Mecz Wisła Kraków - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w...

1

Zagłębie Lubin

2

• Mecz relacjonował Mateusz Hawrot. Dziękuję za uwagę.

• Próbowali jeszcze gospodarze, lecz bez efektu. Zagłębie po bramkach Guldana i Świerczoka wywozi z Krakowa komplet punktów i zimową przerwę spędzi na piątej lokacie w tabeli!

• Jeszcze Tosik na końcówkę, zszedł Jagiełło.

• Nieprzyjemnie zderzyli się głowami strzelający Brożek i pilnujący go Guldan. Krótka przerwa w grze, na pewno doliczy te kilkadziesiąt sekund sędzia Kwiatkowski.

• Wrzutka Wojtkowskiego, strzał Brożka i pewna interwencja Polacka.

• Nie potrafią Wiślacy skonstruować składnej, groźnej akcji. A czasu coraz mniej.

• Trzy minuty doliczone!

• Polacek! Bardzo dobra interwencja golkipera po strzale Imaza z linii pola karnego.

• Znów Carlitos w narożniku boiska, kolejny korner dla Wisły.

• I zmiana w Zagłębiu. Tuszyński za Pawłowskiego.

• Pierwsza kartka w meczu, żółtą ukarany Wojtkowski za faul na Świerczoku.

• Wojtkowski z dystansu prosto w plecy Kubickiego.

• I teraz groźnie pod drugą bramką! Minimalnie pomylił się Wasilewski, również uderzał po dośrodkowaniu z rogu.

• Ależ interwencja Cuesty! Po wrzutce z kornera główkował Kopacz, lecz golkiper Wisły popisał się znakomitą paradą. Chwilę potem zatrzymał też dobitkę piętą Świerczoka.

• Korner dla gości.

• A Boguskiego Bartosz.

• Wojtkowski zmienia Bashę.

• Dwa razy w ciągu kilkudziesięciu sekund dwukrotnie zablokowano strzały Pawłowskiego.

• A do wejścia na boisko szykują się w szeregach gospodarzy Wojtkowski oraz Bartosz.

• Cuesta wyszedł daleko z bramki i mądrze zażegnał niebezpieczeństwo.

• Jach zatrzymał taniec Carlitosa w polu karnym. Zbyt długo zwlekał Hiszpan ze strzałem.

• Marny drybling i wrzutka Woźniaka, Bartkowski bez kłopotów zatrzymał te dośrodkowanie.

• Kolejne kapitalne podanie Carlitosa, tym razem do Bartkowskiego, którego wrzutka zatrzymała się na pierwszym obrońcy.

• Zabawa Polacka z Boguskim mogła skończyć się dla gości fatalnie, lecz golkiper zachował spokój, "nawinął" rywala i wykopał piłkę w pole.

• Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Woźniak w miejsce Janoszki.

• Dobra wrzutka Carlitosa z rzutu wolnego padła łupem Guldana.

• Jagiełło ładnie odebrał piłkę i szukał podaniem Świerczoka. Plany pomocnika gości zepsuł interweniujący Głowacki.

• Bajeczne prostopadłe podanie Carlitos w kierunku Boguskiego, ten dość lekko uderzył na bramkę, Polacek wypuścił piłkę po interwencji, ale bodajże Jach ubiegł czającego się na dobitkę Imaza.

• Matuszczyk groźnie huknął z dystansu, lecz Cuesta nie dał się zaskoczyć i sparował futbolówkę do boku.

• Był rzut wolny, był rzut rożny - bez efektu. Wciąż 1:2.

• Faul na Brożku, rzut wolny, będzie szansa dla Carlitosa.

• Wasilewski głową obok bramki, przy okazji doświadczony stoper poturbował jeszcze Kopacza.

• Wprowadzony w przerwie Bartkowski szarżował na prawej flance i wywalczył rzut rożny.

• Mądrze goście w defensywie, może się podobać organizacja gry Zagłębia.

• Kubicki z dystansu lekko i niecelnie.

• Teraz Carlitosa świetnie zatrzymał Kopacz.

• Ależ luz ma Carlitos, kolejna dziś "siatka" założona rywalowi.

• Były kontrowersje po rzekomym zagraniu ręką Jacha po akcji Carlitosa, ale sędzia pozostał niewzruszony.

• Katastrofalny strzał Janoszki, zupełnie zeszła piłka z nogi piłkarza gości.

• Wrzutka gości z rzutu rożnego, sytuację wyjaśnił "Wasyl".

• Zaczynamy!

• Piłkarze lada chwila powinni pojawić się na murawie, druga połowa zbliża się wielkimi krokami.

• VAR potwierdził, że spalonego w tej akcji nie było, a sędzia po chwili zaprosił zawodników do szatni. Przerwa, wracamy za około kwadrans!

• Jak padł gol?
    Czerwiński otrzymał genialne podanie na prawym skrzydle, wrzucił w pole karne do osamotnionego Świerczoka, ten przez nikogo nie niepokojony bez problemu opanował piłkę i z powietrza uderzył, nie dając szans Cueście. Wisła 1, Zagłębie 2.

• 1:2! JAKUB ŚWIERCZOK! CO ZA FORMA, CO ZA SKUTECZNOŚĆ!

• Polacek zrehabilitował się za błąd przy golu, teraz fantastycznie sparował piłkę do boku po dobrym uderzeniu Carlitosa.

• Dobra interwencja Wasilewskiego uchroniła Wisłę przed zagrożeniem.

• Świerczok groźnie uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Cuesta przeniósł piłkę ponad bramką.

Niezmordowany Arsenić pomknął prawą stroną i dośrodkował na długi słupek, piłka po rykoszecie spadła pod nogi Carlitosa, który oddał strzał i zdobył bramkę. Wydawało się, że Polacek mógł interweniować dużo lepiej; sam bramkarz miał ogromne pretensje do Czerwińskiego, że ten nie doskoczył do gwiazdora Wisły.

• REMIS! CARLITOOOS!

• Było groźnie, ale czujność zachował Guldan. Aut dla gości.

• Rajd Arsenicia zakończony bodajże przez Janoszkę, Wisła ma kolejny rzut rożny.

• Piłka po wrzutce spadła pod nogi Halilovicia, lecz Chorwat zupełnie skiksował.

• Imaz sprzed pola karnego, świetna interwencja Polacka. Znów korner dla Wisły.

• Krótkie rozegranie, wrzutka Bashy, Polacek nie złapał piłki, ale według arbitra był faulowany przez Wasilewskiego.

• Rzut rożny dla Wisły, gospodarze wciąż próbują doprowadzić do wyrównania.

• Boguski powstrzymany w ataku, piłkę przejęli goście.

• Fatalny błąd i gapiostwo Jacha, jednak nie skorzystał z tego Imaz.

• Arsenić kolejny dziś raz aktywnie włącza się do akcji ofensywnej i kolejny raz wrzuca piłkę do nikogo.

• Carlitos zatrzymany z prawej strony pola karnego, po chwili kontrę Zagłębia zepsuł Pawłowski, którego kilka sekund później zatrzymano szarżującego w ataku.

• Kontra gości zakończona strzałem w piętnasty rząd na trybunach.

• Wisła budowała atak pozycyjny, po podaniu Imaza piłka przeszła przez całe pole karne, zdołał dojść do niej Halilović, lecz uderzył w jednego z obrońców lubinian.

• Świerczok głową tuż nad bramką.

• Faul Sadloka na Pawłowskim, będzie rzut wolny dla gości i niezła okazja na centrę w pole karne.

• Imaz zwlekał z podaniem i ostatecznie zrobił to niecelnie.

• Indywidualna akcja i strzał Świerczoka, na posterunku Cuesta.

• Carlitos z dystansu w słupek, ale wcześniej zagwizdał sędzia Kwiatkowski - rzut wolny dla Zagłębia.

• Imaz mądrze napędził akcję Wisły, lecz jego wysiłek zniweczył złym centrostrzałem Boguski.

• Wiślacy oddalili zagrożenie po centrze z rzutu rożnego.

• Piłka po strzale Świerczoka odbiła się od Głowackiego. Korner.

• Basha świetnie skasował kontrę Zagłębia.

• Sędzia odgwizdał faul Arsenicia w ofensywie; piłkarzom Wisły trudno zrozumieć, dlaczego arbiter podjął taką decyzję. Powtórki pokazały, że faktycznie gwizdek został użyty raczej zbyt pochopnie. A Wiślacy mogli mieć świetną szansę na gola.

• Rozkręcili się zawodnicy na boisku, teraz Kubicki próbował wykorzystać niezrozumienie Bashy z Cuestą, ale bramkarz gospodarzy szczęśliwie wyekspediował futbolówkę w głąb pola.

• Teraz groźnie pod drugą bramką, Arsenić nabiegł na piłkę po dośrodkowaniu Carlitosa z rzutu wolnego, ale źle się złożył do uderzenia.

• Blisko drugiej bramki dla Zagłębia! Pawłowski w polu karnym miał tyle miejsca, że mógł spokojnie zastanowić się, co zrobić. Finalnie wybrał wariant dryblingu i sprytnego uderzenia po długim rogu, futbolówka odbiła się od słupka!

• Gol padł w dość niecodzienny sposób. Po wrzutce z rzutu rożnego piłkę trącił Rafał Boguski, ta po interwencji Cuesty odbiła się od Świerczoka i spadła pod nogi Guldana, który sprytnie, z ostrego kąta, od poprzeczki, skierował ją szczęśliwie do siatki. Duży spryt i kunszt kapitana gości. Zagłębie na prowadzeniu!

• GOOOL! Pierwszy strzał i gol! Guldan!

• Piłkarze jakby wciąż nie otrząsnęli się z niespodziewanej przerwy; zero zagrożenia z obu stron.

• Wracamy do gry, zegar pokazuje drugą minutę.

• Sędzia Kwiatkowski poinformował piłkarzy, że "za minutkę zaczynamy".

• Minuty mijają, a piłkarze Zagłębia rozgrzewają się przy tunelu prowadzącym na murawę. Sędzia wciąż nie zarządził powrotu na boisko.

• Reporter Canal+ donosi, że sędzia poinformował o jeszcze pięciu minutach przerwy; problemem jest brak wiatru, przez co widoczność wciąż jest słaba.

• Przerwa wciąż trwa, piłkarze czekają na komunikat od arbitra o wznowieniu gry.

• I już mamy przerwę zarządzoną przez arbitra. Fani gospodarzy z przytupem rozpoczęli spotkanie - dym z rac ogranicza widoczność, więc sędzia wstrzymał grę.

• Warto zauważyć, że w Wiśle duet stoperów znów stworzą doświadczeni Głowacki i Wasilewski. U gości zaś na ławkę powędrował Krzysztof Janus, a od początku meczu zagra Jarosław Kubicki.

• Rezerwowi Wisły: Buchalik, Pietrzak, Bartkowski, Bartosz, Wojtkowski, Małecki, Balanyuk

Rezerwowi Zagłębia: Forenc, Tosik, Mazek, Janus, Buksa, Woźniak, Tuszyński

• Widoczne są już składy obu zespołów. U gospodarzy do składu w miejsce Pereza wskoczył Tibor Halilović, w Zagłębiu do jedenastki wraca Jarosław Jach, dla którego to być może ostatnie spotkanie w barwach "Miedziowych". Goście najprawdopodobniej będą grali w ustawieniu z trójką stoperów i dwójką wahadłowych, które Piotr Stokowiec stosował przez większość rundy.

• W obu klubach doszło ostatnio do zmian na stanowisku trenera. W Zagłębiu schedę po zwolnionym Piotrze Stokowcu przejął były reprezentant Polski - Mariusz Lewandowski. W Wiśle zaś tymczasowo obowiązki pierwszego szkoleniowca pełni kolega Lewandowskiego z boiska, czyli Radosław Sobolewski. Od pierwszego stycznia zastąpi go Joan Carrillo, ostatnio pracujący w chorwackim Hajduku Split.

• Zapraszamy na relację z przedostatniego spotkania ostatniej w tym roku kolejki ligowej. Wisła Kraków podejmie Zagłębie Lubin; stawką tego meczu są lepsze nastroje na święta i przeskoczenie gdyńskiej Arki w tabeli - triumfator zimować będzie na piątym miejscu w tabeli. Wiśle tę lokatę da również podział punktów. Za chwilę po prawej stronie pojawią się składy obu zespołów.

Kaja Krasnodębska

Mecz Wisła Kraków - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Banas / Polska Press

Mecz Wisła Kraków – Zagłębie Lubin ONLINE. Za krakowianami bardzo intensywny tydzień. Nie dość, że w odstępie zaledwie siedmiu dni rozegrają aż trzy spotkania, to w między czasie z klubem pożegnał się ich trener, Kiko Ramirez. Powrót na ławkę trenerską duetu Kmiecik-Sobolewski wypadł nadzwyczaj udanie. Czy równie dobrze ich zespół poradzi sobie z walczącym o grupę mistrzowską Zagłębiem?

Mecz Wisła Kraków – Zagłębie Lubin ONLINE

Za nami bardzo intensywny tydzień w polskim futbolu. W ciągu tylko dziesięciu dni rozgrywane są aż trzy ligowe kolejki. Sporo dzieje się więc w całym kraju, jednak ze wszystkich klubów, najwięcej pracy było właśnie w Wiśle.
W poniedziałek z Białą Gwiazdą rozstał się jej dotychczasowy szkoleniowiec, Kiko Ramirez. Trener, który przez prawie rok budował drużynę, sprowadzając w jej szeregi upatrzonych przez siebie zawodników, po porażce swojej ekipy z Wisłą Płock nagle musiał ustąpić ze swego stanowiska. Tymczasowo w rolę duetu szkoleniowców wcielili się Radosław Sobolewski oraz Kazimierz Kmiecik, a już od stycznia pracę w Białej Gwieździe podejmie Joan Carrillo.

Jeżeli obserwował swoich przyszłych podopiecznych w starciu z Cracovią, mógł być naprawdę zadowoleni. Do najważniejszego i jednocześnie jednego z trudniejszych (wszak derby rządzą się własnymi prawami) starć wiślacy podeszli w pełni zmotywowani oraz przygotowani. I choć na samym początku to Pasy przeważały, po golu Marcina Wasilewskiego wszystko zaczęło układać się już po myśli Wisły. Kolejne dwa trafienia zanotował Jesus Imaz, natomiast wynik na 4-0 ustalił Carlitos. Po takim przebiegu meczu humorów w szatni nie mogła popsuć im nawet honorowa bramka zdobyta przez Michała Helika.

Przed własną publicznością krakowianie chcą zakończyć piłkarski 2017 rok zwycięstwem. Zwłaszcza, że ich poprzedni mecz przy Reymonta nie przyniósł im nawet punktu. Po słabej grze 0-1 ulegli swojej imienniczce z Płocka, a decydujące trafienie zdobył wówczas Damian Szymański. To wszystko sprawiło, że przed pierwszym niedzielnym gwizdkiem krakowianie plasują się na szóstej pozycji, mając na swym koncie 31 oczek. To zaledwie jedno przewagi nad ósmymi Nafciarzami oraz dwa nad Zagłębiem. Miedziowi zajmują dziewiąte miejsce w tabeli i wciąż mają szansę rzutem na taśmę wskoczyć do górnej ósemki. Tam z pewnością zimowałoby im się znacznie przyjemniej. W tym celu powinni jednak wygrać z Białą Gwiazdą.

Nie będzie łatwe zadanie, zwłaszcza że na wygraną czekają już dwa tygodnie. Ostatnim razem zwyciężyli na początku grudnia pokonując przed własną publicznością Bruk-Bet Termalicę. Potem nadeszły dwa remisy: 3-3 z Pogonią Szczecin oraz bezbramkowy z Kolejorzem. I choć patrząc na przebieg tych spotkań lubinianie pluć w brodę sobie nie mogą, to tych punktów wciąż im brakuje. Z Białą Gwiazdą zawalczą o nie bez kontuzjowanych Daniela Dziwniela oraz Filipa Starzyńskiego, natomiast z powodu kartek zagrać nie może również Sasa Balić. Po drugiej stronie barykady ponownie nie zobaczymy Ivana Gonzaleza, Zdenka Ondraska czy Marko Kolara, natomiast po starciu z Cracovią do grona nieobecnych dołączyli Victor Perez oraz Pol Llonch.

W tym meczu, naprzeciw siebie na ławkach trenerskich zasiądą znający się jak łyse konie szkoleniowcy. Kilkanaście lat temu wspólnie stanowili o sile środka pola narodowej reprezentacji. Przed meczem z pewnością wymienią parę zdań, jednak wraz z pierwszym gwizdkiem Tomasza Kwiatkowskiego zapomną o sentymentach. Kto wyjdzie góra z tego pojedynku?

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Wisła Kraków - Zagłębie Lubin?

Arbiter: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Tej jesieni spotkał się już dwukrotnie zarówno z Zagłębiem jak i Wisłą. W jego obecności Biała Gwiazda dwukrotnie zremisowała: z Jagiellonią Białystok oraz Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, natomiast Miedziowy zwyciężyli derbowe starcie z Zagłębiem Lubin, a przed tygodniem podzielili się punktami z Pogonią Szczecin.

Nieobecni:

Wisła Kraków Victor Perez, Pol Llonch (żółte kartki), Ivan Gonzalez, Marko Kolar, Zdenek Ondrasek (kontuzje)
Zagłębie Lubin Sasa Balić (kontuzje), Filip Starzyński, Daniel Dziwniel (kontuzje)

Forma w ostatnich ligowych meczach:

Cracovia – Wisła Kraków 1-4 (Wasilewski, Imaz x2, Carlitos)
Wisła Kraków – Wisła Płock 0-1
Wisła Kraków – Górnik Zabrze 2-3 (Boguski, Carlitos)
Bruk-Bet Termalica - Wisła Kraków 3-3 (Imaz, Wojtkowski, Lopez)
Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 1-0 (Bartkowski)

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 0-0
Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 3-3 (Świerczok x3)
Zagłębie Lubin – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4-2 (Świerczok x3, Balić)
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 1-0
Zagłębie Lubin – Korona Kielce 0-0

Poprzednie bezpośrednie starcia:

21 sierpnia 2017: Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 3-0 (Jach, Świerczok, Buksa)
17 kwietnia 2017: Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 1-0 (Małecki)
31 października 2016: Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 2-2 (Woźniak x2 – Brlek, Bartosz)

Mecz Wisła Kraków – Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+. W internecie mecz dostępny na platformie Canal+ Sport Online oraz stronie ncplusgo.pl, a w innych krajach na Daily Motion. Komentują Adam Marchliński i Grzegorz Mielcarski. Reporterami z murawy będą Paulina Czarnota-Bojarska oraz Tomasz Lipiński. Relacja LIVE od 18:00 w GOL24.pl