Mecz Sandecja - Śląsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji?...

Mecz Sandecja - Śląsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

Sandecja Nowy Sącz

1

Śląsk Wrocław

1

• Tomasz Brzyski na prawej stronie podaje niedokładnie do Adriana Danka. Nie minęło kilkanaście sekund, jak ostatni z wymienionych "łamie" akcję na lewą nogę i strzela na bramkę. Zby słabo, by pokonać Jakuba Wrąbla.

Tuż po tym uderzeniu sędzia gwiżdże po raz ostatni. Sandecja dzieli się "oczkiem" ze Śląskiem

• Dalekie wybicie Jakuba Wrąbla na Marcina Robaka. On wespół z kolegami był na spalonym. Michał Gliwa nie spiesząc się ustawia piłkę do wybicia.

• Mariusz Złotek dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Rzut wolny dla Sandecji z lewej strony. Niezła centra Tomasza Brzyskiego. Ciut wyżej od Macieja Korzyma wyskoczył Igors Tarasovs, który główkuje na uwolnienie.

• Niewiele do gry wniósł Łukasz Madej. Chyba że w statystyce "spalone". Właśnie dał się złapać w pułapkę.

• Anemiczne dośrodkowanie Michała Chrapka z rzutu wolnego. Nowosądeczanie wyjaśniają sytuację dalekim wybiciem.

• "Żółtko" dla Plamena Krachunova za faul taktyczny.

• Chaotyczna gra w środku pola. Mnożą się proste błędy techcznie i faule. Obie strony chyba zadowala remis.

• Maciej Korzym wchodzi w miejsce żegnanego brawami Aleksandyra Kolewa.

• Stałe fragmenty gry gości bez zagrożenia. Zarówno rzut wolny, jak i korner. Dodatkowo Arkadiusz Piech na ofsajdzie.

• Bartłomiej Kasprzak upomniany żółtym kartonikiem za faul na Łukaszu Madeju.

• Łukasz Madej zastępuje Jakuba Koseckiego.

Jan Urban przeprowadził tym samym ostatnią zmianę.

• Adrian Danek zmienia Bartłomieja Dudzica.

• Pojedynek Djordje Cotry z Bartłomiejem Dudzicem na lewej stronie. Po interwencji skrzydłowego Sandecji wrocławanie mają rzut rożny. Po wrzutce z narożnika Michał Gliwa pewnie piąstkuje poza "szesnastkę".

• Aleksandyr Kolew w roli prawoskrzydłowego nie zdołał dobiec do piłki. Jakub Wrąbel z "piątki".

• Za "żółtego" Sito Rierę pojawia się Dragoljub Srnić.

• Ależ tę kontrę sp... artolił Jakub Kosecki. Dostaje piłkę na prawym skrzydle i zamiast strzelać, czy wbiegać w pole karne, zagrywa na 16. metr... do nikogo.

• W odpowiedzi mocne uderzenie Wojciecha Trochima z prawej strony pola karnego Śląska! Jakub Wrąbel odbija piłke przed siebie, którą z przewrotki strzela Aleksandyr Kolew wysoko nad poprzeczką!

• Korner nie przynosi zagrożenia. Nowosądeczanie mogą odetchnąć z ulgą.

• Michał Gliwa ratuje swój zespół (kolejny raz) przed utratą bramki! Najpierw broni strzał przy bliższym słupku po atomowym uderzeniu z ostrego kąta Marcina Robaka, a po chwili dobitkę Roberta Picha przenosi nad poprzeczką!

• Ostry wślizg Sito Riery w środku pola. Skosił rywala, a o dziwo sędzia nie sięga do kieszonki. Niemniej jednak Hiszpan powinien uważać, bo ma już na koncie "żółtko".

• Michał Chrapek zmienia Kamila Vacka.

• Strzał z dystansu Marcina RObaka wypadałoby przemiliczeć. Michał Gliwa z "piątki".

• Bez zagrożenia pod bramką Jakuba Wrąbla. Kontra przyjezdnych została zastopowana ok. 30 metrów od bramki Sandecji.

• Oskrzydlająca akcja Patrika Mraza lewą stroną. Jego dośrodkowanie niemal z linii końcowej blokuje Mariusz Pawelec. Korner dla piłkarzy Radosława Mroczkowskiego.

• Piłkarze Jana Urbana nie są w stanie przedrzeć się w okolice pola karnego Sandecji. Ataku są skutecznie odpierane, bądź są skutecznie zastawiane pułarki ofsajdowe - przed momentem złapany został Arkadiusz Piech.

• Jeszcze jeden rzut wolny dla "gospodarzy", tym razem z lewej strony. Wrocławianie poradzili sobie z centrę Tomasz Brzyskiego.

• Wojciech Trochim uderza blisko metr nad poprzeczką. Jest wyraźnie niepocieszony.

• Aleksandyr Kolew w pierwszej akcji po przerwie został skoszony przez Kamila Vacka ok. 20 metrów od bramki Śląska. Może być groźnie.

• Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Niecieczy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Sandecji Nowy Sącz ze Śląskiem Wrocław inaugurującym 11. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Po pierwszej połowie mamy remis .

• Jak na naszą rodzimą ligę, tempo gry było całkiem znośne. I od pierwszej sekundy obie strony postawiły na atak. Już na samym początku Śląsk i Sandecja miały wyborne okazje, ale górą okazali się bramkarza. W 32. minucie wynik spotkania otworzył Marcin Robak, a tuż przed przerwą wyrównał Aleksandyr Kolew. Druga połowa zapowiada się ciekawie.

Czy tak na pewno będzie? Przekonamy się niebawem. Wracamy za kilka minut.

• +1' Michał Gliwa z trudem paruje piłkę na rzut rożny po mocnym uderzeniu Roberta Picha! Korner nie przynosi zagrożenia.

• Żółta kartka dla Sito Riery za faul.

• Wzorowo przeprowadzona kontra "gospodarzy" przynosi gola do szatni! Z lewej strony zagrywa w pole karne, na bliższy słupek, Tomasz Brzyski. Piłka po drodze odbiła się rykoszetem od obrońcy Śląska idealnie na woleja Bułgara. Huknął nie do obrony po dalszym rogu!

• SANDECJA WYRÓWNUJE! ALEKSANDYR KOLEW!!!

• Grzegorz Baran zagrywa w pole karne do nikogo. Piłka po rykoszecie wpada do rękawic Jakuba Wrąbla. Piłkarze Sandecji domagali się rzutu karnego za zagranie ręką jednego z zawodników gości. Bezskutecznie.

• Wojciech Trochim w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne do Aleksandyra Kolewa. Szybszy i wyższy od niego był Piotr Celeban, który wyjaśnia sytuację.zdecydowanym wybiciem.

• Mała ciekawostka #3 Marcin Robak strzela 6. gola w 4 ostatnich spotkaniach w lidze. A w całym sezonie ma już 8 trafień.

• Aleksandyr Kolew uderza głową wysoko nad poprzeczką. Po chwli wzięty w kleszcze Wojciech Trochim faulował w ofensywie Mariusza Pawelca.

• 3/2 Strzały/strzały celne 5/2

• Przed kilka minut naprawdę nic się nie działo, a tu niespodzianka! Sito Riera kapitalnym protopadłym podaniem między obrońców Sandecji "uruchomił" Marcina Robaka, który plasowanym uderzenim po dalszym rogu otwiera wynik spotkania!

• GOL DLA ŚLĄSKA! MARCIN ROBAK!!!

• Jakub Wrąbel pewnie chwyta piłkę po rzucie wolnym Wojciecha Trochima. Kontra gości, w której - finalnej fazie - Robert Pich zwlekał z oddaniem strzału z pola karnego. Wykorzystał to Plamen Krachunov, który wślizgiem wybija piłkę spod jego nóg.

• Jeżel to faktycznie skaut, to kogo obserwuje?

• Sito Riera przesadził z agresją w walce o piłkę. Niemal w zapaśniczym stylu powalił Plamena Krachunova.

• W odpowiedzi Aleksandyr Kolew nie zdołał "zamknąć" akcji po dośrodkowaniu Bartłomieja Dudzica.

• Kamil Vacek był bliski skutecznej fnalizacji akcji, którą rozprowadził! Przenosi ciężar gry celnym przerzutem na prawą stronę do Jakuba Koseckiego, który centruje na dalszy słupek do Marcina Robaka. Ten zgrywa przed bramkę do wbiegającego Czecha, ale ten uderza z kilku metrów tuż obok bramki!

• Jakub Kosecki na spalonym. Zdziwiony nie mógł w to uwierzyć.

• Mała ciekawostka #2

• Od kilku minut przewaga jest po stronie Śląska. Rzut wolny z ok. 35 metrów. Igors Tarasovs wyskakuje najwyżej do wrzutki Kamila Vacka i uderza głową metr-półtora obok lewego słupka.

• Wycofana piłka na 25. metr do Djordje Cotry, który centruje przed pole karne. Tam, zdaniem sędziego, Piotr Celeban pomagał sobie ręką w przyjmowaniu piłki.

• I jeszcze jeden, ale z lewej strony.

• Jakub Kosecki urwał się prawym skrzydłem. Zagrywa płasko w "szesnastkę" do wbiegajacego Marcina Robaka, ale podanie przecina Michal Piter-Bucko. Korner dla gości.

• Wysoki pressing zawodników Jana Urbana przynosi aut ok. 30 metrów od bramki Michała Gliwy. Szybkie wznowienie, po którym nic się nie wydarzyło. Ostatecznie bramkarz Sandecji wznawia grę z "piątki".

• Mała ciekawostka

• Marcin Robak przejmuje piłkę po zagraniu Kamila Vacka przed linią 16. metra. W momencie zagrania był jednak na spalonym.

• Anemiczny strzał Wojciecha Trochima nie zdołał zaskoczyć Jakuba Wrąbla.

• Teraz z kolei ruszyli do przodu wrocławianie, a dokładniej Djordje Cotra. Zagrywa w pole karne do nikogo.

• Nie wyszło lewą, to zawodnicy Radosława Mroczkowskiego zaatakowali prawą flanką. Podanie na wolne pole do Adriana Basty okazało się za mocne. Jakub Wrąbel z "piątki".

• Tomasz Brzyski tym razem wrzuca z lewej strony w "szesnastkę" Śląska. Djordje Cotra główkuje pewnie poza własne pole karne.

• Rzut wolny dla Sandecji z ok. 30 metrów. Tomasz Brzyski uderza obok bramki, a po chwili Aleksandyr Kolew byłna spalonym.

• Bartłomiej Dudzic marnuje "setkę"! Dostaje świetne prostopadłe podanie od Wojciecha Trochima i w sytuacji sam na sam z Jakubem Wrąblem kopie prosto w niego!

• Po chwili na uerzenie decyduje się Arkadiusz Piech. Posyła piłkę daleko od bramki nowosądeczan.

• I po błędzie Robert Pich mógł, a właściwie powinien, w 20. sekundzie wpisać się na listę strzelców! Jednak jego strzał z pola karnego broni Michał Gliwa!

• Na gwizdek Mariusza Złotka ze śodka zaczynają piłkarze Sandecji!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rzut oka na tabelę: "gospodarze" przed tym meczem są na 9. miejscu z dorobkiem 14 punktów. Ostatnie cztery spotkania to przeplatanka zwycięstw i porażek. W niedzielę uległa Zagłębiu 0:1, więc dzisiaj "wypada" sięgnąć po komplet punktów.

Jednak to nie będzie łatwe - piłkarze Jana Urbana są na fali wznoszącej, która przetransferowała Śląsk na 5. miejsce w tabeli, mając "tylko" 2 punkty więcej.

• Rezerwowi Sandecji Nowy Sącz: Łukasz Radliński - Lukas Kuban, Maciej Korzym, Michał Gałecki, Adrian Danek, Mateusz Cetnarski, Filip Piszczek.

• Rezerwowi Śląska Wrocław: Jakub Słowik - Konrad Poprawa, Augusto, Dragoljub Srnić, Łukasz Łyszczarz, Łukasz Madej, Michał Chrapek.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Mariusza Złotka ze Stalowej Woli jeszcze trochę czasu, więc warto zapoznać się z zapowiedzią "pióra" Kai Krasnodębskiej:

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Inauguracja 11. kolejki LOTTO Ekstraklasy przypada w Niecieczy, gdzie już za 20 minut grająca w charakterze gospodarzy Sandecja Nowy Sącz zmierzy się ze Śląskiem Wrocław, który na wyjeździe jeszcze nie wygrał (w 3 ostatnich meczach remisy). Co nas dzisiaj czeka?

Kaja Krasnodębska

©Paweł Relikowski

Na inaugurację 11. kolejki Lotto Ekstraklasy mecz, który jeszcze kilka tygodni temu zapowiadałby się jako przeciętne ligowe starcie, dwóch drużyn bez wyrazu. Teraz jednak punktualnie o 18:00 spodziewać się można kawałka dobrego futbolu. Na stadion w Niecieczy przyjedzie bowiem niepokonany od lipca Śląsk. Czy sądeczanie stawią czoła podopiecznym Jana Urbana?

Mecz Sandecja Nowy Sącz - Śląsk Wrocław ONLINE

Tegoroczny pomysł na zespół Śląska zaczyna przynosić zamierzone przez włodarzy efekty. Kolejne trybiki w drużynie Jana Urbana działają, a czas działa tylko na ich korzyść. Zawodnicy coraz lepiej się ze sobą rozumieją, poznają metody szkoleniowe trenera, a w konsekwencji ich gra wygląda naprawdę dobrze. Co najważniejsze, dobrą formę dokumentują niezłymi wynikami. Nie przegrali od połowy lipca, w tym czasie notując kilka bardzo prestiżowych wygranych. Zwyciężyli przecież z warszawską Legią, a przed tygodniem w dobrym stylu pokonali poznańskiego Lecha. Bramki Roberta Picha oraz Marcina Robaka pokrzyżowały plany liderującym przecież w tabeli poznaniakom. Wrocławianie rozgrywając bardzo solidne spotkanie po raz kolejny udowodnili, że przedsezonowe zapowiedzi nie były na wyrost. Oni mają zamiar walczyć o najwyższe ligowe pozycje i w tym celu chcą wywieźć z Niecieczy komplet punktów.

To wrocławianie będą faworytem piątkowego spotkania. Aktualnie plasują się na piątym miejscu w tabeli. Minimalne różnice punktowe sprawiają jednak, że podopieczni Jana Urbana pewnymi swojej pozycji być bynajmniej nie mogą. Na swoim koncie mają szesnaście oczek, dokładnie tyle samo co Legia Warszawa oraz Wisła, natomiast do podium tracą jedynie dwa. Ewentualna wygrana z Sandecją pozwoliłaby im chociaż na kilkanaście godzin wspiąć się do samej czołówki. Czy osiągną sukces? Nowosądeczanie łatwo skóry nie sprzedadzą. Przyzwoicie radzą sobie w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Jak na razie zebrali czternaście punktów, co daje jakże nielubianą dziewiątą pozycję. Wszystko jest jeszcze jak najbardziej ruchome, a walka o górną ósemkę trwa. Przy odrobinie szczęścia oraz słabszej formie rywali podopieczni Radosława Mroczkowskiego będą mieli wszystko, aby ją zwyciężyć.

Sandecja Nowy Sącz - Śląsk Wrocław: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

O pechu mogą mówić w kontekście ubiegłotygodniowego meczu, kiedy to ulegli grającemu w roli faworyta Zagłębiu Lubin 0-1. Nie prezentowali się słabiej od bardziej doświadczonego ekstraklasowymi bojami rywala, lecz tym razem nie zdołali przywieźć nawet punktu. Oczka będą próbowali zdobyć więc tego piątkowego wieczoru na stadionie w Niecieczy. Na obiekcie, na którym wcielają się w role gospodarzy radzą sobie ostatnio całkiem nieźle. Poprzednie dwa mecze to dwie wygrane (z Bruk-Bet Termalicą oraz Pogonią Szczecin) i sześć punktów.

Radosław Mroczkowski w tym spotkaniu nie będzie mógł skorzystać z powracających dopiero do zdrowia Macieja Małkowskiego oraz Dawida Szufryna. Po drugiej stronie barykady zabraknie między innymi Michała Maka czy Bobana Jovicia.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)
Ten arbiter nie miał jeszcze okazji w tym sezonie prowadzić meczu Śląska. Raz spotkał się z piłkarzami Sandecji. Nowosądeczanie nie wspominają tego najlepiej – przegrali wówczas z Wisłą Płock 0-1.

Nieobecni:

Sandecja Nowy Sącz: Maciej Małkowski, Dawid Szufryn (kontuzje)
Śląsk Wrocław: Boban Jović, Michał Mak (kontuzje)

Forma w ostatnich meczach:

Zagłębie Lubin – Sandecja Nowy Sącz 1-0
Sandecja Nowy Sącz – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-0 (Danek)
Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz 1-0
Sandecja Nowy Sącz – Pogoń Szczecin 2-1 (Kolev x2)
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 2-3 (Dudzic x2, Trochim)

Śląsk Wrocław – Lech Poznań 2-0 (Pich, Robak)
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 2-2 (Robak x2)
Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 2-1 (Robak)
Śląsk Wrocław – Cracovia 2-1 (Piech, Pich)
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1-1 (Mak)

Mecz Sandecji ze Śląskiem pokaże Eurosport 2. Wstęp do meczu od godziny 17:30. Początek transmisji o 17:55.