Mecz Wisła Kraków - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w...

1

Pogoń Szczecin

0

• Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• ...a po chwili sędzia kończy mecz w Krakowie! Wisła pokonuje Pogoń Szczecin 1:0 po bramce Jakuba Bartkowskiego, nie obyło się bez emocjonującej końcówki!

• ...i Arkadiusz Głowacki...

• Za dyskusję z sędzią ukarany Jakub Bartkowski...

• Ależ kontrowersje! Piłka w siatce Wisły Kraków, ale sędzia dopatrzył się przewinienia, gol nie zostanie uznany, przynajmniej na ten moment, trwa konsultacja z systemem VAR!

• Pogoń w końcówce stawia na ofensywę totalną, jak to się skończy?!

• Paweł Gil dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry!

• Dawid Kort faulowany przy linii środkowej.

• Ależ szansa Zorana Arsenicia! Obrońca Wisły doskonale wykorzystał nienajlepsze dośrodkowanie Patryka Małeckiego z rzutu rożnego, uderzył technicznie, zmuszając Łukasza Załuskę do pięknej parady!

• Maciej Sadlok postraszył obronę bardzo efektownym rajdem, ale za późno zdecydował się na oddanie strzału, przez co Wisła ma tylko rzut rożny.

• Ostatnia zmiana w zespole Pogoni i w tym meczu. Adam Gyurcso zmieniony przez Marcina Listkowskiego.

• Do końca spotkania zostało już tylko kilka minut, jednak Pogoń wciąż nie jest nawet bliska wyrównania.

• Niezłe dośrodkowanie Carlitosa w kierunku stojącego w polu karnym Jakuba Bartosza, Polak był minimalnie spóźniony do tego ciekawego podania.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Jakub Bartosz zmienia Jesusa Imaza, asystenta przy jedynej jak dotąd bramce dzisiejszego wieczoru.

• Druga zmiana w zespole ze Szczecina. Dawid Kort pojawia się na murawie w miejsce Jakuba Piotrowskiego.

• Gospodarze dopięli swego! Co nie udało się kilka minut temu, udało się przed chwilą. Jakub Bartkowski wykorzystał doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego Jesusa Imaza i wyprowadził Wisłę Kraków na prowadzenie!

• Bramka, nareszcie! Jakub Bartkowski wpisuje się na listę strzelców po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

• Od początku drugiej połowy nieprzerwanie atakują zawodnicy Białej Gwiazdy.

• Po świetnym dośrodkowaniu Jesusa Imaza z rzutu rożnego Jakub Bartkowski główkuje ponad poprzeczką!

• Kamil Drygas fauluje Kamila Wojtkowskiego i zostaje ukarany czwartą żółtą kartką w tym sezonie, przez co w najbliższej kolejce nie zobaczymy go na boisku.

• Jakub Bartkowski w walce o górną piłkę faulował Adama Gyurcso na połowie Pogoni.

• Trener Kosta Runjaic reaguje na sytuację na boisku. David Niepsuj zastępuje niewidocznego dzisiaj Dariusza Formellę.

• Carlitos bliski powtórzenia sytuacji z pierwszej kolejki! Hiszpan z rzutu wolnego posyła piłkę w spojenie bramki Pogoni!

• Zawodnik Pogoni opuszcza boisko niemal 30 minut przed czasem za faul przed własną szesnastką.

• Czerwona kartka! Cornel Rapa wylatuje z boiska za faul na Jesusie Imazie!

• ...a witany brawami Patryk Małecki melduje się na murawie w miejsce Rafała Boguskiego.

• Kamil Wojtkowski zmienia Tibora Halilovicia...

• Na trybunach jest dziś 11398 kibiców!

• Uderzenie było jednak beznadziejne - poszybowało kilkanaście metrów ponad bramką Wisły.

• Adam Frączczak faulowany około 40 metrów od bramki Wisły.

• Adam Gyurcso w prostej sytuacji posyła piłkę za linię końcową zamiast pod nogi Ricardo Nunesa. Węgier jest bardzo niezadowolony z tego zagrania.

• Pogoń miała okazję na dobre rozegranie stałego fragmentu gry, ale Ricardo Nunes posłał piłkę niecelnie.

• Ależ blisko Wisła! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderza Carlitos. Napastnik posyła piłkę w boczną siatkę, zabrakło naprawdę niewiele!

• Michał Buchalik drugą połowę rozpoczyna tak samo jak pierwszą - od pewnego złapania dośrodkowania w pole karne.

• Mecz wznowiony, piłkę ma Pogoń Szczecin!

• Piłkarze wracają już na murawę.

• Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, wydaje się że nieco lepsze sytuacje miał zespół gospodarzy. Brakowało nieco sytuacji strzeleckich, mamy nadzieję, że po przerwie będzie lepiej.

• Koniec pierwszej połowy, do przerwie bez bramek w Krakowie.

• Tibor Halilović przejął piłkę przed polem karnym i zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę, ale posłał piłkę w trybuny.

• Michał Buchalik pewnie przejmuje próbę prostopadłego podania w wykonaniu Adama Gyurcso.

• Spas Delew zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego na bramkę Wisły, piłka przeleciała mniej więcej metr ponad poprzeczką. Brakowało bardzo niewiele.

• Victor Perez fauluje Kamila Drygasa na połowie Pogoni.

• Wisła miała szansę na wyprowadzenie kontrataku, ale Carlitos został złapany na minimalnym spalonym.

• Michał Buchalik efektownie interweniuje po uderzeniu Spasa Delewa. Goście mają rzut rożny.

• W obu sytuacjach na bramkę uderzał Carlitos - Hiszpan może mówić o olbrzymim pechu.

• Co się dzieje pod bramką Portowców?! Najpierw jeden z gości wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Carlitosa, kilkanaście sekund później strzał jeszcze jedna próba strzału na bramkę gości trafia w słupek, po czym łapie ją Łukasz Załuska!

• Carlitos dobrze obrócił się z piłką w polu karnym Pogoni, uderzył mocno i po rykoszecie od obrońcy Wisła ma tylko rzut rożny!

• Zoran Arsenić próbował wybić piłkę pod własną bramką, ale popełnił błąd i nie trafił w piłkę, przez co omal nie skierował futbolówki do własnej bramki!

• Vullnet Basha miał szansę na celne dośrodkowanie piłki pod samą bramkę z lewej strony boiska, ale kopnął zdecydowanie za mocno.

• Po dobrym początku Pogoni teraz do głosu dochodzi Wisła!

• Podobna akcja Białej Gwiazdy, piłka trafia do Rafała Boguskiego, który z ostrego kąta uderza minimalnie niecelnie.

• Świetne dośrodkowanie na głowę Carlitosa od Victora Pereza, hiszpański snajper uderza głową i trafia w słupek!

• Mocne podanie Jarosława Fojuta z własnej połowy nieoczekiwanie mogło trafić do stojącego pod polem karnym Adama Frączczaka po tym, jak inteligentnie przepuścił je Spas Delew, ale napastnik Pogoni nie spodziewał się takiego ruchu swojego kolegi.

• Po zbyt mocnym podaniu Spasa Deleva piłka opuszcza boisko przez linię końcową.

• Przewagę mają póki co piłkarze Pogoni, którzy spokojnie wymieniają podania na połowie Wisły.

• Strzał z dystansu Victora Pereza ląduje w rękawicach Łukasza Załuski.

• Jesus Imaz faulowany w środkowej strefie boiska.

• Próba prostopadłego podania w wykonaniu Jakuba Piotrowskiego przejęta przez obronę przed polem karnym.

• Goście rozpoczęli mecz od bardzo agresywnego pressingu na połowie przeciwnika.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Wisły z prawej strony boiska spokojnie łapie nieatakowany Michał Buchalik.

• Mecz rozpoczęty, piłkę ma Wisła Kraków!

• W wyniku losowania stron mecz rozpoczną gospodarze.

• Piłkarze już wychodzą na murawę stadionu Wisły Kraków!

• Do meczu pozostało już zaledwie kilka minut! Kto wygra to spotkanie?! Dowiemy się za mniej więcej dwie godziny!

• W pierwszym meczu tej kolejki Jagiellonia Białystok zremisowała bezbramkowo z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

• Ostatnia w tabeli Pogoń zmierzy się na wyjeździe z szóstą Wisłą - faworyt tego meczu jest raczej oczywisty.

• Rezerwowi Pogoni: Adrian Henger, Hubert Matynia, Sebastian Rudol, Dawid Kort, David Niepsuj, Łukasz Zwoliński i Marcin Listkowski.

• Rezerwowi Wisły: Julian Cuesta Diaz, Rafał Pietrzak, Jakub Bartosz, Tomasz Cywka, Kamil Wojtkowski, Denys Bałaniuk i Patryk Małecki.

• Sędzią spotkania będzie pan Paweł Gil z Lublina.

• Dzisiejszym meczem Kosta Runjaic zadebiutuje w roli trenera Pogoni Szczecin. Czeka go jednak trudne zadanie, bo przyjdzie mu zmierzyć się z dobrze spisującą się w tym sezonie Wisłą.

• Wita Państwa Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Wisła Kraków - Pogoń Szczecin!

Kaja Krasnodębska

1/3
przejdź do galerii

Mecz Wisła Kraków - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Anna Kaczmarz

Mecz Wisła Kraków - Pogoń Szczecin ONLINE. W piątkowy wieczór Wisła Kraków podejmie przed własną publicznością ostatnią w tabeli Pogoń Szczecin. Każdy inny wynik niż wygrana Białej Gwiazdy będzie niespodzianką, ale to właśnie na nią liczy nowy szkoleniowiec Portowców Kosta Runjaic. Relacja NA ŻYWO w GOL24!
[cs]

Mecz Wisła Kraków - Pogoń Szczecin ONLINE

Po dwutygodniowej przerwie powracają rozgrywki Lotto Ekstraklasy. Przed piłkarzami intensywny miesiąc: w ciągu pięciu tygodni, bez żadnych świątecznych czy reprezentacyjnych pauz rozegrają sześć bardzo ważnych dla siebie spotkań.
Do końca rundy zasadniczej pozostało już tylko piętnaście kolejek, a różnice między kolejnymi miejscami w tabeli są właściwie minimalne. Walka o górną ósemkę trwa więc w najlepsze. W piątek kolejny krok w jej kierunku chcą postawić podopieczni Kiko Ramireza. Biała Gwiazda punktualnie o 20:30 podejmie przed własną publicznością ostatnią w tabeli Pogoń Szczecin i każdy inny wynik niż zdecydowana wygrana gospodarzy, będzie tutaj zaskoczeniem.

Portowcy na półmetku rundy zasadniczej są czerwoną latarnią ligi. Jak na razie udało im się zgromadzić jedynie dziewięć punktów. Aż cztery oczka straty do przedostatniego Piasta Gliwice i sześć do bezpiecznej Cracovii sprawiają, że sytuacja szczecinian wygląda naprawdę źle. Nie poprawiło jej rozegrane przed samą reprezentacyjną przerwą starcie z warszawską Legią. Mimo chwilami naprawdę dobrej gry oraz wielu sytuacji, Pogoń ostatecznie przegrała z aktualnym mistrzem Polski 1-3. Nie pomogło honorowe trafienie Kamila Drygasa. Gole Łukasza Brozia, Thibaulta Moulina oraz samobójczy Lashy Dvaliego pozbawiły szczecinian złudzeń na zdobycie choć jednego punktu. Tym samym Portowcy odnieśli czwartą porażkę z rzędu.

Z trybun obserwował ją nowy szkoleniowiec Pogoni Kosta Runjaic. Dzień później niemiecki szkoleniowiec oficjalnie objął pierwszy zespół, a już w piątek zadebiutuje w Lotto Ekstraklasie. Przed nim bardzo trudne zadanie, ale to trener doświadczony w trudnych przypadkach. W latach 2012-2013 zdołał podnieść z kryzysu MSV Duisburg. Czy ta sztuka uda mu się również z Portowcami? - Zadanie stojące przede mną jest bardzo trudne i ambitne, ale jest do rozwiązania – przyznawał podczas konferencji przed meczem z Wisłą. - Na pewno musimy się bardzo mocno skoncentrować na grze, musimy grać kompaktowo, pozamykać luki. Chodzi głównie o to, by grać inteligentnie.

W starciu z Wisłą nie można jednak spodziewać się rewolucji w składzie. W Krakowie najprawdopodobniej nie zobaczymy chorego Tomasza Hołoty, lecz poza nim Runjaic będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich podopiecznych. . - Nie będę czynić tutaj jakichś kroków tylko dlatego, że jestem nowy i trzeba zrobić coś nowego – mówił trener Pogoni. - Istotna jest strategia, rozsądne działanie. Proszę nie oczekiwać jedenastu nowych zawodników w wyjściowym składzie tylko dlatego, że jest w klubie nowy trener.

Biała Gwiazda musi być więc przygotowana na wszelkie rozwiązania. Ciężko bowiem przewidzieć meczowy skład Pogoni. Nieco łatwiej ten Wisły. W piątek zabraknie z pewnością Frana Veleza, Ivana Gonzaleza oraz Marko Kolara, który doznał kontuzji w sparingowym meczu ze Śląskiem Wrocław. Korzystając z reprezentacyjnej przerwy, w ubiegłą sobotę krakowianie zmierzyli się w Sosnowcu w towarzyskim starciu właśnie z drużyną Jana Urbana. Tego spotkania nie mogą wspominać korzystnie. Chorwat po wejściu Konrada Poprawy został wyeliminowany z gry na co najmniej kilka tygodni, a jego zespół uległ rywalowi 0-1. Również sama boiskowa postawa Białej Gwiazdy nie napawa optymizmem.

A przecież przed reprezentacyjną przerwą wreszcie udało im się zwyciężyć. Pewnie pokonali przed własną publicznością Sandecję Nowy Sącz. Trzy bramki, w tym dwie z rzutów karnych, wydawały się być jak najbardziej zasłużone, bowiem krakowianie byli lepsi od rywali przez praktycznie całe 90 minut. Na listę strzelców wpisali się wówczas Jesus Imaz, Carltos i Victor Perez, a trzy oczka sprawiły, że krakowianie mają ich na swoim koncie już 24. Przed startem szesnastej kolejki plasują się więc na szóstej pozycji, do podium tracąc dwa punkty. Liderujący Górnik ma natomiast nad nimi przewagę pięciu oczek.

Autor: Piotr Tymczak

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Sędzia:

Paweł Gil (Lublin)

Nieobecni:

Wisła Kraków: Marko Kolar, Ivan Gonzalez, Fran Velez (kontuzje)
Pogoń Szczecin: Tomasz Hołota (kontuzja)

Ostatnie bezpośrednie starcia:

14 lipca 2017: Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 1-2 (Gyurcso – Carlitos, Brlek)
20 maja 2017: Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 4-0 (Małecki, Brożek, Gonzalez, Boguski)
19 listopada 2016: Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 6-2 (Gyurcso x4, Matras, Nunes – Bartosz, Mójta)
16 lipca 2016: Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2-1 (Brożek, Pietrzak – Fojut)

Forma w ostatnich ligowych meczach:

Wisła Kraków:
Wisła Kraków – Sandecja Nowy Sącz 3-0 (Imaz, Carlitos, Perez)
Lech Poznań – Wisła Kraków 1-1 (Carlitos)
Wisła Kraków – Legia Warszawa 0-1
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0-2 (Imaz, Carlitos)
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 0-0

Pogoń Szczecin:
Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 1-3 (Drygas)
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 3-0
Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-3 (Frączczak x2)
Cracovia - Pogoń Szczecin 3-0
Pogoń Szczecin – Korona Kielce 0-0

Mecz Wisła Kraków - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Spotkanie Wisły z Pogonią pokaże CANAL+ Sport od godziny 20:25. Wstęp do meczu od 20:00. W internecie spotkanie będzie dostępne na platformie CANAL+ Sport Online. Pojedynek Białej Gwiazdy z Portowcami skomentują Krzysztof Marciniak i Krzysztof Przytuła. Relacja na żywo w GOL24!

źródło: pogonszczecin.pl