Mecz Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w...

PKO Ekstraklasa, 34. kolejka (gr. mistrzowska)

Zagłębie Lubin

0

Górnik Zabrze

2

• Górnik wskakuje na czwarte miejsce w tabeli i staje się faworytem w walce o europejskie puchary. Zabrzan czekają jeszcze dwa mecze u siebie, w tym najbliższy w środę z Koroną. Trzy punkty straty do drugiego miejsca pozwalają marzyć o miejscu na podium. Zagłębie natomiast najpewniej żegna się z marzeniami o pucharach i teraz podopiecznym trenera Lewandowskiego pozostaje walczyć o jak najwyższe miejsce na koniec sezonu.

• Górnik wyszedł na drugą połowę z nastawieniem defensywnym i zrealizował swoje cele w stu procentach. Zagłębie miało swoją szansę w postaci sytuacji Starzyńskiego, ale było to wszystko na co było stać gospodarzy.

• Koniec meczu w Lubinie! Górnik wygrywa 2:0 i zalicza trzecie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu!

• Zagłębie rusza z dynamiczną akcją, którą przerywa Matuszek.

• Piłkarze trenera Lewandowskiego wyglądają na zrezygnowanych. Sędzia doliczył trzy minuty.

• Kapitalne przejęcie Gryszkiewicza umożliwiło kolejną kontrę Górnikowi, ale zabrzanie zachowali się minimalistycznie i zwolnili tempo akcji. Po chwili piłkę odzyskali gospodarze.

• Tosik fauluje Żurkowskiego przy wyjściu z kontrą i otrzymuje zasłużoną żółtą kartkę.

• Górnik miał szansę na przeprowadzenie ataku, lecz niepotrzebne wycofanie piłki przez Żurkowskiego spowodowało stratę Kurzawy.

• Hajda po powietrznym starciu z Żyrą mocno ucierpiał i sędzia odgwizdał faul.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Kądziora zastąpił Liszka.

• Jagiełło uderzył bardzo mocno z dalszej odległości, ale stojący na linii strzału Loska nie miał problemów.

• Długo budowali atak pozycyjny zabrzanie, ale w końcu stracili piłkę. Z szybką kontrą ruszyli gospodarze, lecz Moneta uderzył fatalnie.

• Kolejne dwa rzuty rożne dla Zagłębia. Po drugim dośrodkowaniu Kopacz sfaulował Wieteskę i od rzutu wolnego wznowi Loska.

• Guldan otrzymuje żółtą kartkę za nieprzepisowe powstrzymanie Kurzawy. Skrzydłowy Górnika dośrodkowuje z rzutu wolnego na głowę Wieteski, jednak jego strzał był niecelny.

• Szybka odpowiedź Górnika! Kądzior poczarował w polu karnym i uderzył w kierunku dalszego słupka, myląc się o kilkanaście centymetrów!

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Maresa zastępuje Woźniak.

• To musi być gol! Matuszek popełnił fatalny błąd, główką podając do... Starzyńskiego. Pomocnik Zagłębia w sytuacji sam na sam z Loską trafia w poprzeczkę!

• Jagiełło fenomenalnie przyjął piłkę w powietrzu i zgrał do Starzyńskiego, lecz nie zrozumiał się z Żyrą i w efekcie Górnik znów w posiadaniu futbolówki.

• W Zagłębiu zmiana jeden do jednego - boisko opuszcza Matuszczyk, a wchodzi na nie Tosik.

• Marcin Brosz wzmacnia środek pola - Hajda zmienia Urynowicza.

• Zagłębie uparcie atakuje prawą stroną, gdzie coraz większe problemy ma Gryszkiewicz.

• Bardzo ładną akcję odegrali na prawej stronie boiska Starzyński z Czerwińskim i na wysokości pola karnego Gryszkiewicz faulował obrońcę gospodarzy.

• Dobrych kilka minut trwał atak pozycyjny Zagłębia. Gospodarze biją głową w mur, próbując się przebić przez defensywę Górnika.

• Zakotłowało się w polu karnym "Miedziowych", lecz obyło się bez strzału na bramkę Hładuna.

• Pierwsza zmiana w Górniku. Po urazie na boisko wraca Igor Angulo.

• Kurzawa ucierpiał w pojedynku główkowym i mieliśmy chwilę przerwy na boisku.

• Moneta ładnie zszedł ze skrzydła i uderzył z osiemnastego metra w kierunku bliższego słupka. Loska na posterunku.

• Piłkę "na zapalenie płuc" dał Smudze Żurkowski, ale tym zagraniem dał tylko kilka sekund obronie Górnika na odpoczynek.

• "Górnicy" przechodzą do głębszej defensywy. Zobaczymy, czy nie jest to błąd.

• Kolejna szansa Zagłębia! Po dośrodkowaniu z prawej strony futbolówkę główką wybijał Bochniewicz, jednak wprost pod nogi Jagiełły. Młody zawodnik Zagłębia świetnie przygotował sobie sytuację do strzału zza pola karnego, a piłka dosłownie o centymetry minęła słupek!

• To mógł być zwrot akcji! Gryszkiewicz pogubił się w przyjęciu, stracił piłkę i gospodarze ruszyli z kontrą 3 na 2. Zapowiadało się na bardzo groźną akcję, lecz Suarez przeczytał podanie jednego z zawodników Zagłębia i spokojnie opanował sytuację.

• Kolejna dobra szansa zabrzan! Goście ruszyli z kontrą, pogubił się tam Urynowicz, ale dobrze znalazł się jeszcze Żurkowski. Młodzieżowy reprezentant naszego kraju uderzył z szesnastego metra minimalnie obok słupka!

• Górnik przez chwilę w natarciu, lecz bez oddanego strzału na bramkę Hładuna.

• Defensorzy Górnika z łatwością poradzili sobie z dośrodkowaniem Starzyńskiego, po chwili odgwizdany spalony Maresa.

• Rzut rożny dla Zagłębia po interwencji Kurzawy.

• Gospodarze rozpoczynają drugą połowę tego spotkania!

• Zmiana w Zagłębiu. Moneta wchodzi za Tuszyńskiego.

• W drużynie gości niewidoczny co prawda jest Kurzawa, lecz bardzo dobrze prezentują się dwaj napastnicy Górnika - Urynowicz i Smuga. Jeden strzelił gola, drugi dał asystę, ale przede wszystkim obaj są pod grą i działają na korzyść zespołu. Swoje robi też Żurkowski, a obrona nie popełnia błędów.

• W ekipie "Miedziowych" najwięcej starają się robić Żyra i Jagiełło, a kompletnie odcięty od podań jest Tuszyński. Więcej trzeba z pewnością oczekiwać po Starzyńskim i Maresu.

• Statystyki posiadania piłki i ilości podań są zdecydowanie na korzyść Zagłębia. Wszystko inne przemawia jednak za Górnikiem. Zawodnicy gości wydają się w pełni kontrolować to spotkanie, a wynik pozwala im grać to, co lubią najbardziej - szybkie kontry.

• Koniec pierwszej połowy spotkania, Górnik schodzi na przerwę z komfortowym prowadzeniem.

• Ping-pong w polu karnym zabrzan i ostatecznie Starzyński miał szansę z woleja. Oddał jednak bardzo niecelny strzał.

• Ciekawe rozegranie rzutu wolnego w duecie Kądzior-Kurzawa. Ten drugi wbiegł w szesnastkę z boku boiska i wystawił piłkę Wietesce na strzał. Prawy obrońca Górnika pocelował jednak w najwyższe rzędy siedzeń na trybunie za bramką.

• To zagranie Suareza z pewnością znajdzie się w kompilacji najciekawszych uderzeń tej kolejki. Odnalazł się z piłką na boku pola karnego Zagłębia, podbił sobie piłkę i spróbował dośrodkowania (?) z przewrotki, ale Hładun bez problemu ją złapał.

• Teraz odpowiedź Zagłębia. Tuszyński dobrze zastawił się w szesnastce gości i dobrze zagrał do Czerwińskiego. Ten celnie wrzuca na dwudziesty metr gdzie niepilnowany z powietrza uderza Żyra. Futbolówka mija jednak bramkę Loski o metr.

• Bardzo swobodnie rozgrywają teraz swoje akcje piłkarze trenera Brosza - teraz kilka krótkich podań z pierwszej piłki i w efekcie na strzał zza pola karnego zdecydował się Smuga. Niestety dla Górnika, pomylił się o kilka dobrych metrów.

• Kapitalna akcja zabrzan! Szybkie wyjście z kontrą Żurkowskiego, po chwili piłka wędruje na prawe skrzydło do Smugi, który IDEALNIE obsłużył wbiegającego Kądziora podaniem po ziemi. Skrzydłowy gości pakuje futbolówkę pod poprzeczkę pewnym strzałem i zwiększa prowadzenie swojego zespołu.

• Drugi gol dla Górnika - strzelcem Damian Kądzior!

• Ależ była szansa dla Górnika! Świetne dośrodkowanie Wieteski powinno zakończyć się golem, ale ani Urynowicz, ani Smuga nie trafili w piłkę!

• Mares bardzo niecelnie uderza z dalszej odległości.

• Dobra próba prostopadłego podania Starzyńskiego do Żyry - Suarez odprowadza jednak futbolówkę poza boisko.

• Zagłębie miało rzut rożny, ale zawodnicy Lewandowskiego nie zdecydowali się na dośrodkowanie i grali przez obrońców. Na boisku mamy kolejny raz długo budowany atak gospodarzy, który kończy zablokowany strzał Jagiełły, po którym będzie kolejny korner.

• Starzyński był bardzo blisko gola z rzutu wolnego! Loska kapitalnie obronił ten trudny strzał pomocnika Zagłębia.

• Od kilku minut Zagłębie non stop przebywa na połowie Górnika. Na razie nic z tego jednak nie wynika.

• Dośrodkowanie Kurzawy dobrze przedłużył na długim słupku Matuszek, lecz sytuację wyjaśnili defensorzy Zagłębia. Po chwili gospodarze ruszają z kontrą, ale Loska interweniuje na trzydziestym metrze głową i Górnik przejmuje piłkę.

• Starzyński strzelał z rzutu wolnego z 25 metrów. Piłka trafiła w twarz Urynowicza, który na moment chyba stracił świadomość, ale zaraz powinien wrócić na boisko.

• Strzał z trzydziestego metra Kurzawy łapie bez problemu Hładun.

• Ależ błąd defensywy Zagłębia! Hładun chciał rozegrać piłkę krótko z Matuszczykiem, ale defensywny pomocnik gospodarzy pogubił się i ostatecznie stracił futbolówkę pod naporem Żurkowskiego. Przed szansą stanął Urynowicz i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi rywali.

• GOL dla Górnika! Marcin Urynowicz!

• Popędził lewym skrzydłem Kurzawa - zanim zdołał dośrodkować piłkę w pole karne, to opuściła ona linię bramkową.

• Wysoki pressing zakładają zawodnicy Brosza, ale Zagłębie nie panikuje i stara się rozgrywać futbolówkę bez dalekich podań.

• Kądzior uderza z trzydziestego metra, ale bardzo niecelnie.

• Tuszyński nieprzepisowo powstrzymał Wieteskę i będzie rzut wolny dla Górnika z dalszej odległości.

• Mares wrzuca w pole karne ale nikt nie doszedł do piłki. Po chwili z drugiej strony boiska przerzut w kierunku Czerwińskiego, lecz bez zagrożenia dla bramki Loski.

• Minuta ciszy poświęcona była uczczeniu pamięci zmarłego górnika w kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu.

• Pierwszy gwizdek sędziego Gila, rozpoczynają zabrzanie!

• Przed rozpoczęciem spotkania jeszcze minuta ciszy na stadionie w Lubinie.

• Losowanie wygrał Guldan, zatem mecz rozpocznie Górnik.

• Oba zespoły wychodzą właśnie na murawę.

• Zawodnicy obu drużyn kończą rozgrzewkę, więc już za moment możemy się spodziewać początku spotkania.

• Taki obrót spraw jest oczywiście nie w smak "Miedziowym". Dzisiejsze zwycięstwo podopiecznych Mariusza Lewandowskiego co prawda nie dałoby awansu na wyższe miejsce w tabeli, ale zmniejszyłoby stratę do czwartego miejsca do dwóch punktów!

• Po wczorajszym remisie Wisły Płock zabrzanie mają realną szansę na powrót na czwarte miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Aby to osiągnąć, dziś muszą wygrać. W dodatku gdyby Jagiellonia nie wygrała dziś z Legią, to "Górnikom" do drugiego miejsca w tabeli brakowałoby tylko trzech punktów!

• Górnik natomiast przystępuje do pojedynku z Zagłębiem w identycznym zestawieniu jak przed tygodniem w Poznaniu. Na szpicy, po dobrym meczu z Lechem, zagra Urynowicz mimo obecności Angulo w osiemnastce. Wracający po urazie najlepszy napastnik ligi najpewniej nie jest jeszcze gotowy do gry przez pełne 90 minut.

• W ekipie gospodarzy trzy zmiany w porównaniu do ostatniego meczu z Wisłą Płock - Dąbrowskiego na środku obrony zastąpi były zawodnik Górnika, Bartosz Kopacz. Miejsce w pierwszej jedenastce wywalczyli dziś także Żyra i Matuszczyk, zastępujący odpowiednio Kubickiego i Matrasa.

• Witamy z Lubina! Już za niespełna godzinę rozpocznie się spotkanie Zagłębia z Górnikiem, czyli dwóch drużyn które pozytywnie zaskakują w rundzie finałowej.

RYG

Mecz Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze ONLINE. Wygrana Legii Warszawa w finale Pucharu Polski oznacza, że czwartym polskim zespołem w europejskich pucharach będzie ten, kto zakończy sezon na miejscu tuż za podium. Przed rozpoczęciem tej kolejki wszystkie pięć zespołów z miejsc 4-8 dzieliło zaledwie pięć punktów - wszystko jest więc możliwe. Jak poradzą sobie dziś piłkarze Zagłębia i Górnika? Transmisja w telewizji i stream online.

Mecz Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze ONLINE

Gdy sezon zmierza na ostatnią prostą, drużyny z górnej części tabeli nie zawsze zmierzają w stronę europejskich pucharów. Michał Probierz uważa, że to "pocałunek śmierci", a drużyna grająca mecze w Lidze Europy ma problem z utrzymaniem się w Ekstraklasie.
Inni omijają temat szerokim łukiem. Przykład? Mariusz Lewandowski. - W tabeli zdarzają się różne sytuacje, najbliższy mecz nie zmienia naszych przygotowań. W dalszym ciągu patrzymy spokojnie w przyszłość. Gramy swoje i staramy się ulepszać naszą grę we wszystkich aspektach - podkreślał szkoleniowiec lubinian. Zastąpiwszy na stanowisku pierwszego trenera Piotra Stokowca, Lewandowski miał jeden cel - utrzymać "Miedziowych" w Lotto Ekstraklasie. To zostało spełnione, lecz apetyty kibiców są o wiele większe.

Po drugiej strony barykady znajdzie się dziś Górnik Zabrze. Beniaminek jest niespodzianką sezonu - przez większą część jesiennej rundy był liderem, ale słabsza postawa wiosną sprawiła, że fani muszą "pocieszyć się" walką o europejskie puchary. Zabrzanie grają jednak w kratkę - przegrywają z Lechem, następnie wygrywają z Jagiellonią, lecz Legii już nie dają rady, by po chwili pojechać do Poznania i wygrać! Jest to wyjątkowo nieobliczalna drużyna i Zagłębie musi zwrócić uwagę na ten aspekt.

Choć Górnik w ostatniej kolejce w świetnym stylu pokonał Lecha Poznań, a Zagłębie zawdzięcza Dominikowi Hładunowi i rzutowi karnemu komplet punktów z Wisłą Płock, to lubinianie są nieznacznym faworytem niedzielnego starcia. "Miedziowi" w tym sezonie we wrześniu pokonali beniaminka na własnym stadionie 3:2, zaś w marcu wywalczyli remis 2:2, choć przez 80 minut grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mateusza Matrasa.

Zagłębie zdobyło cztery punkty pomimo tego, że absolutnie nie radziło sobie ze stałymi fragmentami gry wykonywanymi przez piłkarzy Górnika. Wszystkie bramki dla zabrzan padły po akcjach ze stojącej piłki. Z ustawieniem obrony nie poradził sobie Martin Polacek, nie dał rady także grający w marcowym meczu Hładun.

Mecze Górnika z Zagłębiem zawsze obfitują w bramki. Ostatni remis 0:0 miał miejsce w sezonie 2001/2002, a w poprzednich siedmiu spotkaniach padały co najmniej trzy gole. Czy w niedzielę uda się podtrzymać ten trend? Skoro obie drużyny wciąż mają o co grać, można spodziewać się emocjonującego starcia.

Sonda

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

NIE ZAGRAJĄ:

Zagłębie: Daniel Dziwniel
Górnik: Łukasz Wolsztyński, Rafał Wolsztyński, Konrad Nowak

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Zagłębie: Hładun - Kopacz, Guldan, Dąbrowski - Czerwiński, Kubicki - Matuszczyk, Starzyński, Balić - Woźniak, Mares

Górnik: Loska - Wieteska, Dani Suarez, Bochniewicz, Koj - Kądzior, Matuszek, Żurkowski, Kurzawa - Urynowicz, Angulo

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Mecz Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15:30. Transmisja z wydarzenia na antenie Canal+Sport. Początek transmisji o godz. 15:10.
Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj -> PROGRAM TV

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze STREAM ONLINE
Internetowy stream online dostępny jest pod adresem ncplusgo.pl oraz canalplussport.pl. Wystarczy zalogować się na konto abonenta i wybrać odpowiednią transmisję.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze LIVE
Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.