Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 19. kolejka
2017-12-09 15:30

Śląsk Wrocław

2

Piast Gliwice

2

• OSTATNI GWIZDEK DOMINIKA SULIKOWSKIEGO!

Śląsk Wrocław zremisował na własnym obiekcie z Piastem Gliwice 2:2. Dwa trafienia dla gospodarzy zanotował Arkadiusz Piech, a bramki dla gliwiczan zdobywali Michal Papadopulos i Karol Angielski, który w przeszłości występował w zespole z Wrocławia.

• Życzymy Jakubowi Koseckiemu szybkiego powrotu do zdrowia!

• Dominik Sulikowski doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry.

• Mogło być 3:2 dla wrocławian, jednak Marcin Robak z kilku metrów uderza prosto w interweniującego Jakuba Szmatułę!

• GOOOOL! Remis we Wrocławiu, co za historia! Karol Angielski wygrywa walkę w powietrzu z Marcinem Robakiem i głową skierował piłkę do bramki Śląska Wrocław.

• W miejsce byłego reprezentanta Polski na boisku zameldował się Dragoljub Srnić.

• Groźnie wyglądająca kontuzja Jakuba Koseckiego. "Kosa" będzie musiał opuścić boisko.

• Gerard Badia miał świetną okazję do zdobycia wyrównującej bramki, jednak uderzył niecelnie!

• Faul na Macieju Jankowskim. Rzut wolny dla Piasta Gliwice.

• Poprzeczka! Marcin Robak był bliski podwyższenia prowadzenia, jednak Jakub Szmatuła w ostatniej chwili odbił piłkę na poprzeczkę. To nie jest dzień 35-letniego napastnika.

• Ostatnia zmiana w gliwickiej drużynie. W miejsce Patryka Dziczka wchodzi Karol Angielski, który w przeszłości występował w barwach Śląska Wrocław.

• Na drugą roszadę w swoim zespole zdecydował się były selekcjoner reprezentacji Polski. Z boiska zszedł Joel Valencia, a w jego miejsce wszedł Gerard Badia.

• Pierwsza zmiana w zespole Waldemara Fornalika.

• Łukasz Madej podał w pole karne do Roberta Picha, ten dograł futbolówkę przed bramkę Piasta, a Arkadiusz Piech pewnie pokonał Jakuba Szmatułę. To Piąty gol Piecha w obecnym sezonie.

• GOOOOL! Arkadiusz Piech strzela gola na 2:1 dla Śląska Wrocław!

• Żółtą kartką ukarany został również popularny "Kosa".

• Żółta kartka dla Sedlara za faul na Jakubie Koseckim.

• Kontratak gospodarzy, jednak Marcin Robak zbyt długo prowadził piłkę i ostatecznie jego strzał został zablokowany.

• Sito Riera dośrodkował w pole karne Piasta, do główki wyskoczył Tarasovs, jednak piłka przeleciała obok bramki strzeżonej przez Jakuba Szmatułę.

• Jakub Kosecki prostopadle podał do Marcina Robaka, ten oddał strzał i Jakub Szmatuła wybija piłkę na rzut rożny.

• Arkadiusz Piech sfaulowany przez Heberta. Rzut wolny dla WKS-u.

• Dośrodkowanie w pole karne Śląska, piłkę pewnie łapie Jakub Słowik. Po chwili kolejna wrzutka i Michal Papadopulos oddał niecelny strzał głową na bramkę gospodarzy.

• Przyblokowany strzał Joela Valencii. Rzut rożny dla "Piastunek".

• Konstantin Vassiljev uruchomił prostopadłym podaniem Papadopulosa, jednak napastnik Piasta Gliwice był na spalonym.

• Michał Chrapek schodzi z boiska, a na placu gry melduje się Kamil Vacek, który w przeszłości występował w Piaście Gliwice.

• Uraz Michała Chrapka. Zawodnik Śląska potrzebuje pomocy medycznej.

• Tym razem z dystansu uderzał Patryk Dziczek, jednak piłka poszybowała wysoko nad bramką Śląska Wrocław.

• Niecelne uderzenie z dystansu w wykonaniu Roberta Picha.

• Faul Patryka Dziczka. 19-latek został ukarany żółtą kartką.

• Na drugą połowę nie wyszedł Augusto. W jego miejsce pojawił się Łukasz Madej.

• Wracamy do gry. Przy piłce podopieczni Jana Urbana.

• Mamy nadzieję, że to nie koniec emocji we Wrocławiu i po zmianie stron piłkarze obu drużyn powalczą o pełną pulę.

• Spotkanie świetnie rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie już w 2. minucie. Strzelcem gola był Arkadiusz Piech, który popisał się bardzo ładnym uderzeniem z dystansu. Jednak to Piast Gliwice stwarzał więcej sytuacji bramkowych i w 36. minucie doprowadził do wyrównania. Michal Papadopulos wykorzystał błąd Igorsa Tarasovsa i po krótkim rajdzie pokonał bramkarza wrocławian.

• Gwizdek arbitra oznaczający koniec pierwszej części spotkania.

• Wrzutka Michała Chrapka i Jakub Szmatuła wypiąstkował futbolówkę.

• Jakub Kosecki sfaulowany przez Martina Konczkowskiego. Rzut wolny dla Śląska.

• Michał Chrapek dośrodkował piłkę w pole karne, jednak kolejnądobrą interwencję zanotował Hebert.

• Kolejny rzut rożny dla podopiecznych Jana Urbana.

• Valencia uderzył wprost w Jakuba Słowika. To powinien być gol na 2:1 dla Piasta Gliwice!

• Nieudane dośrodkowanie Augusto, po chwili Michał Chrapek sfaulował rywala.

• Interwencja Koruna, rzut rożny dla Śląska Wrocław.

• Fatalny błąd popełnił Igors Tarasovs, który sprezentował piłkę napastnikowi Piasta. Ten wyszedł na czystą pozycję i bez problemu pokonał Jakuba Słowika.

• GOOOOOL! Mamy remis we Wrocławiu. Strzelcem gola Michal Papadopulos!

• Rzut rożny dla Piasta Gliwice. Dośrodkowanie Konstantina Vassiljeva i Hebert był bliski strzelenia gola głową! Piłka odbiła się jednak od murawy i przeleciała nad poprzeczką bramki gospodarzy.

• Zbyt mocne zagranie Patryka Dziczka i piłka wylądowała w rękawicach Jakuba Słowika.

• Składna akcja gospodarzy, ale dobrze w defensywie spisał się Patryk Dziczek. Po chwili kontrę wyprowadzili goście, jednak Piotr Celeban wygrał pojedynek z rozpędzonym Valencią.

• Sito Riera zbyt mocno dograł na skrzydło do Mariusza Pawelca.

• Dośrodkowanie Augusto, piłkę wypiąstkował Jakub Szmatuła.

• Na skrzydle pokazał się Robert Pich, który wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

• Znów w akcji wrocławianie, jednak Marcin Robak pogubił się z piłką przy nodze i wykopem od bramki rozpocznie golkiper Piasta Gliwice.

• Sprytne zagranie Michała Chrapka do Marcina Robaka, jednak doświadczony napastnik nie zdołał opanować piłki.

• Ładna akcja Piasta Gliwice na połowie Śląska Wrocław. Konstantin Vassiljev dograł do Dziczka, ten próbował szybko odegrać do Mateusza Maka, jednak podanie okazało się zbyt mocne i 26-latek nie zdołał przyjąć futbolówki.

• Bardzo nieudane uderzenie z dystansu Patryka Dziczka. Od bramki rozpocznie Jakub Słowik.

• Trochę chaosu wdarło się w poczynania obu zespołów.

• Mateusz Mak sfaulowany przez Marcina Robaka. Przy piłce utrzymują się gliwiczanie.

• Konstantin Vassiljev zdecydował się na mocny strzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka po rykoszecie odbija się od słupka, wrocławianie wybili piłkę na rzut rożny!

• Michal Papadopulos sfaulowany przez Piotra Celebana. Rzut wolny dla Piasta.

• Dośrodkowanie Konstantina Vassiljeva w pole karne, jednak dobrze ustawiony był Piotr Celeban, który wybił piłkę.

• Z kolejną akcją ruszali podopieczni Jana Urbana, jednak Hebert ubiegł Jakuba Koseckiego i futbolówkę przejęli przyjezdni.

• Mariusz Pawelec dograł piłkę do Arkadiusza Piecha, a ten z kilkunastu metrów precyzyjnie przymierzył. Bardzo ładna bramka 32-letniego napastnika, dla którego jest to czwarte trafienie w obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy.

• GOOOOL! Ależ odpowiedź Śląska Wrocław! Arkadiusz Piech zdobywa bramkę na 1:0 dla gospodarzy.

• Ależ okazja gości! Mateusz Mak wbiegł w pole karne, piłka dotarła do Valencii, jednak strzał 23-latka świetnie obronił Jakub Słowik!

• Rozpoczęcie spotkania. Przy piłce podopieczni Waldemara Fornalika.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na plac gry. Za moment pierwszy gwizdek arbitra!

• Ławka Śląska Wrocław: Wrąbel, Poprawa, Srnić, Madej, Łyszczarz, Pałaszewski, Vacek.

Ławka Piasta Gliwice: Rusov, Rugasević, Vranjes, Jagiełło, Badia, Angielski, Jankowski.

• Obie drużyny ostatnio mierzyły się ze sobą we wrześniu. Wówczas w Gliwicach padł remis 1:1. Bramkę dla Piasta zdobył 19-letni Patryk Dziczek, natomiast trafienie dla wrocławian zanotował doświadczony Marcin Robak. Dzisiaj obaj zawodnicy znajdują się w wyjściowych składach swoich zespołów.

• Głównym arbitrem dzisiejszego meczu będzie Dominik Sulikowski. Dla sędziego z Gdańska będzie to dopiero drugi w tym sezonie mecz na poziomie Lotto Ekstraklasy.

• Obecnie Śląsk Wrocław zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 23 punktów, natomiast Piast Gliwice znajduje się w strefie spadkowej z 18 "oczkami" na koncie.

• Serdecznie zapraszamy na relację tekstową z meczu Śląsk Wrocław - Piast Gliwice. Spotkanie rozpocznie się o 15:30!

Kaja Krasnodębska

©Arkadiusz Gola

Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE. Ostatnie wyniki wrocławian (również ten w towarzyskim meczu z Wisłą) to są one przeplatanką porażek oraz zwycięstw. Patrząc na tendencję z poprzednich kolejek, teraz czas na wygraną. Podopieczni Jana Urbana będą faworytem starcia z gliwickim Piastem. Czy zagrają zgodnie z oczekiwaniami swoich kibiców?

Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE

Jak nie z Piastem, to z kim? – takie pytanie mogą zadawać sobie kibice Śląska. Przed tygodniem ich ulubieńcy nieco rozczarowali w meczu przyjaźni rozgrywanym w Gdańsku i do domów wracali nawet bez punktu.
A przecież wszystko mogło ułożyć się inaczej, gdyby tylko Marcin Robak wykorzystał rzut karny. Tak się jednak nie stało. Na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Marco oraz raz Flavio Paixao i podopiecznym Jana Urbana pozostało już tylko zdobyć honorową bramkę. Jej autorem okazał się doświadczony Łukasz Madej, który tym samym stał się najstarszym zdobywcą gola w historii klubu na poziomie Lotto Ekstraklasy. Nie mógł być jednak zadowolony – jego zespół przegrał kolejne spotkanie i w rezultacie po osiemnastu kolejkach plasuje się na 11 pozycji z dorobkiem 23 punktów. Wciąż pozostaje więc w grze o grupę mistrzowską – do ósmej Arki traci zaledwie dwa punkty, a do siódmego Zagłębia cztery. By jednak nadrobić tę różnicę musi zacząć zwyciężać. A z kim, jak nie z przedostatnim Piastem?

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Gliwiczanie już od dłuższego czasu plasują się w strefie spadkowej. I choć nad czerwoną latarnią ligi, szczecińską Pogonią mają aż osiem punktów przewagi, to atmosfera w szatni Waldemara Fornalika jeszcze nie może należeć do optymistycznych. Humory Niebiesko-Czerwonych poprawiłby z pewnością awans w ligowej tabeli. I jest on jak najbardziej możliwy – przy dobrych wiatrach gliwiczanie mogą 19. kolejkę zakończyć nawet na dwunastym miejscu. W tym celu nie tylko muszą liczyć na potknięcia bezpośrednich rywali, ale również zawalczyć na Dolnym Śląsku o pełną pulę. Ta sztuka nie udała się przed tygodniem. Starcie z poznańskim Lechem zakończyło się remisem 0-0.

Podział punktów to efekt również letniego starcia ekipy z Wrocławia w Gliwicach. Mecz zakończył się wynikiem 1-1, ale większy niedosyt mogli odczuwać gospodarze. Za sprawą bramki Patryka Dziczka zdobyli co prawda punkt, lecz mieli szansę na trzy. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Konstantin Vassiljev. Gola dla Śląska zdobył wówczas jego najlepszy strzelec, Marcin Robak.

Napastnik w sobotę zawalczy o kolejne trafienia. Będzie bowiem do dyspozycji zmagającego się ze sporymi kłopotami kadrowymi szkoleniowca. Jak Urban po raz kolejny nie może skorzystać z Kamila Dankowskiego, Dordje Cotry, Adama Kokoszki, Bobana Jovicia oraz Michała Maka. Po drugiej stronie barykady właściwie tylko jedna nieobecność. Z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzuje Martin Bukata.

Arbiter Dominik Sulikowski (Gdańsk)
Będzie to dopiero drugi w tym sezonie prowadzony przez tego arbitra mecz na poziomie Lotto Ekstraklasy. Wcześniej sędziował spotkanie Zagłębia Lubin z Sandecją Nowy Sącz. W sobotę w pracy nie pomoże mu system VAR.

Nieobecni:

Śląsk Wrocław Michał Mak, Boban Jović, Dordje Cotra, Kamil Dankowski, Adam Kokoszka (kontuzje)
Piast Gliwice Martin Bukata (kartki)

Forma w ostatnich ligowych meczach:

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 1-0 (Celeban)
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 1-2 (Piech)
Korona Kielce – Śląsk Wrocław 3-0
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 3-0 (Robak x2, Piech)

Piast Gliwice – Lech Poznań 0-0
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 2-2 (Valencia, Bukata)
Piast Gliwice – Cracovia 1-0 (Jankowski)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Piast Gliwice 2-1 (Papadopulos)
Piast Gliwice – Wisła Płock 2-1 (Papadopulos, Bukata)

Poprzednie bezpośrednie starcia:

4 sierpnia 2017: Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 1-1 (Dziczek – Robak)
6 maja 2017: Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 2-0 (Murawski, Zivec)
10 marca 2017: Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 3-4 (Pich x2, Kovacević – Badia x3, Korun)
26 września 2016: Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 1-1 (Hebert – Biliński)

Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Wstęp do spotkania Śląska z Piastem w nSport+ o 15:10. Mecz skomentuje duet Robert Skrzyński – Remigiusz Jezierski. Początek transmisji o 15:25.