3

Widzew Łódź

0

• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje LIVE przeprowadzane w dniu dzisiejszym!

• Koniec spotkania w Chorzowie! Ruch Chorzów wykorzystał grę w przewadze i wygrał zasłużenie z zaprzyjaźnionym Widzewem 3:0!

• Golll! Kolejne długie podanie z którym nie radzą sobie Widzewiacy. Jankowski zgrał do Panki, a on precyzyjnym uderzeniem umieszcza piłkę w bramce!

• Sędzia doliczył do drugiej części spotkania trzy minuty.

• W ostatnich minutach tempo spotkania opadło, Ruch spokojnie zmierza do zdobycia trzech punktów.

• Na boisko pojawi się Panka, który zastąpi Starzyńskiego.

• Phibel znalazł się z piłkę na lewej stronie boiska, ale nie poradził sobie z obrońcami Chorzowian i od bramki rozpocznie Pesković.

• Druga zmiana w drużynie Chorzowian. Smektała zastępuje na boisku Sultesa.

• Kaczmarek posyła daleką piłkę w kierunku Stępińskiego, ale z tym zagraniem bez problemów radzi sobie Stawarczyk.

• W polu karnym upada Kaczmarczyk po starciu z Baszczyńskim, ale nie może być mowy o rzucie karnym dla Widzewa.

• Bróź uderzał z daleka na bramkę. Ale piłka bez problemu znalazła się w dłoniach Peskovica.

• Zmiana w Ruchu Chorzów, z boiska schodzi Zieńczuk, a zastąpi go Janoszka.

• I mogła być bramka kontaktowa dla Widzewa! Fatalne zagranie Zieńczuka do Peskovica, które przejął Stępiński! Młody zawodnik gości będąc w sytuacji jeden na jednego spudłował!

• Zieńczuk poradził sobie w prawej części boiska z obrońcami Widzewa, jednak piłka mu odskoczyła i dośrodkowanie było bardzo niecelne.

• I kolejna dobra akcja Ruchu! Sultes dośrodkowywał z prawej strony, piłkę dograł do Jankowskiego Zieńczuk, jednak Krakowiak popisał się dobrą interwencją i przeniósł ją nad poprzeczką.

• Daleka piłka w kierunku Pawłowskiego, zawodnik Widzewa domagał się rzutu karnego za zagranie ręką Kikuta, ale gwizdek sędziego milczał.

• I ostatnia zmiana w Widzewie. Mroczkowski zdecydował się ściągnąć z boiska Abbesa, a wprowadzić na nie Kasprzaka.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, na uderzenie zdecydował się Bróź, piłka odbijając się jeszcze od Kikuta, poleciała daleko nad bramką.

• Pierwsza akcja Widzewa od kilku minut. Z prawej strony przedzierał się Rybicki, który został sfaulowany przez Konczkowskiego. Żółty kartonik dla obrońcy Ruchu.

• I ponownie Zieńczuk, do jego podania doszedł Sultes, który uderzył z pierwszej piłki, ale wprost w obrońców Widzewa.

• Sultes ponownie na lewą stronę do Zieńczuka. Dośrodkowanie byłego gracza Wisły Kraków, znalazło się w dłoniach Krakowiaka.

• Chorzowianie dążą do zdobycia kolejnej bramki! Znowu z piłką przed polem karnym znalazł się Jankowski, ale dobrą interwencją popisał się Krakowiak!

• Zmiana w Widzewie. Okachiego zastąpi na boisku Krystian Nowak.

• I kolejna okazja Ruchu! Po podaniu Starzyńskiego w polu karnym rywali minął Jankowski, który uderzył na bramkę, piłka odbiła się od słupka!

• Sultes na lewą stronę do Zieńczuka, który od razu chciał dośrodkowywać, ale piłkę poza boisko wybił Bróź.

• Ale okazja Ruchu! Phibel dał się ograć Jankowskiemu, który dograł piłkę do Starzyńskiego! Ale zawodnik Chorzowian fatalnie spudłował!

• Goolll! Pewne uderzenie z jedenastki Zieńczuka!

• Rzut Karny dla Ruchu! Sfaulowany przez Kaczmarczyka został Starzyński!

• Lewiński dobijał wtedy piłkę po strzele Stawarczyka, który obronił Krakowiak.

• I już Ruch mógł zdobyć kolejną bramkę! W zamieszaniu w polu karnym uderzył w poprzeczkę Lewiński! Po chwili wybił ją na szczęście dla Widzewa, jeden z obrońców.

• Czas wznowić drugą część spotkania. Zobaczymy czy grającemu w osłabieniu i przegrywającemu 1:0 Widzewowi, uda się wywieźć jakikolwiek punkt z Chorzowa.

• Koniec pierwszej połowy! Ruch prowadzi 1:0 i gra w przewadze, po tym jak z boiska za zagranie ręką poza polem karnym, został wyrzucony Dragojević.

• Sultes do Jankowskiego, ale piłkę przejął Kaczmarek, po chwili ją stracił i ponownie w ataku Chorzowianie.

• Sędzia do pierwszej części spotkania doliczył trzy minuty.

• I wymuszona zmiana w Widzewie! Na boisku musi się pojawić drugi bramkarz łodzian, którym jest Krakowiak, a zastąpi on Alexa Bruno.

• Czerwona Kartka dla Drogojevica! Dobra kontra Ruchu! Jankowski chciał przelobować bramkarza Widzewa, a on interweniował ręką poza polem karnym!

• Żółta kartka dla Malinowskiego, który nie potrafił sobie poradzić z szarżującym Pawłowskim.

• Okachi po raz kolejny w tym spotkaniu podawał w kierunku Stępińskiego, ale piłkę przejął Stawarczyk.

• Okachi uderzał, ale było ono zbyt słabe, trafiło jednak do Pawłowskiego, ale młody zawodnik Łodzian stracił piłkę, dzięki interwencji obrońców Chorzowian.

• Po raz kolejny z rzutu wolnego uderzał Bróź, ale tym razem trafił w mur.

• Okahi podwał piłkę w kierunku Stępińskiego, którego sfaulował Baszczyński przed polem karnym i za to dostał żółty kartonik.

• Dobre podanie Starzyńskiego na wolne pole do Zieńczuka, który z pierwszej piłki zdecydował się na uderzenie. Na szczęście dla Widzewa, było niecelne.

• Stępiński podawał do Okachiego, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, piłka po rykoszecie wyszła poza boisko.

• Uderzenie zza pola karnego Lewińskiego, ale zbyt słabe i daleko od bramki Widzewa.

• Bruno podawał w kierunku Pawłowskiego, ale piłkę przejął Konczkowski.

• Kolejne podanie na wolne pole zmierzało w kierunku Jankowskiego, ale piłkę na rzut rożny wybił Abbes.

• Chwilę po dobrej okazji Stępińskiego, żółty kartonik za faul taktyczny dostał Bartoszewicz.

• Stadion Ruchu, mecz z Widzewem

• Goollll! Jankowski dostał dobre podanie od Sultesa i pewnym uderzeniem pokonał Dragojevića!

• Powinno być 1:0! Rybicki zagrał fantastyczną piłkę do Stępińskiego, który znalazł się w sytuacji jeden na jednego! Zdecydował się mijać bramkarza, ale to nie przyniosło rezultatu! Lepszym rozwiązaniem było by podanie do nadbiegającego Okachiego!

• Do rzutu wolnego podszedł Bróź, dobre uderzenie, ale poza boisko wybił je Peskovic.

• I za chwilę będzie świetna sytuacja dla Widzewa Łódź, dobry drybling Okachiego, który został sfaulowany na szesnastym metrze przez Zieńczuka.

• I szybka akcja Ruchu Chorzów. Kolejne podanie z lewej strony Zieńczuka do Sultesa, jednak trochę zbyt mocne i piłkę złapał Dragojević.

• Stępiński bardzo ładnie w polu karnym przełożył piłkę nad Stawarczykiem, ale niestety strzał był lekki i bez problemów został wybroniony przez Peskovica.

• Widzewiacy byli bliscy zdobycia gola. W polu karnym z piłką znalazł się Bróź, ale Chorzowianom udało się wybronić w tej sytuacji dzięki Peskovicovi.

• Tym razem akcję przeprowadzał Widzew, piłka zmierzała w kierunku Stępińskiego, ale poradził sobie z tym podaniem Baszczyński.

• Piłkę szybko przejęli Chorzowianie i Zieńczuk dośrodkował w kierunku Sultesa. Dobrą interwencją popisał się Kaczmarek, który wybił piłkę.

• Spotkanie rozpoczynają piłkarze Widzewa!

• Stadion Ruchu

• Ławka rezerwowych Widzewa Łódź: Krakowiak, Nowak, Stępiński, Bartović, Kasprzak, Jonczyk, Gavrić

• Ławka rezerwowych Ruchu Chorzów: Kamiński, Djokić, Chwastek, Janoszka, Kuświk, Panka, Smektała

• Po urazie do siebie dochodzi jeszcze Jakub Bartkowski i dzisiaj nie zobaczymy go na murawie. Nie wiadomo też czy zagra Sebastian Dudek. Doświadczony rozgrywający opuścił parę treningów po meczu ze Śląskiem, ale do Wrocławia pojechał. Decyzja zapadnie tuż przed meczem.

• Koniecznie musimy być bardziej skoncentrowani niż we Wrocławiu. Wierzę, że podobnie jak tam odważnie zaatakujemy i wykorzystamy swoje sytuacje. Obiecuję, poprawimy się - zapewnia trener Radosław Mroczkowski.

• Podobnie jak rywal, Widzew wznowił ligę od przegranej 1:2 ze Śląskiem Wrocław.

• W drużynie Ruchu, z powodu uzbierania czterech żółtych kartek nie wystąpi Łukasz Tymiński. Ponadto z powodu kontuzji nie wystąpią Maciej Sadlok, Andrzej Niedzielan i Marek Szyndrowski.

• Wszyscy mają w pamięci druzgocącą klęskę Ruchu Chorzów z Lechem Poznań (0:4) i defensywne "popisy" zwłaszcza w wykonaniu Marcina Baszczyńskiego. Kilka dni później przyszedł mecz Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin. Z trudnego terenu chorzowianie wywieźli cenny remis 2:2, imponowali akcjami w ofensywie, a Maciej Jankowski udowodnił, że jest głównym kandydatem do zastąpienia Arkadiusza Piecha. Obrońcom Zagłębia sprawił wiele problemów i dzisiaj postara się o powtórkę.

• Musimy się odizolować od wydarzeń na trybunach i skupić się na grze. Ta sielanka na pewno nie ułatwi nam zadania - uważa trener Ruchu Jacek Zieliński.

• Kibice określają to spotkanie mianem "meczu przyjaźni" z uwagi na zgodę kibicowską. Nic więc dziwnego, że do Chorzowa wybrało się grubo ponad tysiąc sympatyków obu ekip.

• Witamy podczas relacji ze spotkania T-Mobile Ekstraklasy, w którym przy Cichej 6 Ruch Chorzów podejmie Widzew Łódź.