Manchester City

3

Liverpool FC

1

• Mistrz Anglii zasłużenie pokonuje wicemistrza. Piłkarze Manchesteru przede wszystkim byli dziś skuteczniejsi od swoich rywali, bo w drugiej połowie obie ekipy miały swoje sytuacje do zdobycia gola. Szkoda kontuzjowanych Johnsona i Moreno, bo obu czeka zapewne nieco dłuższa przerwa w grze. To już wszystko na dziś, zapraszamy na kolejne relacje z Premiership w Ekstraklasa.net!

• Koniec meczu!

• Moreno ledwo chodzi, ale na wślizgi ma jeszcze siłę. Przerywa obrońca Liverpoolu podanie Navasa w kierunku Aguero.

• Bawią się gospodarze z rywalami, rozgrywając piłkę przed szesnastką i w samym polu karnym. Z ostrego kąta uderzał Aguero, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• Manchester chce jeszcze dobić rywala kolejną bramką, ale czujna jest obrona Liverpoolu.

• Arbiter doliczył aż pięć minut, a Moreno wrócił na boisko, choć kuśtykając nie jest w stanie dać drużynie zbyt wiele.

• Bez kontaktu z rywalem na murawę pada Moreno, który skręcił staw skokowy! Skrtel wrócił na murawę, lecz Moreno nie będzie już w stanie grać.

• Wygląda na to, że Liverpool będzie kończył mecz... w dziewiątkę. Urazów dostali Glen Johnson i Martin Skrtel.

• Powtórki pokazały, że to nie Lambert wpakował piłkę do siatki, a niefortunnie interweniował Zabaleta i to on jest autorem bramki samobójczej.

• Co tu się dzieje! Lambert powinien zdobyć kolejnego gola! Po fatalnym kiksie graczy Manchesteru (jeden trafił piłką w drugiego) w sytuacji sam na sam z Hartem znalazł się Lambert, zamiast strzelać chciał jednak dograć do Sturridge'a i zdążył wrócić Kompany!

• Świetnie ruszył teraz Sturridge prawą stroną, dograł w pole karne do Lamberta, a ten z bliska umieszcza piłkę w siatce po instynktownej, ale niefortunnej interwencji Harta.

• GOOOOOOOOOOOL DLA LIVERPOOLU! DO WŁASNEJ BRAMKI TRAFIA ZABALETA!

• Sturridge otrzymał piłkę w polu karnym, do Anglika momentalnie doskoczyło jednak trzech obrońców i ten stracił piłkę.

• Prawą stroną zaatakował Manchester, ale dogranie Jesusa Navasa przeciął Skrtel i będzie tylko rzut rożny.

• Mamy również ostatnią zmianę w drużynie Manchesteru. Owacją na stojąco zegnany Stevan Jovetić, którego zastąpił Fernandinho.

• Ostatnia zmiana w Liverpoolu, Sterlinga zastępuje Rickie Lambert.

• Dobre prostopadłe zagranie Hendersona do Johnsona, czujny był jednak Clichy, który wybił piłkę na rzut rożny.

• Turek też szybko ląduje w notesie sędziego, lecz z powodu żółtej kartki. Znakomicie z tej akcji gospodarze wyszli spod pressingu.

• Kolejny zawodnik dostaje okazję do debiutu w Liverpoolu. Emre Can zmienił Joe Allena.

• Nasri zagrywa do Navasa, lecz ten przegrał pojedynek na prawym skrzydłe z dobrze ustawionym Moreno.

• Niezłe dośrodkowanie w pole karne Johnsona, ale w pole karne nie wchodził żaden z jego kolegów i piłkę spokojnie wybił Kompany.

• Dwa podania rozmontowały całą defensywę "The Reds". Jesus Navas wypatrzył ustawionego między obrońcami Aguero, zagrał prostopadłą piłkę, a Argentyńczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Mignoletem, który niepotrzebnie wychodził z bramki i był bardzo źle ustawiony. Argentyńczyk nie mógł wymarzyć sobie lepszego wejścia!

• GOOOOOOOOOOOL DLA MANCHESTERU CITY! ALEŻ WEJŚCIE AGUERO!

• Dżeko nie wróci już na boisko, nie chce ryzykować Pellegrini, wchodzi Sergio Aguero.

• Po starciu z Martinem Skrtelem leży na murawie Edin Dżeko, mamy dłuższą przerwę w grze. Udo Bośniaka boleśnie odczuło to starcie.

• Pierwsza zmiana w Manchesterze City - Davida Silvę zastępuje Jesus Navas, liczba Hiszpanów na murawie pozostaje więc bez zmian.

• Sterling dogrywa piłkę do Sturridge' ten huknął z ostrego kąta, znakomicie broni Hart!

• W drugiej połowie goście mają 60% posiadania piłki. Przełożyło się to także na dystuacje podbramkowe, lecz z golami było już odwrotnie.

• Pokazał się po raz pierwszy Marković, dograł do Sturridge'a, który w ostatniej chwili został zablokowany! Napiera Liverpool.

• Doskonale w ofensywie pokazał się Moreno, wpadł w pole karne, ale zamiast dograć piłkę do stojącego tuz przed bramką Sturridge'a, zagrał nieco do tyłu. W efekcie mamy tylko rzut rożny.

• W Liverpoolu debiutuje Lazar Marković. Nowy nabytek "The Reds" zastąpił Philippe Coutinho.

• Miał Jovetić ogromną szansę na hat-tricka! Bawią się z rywalami piłkarze Manchesteru, rozgrywają piłkę w polu karnym, po interwencji jednego z obrońców piłka szczęśliwie ląduje pod nogami Joveticia, który kiksuje z bliskiej odległości i piłka przelatuje obok słupka!

• Próbował za sprawą Hendersona i Sterlinga odpowiedzieć Liverpool, ale ten pierwszy nie zdołał przyjąć piłki po podaniu zwrotnym od kolegi.

• Mistrzowie Anglii nie rezygnują z kolejnych ataków, tym razem akcja lewą stroną nie przyniosła efektu.

• Fenomenalna akcja gospodarzy prawą stroną, Jovetić zgrywa piłkę piętą do Nasriego, ten rewanżuje mu się świetnym dograniem w pole karne, a Czarnogórzec bez problemu po raz drugi umieszcza piłkę w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MANCHESTERU CITY! ZNÓW JOVETIĆ!

• Oszukał teraz rywali Gerrard, który sprytnie dograł w pole karne do Hendersona, ale zawodnika Liverpoolu dobrze zablokował Zabaleta!

• Spóźnił się z interwencją Fernando, faulował Sterlinga i będzie dobra okazja dla Liverpoolu z rzutu rożnego.

• Kolejna szansa dla gospodarzy, Jovetić wygrał pojedynek główkowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz uderzył nad bramką.

• Odpowiedź Manchesteru, Silva zagrał dobrą prostopadłą piłkę do Dżeko, ten znalazł się praktycznie sam na sam z Mignoletem, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i zdążył wrócić Moreno!

• Sturridge trafia do siatki po dośrodkowaniu Johnsona, znajdował się jednak na spalonym i sędzia słusznie tej bramki nie uznał.

• Próba dwójkowej akcji Sturridge'a z Coutinho, lecz temu pierwszemu nie wyszła sztuczka techniczna i z tego ataku niewiele wyszło.

• Akcja Liverpoolu prawą stroną boiska, Glen Johnson dograł do Sturridge'a, ale napastnika Liverpoolu uprzedził Demichelis i wybił piłkę na aut.

• Od środka rozpoczął Liverpool. Oba zespoły na drugą część meczu wyszły w niezmienionych składach.

• Znów gramy!

• Wracamy na Etihad Stadium. Liverpool czeka na powrót gospodarzy.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Manchester City prowadzi u siebie z Liverpoolem 1:0 po bramce Stevana Joveticia!

• Znowu nieporozumienie w obronie Liverpoolu! Tym razem skończyło się na strachu bowiem piłkę w porę złapał Simon Mignolet.

• Napastnik gospodarzy fantastycznie wykorzystał niezdecydowanie obrońców Liverpoolu! Piłki nie opanował Moreno, a Jovetić nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce Mignoleta. 1:0 dla aktualnych mistrzów Anglii!

• GOOOOOL DLA MANCHESTERU CITY!!!!! STEVAN JOVETIĆ!!!!

• Widowiskowe zagranie Edina Dżeko do wbiegającego w pole karne Zabalety. Ostatecznie jednak piłka została wybita przez obrońców Liverpoolu.

• "The Citizens" spokojnie konstruują atak pozycyjny.

• Długą piłkę w kierunku Dżeko posłał Fernando, ale Skrtel spokojnie zatrzymał akcję.

• Sturridge! Dobry strzał na bramkę, ale Hart odbija piłkę!

• Liverpool troszkę bardzie teraz przycisnął, trzyma się okolic szesnastki rywala. Co z tego wyniknie?

• Żółtą kartkę otrzymał Yaya Toure

• Otworzył nam się mecz, piłka przenosi się spod jednej szesnastki pod drugą. Czekamy na okazje bramkowe!

• Dobrze z lewej strony dośrodkował teraz Moreno, na rzut rożny piłkę wybił Demichelis

• A teraz Nasri wrzucał piłkę z rzutu rożnego, ale Fernando faulował Mignolet i goście mają rzut wolny

• Henderson dośrodkowywał teraz z rzutu wolnego, ale The Citizens poradzili sobie z tym zagrożeniem

• Troszkę chaosu i walki w środku mamy teraz na boisku. Ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

• Joe Allen uderzył teraz sprzed pola karnego, ale futbolówkę wślizgiem zablokował Kompany

• Gerrard dośrodkowywał teraz z rzutu rożnego, Hart wybił piłkę

• Yaya Toure zdecydował się teraz na strzał sprzed pola karnego, ale futbolówkę po tym uderzeniu spokojnie złapał Mignolet.

• Sterling zaatakował teraz prawą stroną, ale jego dośrodkowanie zablokował Kompany i goście mają tylko corner

• Clichy dośrodkował z lewej strony w pole karne, a tam piłka znalazła Zabaletę. Argentyńczyk jednak fatalnie przestrzelił

• Niezła kombinacja Liverpoolu, ale Coutinho stracił piłkę tuż przed polem karnym rywala

• Steven Gerrard dośrodkowywał z tego rzutu rożnego, ale Hart spokojnie wyłapał piłkę

• Spóźniony Demichelis fauluje Sterlinga, ale sędzia nie decyduje się na pokazanie żółtej kartki

• Sterling! Genialna piłka Gerrarda w kierunku młodego Anglika, a ten choć dobrze ją sobie przyjął, to słabo uderzył i Joe Hart nie musiał się niepokoić.

• Teraz Liverpool troszkę dłużej wymienia podania. Zobaczymy, co z tego wyniknie

• Niezła kombinacja The Citizens, strzał Dżeko sprzed pola karnego, ale piłka mija bramkę Mignolet. Belg wznowi grę z piątego metra

• The Citizens wciąż w większości przebywają z piłką na połowie rywala, ale cały czas niewiele z tego wynika

• Długa piłkę w kierunku Dżeko posłał Clichy, ale Bośniaka spokojnie uprzedził Lovren

• Spokojny początek z obu stron, choć jak na razie dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze.

• Michael Oliver dał znak i JEDZIEMY Z TYM HITEM!

• Jak będzie wyglądać Liverpool bez Luisa Suareza? Odpowiedź już za chwilę!

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko, za chwilkę zaczynamy to spotkanie!

• Liverpool z kolei trafiał do bramki w 28 z 29 ostatnich spotkań ligowych. To wszystko zapowiada nam mega ciekawy mecz!

• W poprzednim sezonie Obywatele wygrali również najwięcej meczów u siebie w całej stawce ligowej. Zwycięstw mieli 17, raz zremisowali i raz przegrali.

• Manchester City nie przegrał pięciu ostatnich ligowych meczów z Liverpoolem. Trzy z nich wygrał, dwa zremisował.

• Mamy za sobą dwa bardzo dobre mecze przeciwko City w poprzednich rozgrywkach. Wybierzemy się tam pewni siebie, licząc na korzystny rezultat. Ważne, że wygraliśmy spotkanie na starcie sezonu, co pozytywnie wpłynęło na pewność siebie moich podopiecznych - powiedział przed tym meczem Brendan Rodgers.

• W rewanżu na Anfield Road wygrali The Reds, mecz skończył się rezultatem 3:2. Mimo, iż to spotkanie było określane mianem tego o tytuł mistrzowski, to na koniec na pierwszym miejscu w tabeli byli The Citizens.

• W poprzednim sezonie na Etihad Stadium 2:1 wygrali gospodarze. Oto gole z tego spotkania:

• Starcie gigantów, starcie tytanów, różnie nazywa się to spotkanie. I słusznie, bo już w drugiej kolejce naprzeciw siebie stają mistrz i wicemistrz Anglii poprzedniego sezonu. Jak skończy się ten pojedynek? Zapraszam do typowania w komentarzach.

• I gospodarzy: Caballero, Navas, Fernandinho, Sagna, Kolarov, Milner, Aguero

• Mamy wyjściowe składy (na razie po części), pora więc na ławki rezerwowych. Na początek gości: Jones, Lambert, Kolo Toure, Marković, Manquillo, Sakho, Can

• Już za chwilkę po lewej stronie pojawią się wyjściowe jedenastki obu zespołów, tymczasem zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Mariusz Lesiak.

• Pasy zapięte? Wszyscy gotowi? To startujemy z relacją live z megahitu angielskiej Premier League, mistrz kontra wicemistrz. Manchester City kontra Liverpool. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco (czy kogoś trzeba tu zapraszać?) Damian Wiśniewski.