Mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 3. kolejka
2017-07-28 20:30

Śląsk Wrocław

3

Lechia Gdańsk

2

• Takich emocji w piątkowy wieczór nikt się nie spodziewał. W tym meczu było chyba wszystko. Spokojna pierwsza połowa, w której Śląsk wyrobił sobie dwubramkowe prowadzenie. Po przerwie siedem minut, które wstrząsnęły wrocławianami. A potem jeszcze zwycięska bramka dla gospodarzy. Jeśli do tego dodamy jeszcze strzelecki pojedynek Marco Paixao z Celebanem oraz błędy obu bramkarzy, to otrzymamy widowisko, którego świadkiem byli kibice w piątkowy wieczór.

• Koniec meczu! Śląsk wygrywa z Lechią 3:2!

• Mija kilkadziesiąt sekund i Piech marnuje trzecią sytuację, tym razem pudłuje w sytuacji sam na sam.

• Kolejna kontra Śląska. Mak do Piecha, ten strzela, ale Kuciak broni!

• Kontra Śląska zakończona mocnym, niecelnym strzałem Piecha.

• Szansa dla Lechii. Rzut wolny z narożnika. Wrąbel piąstkuje, a po chwili łapie piłkę.

• Ostatnia zmiana w Śląsku. Piech za Koseckiego.

• Vitoria fauluje bez piłki Madeja i kolejna kartka.

• Ostatnia zmiana w Lechii. Kovacević za Łukasika.

• Jak padła bramka: wrzutka z kornera, Kuciak zalicza pusty przelot i Celeban głową pakuje piłkę do siatki.

• Celeban po raz drugi! 3:2!!!

• Co za sytuacja Picha! Po podaniu Madeja marnuje sytuację sam na sam z Kuciakiem!

• Śląsk wrócił z dalekiej podróży. Marco zagrał do Lewandowskiego, a ten w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę.

• Robak kapitalnie obrócił się w polu karnym, strzelił i znokautował Stolarskiego. Wydaje się, że była tam ręka i powinien być rzut karny. Przynajmniej tak było widać z trybun.

• Mak za kontuzjowanego Rierę.

• Riera jest znoszony z boiska. Nie wróci już na boisko.

• Łukasik fauluje Rierę i kartka.

• Dwie okazje Śląska. Najpierw Pich zza pola karnego mocno uderzył, ale Kuciak z problemami wybił piłkę. Po chwili Pawelec wrzucił futbolówkę na głowę Robaka, ale znowu górą Kuciak.

• Flavio wysoko nad bramką.

• Pich ładnie szarżował w narożniku pola karnego, ale nie zdołał oddać strzału.

• Pawelec próbuje z dystansu. Bardzo słabo i niecelnie.

• Kolejny raz fatalnie podaje Srnić.

• Madej potraktował łokciem Łukasika i kartka dla zawodnika gospodarzy.

• Pierwsza zmiana w Śląsku. Madej za Chrapka.

• Okazja do kontry, ale Srnić posyła piłkę w aut.

• Spiker podaje, że na trybunach jest 13 500 kibiców.

• Robak od tyłu fauluje Vitorię i żółtko.

• Na murawie leży Stolarski.

• Lewandowski staranował Pawelca i kartka.

• Lechia powinna prowadzić, ale Lewandowski przestrzelił w świetnej sytuacji. Śląsk nie wyszedł na II połowę.

• Jak padła bramka: wrzutka z rzutu rożnego i najwyżej wyskoczył Marco Paixao. Już mamy remis!

• Lechia wyrównuje!!!

• Ależ cisną goście. Kolejny raz zakotłowało się w polu bramkowym Śląska.

• Łukasik w pole karne, ale Wrąbel łapie piłkę.

• Śląsk rozpoczął rozkojarzony. Lechia atakuje, dochodzi do sytuacji.

• Jak padła bramka: Stolarski urwał się po prawej stronie, zagrał płasko na trzeci metr i tam Marco Paixao wpakował piłkę do bramki.

• Bramka kontaktowa!

• Lewandowski za Schikowskiego.

• Dwie zmiany w Lechii. Kuświk za Nalepę.

• Robak od środka i gramy II połowę!

• Wbrew wynikowi mecz we Wrocławiu jest całkiem wyrównany. Śląsk szybko objął prowadzenie i później kontrował. Lechia tymczasem wali głową w mur. W drugiej połowie może się jednak dużo wydarzyć.

• Koniec pierwszej połowy. Śląsk prowadzi 2:0 po bramkach Celebana i Koseckiego.

• Pich faulowany w narożniku pola karnego, co zresztą sygnalizuje boczny arbiter, ale Musiał puszcza grę.

• Kosecki zagrał piłkę między nogami Vitoria, ale z tyłu był jeszcze Nalepa.

• Lekki strzał Wawrzyniaka prawą nogą sprawił mnóstwo problemów Wrąblowi, który puścił piłkę pod sobą.

• Cotra w mur.

• Śląsk będzie miał rzut wolny z ok. 25 metrów od bramki Kuciaka.

• Jak padł gol: Kuciak wybiegł za pole karne, ale szybszy, sprytniejszy okazał się Kosecki i wpakował piłkę do pustej bramki!

• KOSECKI!!!!!!!!!!! 2:0!

• Kontra Śląska, w idealnej sytuacji znalazł się Chrapek i skiksował!

• Dobra interwencja Koseckiego, który przeciął w polu karnym podanie. Po chwili to samo zrobił Pich. Lechia ciśnie, ale bez okazji do strzałów.

• Zaostrzył się mecz. Dwa razy wycięty Riera, raz Flavio.

• Kuciak łapie futbolówkę po wrzutce Picha.

• Ależ okazję zmarnował Marco Paixao!!! Znalazł się w idealnej pozycji, nawinął Celebana, ale strzelił nad poprzeczką.

• Kuciak wygrywa pojedynek biegowy z Robakiem.

• Znowu szybka akcja Śląska, ale Pich słabo i niecelnie.

• Kontra Śląska zakończona w momencie, gdy Riera zamiast podać na lewą stronę do niepilnowanego Koseckiego, wybrał zagranie na prawo i wyrzucił z pola karnego Robaka.

• Ładna akcja Lechii zakończona wrzutką Wawrzyniaka, jednak zgranie Stolarskiego wprost pod nogi Srnicia.

• Ładny rajd Koseckiego, ale zakończony słabym strzałem.

• Lechia wychodzi bardzo wysoko z pressingiem, ale Śląsk póki co sobie radzi.

• Błąd tym razem Celebana, który trafił Marco Paixao przy wyprowadzaniu piłki, ale zaraz kapitan Wojskowych się poprawił.

• Błąd Pawelca, piłkę przejmuje Schikowski, ale Tarasovs blokuje wrzutkę.

• Jak padł gol: Kosecki z Cotrą rozegrali krótko rzut rożny, podanie trafiło do Riery, który oszukał w polu karnym obrońcę Lechii i zagrał na piąty metr na głowę Celebana. 1:0!

• GOLLLLLLLL! DLA ŚLĄSKA!!!

• Robak wywalczył rzut rożny.

• Chrapek próbował zza pola karnego, ale zderzył się z Koseckim i piłka poza boiskiem.

• Szarża Picha, zatrzymana przez Nunesa.

• Błąd Srnicia, ale na całe szczęście na miejscu jest Pawelec.

• Zaczęli goście!

• Oba zespoły już na murawie. Za chwilę zaczynamy.

• Jak widać w składzie Śląska od pierwszej minuty Chrapek, a na ławce Mak. Obaj piłkarze wiosną grali jeszcze w Gdańsku. Natomiast w składzie Lechii są bracia Paixao, a na ławce Mila, Kovacević i Lewandowski. Cała piątka ma za sobą przygodę ze Śląskiem.

• Ławka Śląska: Budzyński, Augusto, Madej, Mak, Poprawa, Łyszczarz, Piech.

Ławka Lechii: Podleśny, Wojtkowiak, Lewandowski, Kovacević, Mila, Fila, Kuświk.

• Gospodarze bez niespodzianek, w takim samym składzie jak tydzień temu. W Lechii dwie ważne zmiany. Łukasik za Krasicia i Schikowski za Kuświka.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Za 10 minut początek meczu przyjaźni Śląsk - Lechia.

Maciek Jakubski

17.05.2017 gdanskenerga stadion gdansk . mecz o mistrzostwo lotto ekstraklasy lechia gdansk - jagiellonia bialystokna zdjeciu: zdobywca dwoch bramek
1/4
przejdź do galerii

17.05.2017 gdansk
energa stadion gdansk . mecz o mistrzostwo lotto ekstraklasy lechia gdansk - jagiellonia bialystok
na zdjeciu: zdobywca dwoch bramek dla lechii marco paixao (19)

Mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk ONLINE. W tym roku mija czterdzieści lat od zawarcia zgody między Śląskiem i Lechią. To najdłuższa przyjaźń w Polsce, która od lat trwa również w gabinetach klubowych obu drużyn. Tym razem jednak trudno spodziewać się przyjaźni na boisku. W Gdańsku i Wrocławiu zaliczono bowiem falstart już na starcie nowego sezonu. Lechia straciła punkty już w drugiej kolejce, a Śląsk zamyka tabelę. Tego chyba nikt się nie spodziewał.

Mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk ONLINE

Ostatni mecz wrocławian przejdzie do historii. W derbach Dolnego Śląska grali przez ponad 45 minut z przewagą jednego zawodnika, a gra wyglądała jakby to była towarzyska potyczka o Puchar Wójta Gminy Tarnobrzeg.
45 minut i jeden celny strzał. Nie wiemy, co Urban powiedział w szatni piłkarzom, ale całkiem prawdopodobnie zakazał strzelać. Nie pomógł też drużynie dokonując zmian, które były delikatnie mówiąc nietrafione. Gromy za stratę bramki posypały się na Wrąbla, ale to Celeban znowu zaspał i nie upilnował Świerczoka. Za jedyny plus mecz trzeba uznać debiut Robaka, który pozbawiony wsparcia grał całkiem przyzwoicie. Nastroje kibicom po poniedziałkowym meczu pogorszyły się jeszcze bardziej, gdy okazało się, że do Pogoni ZA DARMO przeszedł Lasha Dvali. Młody Gruzin, reprezentant kraju, którego wszyscy pamiętali ze świetnych występów w Śląsku w erze przed Urbanem. Paradoks, że w polu karnym o własne nogi zabija się Tarasovs czy błędy popełnia Celeban, a Dvali za piękny uśmiech zmienia klub.

Herr direktor Matysek w niedzielę zapowiadał dwa-trzy transfery przed meczem z Lechią, ale do żadnego nie doszło. Wygląda zatem na to, że na 10-tce znowu będzie wybór między dżumą (Riera) i cholerą (Madej), a na boku obrony będzie hasał Mario Pawelec. Chociaż ja bym zaryzykował i zagrał Piechem z Robakiem z przodu. Zamiast transferów do klubu stał się jednak cud. Otóż, po 958 dniach (napisałbym słownie, ale tak duże liczby przekraczają moje możliwości) udało się... UWAGA! UWAGA! (werble, bębny, trąby)... znaleźć sponsora na koszulki! Od meczu z Lechią na koszulkach Śląska pojawi się logo zakładów bukmacherskich forBET.

Lechia ma jednak swoje problemy, a raczej całe ich mnóstwo. Tyko w tym tygodniu gdańszczanie stracili Haraslina, który jest ciężko kontuzjowany i Malocę, który przeszedł do 2. Bundesligi (Greuther Furth). Głośno mówi się też o odejściu w kierunku północnym Kovacevica. A przecież kontuzjowany jest też Wolski, zawieszony Peszko. Lechia po kontuzji Haraslina została bez klasycznego skrzydłowego i sami jesteśmy ciekawi jak trener Nowak poukłada te klocki, bo łatwo nie będzie.

Obie drużyny wyglądają na nie gotowe do walki w Ekstraklasie. Bardziej jak zespoły na początkowym etapie przygotowań do sezonu. Co z tego wyniknie? Znając Ekstraklasę całkiem dobry mecz, którego wynik nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Nie zagrają:

Śląsk: Dankowski, Kokoszka (kontuzje)
Lechia: Haraslin, Wolski (kontuzje), Peszko (zawieszenie), Maloca (wypożyczenie), Krasić,

Przewidywane składy:

Śląsk: Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Cotra - Srnić, Chrapek, Pich, Kosecki - Robak, Piech

Lechia: Kuciak - Stolarski, Nunes, Nalepa, Wawrzyniak - Matras, Krasić, Flavio, Lewandowski - M. Paixao, Kuświk

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu rozpocznie się o godz. 20:00 w Canal+ Sport (program "Superpiątek"). Początek transmisji ze spotkania Śląsk - Lechia od godz. 20:35 w Canal+ Sport. Mecz komentować będą Tomasz Smokowski i Krzysztof Przytuła (z Wrocławia).

20:30 Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk