GKS Bełchatów

0

• Za wspólnie spędzone 90. minut dziękuje już Sebastian Kuśpik.

Polub nas na Facebooku! Legia Warszawa w Ekstraklasa.net:

• Frajerstwo. FRAJERSTWO - tak jednym słowem można podsumować dzisiejszą grę (za duże słowo) Legii. "Legia grać, kurwa mać" oraz "Zapier*** po mistrzostwo" - skandują kibice do swoich piłkarzy. Zupełnie bez pomysłu podeszli dziś do tego meczu piłkarze Jana Urbana. Za to brawa za konsekwencję i cenny wyjazdowy punkt należą się piłkarzom GKS-u Bełchatów. "Do odważnych świat należy" - mówił przed spotkaniem Kamil Kiereś. I miał 100%-ową rację.

• KONIEC! Legia bezbramkowo remisuje z ostatnim w tabeli GKS-em Bełchatów.

• Sfaulowany na własnej połowie Janusz Gol. Jeszcze będzie dalekie zagranie Żewłakowa.

• Na spalonym złapany Marek Saganowski.

• Miękkie dośrodkowanie, zgranie na środek, ale wybijają obrońcy. Próbował jeszcze raz, za to spod linii końcowej, ale efekt był opłakany.

• Rzut wolny. Jedna z ostatnich szans. Przy piłce Brzyski.

• Najpierw Kucharczyk, a później Furman zapomnieli, że do piłki trzeba po pierwsze biec, a po drugie szybko ją podawać.

• Sawala powstrzymuje na prawym skrzydle Bereszyńskiego. Tylko aut dla Legii.

• Wyprowadzili za to akcję goście i nawet zakończyli ją strzałem, ale Sawala postraszył tylko kibiców na "Żylecie".

• Dośrodkowanie z lewego skrzydła Kucharczyka wybija Wilusz. Kolejna próba Janusza Gola nie wymaga nawet komentarza.

• Kucharczyk niedokładnie do Furmana i goście wybijają w aut.

• JĘDRZEJCZYK!!! Dośrodkowanie na długi słupek i tym razem precyzji zabrakło "Jędzy".

• ZUBAS!!!! ALEŻ INTERWENCJA!!! Dośrodkowanie Jędrzejczyka na długi słupek, tan piłkę otrzymuje Kucharczyk, przyjmuje i uderza przewrotką z 5. metrów, ale Zubas broni na rzut rożny!!!

• Zmiana również w zespole Legii - za bezproduktywnego Ljuboję wchodzi po raz pierwszy w tej rundzie Michał Kucharczyk.

• Na boisku melduje się Łukasz Grzeszczyk, który zastępuje bodaj najlepszego dziś piłkarza GKS-u, Kamila Wacławczyka.

• Brzyski dośrodkowuje w "16", ale Zubas pewnie piąstkuje przed pole karne.

• Akcja GKS-u - prawą stroną ruszył Traore, ale dośrodkowanie przed bramkę Kuciaka nie znalazło adresata.

• Bardzo głębokie dośrodkowanie Brzyskiego i Zubas łapie pewnie futbolówkę na linii bramkowej.

• Zagranie na prawą stronę do Ljuboji, ale Serb w swoim stylu - na spalonym.

• Odzyskał piłkę przy linii bocznej Bereszyński. Legia mozolnie próbuje zbudować kolejny atak.

• Dośrodkowanie na Dwaliszwilego, ten przewraca się w polu karnym, ale o "11" nie może być mowy. Piłkę wybija za to Patryk Rachwał.

• Ręką zagrał Traore i mamy rzut wolny 40. metrów od bramki Zubasa. Piłkę ustawił Brzyski.

• Saganowski wskoczył na plecy rywala próbując uderzyć dośrodkowaną z prawego skrzydła piłkę i sędzia podyktował rzut wolny.

• SAGANOWSKI!!! Zagranie z lewego skrzydła na 16. metr do Saganowskiego, który szybko się odwraca i strzela prawą nogą, jednak dobre pół metra nad poprzeczką.

• Fatalna próba dryblingu Janusza Gola. Na szczęście piłę szybko odzyskał Astiz.

• Polub nas na Facebooku! Legia Warszawa w Ekstraklasa.net:

• Rozpoczyna się ostatni kwadrans tego mecz. Czy Legia uniknie kompromitacji?

• Dośrodkowanie Brzyskiego z prawej strony boiska. Mieliśmy małe zamieszanie pod bramką Zubasa, ale ostatecznie sędzia odgwizdał faul na bramkarzu gości.

• Z szybką kontrą wyszli Legioniści po tym kornerze. Faul Wacławczyka na Brzyskim i kolejny kartonik dla piłkarza GKS-u.

• "Legia grać, k**** mać" na trybunach Pepsi Arena.

• Dośrodkowanie Brzyskiego i o CENTYMETRY myli się Ljuboja, strzelając z 7. metra obok lewego słupka. Teraz szansa z rożnego dla GKS-u.

• Szarżował prawym skrzydłem Bereszyński i po minięciu Wilusza został przez niego sfaulowany blisko linii końcowej boiska.

• Szymon Sawala dostał żółtą kartkę za przeszkodzenie Kuciakowi we wprowadzeniu piłki do gry.

• Piłka do Traore, ten zasłania się i odgrywa do Madeja, który stanął oko w oko z Kuciakiem, ale że kąt był dość ostry, to nie zdołał go pokonać.

• Nastrzelony Brzyski i mamy aut dla gości na wysokości pola karnego Legii.

• Zmiana w ekipie warszawskiej Legii - schodzi Kosecki, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Bereszyński.

• Żółta kartka za próbę wymuszenia rzutu wolnego dla Łukasza Madeja. Próbę, dodajmy, w okolicy środkowej linii boiska...

• Dwaliszwili zagrał do Koseckiego, ale ten zupełnie nie miał pomysłu co zrobić z piłką przed polem karnym GKS-u.

• Długo akcję rozgrywali goście, ale miękkie zagranie Rachwała do Traore okazało się niedokładne i padło łupem Kuciaka.

• Dwaliszwili gra dziś na stojąco - kolejna strata Gruzina.

• Dwaliszwili traci piłkę na 20. metrze przed bramką GKS-u. Goście ruszyli z kontrą, ale będący z futbolówką na skraju pola karnego Traore zwolnił akcję.

• Kosznik rzucił teraz z autu do Wacławczyka, ale zdecydowanie zbyt wysoko, żeby pomocnik GKS-u przejął futbolówkę i grę od bramki rozpoczyna Kuciak.

• Faul w środkowej strefie boiska i grę wznowią goście.

• Janusz Gol świetnie wygarnia futbolówkę spod nóg Mouhamadou Traore.

• Wilusz uprzedza Saganowskiego i wybija zagraną przez Furmana piłkę w aut.

• Dwaliszwili prostopadle do Ljuboji, ale Serb był na spalonym.

• Janusz Gol zagrał między dwóch rywali do... no właśnie, do kogo?

• Rozgrzewa się intensywnie m.in. Olek Jagiełło. Czyżby on miał zbawić dziś Legię? Czasami w szaleństwie jest metoda...

• Gwizdy na Łazienkowskiej. Wolno atakuje Legia - w ten sposób bramki tutaj nie zdobędzie.

• Próbował przejąć futbolówkę w polu karnym GKS-u Saganowski, ale lepszy okazał się Michalski.

• Zagranie Rachwała z głębi pola do Traore zgarnia głową Żewłakow.

• Ładnie Sawala zszedł na lewą stronę i dośrodkował po ziemi w pole karne, ale Astiz wybił piłkę w aut.

• Furman zagrywa piłkę z rzutu wolnego w pole karne, ale prosto w ręce Zubasa.

• Sunie atak Legii, ale piłkę traci Gol. Chwilę później dośrodkowanie Koseckiego i nieudana główka Gola.

• Brzyski z wolnego prosto w mur złożony z Bełchatowian. Niemoc Legii trwa.

• Rezerwowy Traore spróbował strzału z dystansu, ale była to bardzo kiepska próba. Daleko od bramki Kuciaka.

• Zmiana w GKS-ie. Traore za Bartosiaka.

• Vrdoljak doznał w pierwszej połowie kontuzji. Urban ma zatem kolejny ból głowy, bo ilość kontuzjowanych piłkarzy nie mieści się już w głowie szkoleniowca "Wojskowych". Janusz Gol zagra przeciwko swojemu byłemu klubowi.

• Zmiana w Legii. Boisko opuszcza Vrdoljak. Za niego Gol.

• Zaczynamy drugą połowę z małym opóźnieniem spowodowanym problemami technicznymi.

• Bez pomysłu gra dziś warszawska Legia. Pomysł z Dwaliszwilim na skrzydle zupełnie Urbanowi nie wypalił. Nie może odnaleźć się dziś Kosecki, a bezproduktywny jest Ljuboja. A GKS? Goście grają bez rewelacji, ale nie dopuszczają Legionistów do sytuacji strzeleckich. Do przerwy zasłużone (i nudne) 0:0.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Kosecki na 16. metr do Ljuboji, ale zmieszał się w to Michalski i wyprowadził piłkę sprzed własnej bramki.

• Rzut wolny dla Legii z lewej strony boiska wykonywał tym razem Furman, ale Zubas wypiąstkował piłę, a po chwili faulował na skraju pola karnego Brzyski.

• GOŚCIE BYLI TERAZ BLISKO! Mateusz Mak pokręcił na prawym skrzydle Brzyskim, zagrał do obiegającego do Basty, ten niepilnowany wpadł w pole karne i mocno wstrzelił piłkę przed bramkę, a ta odbiła się od Żewłakowa, ale na szczęście dla gospodarzy nie zmierzała w kierunku bramki.

• Dwaliszwili zablokowany przy próbie strzału z 14. metra i Zubas spokojnie łapie futbolówkę.

• Fajerwerków to ta Legia dzisiaj nie gra. Strasznie chaotycznie to wygląda.

• Ostry atak Wilusza w środku boiska i mamy drugą żółtą kartkę dla piłkarza gości.

• Zamieszanie pod bramką Zubasa po dośrodkowaniu Brzyskiego, ale bramki dla Legii nie ma. W odpowiedzi rzut wolny mieli goście, ale miękkie dośrodkowanie z lewego skrzydła zostało wybite przez obrońców.

• Kosznik za faul otrzymał żółty kartonik.

• Witasik z okładem na kostce schodzi z boiska. Wygląda to na torebkę stawową. W jego miejsce Sawala, a Legia ma rzut wolny na prawej stronie boiska tuż przy linii bocznej, blisko pola karnego GKS-u.

• Na spalonym wychodzący na czystą pozycję Saganowski, z czym absolutnie pogodzić nie mógł się Ljuboja, który za protesty obejrzał żółty kartonik.

• Znów Ljuboja spróbował, ale tym razem efekt był dużo lepszy. Piłka uderzona po koźle zmierzała do bramki, ale Zubas złapał ją przy prawym słupku.

• Zdaniem sędziego Rachwał faulował na 35. metrze Ljuboję. A z pomocy medycznej korzysta teraz Witasik.

• Nie może się rozpędzić dziś Kosecki. Przed momentem Kuba zanotował kolejny nieudany drybling.

• Hmm, jakby to napisać, żebyście sobie mogli to dokładnie wyobrazić: Ljuboja wziął rozbieg na przynajmniej 10 metrów, podbiegł do piłki niezwykle dynamicznie i... walnął balona pod chorągiewkę po przeciwległej stronie boiska.

• Faulowany Furman i będzie rzut wolny z prawej strony boiska.

• Dalekie zagranie z głębi pola Brzyskiego w pole karne GKS-u, ale wychodzący z bramki Zubas pewnie łapie futbolówkę na 12. metrze.

• Łukasz Madej zszedł z piłką do środka i przymierzył lewą nogą z 18. metra, ale pomylił się mniej więcej o metr!

• Żewłakow blokuje podanie Bartosiaka do wychodzącego lewym skrzydłem niepilnowanego Wacławczyka.

• Świetnie odzyskał piłkę Furman, ale podał wszerz boiska wprost pod nogi Wacławczyka.

• Astiz fatalnie nie trafił przed momentem w wysoko zagraną piłkę do Bartosiaka i napastnik GKS-u zdołał nawet oddać strzał na bramkę Kuciaka, ale asekurujący Hiszpana Żewłakow zablokował to uderzenie.

• Kosecki ładnie minął rywala schodząc do środka boiska, zagrał do niepilnowanego na 16. metrze Ljuboji, ale Serb zbyt długo składał się do uderzenia i Wilusz zdołał go zablokować. Próbował jeszcze zrobić coś z piłką Saganowski, ale stracił i faulował rywala.

• Piłka szybko przeniesiona pod bramkę gości. Z rzutu rożnego dośrodkowywał przed momentem Brzyski, ale na bliższym słupku nie było żadnego z Legionistów i po chwili Wacławczyk wybił piłkę.

• Niespodziewanie łatwo Basta mijał Legionistów i zyskiwał teren, ale dośrodkowanie z prawego skrzydła Madeja zostało wybite przez Jędrzejczyka.

• Bardzo niedokładnie podanie Brzyskiego do Saganowskiego i kontra gości.

• Faul w ofensywie Artura Jędrzejczyka i grę wznowią piłkarze GKS-u.

• Dwaliszwili nie do końca radzi sobie z zadaniami defensywnymi. Dostrzegają to piłkarze GKS-u, którzy częściej próbują atakować swoją prawą flanką.

• Świetnie grę rozciągnął na prawą stronę Furman, ale Kosecki nie popisał się i stracił piłkę przy próbie technicznego odegrania do partnera.

• Promujemy dzisiaj nasze konto na FB. ZAPRASZAMY!

• Za długo zwlekał z podaniem Ljuboja i ostatecznie zagrał po ziemi niedokładnie przed pole karne.

• Aut dla Legii na wysokości pola karnego GKS-u.

• Szarżował w polu karnym Basta, ale został powstrzymany przez Astiza. Odważnie gra na początku tego spotkania GKS.

• A tymczasem z rzutu wolnego dośrodkowywał Madej, ale zbyt krótko i piłkę wybili Legioniści.

• Kibice GKS-u już chyba w komplecie zameldowali się na sektorze. Jest ich ok. 100.

• Przegrany drybling Dwaliszwilego przy linii końcowej boiska.

• Ryzykowne podanie Koseckiego przez środek boiska, ale piłka szczęśliwie trafiła do Vrdoljaka mijając trzech piłkarzy GKS-u.

• ALEŻ OKAZJA DLA GKS-u!!! Mateusz Mak KAPITALNIE minął sobie na prawej stronie dwóch Legionistów, wyłożył piłkę na 6. metr, ale nadbiegający Kamil Wacławczyk strzelił dobry metr nad poprzeczką! To powinien być gol dla gości!

• Dośrodkowanie lewą nogą Wacławczyka wybite głową przez Astiza.

• Nie wiem co wymyślił teraz Dwaliszwili, ale efekt jest taki, że GKS ma rzut rożny.

• Agresywnie Furman do końca powalczył o piłkę przy linii bocznej boiska i opłaciło się, bo Legia wznowi grę zza linii bocznej.

• Dośrodkowanie na 11. metr Brzyskiego na głowę Jędrzejczyka, ale Artur nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

• Próba dośrodkowania Ljuboji zablokowana i mamy pierwszy korner dla Legii.

• W sektorze gości ok. 70-osobowa grupa kibiców GKS-u.

• Szybko z rzutu wolnego grę chciał wznowić Madej, ale Furman przyjął podanie do Bartosiaka na własną głowę.

• Jak w masło wjechał teraz w obronę GKS-u Kuba Kosecki! Legionista minął na szybkości trzech rywali i dośrodkował spod linii końcowej, ale Saganowski nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

• Na prawym skrzydle był Kosecki, ale Legia wycofała piłkę i buduje akcję od początku.

• "Glory, glory alleluja, Legia wygra nie ma ch***" - brzmi na Łazienkowskiej:)

• Pierwszy faul Rachwała na Furmanie w środku pola.

• Pierwsza akcja lewą stroną, Dwaliszwili zagrał do Furmana, poślizgnął się Michalski, ale młody pomocnik Legii nie zdołał tego wykorzystać i źle zabrał się z piłką.

• Saganowski do Ljuboji i rozpoczynamy mecz!

• W pierwszej połowie Legia atakować będzie na bramkę od strony "Żylety".

• Białe koszulki i czarne spodenki Legionistów, zielono-białe stroje piłkarzy z Bełchatowa.

• Hubert Siejewicz wyprowadził obie ekipy na murawę.

• - Danijel jest najlepszym piłkarzem naszej ligi i dopóki będzie grał na odpowiednim poziomie to nie musi się martwić o miejsce w składzie, o pozycję w drużynie

- stwierdził szkoleniowiec Legii. No i "Ljubo" znalazł się w wyjściowej "11", choć przechodził niedawno mały zabieg jamy ustnej.

• "Sen o Warszawie" w wersji oryginalnej rozbrzmiewa na Ł3!

• - Gramy z ostatnim zespołem w tabeli, ale doskonale wiemy ile mamy do stracenia, a ile do zyskania

- powiedział Jan Urban. Dziś nikt nie przyjmuje do wiadomości jakiejkolwiek niespodzianki.

• Większość z Was z pewnością śledzi nas uważnie, ale jakby co, zapraszamy!

• Powiązany z oboma klubami, choć w nieco inny sposób, jest również bramkarz GKS-u, Emilijus Zubas. Niespełna 23-letni golkiper był testowany w Legii w listopadzie ubiegłego roku, ale do stolicy nie trafił, gdyż warunkiem jego przyjścia na Łazienkowską miała być sprzedaż jednego z bramkarzy. Więcej przeczytacie w pierwszym odcinku naszego nowego cyklu, "Podwójni agenci" - ZAPRASZAMY!

• Dzisiejszy mecz jest wyjątkowy dla byłego piłkarza GKS-u, Janusza Gola. No więc słów kilka o Januszu: Swój pierwszy zawodowy kontrakt podpisał właśnie z GKS-em Bełchatów w 2008. roku. Wcześniej, o czym nie wszyscy wiedzą, z kadrą Dolnego Śląska wywalczył mistrzostwo Europy Amatorów. W Bełchatowie rozegrał 66 ligowych spotkań, w których zdobył 3 bramki. 20. lutego 2009 roku strzelił samobójczą bramkę w 1/4 finału Pucharu Polski przeciwko… Legii, ale ostatecznie GKS i tak awansował do półfinału.

Na Łazienkowską przeniósł się w zimowej przerwie sezonu 2010/2011. Do tej pory rozegrał dla Legii 49 spotkań ligowych, w których strzelił 4 gole.

• A tymczasem "Żyleta" już niemal wypełniona po brzegi.

• Ostatnia pamiętna wizyta Brunatnych w Warszawie miała miejsce w 2010 roku, gdy dwa gole Marcina Żewłakowa dały GKS-owi sensacyjne zwycięstwo. Na szczęście dla Wojskowych dziś zagra tylko jeden Żewłakow.

• Z Legią na Łazienkowskiej GKS nie przegrał od ponad czterech lat (!!!), a dokładniej od 6. grudnia 2008 roku, kiedy po bramkach Rybusa, Chinyamy i Gizy Wojskowi wygrali 3:0.

• Najlepszy strzelec Legii, Danijel Ljuboja, strzelił dotychczas 10 bramek, a więc dokładnie tyle samo, co... cała drużyna GKS-u w tym sezonie.

• GKS Bełchatów ostatni ligowy mecz wygrał 20. października 2012 roku z Podbeskidziem (2:1).

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało pół godziny, więc zaserwuję Wam jeszcze kilka ciekawostek statystycznych.

• W zespole Kamila Kieresia brakuje tylko Grzegorza Barana, który pauzuje jeszcze za czerwoną kartkę obejrzaną w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej z Piastem Gliwice.

• Bez kontuzjowanych Tomasza Jodłowca w obronie i Jorge Salinasa w pomocy oraz wykartkowanych Radovicia, Wawrzyniaka i Łukasika muszą sobie poradzić dziś Legioniści. Jeśli dodamy do tego leczących urazy od dłuższego czasu Żyro, Kopczyńskiego, Efira, Choto i Sulera, to tworzy nam się naprawdę długa lista nieobecnych w zespole Jana Urbana.

• - Ten punkt pozostawia niedosyt, ale daje też zawodnikom jakiegoś kopa i wiarę w sens pracy wykonanej w ostatnich sześciu tygodniach. Na boisku było też widać efekt pracy z młodzieżą w naszym klubie, bo było trzech wychowanków. Z perspektywy całego meczu byliśmy zespołem lepszym

- stwierdził za to po zremisowanym meczu z Wisłą trener GKS-u.

• - Strzeliliśmy dwa gole i nie mogę mieć zastrzeżeń co do ofensywy. Najdziwniejsze jest to, że straciliśmy trzy bramki po stałych fragmentach gry, a o tym mówiliśmy sobie na odprawie przedmeczowe

j - mówił po spotkaniu w Kielcach zdenerwowany szkoleniowiec Legii.

• Olka Jagiełły nie byłoby w kadrze gdyby nie problemy Jana Urbana z zestawieniem składu na dzisiejszy mecz. Do obsady skrzydeł trenerowi Legii pozostali tylko przeciętny w Kielcach Bartosz Bereszyński, pewny miejsca w składzie Jakub Kosecki i Michał Kucharczyk, który w rundzie wiosennej jeszcze nie pojawił się na murawie - WIĘCEJ TUTAJ.

• LEGIA WARSZAWA: Skaba, Gol, Kucharczyk, Bereszyński, Jagiełło.

• GKS BEŁCHATÓW: Podleśny, Sawala, Michał Mak, Grzeszczyk, Michalak, Gonzalez, Traore.

• Winni jesteśmy jeszcze przedstawienie Wam rezerwowych obu zespołów.

• Gdy przed spotkaniem zastanawialiśmy się nad składem Legii na dzisiejsze spotkanie (TUTAJ) typowaliśmy na skrzydło Bereszyńskiego. Nie spodziewaliśmy się, że trener Urban zagra aż tak ofensywnie, stawiając na Dwaliszwilego.

• Mamy już składy na dzisiejsze spotkanie. Zdradzimy: Dwaliszwili w wyjściowej "11"!

• Ze stadionu warszawskiej Legii wita Was bardzo serdecznie Sebastian Kuśpik. Zapraszam na spotkanie 17. kolejki T-mobile Ekstraklasy Legia Warszawa - GKS Bełchatów.