5

Rayo Vallecano

2

• Dziękujemy Państwu za spędzony wspólnie czas i zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji.

• Arbiter Montero kończy to hokejowe spotkanie! Monodram, majstersztyk, one man show Neymara - tak w skrócie można mówić o demolce Brazylijczyka jaką przysporzył graczom Rayo. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze Dumy Katalonii zrównali się liczbą punktów z Realem Madryt.

• Przeoczona zmiana w zespole gospodarzy. Daniela Alvesa zmienił jego rodak Douglas.

• Co za błąd Luisa Suareza! Urugwajczyk dostał genialne podanie od Neymara i znalazł się w sytuacji wręcz idealnej do lobowania Tono, który stał wysunięty przed swoją szesnastką. Zawodnik za długo myślał nad finalizacją tej akcji, którą ostatecznie przerwał mu jeden z defensorów. Hiszpański golkiper po raz kolejny w tym spotkaniu neueruje!

• I doczekaliśmy się drugiego trafienia gości! Piłkarze walczyli o tą drugą bramkę szturmując defensywę przeciwnika od kilku minut co przyniosło kolejne trafienie.

• Piłkarze Barcelony cofnięci do defensywy. Zawodnicy Rayo próbują w szalonym ataku po raz drugi pokonać Claudio Bravo w tym spotkaniu.

• Guerra przedobrzył teraz w polu karnym gospodarzy. Obrońcy wybijają piłkę do przodu.

• Tono wybiegł po odbiór piłki aż do połowy boiska! Cóż za odwaga Hiszpana!

• Reprezentant Hiszpanii zostaje ukarany żółtą kartką za faul przed polem karnym na Embarbie.

• 5:1!!!! Gol Luisa Suareza! Tym razem brazylijski artysta Neymar zagrał w roli asystenta obsługując genialnie swojego przyjaciela. Demolka na Camp Nou!

• Mamy również zmianę w Barcelonie. Gerard Bumbau wchodzi za Sergio Busquetsa.

• Boisko opuszcza Bebe, a w jego miejsce melduje się na boisku Embarba.

• 4:1!!! Po raz kolejny Neymar! Suarez wyłożył fenomenalną piłkę, a jego Brazylijczyk wpakował piłkę do pustej bramki! Nie mógł się pomylić!

• 3:1! Hattrick Neymara! Brazylijczyk dobił zablokowane uderzenie Suareza i zdobył swoją siódmą bramkę w tym sezonie. W tym momencie gwiazda Barcelony jest liderem klasyfikacji strzelców La Liga!

• Ebert jak profesor zachował się dogrywając futbolówkę do wychodzącego na czystą pozycję Lassa Bangoury. Niestety strzał gwinejskiego piłkarza był daleki od ideału.

• Lass Bangoura wykorzystując kiks Gerarda Pique przejął piłkę, lecz jego strzał wylądował tylko na bocznej siatce rywali.

• Jordi Alba wrzucił futbolówkę w pole karne gości, jednak Dorado wślizgiem wybił ją na korner.

• Diego Llorente potężnym uderzeniem lewą nogą próbował zaskoczyć teraz Claudio Bravo. Bramkarz Barcelony fantastycznie broni!

• Neymar zmarnował doskonałą sytuację na podwyższenie rezultatu! Znajdując się w szesnastce gości, próbował zagrywać do Suareza, jednak piłkę przejęli rywali. W tej sytuacji Brazylijczyk powinien sam wykańczać całą akcję.

• Pierwsza zmiana w szeregach Barcelony. Luis Enrique w miejsce Sandro wprowadza Munira.

• Luis Suarez złapany teraz na spalonym. O mały włos a Urugwajczyk znalazłby się w sytuacji sam na sam przeciwko Tono.

• Kolejna fantastyczna interwencja Claudio Bravo. Ponownie bramkę chilijskiego piłkarza atakował Javi Guerra.

• Żółtą kartę ukarany już na początku drugiej połowy Jose Dorado

• Strzelec pierwszej bramki w tym spotkaniu, Javi Guerra mógł wyrównać, jednak świetną robinsonadą popisał się Bravo!

• Wracamy na Avinguda Aristides Maillol, czyli Camp Nou w Barcelonie! Drugą połowę rozpoczyna podaniem ze środka duet Suarez - Neymar.

• Zmiana w przerwie w zespole gości. Nacho Martineza zmienia Jose Dorado.

• Koniec pierwszej połowy! Barcelona prowadzi z Rayo Vallecano 2:1. Dość nieoczekiwanie na prowadzenie na Camp Nou pierwsi wyszli goście po trafieniu Javiego Guerry. Później byliśmy świadkami show jednego zawodnika, Neymara. Brazylijczyk wręcz w taneczny sposób sprowokował dwa rzuty karne, które osobiście sam wykorzystał. Zawodnicy Rayo grają przeciwko mistrzowi Hiszpanii bardzo ofensywnie, lecz popełniają sporo błędów w obronie. Arbiter powinien w pierwszej partii podyktować aż 4 rzuty karne dla gospodarzy po bardzo ostrych przewinieniach na Neymarze.

• Mina Luisa Suareza jasno pokazuje wyraz jego frustracji. Urugwajczyk dwukrotnie podawał niedokładnie do swoich partnerów, przez co gracze Barcelony stracili piłkę w ataku.

• Piłkarzy Rayo nic nie nauczyły podyktowane przeciwko nim jedenastki. Po raz kolejny w polu karnym faulowany był Neymar. Przy ich szczęściu arbiter nie dopatrzył się przewinienia. To powinien być już czwarty rzut karny dla gospodarzy!

• Kolejna świetna obrona Tono. Golkiper z problemami ratuje swój zespół przed utratą kolejnej bramki!

• Tak Neymar założył siatkę defensorowi Rayo

• Druga stracona bramka z rzutu karnego podziałała motywująco na zespół gości. Drużyna Rayo w natarciu!

• 2:1! Identyczny strzał Neymara jak przy pierwszym karnym, z tą różnicą, że Brazylijczyk wybrał teraz drugi róg bramki.

• Drugi rzut karny dla Barcelony! Neymar założył siatkę Nacho, a defensorowi zostało tylko sfaulować Brazylijczyka.

• Lewą flanką próbował teraz zagrozić bramce rywali Neymar. Przy tańcu Brazylijczyka z piłką wywrócił się przed nim Nacho Martinez, jednak zawodnik Barcelony nie wykorzystał tej sytuacji i piłka po jego uderzeniu minęła lewy słupek bramki Tono.

• Na pozycji spalonego teraz był Bebe. Arbiter źle ocenił sytuację, gdyż Portugalczyk nie był na ofsajdzie.

• Nieuznany gol dla Barcelony! Po strzale Brazylijczyka na linii spalonego byli Suarez i Pique.

• 1:1 Mamy wyrównanie! Pewnym strzałem w przeciwny róg bramki niż rzucił się Tono, Neymar umieszcza piłkę w siatce.

• Rzut karny dla Barcelony. Tym razem arbiter podyktował jedenastkę po faulu Llorente na Neymarze.

• Mimo że zespół gości prowadzi, to nie przestaje z ofensywnej gry. Piłkarze Rayo próbują operować piłkę skrzydłami i dzięki nimi próbować atakować bramkę Bravo.

• Neymar teraz pociągany za koszulkę w polu karnym gości. Powinien być rzut karny dla Barcelony, jednak sędzia został nie wzruszony.

• Niespodziewane trafienie ze strony gości. Po rzucie rożnym piłka została dostarczona do niepilnowanego przez nikogo Bebe. Portugalczyk wykorzystał konsternację Katalończyków i podał bezpośrednio do Javiego Guerry. Hiszpan z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 0:1 dla Rayo Vallecano!!!

• Sandro Ramirez faulowany teraz został przez byłego gracza Królewskich Diego Llorente.

• Kolejna świetna obrona Tono! Defensorzy Rayo po raz kolejny zaspali z interwencją.

• Sergi Roberto posłał za mocne podanie w kierunku Sandro. Piłkę bez problemów przechwytuje Tono.

• Tono ratuje zespół Rayo przed utratą bramki! Rakitić w sytuacji sam na sam mógł zapytać golkipera przyjezdnych, w który róg bramki umieścić piłkę, jednak Chorwat uderzył prosto w wychodzącego bramkarza.

• Świetny rajd prawą flanką w wykonaniu Lassa. Piłka po jego zagraniu odbiła się od niepewnie interweniującego Mathieu i goście rozpoczną z rzutu rożnego.

• Bezpardonowe wejście wślizgiem Rata w nogi Neymara. Arbiter odgwizduje rzut wolny dla Dumy Katalonii.

• Rozpoczynamy dzisiejsze starcie!

• Od kiedy Rayo Vallecano wróciło do najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii mierzyło się z drużyną z Katalonii osiem razy, przy czym wszystkie spotkania przegrało. Bilans bramkowy w ciągu czterech lat wynosi aż 37:2 na korzyść Blaugrany.

• Mimo sporych osłabień w szeregach Dumy Katalonii możemy spodziewać się festiwalu goli w wykonaniu Neymara i spółki. Piłkarze Barcelony nie mogą sobie pozwolić na drugą porażkę z rzędu, gdyż Królewscy w swoim meczu gładko dziś pokonali ekipę Levante 3:0.

• Wyjściowa jedenastka Rayo: Tono - Rat, Llorente, Ze Castro, Martinez - Trashorras, Sanchez, Bebe, Ebert, Bangoura - Guerra.

• Wyjściowa jedenastka FC Barcelony: Claudio Bravo - Jordi Alba, Jeremy Mathieu, Gerard Pique, Dani Alves - Sergi Roberto, Sergio Busquets, Ivan Rakitić - Neymar, Luis Suarez, Sandro.

• Już za chwilę podamy dla Państwa składy w jakich wystąpią dzisiaj oba zespoły.

• Poza wcześniej wspomnianym Messim, z powodu urazów Luis Enrique nie będzie mógł skorzystać również z usług Iniesty, Vermaelena, Rafinhy oraz Masipa w dzisiejszym spotkaniu.

• Witamy i zapraszamy Państwa na relację na żywo z meczu 8. kolejki Primera Division. Już za niespełna pół godziny czeka nas spotkanie między osłabioną brakiem Lionela Messiego w składzie FC Barceloną a madryckim zespołem Rayo Vallecano. Relację "akcja po akcji" przeprowadzi dla Państwa Bartosz Urban.