekstraklasie. Warto tylko napisać, że pierwsze zwycięstwo w tym roku Lechia zanotowała dopiero na początku kwietnia w derbach Trójmiasta z Arką Gdynia. W tym czasie zespół z Gdańska zdobył dzsiesięć punktów. Wcześniej przez całą wiosnę udało się tych punktów zdobyć zaledwie trzy. W grupie spadkowej wyniki Lechistów całkowicie odzwierciedlają pozycję w tabeli, bo Lechia jest piątą najlepiej punktującą drużyną w grupie spadkowej.

Jeśli chodzi o zespół ze Szczecina to w tej klasyfikacji są na czwartym miejscu w całej lidze. Przed nią są tylko Śląsk Wrocław, Legia Warszawa i Górnik Zabrze. Przed tygodniem "Portowcy" przegrali właśnie we Wrocławiu ze Śląskiem i była to dopiero pierwsza porażka Pogoni w grupie spadkowej. Dzięki tak dobrym wynikom udało się już przedwcześnie zapewnić sobie utrzymanie w lidze. W walce wciąż pozostają cztery drużyny.

W dzisiejszym spotkaniu w Szczecinie swoje drugie spotkanie w Lotto Ekstraklasie rozegra Jakub Bursztyn, Młody bramkarz Pogoni (20l.), który w środku tygodnia niespodziewanie wskoczył do składu "Portowców" już w 13. minucie spotkania po tym jak czerwoną kartką został ukarany Łukasz Budziłek. Wcześniej Bursztyn występował tylko w trzecioligowych rezerwach Pogoni Szczecin.

W sierpniu zeszłego roku w Szczecinie pojedynek między Pogonią, a Lechią zakończył się bezbramkowym remisem, natomiast w Gdańsku lepszy okazał się zespół "Portowców", który wygrał to spokanie 3:1 po bramkach Jakuba Piotrowskiego, który jest już podobno dogadany z KRC Genk i dwóch trafieniach Adama Frączczaka. Dla Lechii jedynego gola zdobył w tamtym spotkaniu Marco Paixao

NIE ZAGRAJĄ

Pogoń Szczecin: Fojut, Załuska (kontuzje), Budziłek (kartki);

Lechia Gdańsk: Wolski, Wawrzyniak, Kuświk (kontuzje)

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Pogoń Szczecin: Bursztyn - Nunes, Dvali, Rudol, Rapa - Delev, Hołota, Piotrowski, Murawski, Frączczak - Buksa;

Lechia Gdańsk: Kuciak - Mladenović, Nalepa, Vitoria, Stolarski - Peszko, Łukasik, Lipski, Slavczev, Haraslin - F.Paixao.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

POGOŃ SZCZECIN
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:0 (Lotto Ekstraklasa)
Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 3:2 (Lotto Ekstraklasa)
Pogoń Szczecin - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (Lotto Ekstraklasa)
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:0 (Lotto Ekstraklasa)
Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (Lotto Ekstraklasa)

LECHIA GDAŃSK
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 0:2 (Lotto Ekstraklasa)
Lechia Gdańsk - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (Lotto Ekstraklasa)
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 3:1 (Lotto Ekstraklasa)
Lechia Gdańsk - Cracovia 0:0 (Lotto Ekstraklasa)
Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:2 (Lotto Ekstraklasa)

SĘDZIA

Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) - jeden z najbardziej eksploatowanych arbitrów tego sezonu Lotto Ekstraklasy. W kończącym się powoli sezonie ligowym prowadził aż dwadzieścia dziewięć spotkań, z czego cztery razy prowadził mecze Pogoni Szczecin i aż sześciokrotnie sędziował w meczach Lechii Gdańsk. Sędziami VAR w tym spotkaniu będą Daniel Stefański i Marcin Boniek.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 36. kolejki Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk od 15:25 przeprowadzi Eurosport2 HD. Multiligę ze wszystkich spotkań grupy spadkowej będzie można oglądać od 14:30 w CANAL+Sport HD. Relacja LIVE w GOL24.pl!
Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj -> PROGRAM TV

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk STREAM ONLINE
Spotkanie będzie dostępne pod adresem canalplussport.pl oraz ncplusgo.pl. Wystarczy zalogować się na konto abonenta i wybrać odpowiednią transmisję.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk LIVE!
Dla tych, którzy nie będą mogli śledzić transmisji telewizyjnej, polecamy relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.