Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

2

Piast Gliwice

2

• To tyle z Lubina. Zapraszamy na nasze kolejne relacje NA ŻYWO! Za wspólnie spędzony czas dziękuje Bartłomiej Krawczyk!

• Wywalczony punkt pozwoli Piastowi, przynajmniej na chwilę, opuścić ostatnie miejsce w tabeli, a Zagłębiu - zająć miejsce na fotelu lidera.

• Koniec meczu! Remis na inaugurację 13 kolejki LOTTO Ekstraklasy!

• Sędzia doliczył 3 minuty.

• REMIS! Hebert wygrał przebitkę w polu karnym i piłka spadła pod nogi Joela Valencii, który z tak bliskiej odległości nie mógł się pomylić!

• Woźniak doszedł do cossowego podania w pole karne i próbował odgrywać do Świerczoka. Świetna interwencja Rugasevicia i tylko rzut rożny dla gospodarzy.

• Valencia został bardzo nieszczęśliwie trafiony piłką w brzuch przez Woźniaka. Gracz Piasta musi skorzystać z pomocy medycznej.

• Vranjes długo szukał miejsca na oddanie strzału z linii pola karnego, ale za długo dryblował i stracił piłkę.

• Rzut wolny dla Zagłębia na połowie Piasta. Nie ma jednak dośrodkowania w pole karne, gospodarze próbowali ataku pozycyjnego.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Bartłomiej Pawłowski opuszcza boisko, a pojawia się na nim Łukasz Janoszka.

• Ostatnia rotacja w drużynie gości. Stojan Vranjes zmienia Sedlara.

• Zza pola karnego po podaniu od Gojko uderzał Dziczek, jednak jego strzał został przyblokowany przez obrońcę i Polacek nie miał większych problemów z tą interwencją.

• Za głębokie dośrodkowanie i Rusov pewnie łapie piłkę.

• W bocznym sektorze boiska faulowany był Tuszyński. Bartłomiej Pawłowski będzie miał kolejną okazję do dobrego dośrodkowania z rzutu wolnego.

• Todorovski w swojej pierwszej akcji defensywnej zobaczył żółtą kartkę.

• Zmiana też w Piaście - Gojko wszedł w miejsce Bukaty.

• Zmiana w Zagłębiu. Filip Jagiełło jest zastąpiony przez Todorovskiego.

• Z lewej strony pola karnego szarżował Valencia, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Ponownie Piast dłużej utrzymuje się przy piłce i długo przygotowuje kolejne ataki.

• Kapitalny strzał Sedlara tuż zza pola karnego! Piłka leciała w okienko, ale Polacek popisał się kapitalną robinsonadą!

• Valencia dogrywał piłkę z prawej strony pola karnego, ale ta zamiast do graczy Piasta trafia w obrońcę. Rzut rożny.

• Z prawej strony boiska uderzał Maciej Jankowski, bardzo nieudanie.

• Matuszczyk zabrał piłkę Hebertowi w polu karnym i dośrodkował do Świerczoka, który jednak nie wykorzystał tej świetnej sytuacji!

• Pawłowski w polu karnym ładnie przyjął piłkę na klatkę i strzelał lewą nogą. Niecelnie.

• Pawłowski ładnie wyłożył piłkę w polu karnym Woźniakowi, ale strzał gracza Zagłębia był za słaby i prosto w bramkarza. Rusov łapie piłkę.

• Pierwsza zmiana w Piaście. Schodzi Aleksander Jagiełło, wchodzi Maciej Jankowski.

• Z lewego skrzydła dośrodkowywał Rugasević, ale Papadopulos uderzył obok bramki!

• 2:1 dla Zagłębia! Pawłowski świetnie wycofał piłkę przed pole karne do Jagiełło, który potężnym, płaskim strzałem nie dał najmniejszych szans Rusovowi!

• Rusov zwlekał z wybiciem piłki i poślizgnął się tuż przed własną bramką, ale Świerczok nie spodziewał się tego błędu i bramkarz Piasta zdążył naprawić swój błąd!

• Po ciekawie rozegranym rzucie rożnym głową uderzał Woźniak. Nie trafił w bramkę.

• Zagłębie wyszło na drugą połowę z jedną zmianą. Patryk Tuszyński zastąpił Jarosława Jacha.

• Zagłębie rozpoczęło drugą połowę.

• Przerwa zbliża się do końca, za chwilę wracamy na stadion w Lubinie.

• Garść statystyk po pierwszej części meczu:
    • strzały: 6 - 5
    • strzały celne: 1 - 2
    • posiadanie piłki: 48% - 52%
  • Sędzia nie przedłużył pierwszej połowy o ani sekundę. W Lubinie przerwa.

• Piast ponownie zamknął Zagłębie na własnej połowie.

• Z prawej strony dośrodkowywał Guldan, a głową w polu karnym uderzał Balić. Minimalnie niecelnie!

• Świerczok prostopadłym podaniem chciał uruchomić wbiegającego w pole karne Pawłowskiego, ale do piłki pierwszy dobiegł Sedlar, który wybił piłkę.

• Woźniak ładnie głową wycofał piłkę na 16 metr do Pawłowskiego. Gracz Zagłębia strzelił wysoko nad bramką.

• Piast przejął inicjatywę i długo rozgrywa piłkę na połowie rywala. Nie potrafi jednak przemieścić się w pole karne.

• Teraz to Zagłębie całym zespołem, poza bramkarzem, znajduje się na połowie Piasta i długo rozgrywa piłkę.

• Papadopulos nie trafił w piłkę, za to zrobił to Balić. Piłka przeleciała w niedużej odległości od słupka i wyszła poza boisko. Sędzia wskazał jednak na wznowienie gry od bramki, zamiast na kolejny rzut rożny.

• Świetny rajd Valencii prawym skrzydłem. Gracz Piasta pogubił się jednak przed polem karnym, gdzie dopadło do niego dwóch obrońców, ale w sukurs przyszedł mu partner i Piast wywalczył rzut rożny.

• Dobre dośrodkowanie Pawłowskiego w pole karne. Tym razem Sedlar wybija piłkę.

• REMIS! Piast długo rozgrywał piłkę, aż trafiła ona na prawe skrzydło do Konczkowskiego, który dośrodkował w kierunku Papadopulosa. Ten ostatni uprzedził obrońcę i głową posłał piłkę do bramki!

• Bukata strzelał z dystansu. Po ziemi, niecelnie.

• Doskonała szansa dla Zagłębia! Gospodarze rozegrali rzut rożny tak samo jak przy pierwszym golu, jednak tym razem Balić, będący w lepszej sytuacji niż Świerczok gdy strzelał gola, posłał piłkę nad bramką!

• Polacek świetnie piąstkuje potężny strzał z dystansu!

• Głową po dośrodkowaniu uderzał Papadopulos, ale niecelnie.

• Świetnym długim podaniem w pole karne popisał się Balić. Świerczok doszedł do piłki, ale został osaczony przez obrońców i został zatrzymany.

• Z lewej strony dośrodkowywał Balić, ale Hebert wybił piłkę na rzut rożny.

• I mamy bramkę! Po krótko rozegranym rzucie rożnym piłkę w pole karne dośrodkowywał Woźniak. Jakub Świerczok pewnym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi!

• Balić na prawym skrzydle wywalczył pierwszy rzut rożny w tym meczu. Wykonywać go będzie Pawłowski.

• Świetne prostopadłe podanie do Valencii, ale Polacek wyszedł z bramki i złapał piłkę przed graczem Piasta!

• W świetnej sytuacji znalazł się Bartłomiej Pawłowski! Gracz Zagłębia przejął piłkę na własnej połowie, przebiegł z nią pół boiska i wpadł w pole karne, jednak jego strzał był już słaby i niecelny.

• Piłkarze Piasta rozpoczęli mecz!

• Spotkanie poprowadzi Paweł Gil.

• Na ławce Zagłębia zasiądą: Hładun, Buksa, Czerwiński, Janoszka, Todorovski, Tosik, Tuszyński. Rezerwowi Piasta to dzisiaj: Kurek, Gojko, Jankowski, Krakowczyk, Vranjes, Mójta i Mak.

• Zagłębie i Piast wybiegną na boisko w następujących ustawieniach:

• Po 12 meczach Zagłębie jest na 3 miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Piast natomiast zamyka tabelę, z zaledwie 9 "oczkami".

• Dzień dobry! Już za 15 minut rozpoczniemy 13. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. W pierwszym meczu tej rundy spotkań Zagłębie Lubin podejmie Piasta Gliwice. Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Bartłomiej Krawczyk.

Kaja Krasnodębska

Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot. Piotr Krzyzanowski

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE. Na inaugurację 12. kolejki Lotto Ekstraklasy mecz w Lubinie. I jak każdy rozgrywany w tym sezonie przez Miedziowych na własnym stadionie zapowiada się niezwykle ciekawie. Patrząc na tabelę oraz formę obydwu zespołów w ostatnich meczach gospodarze powinni bez większego problemu zdobyć komplet oczek. Czy tym razem obędzie się bez niespodzianki? Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE

Ekstraklasowe rozgrywki zawsze należały do niezwykle wyrównanych. Od wielu lat znane były z tego, że tutaj każdy może wygrać z każdym i nie będzie w tym większego zaskoczenia. Obecny sezon w tej kwestii przebija wiele poprzednich.
Pomiędzy pierwszym Lechem, a jedenastą Arką jest zaledwie sześć punktów różnicy. Nieco więcej już dzieli dwie ekipy, które w piątek staną naprzeciw siebie na stadionie w Lubinie. Gospodarzy przed startem 12. kolejki od lidera nie dzieli nawet oczko, a mimo plasują się dopiero na najniższym stopniu podium.

Przy tym układzie tabeli porażka z gliwiczanami to dla Miedziowych trochę wstyd. Piast to aktualnie czerwona latarnia ligi, a ostatnia pozycja nie wydaje się być przypadkową. Niebiesko-Czerwoni po raz ostatni zwyciężyli 26 sierpnia, niespodziewanie pokonując na wyjeździe Jagiellonię Białystok. Od tamtej pory doznali czterech porażek w Lotto Ekstraklasie, odpadli także z rozgrywek Pucharu Polski. Zmiana szkoleniowca nie przyniosła błyskawicznego efektu, dwie przerwy na reprezentacje również nie poprawiły sytuacji w zespole. Piast nie prezentuje się w tym sezonie najlepiej, czego najlepszym dowodem jest zaledwie dziewięć zdobytych w obecnych rozgrywkach punktów.

Jeden z nich podopieczni Waldemara Fornalika zdobyli przed tygodniem, gdy przed własną publicznością zremisowali z Sandecją Nowy Sącz. Punkt o tyle szczęśliwy, że wywalczony dosłownie w ostatniej chwili. Wynik na 2-2 w doliczonym czasie gry ustalił powracający po przerwie Mateusz Mak. Pomocnik zaledwie kilka minut wcześniej pojawił się na boisku w miejscu Patryka Dziczka i zaliczył prawdziwe wejście smoka. Uratował zespół przed kolejną już porażką. A przecież wszystko zaczęło się dla gliwiczan tak szczęśliwie… Rezultat w pierwszej połowie otworzył bowiem Aleksandar Sedlar, lecz później swoje trafienia dołożyli także Mateusz Cetnarski oraz Filip Piszczek i w konsekwencji były wicemistrz Polski musiał walczyć o punkt aż po końcowe minuty.

Nieco lepiej 11. kolejkę wspominać mogą Miedziowi. Zawodnicy Piotra Stokowca zanotowali kolejne już zwycięstwo. Tym razem nie byle jakie – lubinianie pokonali przed własną publicznością sam Górnik Zabrze. Rewelacyjnego beniaminka jak dotąd udało się zatrzymać niewielu, ale lubinianie zrobili to bez większego kłopotu. Od samego początku konsekwentnie wykonywali swój plan sprawiając, że zabrzanie nie mieli tym razem wiele do powiedzenia. Wszyscy piłkarze Zagłębia zaprezentowali wysoka formę, lecz bezpośrednio do trzech punktów przyczynili się zdobywcy bramek: Bartłomiej Pawłowski oraz Jakub Świerczok.

W piątek ta dwójka stanie przed szansą pokonania Dobrivoja Rusova. Wciąż z powodu czerwonej kartki otrzymanej w Zabrzu pauzować musi Jakub Szmatuła. Z powodu żółtych kartoników nie zobaczymy natomiast Urosa Koruna, a urazy wyeliminowały z wycieczki do Lubina Sasę Zivca, Gerarda Badię i Konstantina Vassiljeva. Problemy kadrowe w tym momencie nie mogą być już jednak dla Niebiesko-Czerwonych. Aby wciąż marzyć o grupie mistrzowskiej, muszą zbierać punkty tu i teraz. W wywalczeniu ich na Dolnym Śląsku pomóc może brak Sebastiana Boneckiego oraz Daniela Dziwniela w ekipie gospodarzy.

Sezon 2016/2017 ekipy te skończyły na sąsiednich pozycjach. Lubinianie uplasowali się na dziewiątym miejscu, natomiast Piast pozycję niżej. Taki rezultat to efekt między innymi bezpośrednich starć między tymi drużynami. Na trzy bezpośrednie mecze gliwiczanie nie zwyciężyli ani jednego, dwukrotnie przegrywając z Miedziowymi na wyjeździe, a jesienią remisując 0-0 przed własną publicznością. Jak będzie tym razem? Czy Piastowi uda się wywieźć chociaż punkt? Odpowiedź już piątkowym wieczorem.

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice: kto wygra mecz Ekstraklasy?

Sędzia:

Paweł Gil

Nieobecni:

Piast Gliwice: Jakub Szmatuły (kara), Uros Korun (żółte kartki), Gerard Badia, Sasa Zivec, Konstantin Vassiljev (kontuzje)
Zagłębie Lubin: Daniel Dziwniel, Sebastian Bonecki (kontuzje)

Ostatnie bezpośrednie starcia:

14 sierpnia 2016: Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 0-0
19 grudnia 2016: Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 2-1 (Woźniak x2 – Jankowski)
12 maja 2017: Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 3-1 (Starzyński, Mazek, Woźniak – Papadopulos)

Forma w poprzednich meczach:

Piast Gliwice:
Piast Gliwice – Sandecja Nowy Sącz 2-2 (Sedlar, Mak)
Górnik Zabrze – Piast Gliwice 1-0
Piast Gliwice – Arka Gdynia
Wisła Kraków – Piast Gliwice 2-0
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1-2 (Vranjes)
Zagłębie Lubin:
Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 3-2 (Pawłowski, Świerczok x2)
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1-0
Zagłębie Lubin – Sandecja Nowy Sącz 1-0 (Kubicki)
Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 1-1 (Tuszyński)
Zagłębie Lubin – Wisła Płock 2-2 (Świerczok, Pawłowski)

Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu w Eurosporcie 2 od godziny 17:30. Początek transmisji prosto z Lubina w Eurosporcie 2 od 17:55.

Jakie są grzechy główne polskiej piłki klubowej?