1

Wisła Kraków

2

• Koniec. Polonia przegrywa z Wisłą 1:2

• Przybecki mijał dwóch zawodników Wisły w polu karnym jak narciarz slalomowe tyczki. Za mocno wypuścił sobie piłkę i akcja spaliła na panewce.

• Zmiana taktyczna: Brud strzelca drugiej bramki, Chrapla.

• 3 minuty doliczone.

• Grzelczak chciał lobować/strzelać na bramkę. Wyszło fatalnie.

• Kibice Polonii powoli opuszczają stadion. Nie wierzą w happy end

• Sikorski faulowany przez Todorovskiego.

• Sarki strzela i Pawełek broni. Sikorski zablokował wybicie bramkarza Polonii.

• Sikorski wraca na stare śmieci. Wchodzi w miejsce Ilieva.

• Akcja Wisły i korner.

• Głowacki obok okienka bramki... Pareiki. Korner.

• Ładna, przebojowa akcja Sarkiego lewą stroną po czym zagrał przed pole karne Chrapka. Z takimi strzałami powinien szukać szczęścia w rugby (nie uwłaczając).

• Przybecki na spalonym.

• Tosik ukarany żółtą kartką.

• Przybecki z pola karnego wycofał piłkę do Grzelczaka. Ten strzela i Pareiko broni. Futbolówka nawet nie leciała w światło bramki. Interwencja na rozgrzanie...

• O mały włos nie byłoby bramki samobójczej zawodnika Wisły. Tylko rzut rożny.

• Kiełb zmienia Gołębieskiego. Ostatnia zmiana w Polonii.

• Żółta kartka dla Hołoty za faul w środku pola.

• Wszołek! Akcja podobna do tej Przybeckiego z Lechią. Z tą różnicą, że skrzydłowy Polonii został zablokowany przez bramkarza i obrońcę.

• Seria klepki między zawodnikami Wisły i Polonii.

• Akcja Przybeckiego z Wszołkiem. Ten drugi ciut za mocno odegrał partnerowi przed polem karnym Wisły.

• Dobra centra (bliżej bramki) i Hołota strzela głową. Pareiko czujny.

• Przybecki faulowany i zwija się z bólu. Powinien kontynuować grę.

• Piłka mnie minie, zawodnik - nie. Baran skosił przeciwnika jak trawę na wiosnę i żółta kartka.

• Todorovski drugi raz z narożnika... Trochę lepiej, aczkolwiek zagrał do obrońców Wisły.

• Pareiko paruje strzał Przybeckiego na korner!

• Todorovski z narożnika... bez komentarza. Od bramki Pareiko.

• Przybecki ma swój dzień. Kolejna jego akcja i Chavez wybija piłkę na rzut rożny.

• Zdaniem sędziego Wszołek faulował w polu karnym Jovanovicia. Niezadowolenie kibiców skwitowały gwizdy

• Przybecki przeprowadził rajd prawą stroną. Wszołek trafia po rykoszecie w boczną siatkę. Korner dla Polonii.

• Chrapek strzela głową obok słupka.

• Akcja Wisły przynosi rzut rożny.

• Sarki debiutuje w barwach WIsły. Zmienia Małeckiego.

• Przybecki chciał wykonać scorpion-kick. Prawie się udało.

• Żółta kartka dla Bunozy za faul na Przybeckim.

• Zamieszanie w polu karnym Polonii i Chrapek strzela gola.

• GOL, Michał Chrapek

• Kopanina na środku boiska jak w 1. lidze. Wiem co mówię - np. dzisiaj byłem na meczu Dolcan - Stomil ;)

• Zmiana w Polonii: Wszołek wchodzi, Pazio opuszcza murawę.

• Na spalonym 2-3 zawodników Wisły.

• Iliev zatrzymany w ok. pola karnego. Dodał trochę od siebie - teatralny upadek.

• I druga połowa rozpoczęta.

• Koniec piewszej połowy.

• Na spalonym Burliga.

• Zagranie z głębi pola Hołoty w "16" i Pareika górą.

• Przybecki jest bardzo dobrze dysponowany. Co chwila stwarza zagrożenie.

• Kolejna akcja Ilieva. Zagrał płasko na 14 metr, a tam Wilk mocnym strzałem pokonał Pawełka. Pierwszy gol Wisły strzelony w rundzie wiosennej.

• Wymuszona zmiana w Polonii: za Piątka pojawia się Baran.

• GOL, Cezary Wilk

• Małecki pokazał koledze z zespołu jak dośrodkować w pole karne. Strzał Chrapka głową niecelny i Pawełek od bramki.

• Centra Jovanovicia... bez komentarza.

• Trele morele, prezesie, gdzie jest ten przelew - pytają kibice Polonii

• ....

• Przechwyt Pazio, który jak błyskawica popędził na bramkę Wisły. Za mocno dośrodkował, a zamykający z prawej strony Tosik fatalnie podał przed pole karne do Gołębiewskiego.

• Iliev w pole karne do Chrpaka i jego strzał zablokowane. Wisła od kilku minut przeważa.

• Przybecki pada w polu karnym Wisły po starciu z jednym obrońców Wisły. Sędzia nie widział faulu. Kontrowersyjna sytuacja.

• Pawełek w fenomenalnym stylu broni strzał! Piłka leciała w samo okienko!

• Żółta kartka dla Grzelczaka za faul taktyczny w środku pola.

• Małecki zagrywa niemal z narożnika boiska wprost w rękawice Pawełka.

• Serbska akcja Wisły na prawej stronie. Najpierw Jovanović podał do Ilieva, który nie zdołał dobrze dośrodkować. Kolejna próba skrzydłowego równie nieudana.

• Gołębiewski na raty. Raz w mur, raz w pole karnym, gdzie przytomnością umysłu wykazał się (czyt. wybił jak najdalej) jeden z zawodników gości.

• Chavez fauluje Grzelczaka przed polem karnym. Pierwsza kartka w tym meczu dla obrońcy z Hondurasu.

• Kolejny rajd Przybeckiego prawą stroną. Wpadł w pole karne i strzelił w stronę rusztowania podtrzymującego dach niż w bramkę...

• Pierwszy błąd sprzed kilkunastu sekund nie wystarczył jako straszak. Bunoza zagubił się w polu karnym licząc pewnie na wyjście z bramki Pareiki. Ich niezdecydowanie wykorzystał Przybecki, który minął obrońcę Wisły i posłał piłkę obok estońskiego bramkarza!

• GOL, Miłosz Przybecki!

• Ależ błąd obrony Wisły! Nieudana pułapka ofsajdowa natawiona na Przybeckiego! Dostał świetne podanie na 16. metr i chciał strzałem głową przelobować Pareikę. Niewiele brakowało!

• Zagranie na wolne pole do Przybeckiego, którego uprzedza Chavez zabierając mu piłkę.

• Pawełek niedokładnie wybijał piłkę i trafił w atakującego go Burligę. A dokładniej w rękę. Niefrasobliwe zagranie bramkarza Polonii mogło mieć przykre zakończenie.

• Morozov wygarnął wślizgiem piłkę spod nóg Ilieva na prawej flance i wybił na aut. Akcja Wisły zakończona potem niecelnym strzałem i Pawełek od "5".

• Głowacki uprzedził Grzelczaka, ale podał głową wprost do Grzelczaka. Ten chciał zagrać do wychodzącego na czystą pozycję Pazio, lecz zrobił to nieudolnie.

• Dobre dośrodkowanie na 7. metr, ale góra obrona Polonii.

• Rzut wolny dla WIsły z ok. lewego narożnika pola karnego gospodarzy

• Gwizdek sędziego i Polonia zaczyna ze środka

• Małe info statystyczno-informacyjne: Wisła nie wygrała w lidze od 5 spotkań. Ostatnie zwycięstwo w 13. kolejce z Ruchem Chorzów. Polonia nie przegrała 4 ostatnich spotkań z Wisłą z rzędu.

• W czasie relacji pojawi się kilka zdjęć. Megagaleria pojawi się jutro, w oddzielnym dziale na Ekstraklasa.net. Zachęcam i zapraszam do komentowania i zadawania pytań w Komentarzach. W zależności od rozwoju sytuacji na boisku odpowiedzi (jeżeli pytania będą kierowane do mnie) pojawią się podczas trwania pierwszej/drugiej połowy bądź przerwy.

• Kibice czekali z wejściem na sektory do ostatniej chwili. W sumie racja - mniej zmarzną. A jak poprowadzą doping, to temperatura znacznie wzrośnie.

• Rozgrzewka Polonii przed meczem.Rozgrzewka Polonii przed meczem.Rozgrzewka Polonii przed meczem.

• Ogromnym zaskoczeniem, jeżeli chodzi o wyjściowy skład gospodarzy, jest obecność na ławce rezerwowych Pawła Wszołka. Na jego pozycji zagra Miłosz Przybecki, który w meczu z Lechią Gdańsk strzelił bramkę na wagę remisu. Dzisiaj w barwach Polonii zadebiutuje Piotr Grzelczak.

• Oba zespoły prowadzą rozgrzewkę na boisku. Z kolei trybuna Kamienna powoli wypełnia się kibicami Czarnych Koszul. Fanów Białej Gwiazdy jest (jak dotąd) ok. 90-100.

• Rezerwowi Wisły Kraków: Michał Miśkiwicz, Kew Jaliens, Emmanuel Sarki, Daniel Brud, Daniel Sikorski, Alan Uryga, Paweł Stolarski.

• Rezerwowi Polonii Warszawa: Sebastian Przyrowski, Paweł Wszołek, Jacek Kiełb, Mateusz Michalski, Krzysztof Kopciński, Mateusz Gliński i Martin Baran

• Od dobrych kilku(nastu) minut znamy pierwsze "11" obu drużyn. Kogo Piotr Stokowiec i Tomasz Kulawik mają w rezerwie?

• Relację na żywo z tego spotkania poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski.

• Witam Państwa z Konwiktorskiej, gdzie za nieco ponad pół godziny Polonia zagra z Wisłą Kraków w 18. kolejce T-Mobile Ekstraklasy.