Arsenal Londyn

2

AFC Bournemouth

0

• Gospodarze pokazali, że spotkanie sprzed dwóch dni było wypadkiem przy pracy. Jednak zwycięstwo byłoby bardziej okazałe, gdyby nie Artur Boruc, który kilkakrotnie stawał na wysokości zadania - warto tylko wspomnieć, że trzy razy był górą w sytuacji 1 na 1 z Theo Walcottem.

Goście spędzą ten rok "nad kreską", ale z zaledwie trzypunktową przewagą nad "czerwonym Newcastle, które zgromadziło zaledwie 17 "oczek". Tabelę zamyka fatalnie spisująca się Aston Villa (tylko 8 punktów).

Relację NA ŻYWO prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne w Ekstraklasa.net.

• Roger East patrzy na zegarek i kończy mecz! Arsenal bez większego wysiłku pokonuje Bournemouth i co najmniej do jutra jest liderem Premier League!

• Na ostatnie minuty wchodzi Alex Iwobi. W stronę ławki udaje się Alex Oxlade-Chamberlain.

• Artur "Pajacyk" Boruc znowu lepszy w sytuacji sam na sam z Walcottem! Anglik zmarnował świetne podanie Oezila!

• Trzy minuty doliczone. A w ekipie Arsenalu szykuje się zmiana.

• Stanislas na lewej stronie wywalczył rzut rożny.

• Mertesacker wybija piłkę wzwyż po zagraniu Danielsa. Gospodarze są jednak dalej zamknięci przed własnym polem karnym.

• Ritchie w roli głównej! Najpierw jego centry nie zdołał zamknąć żaden z kolegów z drużyny, a po chwili nie opanował w "szesnastce" piłki zagranej przez Stanislasa.

• Dobra centra Monreala z lewej strony. Daniels w ostatniej chwili zdołał uprzedzić nabiegającego Campbella.

• Zupełnie nieudany strzał Stanislasa. Cech od "piątki".

• Oxlade-Chamberlain był bliski podwyższenia! Piłka po "obcierce" wyszła na rzut rożny. Po centrze Oezila nie udało się zagrozić Arturowi Borucowi.

• ... i Nacho Monreal wchodzi za Kierana Gibbsa.

• A w ekipie Arsenalu pojawia się Joel Campbell. Plac gry opuszcza Olivier Giroud

• Glenn Murray zastępuje Joshuę Kinga.

• Ależ to byłaby piękna akcja zakończona bramką! Giroud poradził sobie z rywalem i zagrał na lewe skrzydło do Oezila. Ten odgrywa z powrotem do Francuza, ale ten wślizgiem uderzył obok bramki Artura Boruca!

• Zapowiadała się wyborna okazja Arsenalu do skontrowania rywala! Jednak Giroud fatalnie zagrał do Walcotta.

• King nie zdołał opanować piłki zagranej przez O'Kane'a. Ta pada łupem Cecha.

• Arter nie pierwszy raz został zablokowany. Goście jednak rozgrywają piłkę. na co pozwalają zawodnicy Arsene'a Wengera.

• Niespełna kwadrans do zakończenia spotkania. Kibice Arsenalu skandują Campeone, Campeone.

• Cech bez wysiłku broni strzał Stanislasa.

• Mesut Oezil i Oliver Giroud - kanonierska "master-klepka"

• 59 983 kibiców przyszło na Emirates.

• Walcott strzela z narożnika pola karnego. Piłka o centymetry minęła dalszy słupek bramki Artura Boruca!

• Gabriel Paulista strzela głową wysoko nad bramką.

• Zablokowane dośrodkowanie Oezila. Niemiec ustawia piłkę w narożniku już ósmy raz.

• Fenomenalna akcja Niemca! Popędził na bramkę gości i po klepce z Giroud wyszedł san ma san z Arturem Borucem! Uderzył idealnie pod "pajacykiem" polskiego bramkarza!

• GOL, MESUT OEZIL!!!

• Eunan O'Kane zmienia Dana Goslinga

• Atak pozycyjny Arsenalu przed polem karnym rywala. Piłka uciekła Chambersowi, który sfaulował Goslinga. Sędzia sięga po żółtą kartkę dla zawodnika gospodarzy.

• Rajd Bellerina zastopowany na prawej stronie. Akcja gości, po którym Gosling został zablokowany. Piłka jakoś znalazła się w polu karnym Arsenalu, ale Cech pewnym chwytem wyjaśnia sytuację.

• Arter został uprzedzony na linii 16. metra. Niespodziewanie inicjatywa jest po stronie gości, którzy od kilku minut "trzymają" grę na połowie Arsenalu.

• Cech nie zdołał utrzymać piłki w boisku. Bournemouth ma drugi(!) rzut rożny.

• Smith podłączył się do akcji ofensywnej. Dośrodkował idealnie, w punkt... między rękawice Cecha.

• Dośrodkowanie Ramseya z prawej strony pola karnego gości zostało skutecznie zablokowane.

• Solowy rajd Bellerina przez połowę boiska. Do momentu zagrania w pole karne w kierunku Giroud zrobił wszystko bardzo dobrze. Podał jednak fatalnie. Cook wybił piłkę na "uwolnienie".

• Oxlade-Chamberlain ograł bez trudu Danielsa i dośrodkował w pole karne. Piłka odbiła się od Cooka i złapał ją Artur Boruc przed linią końca boiska.

• King dostał świetną piłkę! Nie było spalonego, bo zaspała defensywa Arsenalu! Napastnik gości nie wiedział co zrobić z piłką i zablokował go Gabriel Paulista.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Junior Stanislas będzie grać w miejsce Marca Pugha.

• Powracamy na drugą połowę meczu Arsenal - Bournemouth. W ekipie gości będzie zmiana.

• Giroud pada w polu karnym w walce o górną piłkę, ale gwizdek Rogera Easta milczy.

Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę. Arsenal prowadzi tylko jedną bramką. Duża w tym zasługa Artura Boruca, który zanotował kilka fantastycznych interwencji.

• Minuta doliczona.

• Giroud powalczył o piłkę w defensywie. Francuz zagrał do Oxlade'a-Chamberlaina na lewą stroną, którego skosił Ritchie.

• Siódmy rożny Arsenalu! Znowu było blisko gola, ale Ramsey nie zdołał zamknąć akcji!

• Miękka wrzutka Bellerina w pole karne do Giroud, który czekał aż piłka spadnie mu na głowę. Uprzedził go jednak Cook.

• Mnożą się rzuty rożne dla Arsenalu po błędach obrony gości. Ci jednak poprawiają za drugim podejściem radzą sobie w opresji.

• Gabriel Paulisa i "główka pracuje"

• Zrobiło się gorąco w "szesnastce" Bournemouth. Goście jednak wyszli z opresji.

• Artur Boruc znowu górą w pojedynku z Walcottem! Polski bramkarz popisał się firmowym "pajacykiem" i zablokował strzał Anglika! Korner!

• To powinien być gol! Gabriel Paulista trącił piłkę po centrze Oezila z narożnika i ta trafiła w słupek. Tam stał Mertesacker, który z niespełna metra strzelił obok bramki!

• Walcott dostał kapitalną piłkę od Oezila na 5. metrze. Artur Boruc zdołał jednak zbić piłkę na rzut rożny!

• Arsenal ze stoickim spokojem wyszedł z kontrą Zagranie do Oxlade'a-Chamberlaina, który wywalczył aut na wysokości pola karnego.

• Atak gości nie przyniósł powodzenia. Bezpańska piłka wpadła do "koszyczka" Cecha.

• Mała ciekawostka: Gabriel Paulista jest siódmym zawodnikiem "Kanonierów", któremu asystował Oezil.

• Aaron Ramsey upomniany przez arbitra żółtą kartką.

• Świetne dośrodkowanie Oezlia z narożnika na 6. metr! Tam pojawił się Gabriel Paulista, który uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki! Artur Boruc ani drgnął!!!

• GOL, GABRIEL PAULISTA!!!

• Obrona B'mouth przerywa akcje Gibbsa na lewej stronie. Arsenal spróbował prawa flanką, ale Oxlade-Chamberlain został skutecznie powstrzymany przez Pugha. Rzut rożny.

• Ucieszyli się kibice gości po kolejnej udanej interwencji Artura Boruca na przedpolu. Polski bramkarz uprzedził Giroud.

• Dobre zagranie do oskrzydlającego akcję Chabersa. Ten od razu centruje w pole karne Artura Boruca, ale zdecydowanie przesadził z dodaniem, a precyzji nie było za cent.

• Pugh faulowany przez Bellerina ok. 30 metrów od bramki Cecha. Goście szybko wznowili grę, ale w porę nie zorientował się Daniels. Arsenal od bramki.

• King ruszył do prostopadłego podania z głębi pola w "szesnastkę" Arsenalu. Pewnym wyjściem z bramki uprzedził go Cech.

• Po chwili Smith mocno przekroczył przepisy. Arsenal nie ma swobody w operowaniu piłką - co chwila doskakuje 2 rywali, którzy za wszelką cenę chcą przejąć futbolówkę.

• Chambers w ostatniej chwili blokuje strzał Artera zza pola karnego. Po chwili obrońca Arsenalu fauluje rywala. Sędzia nie zdecydował się sięgnął do kieszonki.

• Cech pewnie chwyta piłkę po centrze Pugha. Szybko wznowiona gra i gospodarze mają rzut rożny. Artur Boruc łapie piłkę.

• Kontra gospodarzy. GIbbs popędził lewym skrzydłem i dośrodkował w pole karne w kierunku Girroud, ale skutecznie uprzedził go Francis.

• Atak pozycyjny Arsenalu na połowie gości. Tym udało się na moment odzyskać piłkę. Piłkarzom Arsene'a Wengera udało się ją szybko odebrać.

• Gra szybko wznowiona. Goście w komplecie na murawie.

• Arter powalczył o górną piłkę z Mertesackerem. Został staranowany przez Niemca. Konieczna jest pomoc medyczna.

• King przejął piłkę na lewej stronie i popędził w stronę pola karnego Arsenalu. Za mocno wypuścił sobie piłkę - ostatecznie grę z "piątki" wznawia Cech.

• Gosling centruje w pole karne gospodarzy, którzy wybijają piłkę poza linię końcową. Rzut rożny.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Powoli przenosimy się na Emirates Stadium! Czy Bournemouth powstrzyma kolejnego "Goliata"? A może Arsenal będzie do jutra liderem Premier League?

• W ostatnich tygodniach goście zanotowali zwyżkę formy. 11 punktów w pięciu ostatnich spotkaniach pozwoliło niemal podwoić swój dorobek punktowy (do 20 "oczek) i zameldować się na 15. pozycji w lidze. Artur Boruc i spółka ma jednak zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Z kolei Arsenal jest wiceliderem (36 punktów). Do lidera, Leicester, traci dwa "oczka".

• Rezerwowi Arsenalu: Ospina - Campbell, Debuchy, Iwobi, Koscielny, Monreal, Reine Adelaide.

• Rezerwowi gości: Federici - Distin, Murray, O'Kane, Rantie, Stanislas, Tomlin.

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z meczu "Kanonierów" z Bournemouth.

• Po emocjach w Watford pora na kolejny mecz, który zapowiada się niezwykle interesująco. Artur Boruc spróbuje powstrzymać Arsenal. Z jakim skutkiem?