Crystal Palace

0

Sunderland

1

• Niewykorzystane okazje lubią się mścić - tak można podsumować dzisiejszy mecz. Gospodarze przeważali w drugiej połowie, ale nie mogli pokonać Pantilimona. W odpowiedzi Jermain Defoe wykorzystał jedno potknięcie defensywy Crystal Palace i zapewnił trzy punkty swojej drużynie. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Mariusz Daniluk! Dobrej nocy!

• Yohan Cabaye uderza w boczną siatkę i arbiter kończy spotkanie! Mamy sensację! Sunderland pokonuje na Selhurst Park Crystal Palace 1:0!

• Lens spokojnie czeka na rywali w narożniku boiska, po chwili jednak ją traci, z kontrą wychodzi Zaha i jest faulowany na 17 metrze od bramki. Ostatnia okazja dla gospodarzy!

• Posiadanie piłki:

Crystal Palace - 67%

Sunderland - 33%

• Sunderland dwie minuty od pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie!

• Jeden z zawodników gospodarzy fauluje gracza Sunderlandu i w konsekwencji nic nie wyszło ze stałego fragmentu gry - od rzutu wolnego zacznie Pantilimon

• Cabaye za chwile będzie centrował z lewego narożnika pola karnego

• Pan Atkinson daje 5 minut nadziei dla zawodników Crystal Palace!

• James McArthur uderzył z rzutu wolnego, lecz nie sprawił żadnego problemu Pantilimonowi

• Yannick Bolasie faulowany przez Watmora w pobliżu pola karnego Sunderlandu

• Sam Allardyce dokonuje ostatniej roszady - boisko upuszcza strzelec bramki Defoe, a w jego miejsce pojawia się Danny Graham

• Jermain Defoe brzydko potraktowany został przez Joela Warda

• Czy zespół gospodarzy zdoła odwrócić losy meczu? Czasu pozostało na prawdę mało.

• Wilfred Zaha starał się uderzyć teraz piłkę po rzucie rożnym, lecz tylko "dziubnął" futbolówkę i tą pewnie złapał Costel Pantilimon

• Fatalny błąd defensywy Crystal Palace! Jermian Defoe wbiegł pomiędzy dwóch rywali, którzy podawali sobie piłkę w obronie, przejął ją i umieścił w bramce przy prawym słupku. Czyżby mamy być świadkami sensacji w Londynie?

• GOOOOL! SUNDERLAND WYCHODZI NA PROWADZENIE! JERMAIN DEFOE! PACHNIE NAM SENSACJĄ!

• Wilfried Zaha uderzył z około 16 metra na bramkę, lecz futbolówka przeleciała około metr od słupka.

• Patrick van Aanholt bardzo szybko ruszył skrzydłem, wymienił piłkę z Defoe i oddał strzał. Holender jednak mocno przestrzelił

• Marouane Chamakh powraca na boisko po kontuzji. Alan Pardew zdejmuje z boiska Connora Wickhama.

• Akcja meczu Sunderlandu! Jeremian Lens dostał znakomitą piłkę w pole karne, uderzył bardzo mocno, lecz znakomicie ustawiony był Hennessey. Gromkie brawa na stadionie dla golkipera gospodarzy

• Yannick Bolasie dobrze centrował w pole karne, akcję zamykał Zaha, uprzedził go jednak obrońca. Mamy korner

• Gra powoli nabiera tempa z obu stron boiska. Czy zobaczymy w końcu pierwszego gola?

• Yann M'Vila posłał piłkę w "szesnastkę" gospodarzy, lecz dobrze ustawiony Scott Dann wyekspediował ją z dala od bramki

• Jermain Defoe faulowany na połowie Crystal Palace , lecz piłka po centrze opuszcza boisko

• ... oraz za Coatesa pojawia się Duncan Watmore

• Dwie zmiany w drużynie Sunderlandu - z boiska schodzi Steven Fletcher, w jego miejsce wchodzi Jeremian Lens oraz...

• Cabaye sprawdził teraz, czy Pantilimon jest dobrze rozgrzany - bramkarz gości jednak nie miał problemu z wybronieniem strzału

• Znakomite dośrodkowanie na głowę Defoe! Anglik uderzył piłkę i w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ją Yohan Cabaye!

• Goście wywalczyli rzut rożny z lewej strony boiska. Będzie okazja na centre w "szesnastkę" gospodarzy

• Joel Ward mocno uderzył zza pola karnego, lecz strzelił wysoko nad bramką. Z piątego metra zacznie Pantilimon

• Alan Pardew dokonał w przerwie jednej zmiany - boisko opuścił Jason Puncheon, a zameldował się w jego miejsce Bakary Sako

• GRA WZNOWIONA! Przy piłce zawodnicy Crystal Palace!

• Odrobina statystyk po 45 minutach:

• Można powiedzieć, że piłkarze obu drużyn, ani nas, ani kibiców na trybunach nie zachwycili. Mieliśmy okazję obejrzeć kilka strzałów, lecz nie zagroziły one bramkarzom. Mimo wszystko to Sunderland miał optyczną przewagę. Wracamy za kilkanaście minut! Proszę się z nami nie rozstawać!

• PRZERWA! Jak na razie w Londynie mamy bezbramkowy remis!

• Patrick van Aanholt wpadł w pole karne z lewej strony. Holender bardzo dobrze się przedarł i starał się płasko podać wzdłuż linii bramkowej, na posterunku defensorzy Orłów

• Pan Atkinson doliczył 2 minuty do pierwszej części gry!

• Wayne Hennessey spokojnie już rozgrywa akcję ze swoimi partnerami - wygląda na to, że gospodarze chcą zejść do szatni.

• Yohan Cabaye uderzył z powietrza zza pola karnego, lecz piłka poleciała kilkanaście metrów od bramki.

• Ponownie słabo wyegzekwowany rzut rożny przez Sunderland - nie mieli problemu z tym dośrodkowaniem gospodarze

• Jason Puncheon pokusił się o uderzenie zza "szesnastki". Strzał został zablokowany i piłka wyszła na korner.

• Lee Cattermole brzydko fauluje Joela Warda - sędzia tym razem tylko upomina defensora gości

• Wayne Hennessey dostał piłkę - wyraźnie podirytowani tym faktem kibice wyraźnie podirytowani tym faktem zaczęli gwizdać

• Goście ruszyli teraz do ataku, ale ich działania ofensywne były bardzo chaotyczne były bardzo niemrawe - Crystal Palace przy futbolówce.

• Wilfried Zaha wyraźnie teraz spalił. Na razie obrona Sunderlandu gra bez zarzutu - każda akcja gospodarzy jest niwelowana w zarodku.

• Sunderland jest drugim najgorszym zespołem Premier League pod względem straconych bramek:

• Gospodarze wyprowadzili niezły atak - po raz kolejny prawą stroną biegł z piłką Zaha, lecz defensorzy bardzo łatwo odebrali mu piłkę

• Jones był teraz naciskany przez rywali i daleko wykopał piłkę, do której dopadł Wayne Hennessey

• Większości akcji gospodarzy rozgrywanych jest przez parę Zaha - Ward na prawej flance, jednak taka kombinacja gry nie przyniosła jeszcze pożądanego efektu

• James McArthur ruszył środkiem pola, przebiegł kilkadziesiąt metrów i oddał niezły strzał. Pantilimon musiał się nagimnastykować!

• Patrick van Aanholt znalazł się na lewej flance, ale bardzo szybko stracił futbolówkę.

• Younes Kaboul pewnie wybija piłkę dośrodkowaną z narożnika boiska.

• Ward centruje z prawego skrzydła, lecz po raz kolejny jest blokowany - mamy rzut rożny

• Zaha rozgrywał akcję na prawym skrzydle z Joelem Wardem, lecz zamiast wrzutki w pole karne oglądaliśmy zablokowaną centrę

• Goście cały czas znajdują się w posiadaniu piłki - tym razem jednak na spalonym Jermain Defoe

• Billy Jones uderzył z woleja zza "szesnastki" - w ostatniej chwili ten strzał został zablokowany

• Jermain Defoe faulowany przez Damiena Delaneya tuż przed liną pola karnego. Anglik uderzył technicznie, ale przeniósł piłkę nad bramką.

• Stały fragment gry nie przyniósł żadnej korzyści, ale goście wciąż utrzymują się na połowie Crystal Palace.

• Puncheon faulowany na skraju pola karnego - będzie okazja na centre w pole karne

• Wilfried Zaha starał się zagrać prostopadle do Wickhama. Defensywa Czarnych Kotów była jednak na posterunku.

• Sunderland rozgrywał ciekawą akcję prawą stroną boiska, lecz szybko się pogubili zawodnicy Sama Allardyce'a

• Bolasie szybko się podniósł, natomiast defensor gości jest opatrywany za linią boczną.

• John O'Shea zderzył się głową z Yannickiem Bolasie. Obaj zawodnicy nie wstają z murawy.

• Wilfried Zaha znalazł na skrzydle Joela Warda, ale pięknie podanie przecina John O'Shea

• Minuta ciszy przed spotkaniem:

• Jermain Defoe zagrywa piłkę do Stevena Fletchera, lecz ten drugi traci piłkę. Po chwili jednak znajduje się ona pod nogami Patricka van Aanholta

• Yohan Cabaye centruje w pole karne Sunderlandu, ale defensywa bez problemu wybija piłkę.

• Patrick van Aanholt otrzymał niezłą piłkę na lewe skrzydło, lecz nie zdołał do niej dobiec. Kilka chwil później Joel Ward faulowany przez przeciwnika na prawej stronie boiska.

• Goście próbowali skonstruować akcję, ale zrobili to tak, że piłka wylądowała pod nogami Hennesseya

• Sebastian Larsson dobrze zabrał się z piłką na prawej flance, jednak drybling z zawodnikami gospodarzy mu się nie udał i stracił piłkę, po chwili jeszcze sfaulował

• Younes Kaboul bardzo źle zagrywa do Van Aanholta

• Piłka zagrana na bliższy słupek, bardzo mocno wybija ją Delaney, ta już pod nogami Costela Pantilimona

• Yannick Bolasie wybija piłkę na aut bramowy - po raz kolejny do narożnika boiska wędruje Jason Puncheon

• Puncheon znów dogrywa piłkę ze stałego fragmentu gry - tym razem przed pole karne. Po raz kolejny zawodnicy Alana Pardewa byli dobrze ustawieni

• Jason Puncheon zacentrował z narożnika boiska, lecz czujna defensywa Orłów wybiła piłkę na korner.

• Yannick Bolasie wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny z lewej strony placu gry.

• Niezłe dośrodkowanie z prawej strony boiska na dłuższy słupek, Jermain Defoe zgrał głową piłkę do dobrze ustawionego Fletchera, lecz ten bardzo wyraźnie chybił

• Steven Fletcher powalczył o piłkę na prawym skrzydle, jednak futbolówkę na aut wybili defensorzy gospodarzy

• STARTUJEMY! Od środka boiska zaczęli podopieczni Sama Allardyce'a!

• Przed spotkaniem zagrana jeszcze zostanie "Marsylianka" - hymn Francji. Ten gest ma na celu upamiętnienie ofiar zamachów terrorystycznych, które miały miejsce w Paryżu.

• Obie ekipy są już na murawie Selhurst Park w Londynie!

• Niekwestionowanym faworytem są gospodarze i każdy inny wynik niż ich wygrana będzie dużym zaskoczeniem. Wydaje się, że outsider ligi angielskiej nie ma czym postraszyć i jest skazany na porażkę. Mimo tego żadnego wyniku nie można wykluczyć, gdyż - tak jak zawsze - wszystko zweryfikuje boisko.

• Nieobecni w dzisiejszym spotkaniu:

Crystal Palace - Dwighta Gayle, Kwesi Appiah (kontuzja)

Sunderland - brak

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Martin Atkinson. Oto najważniejsze statystyki arbitra:

Premier League (2015/2016) - 11 spotkań, 47 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek, 0 rzutów karnych

Liga Mistrzów (2015/2016) - 2 spotkania, 13 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek, 0 rzutów karnych

Eliminacje Euro (2015/2016) - 3 spotkania, 16 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek, 0 rzutów karnych

Warto zaznaczyć, że czterdziestoczteroletni Anglik sędziował już jedno spotkanie gości - z West Bromem (0:1)

• Czarne Koty już od dłuższego czasu zajmują przedostatnie miejsce w Premier League. Na ten moment Sunderland zdobył zaledwie 6 "oczek". W dwóch ostatnich meczach zespół gości musiał uznać wyższość Evertonu (2:6) i Southampton (0:1).

• Duncan Watmore - zawodnik, który podpisał ostatnio nowy, czteroletni kontrakt, dzisiejsze spotkanie zaczyna na ławce rezerwowych:

• Czas na ławkę rezerwowych Sunderlandu:

Adam Johnson, Jeremian Lens, Danny Graham, Ola Toivonen, DeAndre Yedlin, Vito Mannone, Duncan Watmore

• The Eagles zajmują obecnie 10. pozycję tabeli z dziewiętnastoma punktami na koncie. Gospodarze, w poprzedniej serii gier, po czterech meczach z rzędu bez zwycięstwa, wreszcie się przełamali - i to w jakim stylu. Podopieczni Alana Pardewa pokonali na wyjeździe Liverpool 2:1.

• Wszyscy zawodnicy desygnowani przez Alana Pardewa:

• Poznaliśmy podstawowe jedenastki obu ekip, pora na ławki rezerwowych. Na początek Crystal Palace:

Julian Speroni, Martin Kelly, Joe Ledley, Mile Jedinak, Bakary Sako, Marouane Chamakh, Patrick Bamford

• Dobry wieczór Państwu! Na relacje LIVE ze spotkania kończącego 13. kolejkę Premier League, pomiędzy Crystal Palace a Sunderlandem zaprasza Mariusz Daniluk, kłaniam się nisko!

• Crystal Palace - Sunderland LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Pojedynek ligowego średniaka z outsiderem na zakończenie kolejki

W poniedziałkowy wieczór na Selhurst Park w Londynie miejscowy Crystal Palace podejmie Sunderland. Będzie to spotkanie kończące 13. kolejkę Premier League. Goście ostatnich tygodni nie mogą zaliczyć do udanych. Kibice jednych, jak i drugich liczą na bardzo ważne trzy "oczka".