Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa online. Najważniejsze...

Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa online. Najważniejsze spotkanie tego sezonu Ekstraklasy. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja tv na żywo

• Warta - Legia (piątek 19.05, godz. 15),
    • Widzew - Lech (niedziela 19.05, godz. 17:30).
  • +7' Koniec meczu! W hicie kolejki 32. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa wygrywa na wyjeździe z Lechem Poznań i wskakuje na najniższy stopień podium!Tabela PKO Ekstraklasy

• +7' Adriel Ba Loua zakiwał się na prawej stronie. Nie poradził sobie z Yurim Ribeiro.

• +6' Dośrodkowanie ze środka boiska w okolice lewego narożnika pola bramkowego, skąd Alan Czerwiński uderza głową tuż obok dalszego słupka! Momentalnie rozległ się też gwizdek Szymona Marciniaka - spalony!

• +5' Artur Jędrzejczyk wybija piłkę z pola karne, uprzedzając Mikaela Ishaka. Po chwili Steve Kapuadi posyła ją w trybuny.

• +5' Spokojnie podania wymieniają Josue i Yuri Ribeiro. Po aucie drugi z wymienionych chciał utrzymać piłkę w narożniku. Bezskutecznie.

• +4' Josue faulowany przez Adriela Ba Louę blisko linii 16. metra.

• +2' Joel Pereira wrzuca na dalszy słupek. Alan Czerwiński uderza głową wyraźnie obok bramki.

• +1' Joel Pereira posyła piłkę na lewą stronę. Ryoya Morishita spokojnie zgrywa do Kacpra Tobiasza.

• Szymon Marciniak dolicza 7 minut do drugiej połowy.

• Bartosz Salamon upomniany żółtą kartką za "stempel" na nodze Josue.

• Steve Kapuadi popycha przy narożniku zawodnika Lecha. Nie ma rzutu wolnego dla "Kolejorza".

• Tym razem Kacper Tobiasz był bezradny Joel Pereira

• Będę emocje w Poznaniu!!!

Joel Periera dostaje piłkę ok. 25 metrów od bramki gości. Uderza mocno w lewy górny róg; wyciągnięty jak struna Kacper Tobiasz był bezradny!!!

• ... LECH ŁAPIE KONTAKT! JOEL PEREIRA!!!

• Adriel Ba Loua przedarł się w pole karne Legii. Podaje w okolice narożnika pola karnego do Filipa Szymczaka, który kiksuje...

• Wojciech Urbański zmienia Jurgena Celhakę.

• Sprzątanie pola karnego Służby porządkowe na murawie

• Przerwa w grze. Race lądują na murawie blisko bramki Kacpra Tobiasza.

• Adriel Ba Loua zmienia Afonso Sousę.

• Składna akcja Lecha od prawej do lewej strony. Zagranie Eliasa Anderssona przecinają goście.

• Ryoya Morishita zmienia Macieja Rosołka.

• Yuri Ribeiro podaje do Juergena Elitima, który zagrywa zbyt blisko bramki. Kolejny raz zabrakło strzału przy składnej akcji Legii.

• Lech Poznań - Legia Warszawa 0:2

• 7 Strzały 9
    • 1 Strzały celne 2
  • Maciej Rosołek centruje z prawej strony pola karnego zbyt głęboko i wysoko. Marc Gual nie miał szans, by "zamknąć" akcję strzałem.

• Świetny strzał Radosława Murawskiego nie sprawił problemu bramkarzowi Legii Parada Kacpra Tobiasza

• Pierwszy celny strzał Lecha w drugiej połowie i najprawdopodobniej W OGÓLE!!!

Radosław Murawski huknął z dystansu, ale wyciągnięty Kacper Tobiasz paruje do boku!!!

• Strzał Josue z rzutu wolnego był daleki od ideału.

• ... a za Jespera Karlstroema melduje się Nika Kvekveskiri.

• Alan Czerwiński zmienia Kristoffera Velde..

• To mogła być zabójcza kontra Legii! Ruszyła trzema zawodnikami i Juergen Elitim pognał z piłką środkiem. Czekali na nią Marc Gual i Maciej Rosołek, ale fauluje Elias Andersson. Żółta kartka.

• Kristoffer Velde faulowany w środku pola przez Artura Jędrzejczyka. Obok nich było jeszcze 2-3 legionistów. Żółta kartka obrońcy skutkuje przymusową pauzą w meczu następnej kolejki z Wartą Poznań (niedziela 19 maja, godz. 17:30).

• Czytelny przerzut Jespera Karlstroema na prawą stronę do Joela Pereiry. Odczytał to Yuri Ribeiro, który jednak odrobinę za mocno wypuścił sobie piłkę głową.

• Paweł Wszołek ruszył prawa stroną. Nie dośrodkował odpowiednio, bo tuż przed kopnięciem piłki ta mu podskoczyła na nierównej murawie.

• Kristoffer Velde dostaje dobre podanie. Czysto we własnym polu karnym poradził sobie z nim Radovan Pankov.

• Przerwa w grze. Na murawie ląduje... papierowy samolocik. Szybko zabrał go Szymon Marciniak.

• Na hicie kolejki nie mogło zabraknąć selekcjonera. Kogo obserwuje? Michał Probierz

• Joel Pereira ostro potraktował Yuriego Ribeiro. Portugalczycy nie odstawiają nogi. Drugi z wymienionych z grymasem bólu nie podnosi się z murawy.

• Kolejne dośrodkowanie Joela Pereiry, przy którym zabrakło "zamknięcia".

• Yuri Ribeiro upomniany żółtą kartką za skoszenie Radosława Murawskiego.

• Yuri Ribeiro podłączył się do akcji ofensywnej. Wrzuca w pole karne, skąd Marc Gual tuż nad poprzeczką!

• Na gwizdek Szymona Marciniaka Bartosz Mrozek wznawia grę z "piątki". Na pewno płocczanin doleci kilka minut do drugiej połowy.

• Dymy w Poznaniu

• Przerwa w grze. Kibice odpalili race i gęsty dym unosi się nad murawą.

• Prostopadłe podanie w pole karne Lecha. Zabrakło strzału Pawła Wszołka.

• Mocne dośrodkowanie Joela Pereiry na dalszy słupek. Kacper Tobiasz zatrzymał się, odpuścił Radovan Pankov a Kristoffer Velde... tylko obserwował.

• Marc Gual podaje w pole karne do Pawła Wszołka w pole karne. W porę zorientował się Elias Andersson.

• Druga połowa rozpoczęta!

• [GOL SAMOBÓJCZY] 45' BARTOSZ SALAMON (0:2)

• Elias Andersson wychodzi na drugą odsłonę w miejsce Barry'ego Douglasa.

• Wracamy do Poznania, gdzie kończy się przerwa w hicie 32. kolejki PKO Ekstraklasy. Po pierwszej połowie gospodarze przegrywają po dwóch samobójach.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +4' Koniec pierwszej połowy. W hicie 32. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań przegrywa z Legią Warszawa po... samobójach Mihy Blazicia i Bartosza Salamona.

• +2' Kacper Tobiasz spokojnie broni strzał Filipa Szymczaka zza linii 16. metra. Wcześniej sędzia Szymon Marciniak dopatrzył się faulu po stronie gospodarzy.

• Szymon Marciniak dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Najpierw Miha Blazić, teraz Bartosz Salamon z samobójem... Bartosz Salamon

• Drugi środkowy obrońca Lecha... pokonuje Bartosza Mrozka!

Paweł Wszołek pognał prawą stroną i wrzuca na 5. metr. Stamtąd Bartosz Salamon chciał wybić kolanem, ale posłał piłkę do bramki obok zszokowanego bramkarza!

• CO SIĘ DZIEJE?! SAMOBÓJ...BARTOSZA SALAMONA!!!

• Błąd w szeregach obrony Lecha mógł wykorzystać Marc Gual! Hiszpan ruszył odważnie, po czym uderza płasko zza linii 16. metra obok bramki!

• Po krótkim rozegraniu Joel Pereira wrzuca na 7. metr. Górą byli legioniści.

• Dośrodkowanie do nikogo na dalszy słupek. Nie zorientował się w porę Paweł Wszołek, który wybija na korner.

• Atak piłkarzy Mariusza Rumaka przerwany ok. 30 metrów od bramki faulem Jurgena Celhaki.

• Z pierwszym dośrodkowaniem radzą sobie obrońcy Lecha. Przy drugim Bartosz Mrozek pewnie piąstkuje.

• Jeszcze jeden korner dla Legii. Bartosz Mrozek troszkę opóźnia grę, wiążąc sznurowadła.

• Po rzucie rożnym kiksuje Juergen Elitim, Steve Kapuadi uderza obok bramki.

• Yuri Ribeiro wrzuca w "szesnastkę" gospodarzy. Barry Douglas wybija na rzut rożny.

• Klasyk dla koneserów

• Mocne wstrzelenie piłki z bocznego sektora na dalszy słupek! Bartosz Salamon... wpadł plecami na słupek; piłka poszybowała nad bramką!

• Juergen Elitim przejmuje piłkę na lewej stronie, blisko swojego pola karnego. W wyniku starcia z Joelem Pereirą pada na murawę i piłka trafia go rękę. Ten spodziewał się rzutu wolnego po faulu Portugalczyku, a Szymon Marciniak decyduje inaczej.

• Składna akcja Legii prawą stroną. Podłączył się Radovan Pankov, który dostaje piłkę od Marca Guala. Obrońca gości podaje na wślizgu wprost do Bartosza Mrozka.

• Kacper Tobiasz spokojnie łapie piłkę przed bramką. Daleko wyrzuca piłkę do Juergena Elitima, którego fauluje Radosław Murawski.

• Rykoszet po strzale Filipa Szymczaka. Rzut rożny dla Lecha.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia. Uderzenie Jespera Karlstroema mija brakmę w bezpiecznej odległości.

• Kristoffer Velde przedziera się lewą stroną. Tuż przed linią boczną pola karnego powalił go na murawę Paweł Wszołek.

• [GOL SAMOBÓJCZY] 15' MIHA BLAZIĆ (0:1)

• Lech Poznań - Legia Warszawa 0:1

• 2 Strzały 3
    • 0 Strzały celne 2
  • Rzut wolny dla Lecha z ok. 30 metrów. Steve Kapuadi wyjaśnia sytuację wybiciem na uwolnienie.

• Dobre dośrodkowanie z prawego narożnika. Miha Blazić wyskakuje wysoko i uderza głową! Kacpra Tobiasza ratuje POPRZECZKA!

• Jurgen Celhaka wybija piłkę na rzut rzut rożny po dośrodkowaniu Joela Pereiry.

• Podanie Yuriego Ribeiro do Marca Guala było niedokładne. Połapali się w porę piłkarze "Kolejorza".

• Joel Pereira wrzuca z prawej strony. Bartosz Salamon uderza głową obok bramki.

• Mocne dośrodkowanie z prawej strony na dalszy słupek do Yuriego Ribeiro, który głową kieruje piłkę w stronę bramki. Bartosz Mrozek rzucił się, by złapać piłkę, lecz uprzedza go Miha Blazić - ten w sobie tylko wytłumaczalny sposób zmienia jej tor lotu tak, że kieruje do siatki!

• SAMOBÓJ MIHY BLAZICIA! LEGIA NA PROWADZENIU!!!

• BARTOSZ MROZEK BRONI "JEDENASTKĘ"!!!

Sygnalizowane uderzenie Josue w stronę prawego rogu, ale górą był bramkarz Lecha!
    Bartosz Mrozek

• Barry Douglas upomniany żółtą kartką.

• RZUT KARNY DLA LEGII!

Barry Douglas przy wyskoku fauluje przed bramką Marca Guala!

• Strzał Macieja Rosołka z dalszej odległości zablokowany.

• GOL PAWŁA WSZOŁKA NIEUZNANY!!! Maciej Rosołek faulował Afonso Sousę, który chciał przerwać akcję Legii wślizgiem![/b] VAR w Poznaniu VAR w Poznaniu

• Ale moment! Szymon Marciniak biegnie do monitora VAR, by obejrzeć starcie Macieja Rosołka z Afonso Sousą!

• Rykoszet zaskoczył Bartosza Mrozka! Bartosz Mrozek

• Szał radości w sektorze zajmowanym przez kibiców Legii i samych zawodników przy ławce rezerowych!!!

Juergen Elitim podaje do środka do Macieja Rosołka, który przepuszcza ją do Marca Guala. Ten wypatrzył na prawej stronie rozpędzonego Pawła Wszołka, który ruszył w "szesnastkę" Lecha! Uderza mocno, a piłka podbita przez Mihę Blazicia wpada do siatki pod poprzeczkę!

• Za mocny przerzut do Kristoffera Velde. Ten nie opanował piłki na lewej stronie.

• Początek spotkania należy do piłkarzy Mariusza Rumaka. Legioniści mają problem, by dłużej utrzymać się przy piłce i wyjść z nią za linię środkową.

• Jesper Karlstroem rozciąga grę do prawej strony, gdzie jest Filip Szymczak. Zagranie w pole karne nie dociera do adresata, tak jak w przypadku podania szwedzkiego pomocnika.

• Dalekie zagranie na wolne do Mikaela Ishaka. Szwed nie opanował piłki, która wyszła za linię boczną.

• Na gwizdek Szymona Marciniaka spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Lecha!

• Kapitanami są Mikael Ishak i Josue. Losowanie stron przed hitem kolejki

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej hit rozczarował, bowiem w Warszawie był bezbramkowy remis. Warto zaznaczyć, że 4 ostatnie mecze były nierozstrzygnięte

Czy ta będzie miała dzisiaj swój koniec?

• Skład Legii Warszawa

• Legia Warszawa zmieniła trenera dużo później niż Lech. 10 kwietnia Goncalo Feio został oficjalnie przedstawiony jako nowy szkoleniowiec stołecznego klubu. Sam Jacek Zieliński w tamtym momencie podkreślał, że celem jest TOP 3. Na razie "Wojskowi" są na 7. miejscu, ale dzięki wygranej mogą wskoczyć na... 3. miejsce! Spotkanie w Poznaniu ma gigantyczną wagę.

• Skład Lecha Poznań

• Lech Poznań w obecnym sezonie zmienił trenera. Johna van den Broma zastąpił Mariusz Rumak, który miał powalczyć o mistrzostwo. Runda wiosenna w wykonaniu "Kolejorza" była bardzo słaba szczególnie w ofensywie. Kontuzje i bardzo krótka ławka nie ułatwiły zadania szkoleniowcowi, który latem opuści zespół z Wielkopolski. Wszystko wskazuje na to, że za kilka tygodni dojdzie też do wietrzenia szatni i kilku niepotrzebnych zawodników zostanie sprzedanych. Potrzebne są duże zmiany, żeby w przyszłym sezonie realnie włączyć się do walki o 1. miejsce.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Bez wątpienia hitem 32. kolejki PKO Ekstraklasy jest starcie Lecha Poznań z Legią. Co ciekawe, stawką nie jest walka o mistrzostwo Polski, a... przedłużenie szans na grę w europejskich pucharach! Na pewno o tym sezonie obie ekipy chciałyby zapomnieć, ale pozostały jeszcze trzy mecze...

Jednym z zaskoczeń jest powrót do bramki gości Kacpra Tobiasza. Czekał on na to od spotkania w 21. kolejce z Puszczą Niepołomice (1:1).

Spotkanie Lech - Legia poprowadzi Szymon Marciniak...

Lech - Legia LIVE! Co tu się dzieje? Josue zepsuł karnego, samobój Blazicia
1/6
przejdź do galerii

Lech - Legia LIVE! Co tu się dzieje? Josue zepsuł karnego, samobój Blazicia ©PAP/Jakub Kaczmarczyk

Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa to prawdopodobnie najważniejsze spotkanie Ekstraklasy w obecnym sezonie. Oba zespoły walczą o TOP 3, które zagwarantuje prawo gry w eliminacjach europejskich pucharów. Forma w Poznaniu i Warszawie ostatnio nie jest najlepsza, ale w niedzielnym starciu to nie będzie miało żadnego znaczenia. Zapraszamy na relację LIVE z meczu Lech - Legia. Początek o godzinie 17:30!

Lech Poznań - Legia Warszawa ONLINE. Hit Ekstraklasy!

Lech Poznań w obecnym sezonie zmienił trenera. Johna van den Broma zastąpił Mariusz Rumak, który miał powalczyć o mistrzostwo. Runda wiosenna w wykonaniu "Kolejorza" była bardzo słaba szczególnie w ofensywie.
Kontuzje i bardzo krótka ławka nie ułatwiły zadania szkoleniowcowi, który latem opuści zespół z Wielkopolski. Wszystko wskazuje na to, że za kilka tygodni dojdzie też do wietrzenia szatni i kilku niepotrzebnych zawodników zostanie sprzedanych. Potrzebne są duże zmiany, żeby w przyszłym sezonie realnie włączyć się do walki o 1. miejsce.

Mariusz Rumak, trener Lecha Poznań: - Legia to doświadczony zespół na każdej pozycji. Josue wyróżnia się w naszej Ekstraklasie. To jest to, na czym Legia może budować swój zespół. Oni, jak i my nie zachwycają. To jednak doświadczony zespół, co jest ich atutem. To nie znaczy jednak, że w tym są lepsi od nas. Jesteśmy w tym aspekcie na podobnym poziomie. Jeśli Legia nabierze pewności siebie w tym spotkaniu, to może być ciężko. Oni wówczas się napędzają.

Mecz Lech - Legia: gdzie oglądać za darmo?

Goncalo Feio, Legii Warszawa: - Jedziemy do Poznania reprezentować największy klub w Polsce. W tym momencie spotkanie przy Bułgarskiej można pewnie określić meczem sezonu. Na pewno wciąż walczymy o realizację minimalnego celu, a takim jest awans do europejskich pucharów. (cyt: TVP Sport)

Tabela Ekstraklasy
Tabela Ekstraklasy GOL24

Mecz Lech - Legia: transmisja w telewizji

Transmisję za darmo z meczu Lech - Legia pokaże TVP 2. Ponadto hit 32. kolejki obejrzymy w Canal+ Premium, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ 4K.

Kto komentuje? W TVP duet Jacek Laskowski - Marcin Żewłakow. W Canal+ usłyszymy Adama Marchlińskiego i Tomasza Wieszczyckiego.

Mecz Lech - Legia: stream w internecie

Stream za darmo dzięki stronie tvpsport.pl oraz aplikacji mobilnej TVP Sport. Zapłacić trzeba na platformie Canal+ Online. Mowa o co najmniej 39 złotych.